Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
11
Favori
305.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

2006 model ford teansit aracinizin bugun agir bakimi yapildi

150.000 km zincir degisti devirdaim degisti bakim yapildi 1250.00 tl tuttu

Zincir bakimini ihmal etmeyin diye hatirlatmak istedim

Birde ilk kez bor power yag katkisi aldim ticari araclar icin uygun olani 400 ml 65.00 tl denemek icin faydasi olursa mutlaka paylasirim

Zinciri ilk kez mi değiştin cihan abi?
    Bizdede 2006 var ve tesadüf şu an 150 bindeişimizi sağlama almak için 90 binde değiştik zinciri zaten ötmeye başlamışdı.
    Bizimö şoför biraz yüksek devirde kullanırda aracı

• quote:

Orijinalden alıntı: Etms

quote:

Birde ilk kez bor power yag katkisi aldim ticari araclar icin uygun olani 400 ml 65.00 tl denemek icin faydasi olursa mutlaka paylasirim

Bizdede 2006 var ve tesadüf şu an 150 bindeişimizi sağlama almak için 90 binde değiştik zinciri zaten ötmeye başlamışdı.

ilk değiştik 150,000 km ötmedi vallaha

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Etms

quote:

ilk değiştik 150,000 km ötmedi vallaha

Ustamıza sorduk ne zaman biter bu zincir diye; 120-130 da değişiyo genelde dedi.
    Ama ilk çalıştırmada ses varsa daha erken değiştirmekte fayda varmış + işte o ses bizde başlamıştı

• Satılık orjinal transit jantı var arkadaşlar. Araba da kullandığım jantlar. Ufak tefek çizikler olabilir . 550 tl. ye vereceğim.

16 inç ebata sahip, tüm transitlere olur. Jantlar orjinal Ford ürünüdür. Kamyonet, panelvan yada minibüs farketmez.

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

• Mercekli farlar ve içinde orjinal xenon kiti ile beraber satılıktır. 600 tl. Sadece xenon kit 300 tl yapıyor, kendiniz yaptırmaya kalksanız 800 liradan aşağı mal edemezsiniz. Dileyen olursa irtibata geçebiliriz..

0537 350 67 80

• Merhaba arkadaşlar herkese güzel haftalar dilerim, benim 2008 model Ford transit pikap kamyonetim var kontak anahtarıyla kapılarını kilitlediğimde aracım korna sesi veriyor bir kez, bu sorun neden olabilir anlayan arkadaşlar varsa paylaşırmısınız daha önce böyle bir sorun yoktu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal1982

Merhaba arkadaşlar herkese güzel haftalar dilerim, benim 2008 model Ford transit pikap kamyonetim var kontak anahtarıyla kapılarını kilitlediğimde aracım korna sesi veriyor bir kez, bu sorun neden olabilir anlayan arkadaşlar varsa paylaşırmısınız daha önce böyle bir sorun yoktu....

Hocam o durum normal. Butun transitlerde oluyor. Kapandigini haber vermek icin galiba. Ama bi kapi falan tam kapanmayinca da otuyor bazen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @hoca1677

Arac tamamen perte cikti mi? O yuzden mi satiyorsun jantlari falan?

•  FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

• arkadaşlar bende 2006 model transit çift kabin kamyonet var. araç 60 binde. 3 gündür 1 ve geri vites gecişlerinde sorun vardı . tanıdıklar vasıtasıyla özel bir servise gittim. baskı balata degişimi yapıldı. 400 lira ödedim. forumda zincir degişiminden bahsetmiş arkadaşlar acaba bu zincir degişiyormu yoksa sıkılıyormu servisteki görevli zincire bakılması gerekir dedi gercekten 60 binde zincire bakım yaptırmam gerekiyormu bana 500 ile 1500 arası bir masraf olur dediler bende söyle düşündüm bundan sonra masraf yapacagıma satar 2010 modelini alırım dedim siz olsanız ne yaparsınız . aracımda gercekten memnunum aslında degiştirdiğim tek bir parca bu söylediğim baskı balatadır. başkada değişen yok . bana bir akıl verin arkadaşlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ODYAKMAZ

arkadaşlar bende 2006 model transit çift kabin kamyonet var. araç 60 binde. 3 gündür 1 ve geri vites gecişlerinde sorun vardı . tanıdıklar vasıtasıyla özel bir servise gittim. baskı balata degişimi yapıldı. 400 lira ödedim. forumda zincir degişiminden bahsetmiş arkadaşlar acaba bu zincir degişiyormu yoksa sıkılıyormu servisteki görevli zincire bakılması gerekir dedi gercekten 60 binde zincire bakım yaptırmam gerekiyormu bana 500 ile 1500 arası bir masraf olur dediler bende söyle düşündüm bundan sonra masraf yapacagıma satar 2010 modelini alırım dedim siz olsanız ne yaparsınız . aracımda gercekten memnunum aslında degiştirdiğim tek bir parca bu söylediğim baskı balatadır. başkada değişen yok . bana bir akıl verin arkadaşlar....

Yukarıda yazdığımız gibi zincirin bir ömrü var. Sizin araçta şu an 6 yaşında.
    Km düşük olsa bile zincir özelliğini yitirmiş oluyor. Kopması durumunda daha fazla masraf olacağını düşünürsek; en mantıklısı değiştirmek.
    Diğer sorunuza gelirsek: masraf yapmak yerine 2010 modelini alırım demişsiniz.
    Ben olsam sıfırını alamayacaksam, satmazdım. Aracınız 2006 model hiçbir değişeni yok demişsiniz.
    Sizce 2006 model sağlamlığını kullanarak gördüğünüz (başka bir deyişle çok iyi bildiğiniz) bir araç mı? yoksa 2010 model kimin nasıl kullandığı belli olmayan; siz aldıktan sonra masraf çıkarma olasılığı daha yüksek olan bir araç mı?
    Tercih sizin ama ben olsam değiştirmezdim. İkinci ele hiç güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etms -- 4 Temmuz 2012; 19:29:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Sarı

@hoca1677

Arac tamamen perte cikti mi? O yuzden mi satiyorsun jantlari falan?

Evet araç pert oldu.
  • slm arkadaşlar 2008 transit çift kabin aracım araç seyir halinde iken vitesi boşa attığımızda devir saati yüksek devirde duruyor araç durunca normale geliyor servis özelliği böyle dedi ama sizce bu durum normalmi yakıtı etkilermi yoksa boşa atmamakmı gerekiyor...?????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: inside35

slm arkadaşlar 2008 transit çift kabin aracım araç seyir halinde iken vitesi boşa attığımızda devir saati yüksek devirde duruyor araç durunca normale geliyor servis özelliği böyle dedi ama sizce bu durum normalmi yakıtı etkilermi yoksa boşa atmamakmı gerekiyor...?????????

O nasil bir ozellikmis hocam ya? Sallamislar resmen. Hangi devirde kaliyor ki bosa atinca?
    Tamam bosa atmak saglikli degil ama yuksek devirde kalmamasi lazim. Baska bi yere daha gosterin bence.

• hocam çok geçmiş olsun bende kaza yaptım hep nazara gidiyoruz diye düşünüyorum bidaha resim fln yok ztn nezamandır gırmıyordum forma
  • Arkadaslar 2011 model 200 hp jumbo transitin bugun 50.000 km bakimi yapildi yetkili serviste. Polen filtresi de dahil butun filtreler be yag degisim isciliklei 350 tl tuttu.

• tüm transitlerde vitesi boşa alınca devir 1.3 sabitler araçdurunca devirde normale düşer o yuzden viteste gitmek daha ekonomiktir yokuş aşağı
  • Ford Otosan, 1 milyar dolarlık yatırım yaptığı Tourneo Custom (minibüs) ve Transit Custom’ı (ticari versiyon) bugün düzenlenen törenle Gölcük fabrikasındaki bantlardan indirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21048635.asp
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.