Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
11
Favori
305.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hoca farlarin cok iyi gule gule kullan. Anladim parca olayini. Ya ayrica yukarda mesajimda durduk yere muhaha smileyi cikmis,yanlis anlama :-)
  • Yanlış anlamam sorun değil.

-----------------------

İşte iki kare farın gece duvar görüntüsü. Foto kalitesi çok iyi değil ama duvardaki desen az çok belli. Sol farı çok az daha kaldırırsam ayar tamamdır.

Kısalar;

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

Uzunlar;

• slm arkadaşlar bu forumu yeni buldum bende 2005 model ford transit çift kabin klimalı aracım var araç 128 binde bir kaç sorunum var araçla umarım burada gerekli yanıtları bulabilirim...
  • Buyrun. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
  • aracımı 2,5 sene önce 50 bin km civarında aldım şu an 128 binde bugüne kadar sadece 10 bin bakımlarını yaptırdım maşallah hiç bir arıza vermedi sadece kornasını bozuldu...son zamanlarda özellikle 5 inci viteste ve boşta...vites kolunun 80 km hız civarında filan vites topuzunun titremeleriyle karşılaşıyorum....sebebi nedir sizce...
  • pek aktif bi forum değil sanırım bu sayfada kimse yok bu araçların benim araç 120 t 350m modeli 2005 model sonradan takılma delphin klima var bilgi olarak söylüyorum bunları...çift kabin resim yüklemeyi başarırsam resimlerini koyayım...izmir de ikamet ediyorum...triger zincirini merak ediyorum...kaç bin km de değişiyor...bir arkadaşım 400 bin km ye kadar korkma dedi cvblarınızı bekliyorum...
  • Vites titreşimi derken konuyu biraz daha açarmısınız?
  • Eger klima aciksa ve dediginiz gibi 80 km civarinda oluyorrsa devir dusuklugunden kaynakli olabilir ve sorun olmaz. 2000 devir altinda kullaniyorsaniz dedigim gibi olabilir.
  • 5 viteste titriyor işte.daha açıklaması yok safttan olabilirmi...triger ile bir şey diyen yokmu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: inside35

5 viteste titriyor işte.daha açıklaması yok safttan olabilirmi...triger ile bir şey diyen yokmu...

Eger safttan oldugunu dusunuyorsaniz safti askida tutan mafsallar var onda bosluk veya bozulma olabilir. Triger icin ise servisin dedigi; guncel kasa 200 hp transitler icin 150.000 km de degismesi gerektigi. Digerlerini bilmiyorum. Ayrica sanayide ustaya gore ise, sabah calistirdiginda yaglanmamis zincir sesi gibi ses duyuldugunda triger setinin degismesi gerektigi yonunde bir bilgi de var. Transitlerde zamani geldigi halde degistirilmeyen trigerin daha fazla maliyetli arizalara neden oldugu bir gercekmis.
  • öyle bi ses duyuyorum 1yada 2 saniye sürüyor...ustaya göstermiştim normal olduğunu söyledi...sizin transitler farklımı aynı motora sahip değilmiyiz...
  • quote:

öyle bi ses duyuyorum 1yada 2 saniye sürüyor...ustaya göstermiştim normal olduğunu söyledi...sizin transitler farklımı aynı motora sahip değilmiyiz...

Ustanin dedigi surekli şikir şikir tarzinda bir ses. Sizde bir sorun yok gibi ama burdan yapilacak tespit ne kadar saglikli tartisilir.

Bizdeki 2008 ve 2011 200 beygir. Bunlar sizinkinden farkli olarak common-rail sistemli yani TDCi. Bu motor 2007 yilinin sonunda tamamen yeni bir motor olarak Turk muhendisleri tarafindan gelistirildi ve 2008 model yilindan sonraki ekstra uzun kasa transitlere uygulandi.

Sizinki ise 120 beygir ve TDDi. Ama hepsinde zincir var bildigim kadari ile. Kendi gorusum; 150.000-180.000 kmye kadar gidet gibi. Tabi diger arkadaslarin da fikrini almak lazim.
  • Evet arkadaşlar, bayramda Kastamonu'ya iş çıkmıştı. 2 gün orada kaldım. Değişik birşey oldu

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) Bu evde kaldım misafir olarak, canavar bayağı toz yuttu o günlerde

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) Bayram namazını bu camide kıldık,5 araç gittik. Transitim Sprinterin yanında çok yakışıklı duruyor

canım ya da kargaya yavrusu şahin görünür derler öyle bir durum mu yaşıyorum?

Evet arkadaşlar bu da maun kaplama yapıldıktan sonraki hali. kendim yapıştırdım çok güzel oldu valla.

Hadi sağlıcakla kalın.

• Maşallah. Tam bir canavar. Kaç km.de?

------------------------------

Bunlarda bizim güncel resimler;

• İMZAMIZI TEKRAR YENİLEYELİM ARKADAŞLAR. RESİM KAYBOLMUŞ YENİLEDİM

İMZAMIZ; (Linki kopyalayıp imza alanınıza yapıştırınız...!!)

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_33384635/mpage_1/kea<y_/tm.htm][center] 
    [image]https://store.donanimhaber.com/e4/80/aa/e480aa2974ee00f2c4a906fc5d8c8a01.jpg[/image]
    [b] [u][color=#660000][size=3]**TRanSiT TaKıMı**[/size][/color][/u][/b][/size][/center][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 9 Eylül 2011; 19:11:41 >
  • Hoca 4 aylık oldu, 17.000 kmde şuan. Sana gerçekten imreniyorum çok temiz bakıyorsun arabana. Arabasına bakan adamı severim. Özellikle son foto çok hoşuma gitti.
  • vallahi hoca forumu inceledimde nasıl bakıyon sen arabaya öyle...resim nasıl yükleniyor beceremedimde...
  • quote:

vallahi hoca forumu inceledimde nasıl bakıyon sen arabaya öyle...resim nasıl yükleniyor beceremedimde...

Google'den ''forum donanım haber resim ekleme '' olarak arama yaparsan gerekli anlatımı bulursun. Anlatımı zor hazırlarına baksan daha iyi olur.
  • Hocam Transitin çok bakımlı duruyor hakkaten. Yalnız öndeki siyah koruyucu soluk duruyor. Bence çıkarsan yada değiştirsen süper olur.
    Transitin makyajlı hali çıkmayacak heralde. 2012' yi bekleyelim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F..D..

Hocam Transitin çok bakımlı duruyor hakkaten. Yalnız öndeki siyah koruyucu soluk duruyor. Bence çıkarsan yada değiştirsen süper olur.
    Transitin makyajlı hali çıkmayacak heralde. 2012' yi bekleyelim bakalım.

Yok makyajlanmayacak. Yeni kasa çıkacak. 200 beygirlik motor artık çıkmayacakmis galiba. Onun yerine euro6 normlarını karşılaması için 160 beygirlik motor yapılmış. Yakıt tüketimi ise 70 lt mazotla yaklaşık 1000 km menzil sunuyormuş. Start-stop sistemi, otomatik vites gibi özellikler varmis. On kısım fiestaya benziyormuş.

kaynak: yeni kasa transiti test eden şoför

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.