Şimdi Ara

SU GECIRMEYEN TELEFON ONERISI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
9.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaslar terlemeden dolayı telefon ıslanarak bozuluyor. Artık su gecırmeyen bır telefon almamız gerekıyor, bır bılgınız onerınız varmı??

• c702 vardı ama o da piyasadan kalktı bulabilirseniz c702 derim
  • S@msung B2100

SU GECIRMEYEN TELEFON ONERISI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖnceVatan -- 28 Temmuz 2009; 23:35:38 >
  • c702 suya ve toza karşı dayanıklı
  • Şu anda TR'de satılan ve su geçirmeyen en iyi telefon Samsung B2100 Xplorer

Bunun yanında suya ve toza dayanıklı Sony Ericsson C702 var.

Bir de Sonim XP3 ve Motorola Tundra var ama TR'de bulmak çok zor.
  • 5500 mıydı neydi öyle bi model vardı nokianın
  • waterproof değildi 5500 yalnız. Zizim in dediği gibi waterproof vs olarak alabileceğiniz (Piyasada bulunabilirlik açısından) B2100 Xplorer var. İkinci el ya da şanslı iseniz sıfır C702 daha iyi tabi ki. Youtube da videoları var hatta onun da.
  • c702 yi 200 tl ye buldum gg da hem 3g de var gps de 3.2 mp kamera da link:
    http://urun.gittigidiyor.com/SONY-ERICSSON-C702-GOK-MAVISI_W0QQidZZ19271997 güzel tele benziyor bak istersen
  • Yaw benim de elim terliyor ama telefon bozacak kadar degil.Arka tarafinda hoparlor olmayan bir cihaz secerseniz rahat kullanirsiniz.
  • Hemen Hortlatıyorum...

Balık avlarken bozduğum ikinci telefonuda bugün rahmetli ettik...

Su geçirmeyen güncel piyasamızdaki telefonlardan tavsiyeler bekliyorum...
  • TR piyasasında iki alternatifiniz var şu an için birincisi yine samsung b2100 Xplorer ve Nokia 3720 Classic. Xplorer 250-280, 3720c ise 350-380 arası bulunabiliyor. Xplorer ı sağlamca test etme imkanı buldum. Gayet başarılı. Tavsiye ederim. (SE C702 keşke piyasada olsa tabi ki)
  • HighVoltage,

Sağol cevabın için, aldığım telefonlar hep 350 dolayındaydı, ucuz etin yahnisi gibi boş yere para gidiyor gibi hissediyorum... Ama bunlar deneyimlenmiş örnekler yinede bakacağım...

Bahsettiğim telefonlarla iTouch aynı şeylere maruz kaldı çok şükür bozulmadı. diyor git bütçeyi yatır apple'a...

Sharp Solar Waterproof serisi ülkemize daha gelmedi herhalde, bayan telefonu gibi ama Antalya'da iyi giderdi...

Tekrar teşekkürler, kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan6894

5500 mıydı neydi öyle bi model vardı nokianın

sanırım 5210 demek istediniz

/>
  • Bende Samsung ile Nokia arasinda kaldim, ikinci telefon olarak kullanacagim. Nokia cok dayanikli degilmis ayrica feneri daha kotuymus ve en onemlisi daha pahali. Samsung'un da menusu, kamerasi, ekrani vs daha kotuymus, cok kararsiz kaldim....
  • b2100 Xplorer daha "solid" bir yapıya sahip 3720C ye göre. 3720c yi inceleyene kadar hevesim oldukça fazlaydı. Fakat aynı sertifikasyona sahipseler de b2100 Xplorer daha güven veriyor. (Tabi bu nokta tamamen subjektif tahmin edeceğiniz gibi) 3720c nin şarj soketi açıkta. Her ne kadar incelemelerde bir problem teşkil etmemiş görünse de uzun vadede soru işareti bırakıyor. Ayrıca dayanıklı değilmiş noktasını neye göre nitelendirdiniz bilmiyorum fakat benim gördüğüm incelemelerde her iki cihaz da dengede bu noktada. Nokia nın bir noktaya kadar avantaj gibi görünse de sahip olduğu metal çerçeve yamulduğunda kasanın bütünlüğü açısından sorun teşkil ediyor. (Üzerinden araba geçirip, telefon ile kaleci vuruşu gerçekleştirdikten sonra olan şeyler bunlar tabi :) ) Menü olayına gelirsek bence gayet güzel. Tema yüklenemese de kendi temanızı oldukça (Gerçekten :) ) geniş oynamalarla özelleştirebiliyorsunuz ki ben başarılı buldum. Nokia nın zaten tipik s40 menüsü. Ekran noktasına gelirsek b2100 Xplorer da koruyucu şeffaf kısım 3720c e göre daha yüksekte olduğundan belki bazı gözlere kötü görünüyor olabilir. Ama bu dayanıklılık açısından avantaj. O bölüm kırılsa da ana LCD ye oldukça mesafe var. Nokia da ise daha yakında. Ses seviyesine gelirsek b2100 Xplorer daha önde. Ayrıca denemedim fakat bahsedildiğine göre 3720c ıslandıktan sonra kulağına su kaçmış gibi bir süre kısık çıkıyormuş hoparlorden ses. Kamera da evet 3720c nokia nın son zamanlarda çıkardığı 2mp kamera seviyesine göre oldukça başarılı diyebiliriz. Ama Samsung da 1.3-2mp sınırında çok da kötü olmamıştır hiç bir zaman. b2100 Xplorer cihazın tepesinde beyaz LED ile fener görevini yerine getirirken 3720c diğer bir çok nokia da olduğu gibi flaş ile bu görevi yapmakta. b2100 Xplorer da sizin de dediğiniz gibi daha başarılı. Fotoğraf çekerken samsung için bir eksi de olsa bu tip "sağlam" telefon zaten üretilme amacıyla alınacağından en azından ben bunu bir eksi olarak almıyorum. 250 liraya b2100 Xplorer, 350 liraya 3720c bulunabiliyor. Kişisel kanaatime gelirsek; ovi maps 3720c ile öne çıkıyor ki E63 kullanırken GPS olmamasına rağmen oldukça kullanışlıydı. Eğer bu sizin için önemsiz bir özellik ise cihazların "tipi" açısından özellikle birine sempatiniz yoksa aradaki 100 liralık fark nedeniyle ben Samsung u tercih ederdim ki bu markadan pek hazetmeyen biriyimdir.
    Kolay gelsin.

not: İki cihazı da yakinen inceledim.
  • cok tesekkurler hizli ve detayli cevap icin

daha dayaniksiz demem esasta sertifikalarindan kaynaklaniyor (samsung IP57, nokia IP54) bu da Noika'nin suya karsi daha dayaniksiz olmasina neden oluyor.

http://www.samsung.de/de/Privatkunden/Mobil/Mobiltelefone/OutdoorEco/samsungb2100/GT-B2100SRADBT/detail.aspx?atab=features

250 TLye bulsam hemen alacagim ama maalesef bulamiyorum o kadar ucuza. diger telim.de GPS, flas vs. mevcut oldugundan 2. telefonumda bu ozellikleri aramiyorum dogrusu.
  • mediamarkt da 260 olduğuna göre telefoncularda pazarlıkla 250 ye bulunur rahatlıkla.

Arkadaşa sordum kitapçığına baktırdım IP57 imiş. (Kitapçığında GT ibaresi var diğerlerinde ise bu ibare yok ve IP54)

Ama verdiğin linkte IP 54 yazıyor ben mi yanlış görüyorum.

İki versiyon var sanırım, kısacası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 7 Ocak 2010; 0:26:27 >
  • Verdigim linkte, fotonun hemen altinda IP57 yaziyor. baska uluslararasi karsilastirmalara da baktim onlarda da IP57 yaziyor.

mediamarkt'tan taksitli mi 260'a aldin, nakit mi?
  • Hemen altta da IP54 ibaresi geçmiş hocam. Neyse zaten kitapçıkta da IP57 olarak belirtilmiş.
    UK sitesinde de IP57 netekim.
    http://www.samsungmobile.co.uk/mobile-phones/samsung-solid-extreme?kind=latest

Taksit de mevcuttu mediamarkt da yanlış görmediysem.
  • aynı ikilemde bende kaldım şuan kararsızım
    kayda değer özellik farklılıkları şöle

nokia 3720 ------samsung B2100
    2mp ---------- 1.3mp
    2.0inç ekran --------- 1.7 inç
    nokia maps ----------- herhangi bir yazılım yüklü değil
    ip 54 -------------------- ip 57
    nokia yazılımları -----------

multi media özellikleri olarak nokia daha güzel ama suya karşı dayanıklılık özellikleri ile samsung daha iyi ip sertifikalarına bakarsanız bu fark açıkca ortada
    1m altanda 30dk süre ile kalabiliyor samsung nokia daha küçük ölçekli su faktörüne dayanıklı yağmura dayanma su birikintisine düşme gibi

zaten kullanım itibari ile 1.3mp fena değil 1.7inçde kabullenilebilir
    asıl farkı ortaya koyan ip sertifikaları ile nokia maps
    eğer samsung alırsam nokia mapsın yerini doldurmak için googlemobile maps var bunu yüklerim diye düşünüyorum ama google maps ne kadar iyi bilemicem
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.