Şimdi Ara

Öğrenci akbili nasıl alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
48.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzenim Tekirdağ'da öğrenci, "sık sık İstanbul'a gidip geleceğim, sen bilirsin, Tekirdağ'da öğrenci olduğumu ispatlarsam akbil alabilir miyim" dedi.
    Velhasıl, İstanbul dışındakiler öğrenci olduğunu ispatlarsa öğrenci akbili alabilirler mi? Alabilirlerse almaları için ne yapmalılar?

• öğrenci akbili bana da lazım nereden alırım bende merak ediyorum.
  • istanbul dışında okuyan istanbulda öğrenci akbili alabiliyormu
  • ben kocaeli ünv okuyorum öğrenci akbili aldım

öğrençi belgesi alıcaksın okuldan daha sonra hasanpaşadan yada karaköyden başvuruda bulunuyorsun internetten onlinede basvuruda bulunabilirsiniz.

online başvurmak için:http://www.iett.gov.tr/basvuru/indirimliseyahat.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drift34 -- 26 Temmuz 2009; 23:33:46 >
  • online başvuruda sadece istanbul içinde ilçeler çıkıyor nasıl olucak online
  • okulundan öğrenci belgesi al.
    1 vesikalık fotoğrafınla birlikte + paso parasi (yenileme için 5 lira aliolardi.sıfır paso için kaç lira bilmiyorum) topkapıda garajın arkasından çıkartırsın...
  • Paso almayacağım, normal akbil alacağım. Yine aynı dedikleriniz geçerli olmalı.
    Osmanbey'e en yakın nereden alınır ve nasıl giderim tarif eder misiniz?
  • Öğrenci belgesi okul müdürü imzalı olmazlı ve üzerine okulun kaşesi basılmalı.
  • Peki Şişli-Osmanbey'e en yakın akbil alma noktası neresidir, nasıl gidilir?
  • up
  • öyle normal öğrneci akbili diye birşey yok. paso alıp pasoya cihazı yerleştiriyorlar.

pasoyu da size en yakın karaköyden alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 31 Temmuz 2009; 14:11:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maghapas

öğrenci akbili bana da lazım nereden alırım bende merak ediyorum.

Alabiliyor. Ben aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

öyle normal öğrneci akbili diye birşey yok. paso alıp pasoya cihazı yerleştiriyorlar.

hocam en yakın karaköy nasıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snaqe -- 31 Temmuz 2009; 12:15:34 >
  • Paso denilen şey 1 ay boyunca parasını verip sınırsız kullanım olmuyor mu? Benim aradığım, para yüklenen ve içindeki para bitene kadar kullanılan akbillerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snaqe

quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

öyle normal öğrneci akbili diye birşey yok. paso alıp pasoya cihazı yerleştiriyorlar.

hocam en yakın karaköy nasıl oluyor

istanbulda 2 merkez var. osmanbeye en yakın merkez karaköy. onu belirtmek istedim

quote:

Orijinalden alıntı: umut228

Paso denilen şey 1 ay boyunca parasını verip sınırsız kullanım olmuyor mu? Benim aradığım, para yüklenen ve içindeki para bitene kadar kullanılan akbillerden.

hayır. öğrenci belgesi vs. ile karaköye gidiyorsunuz. size paso veriyorlar. akbil dolum gişelerinden küçük alet taktırıyosunuz. sonra içine doldurup doldurup kullanıyosunuz.

akbil yazan yere yuvarlak alet takılıyo.

Öğrenci akbili nasıl alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 31 Temmuz 2009; 15:30:11 >

• Yani paso, akbilin takıldığı kredi kartına benzer şey mi oluyor? Ve Karaköy AKbil dağıtım merkezinde takmıyorlar mı metal kısmını?
  • up
  • Aynen öyle. Kartın içinde yuvarlak bir boşluk oluyor. Akbil dolum merkezlerinden içine bir alet yerleştiriyorlar. Yerleştidiğin anda en az 10 lira yüklemeni istiyorlar. İşlem tamamlanıyor.
  • kaç lira basıyor ki bu öğrenci akbili.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.