- x
  Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
  ?
 • Hatırla
 • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yüksek lisans öncesi askerlik tecil.
Bu konudaki kullanıcılar:
 
35
Cevap
16958
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


3105 Mesaj
24 Temmuz 2009; 9:33:34 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet

Merhaba, bu haziran ayında 4 yıllık lisans eğitimimi tamamladım, liseden sonra direkt üniversiteye başladığım için askerlik şubesine hiç gitmedim, okul tecil işlerimi halletti. Eylül-Ekim aylarında yüksek ihtimalle yüksek lisansa başlayacağım, yüksek lisans öncesi askerlik tecil konusunda aklıma takılan bazı noktalar var.

1) İlk olarak, lisans sonrası 2 yıllık tecil hakkı ve yüksek lisans sonrası 1 yıl tecil hakkı varmış. Bunlar ayrı haklar galiba, yanılıyor muyum?

2) Yüksek lisans kesin kayıt işlemlerinde askerlik durum belgesi isteniyor, şimdi mesela yüksek lisans yaparken aynen üniversitedeki gibi okuduğumdan dolayı tecilli olacağım, yani yüksek lisans süresinceki tecil, lisans sonrası 2 yıl tecil hakkında farklı, doğru mudur? E o zaman yüksek lisansa başlayınca zaten tecil edileceğim diye şimdi tecil yaptırmama şansım var mıdır? (Benim kanaatimce yoktur, çünkü lisans sonrası 2 yıl tecil hakkı yüksek lisansa başlayana kadar, yani o 2 yıllık hakkımı kullanmayayım, yüksek lisans bitince kullanırım gibi bir şansım yok sanırsam, yüksek lisans kesin kayıt işlemlerinde askerlik durum belgesi istendiği için sanırım tecil yaptırmak zorundayım ve yüksek lisansa başlayınca o tecil yanacak, yaptırmasam bile sanırım yüksek lisanstan sonra kullanamam, yanılıyor muyum?)

3) Lisans biteli 1 ayı geçiyor ancak muhtarlığa filan kağıt gelmedi, şubeye kendim gidip yoklama kağıdını filan beklemeden tecil ettirip durum belgesi alabilir miyim?

Teşekkürler
_____________________________201 Mesaj
24 Temmuz 2009; 11:28:28 

1)evet ayrı haklar

2) şu an sen mezun olduğun için okul ertelemen bitti durum belgeni alabilmek için son yoklamanı ağustos ayının içerisinde yaptırman gerekli yani 2 yıllık tecilini yaptıracaksın yüksek lisansa başladığında 2 yıl içinde bitiremezsen okul kendisi ertelemeye devam edicek taki mezun olana kadar ( ve 29 yaşına kadar) mezun olunca tekrar şubeye gidip 1 yıllık tecil hakkını kullanabilirsin.

3)Evet alabilirsin ama kağıdınla gidersen işlemler daha çabuk oluyor yerli şubene fax filan çekme işleriyle uğraşmıyorlar ama kağıtsız da ağustosun yanılmıyosam 3ünden sonra gidip tecil ettirebilirsin.3üne kadar işleri var sınav yapıp bizi askere gönderecekler :))
_____________________________3105 Mesaj
24 Temmuz 2009; 11:42:30 

1) Yanıtlarınız için teşekkürler, yerli şubeme gittiğim için gelecek olan yoklama kağıdını beklemek istemiyorum, aslında kesin kayıt işlemleri eylül ayında fakat ağustos ortalarında farklı başvurular yapabilirim (iş, araştırma görevliliği vesaire...) o yüzden tecili yapıp durum belgemi almak istiyorum, 3 ağustos demişsiniz peki ondan önce gidip yapsam bir zararım olur mu? (Memura pazartesi geleceğim dedim, tamam tecilin olur dedi, yoğunluk olmadığından mı acaba?)

2) Bunu netleştirmem gerek: Yüksek lisans kesin kaydı için gerekli olan durum belgesini alabilmem için askerliğimi tecil ettirmem gerek kesin olarak değil mi? Yani kayıt yaptırıp okulun tecil etmesini bekleyemem, çünkü lisansın aksine yüksek lisans kaydı için de tecil isteniyor, yanılıyor muyum? Yoksa 4 yıllık üniversite nedeniyle şimdiye kadarki ertelemem ekim-kasıma kadar devam mı ediyordur?

3) Biraz fazla detay olabilir ancak, yüksek lisans ya da doktoranın herhangi bir aşamasında araştırma görevlisi olsam, maaş alsam bile sonuçta öğrenci sayılıyorum değil mi? Tecilde bir fark yaratır mı?

Tekrar teşekkürler.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marvin Candle -- 24 Temmuz 2009; 14:27:56 >
_____________________________201 Mesaj
24 Temmuz 2009; 16:57:43 

1)önemli değil tebrübelerimi aktarıyorum bizde yaptık geçen yıl bunları :)) yerli şebense ve gel dediyse gidebilirsin o zaman ben çarşamba günü evraklarımı almaya gittiğimde gelenlere ağustosta gelin dediler ama dediğiniz gibi belki yoğunluktan öyle demişlerdir benimki yabancı şubeydi

2)evet yüksek lisans kaydında o an için askerlikle ilişkisi olmadığına yani tecil olduğu hakkında durum belgesini istiyorlar okul ertelemesi söz konusu değil zaten siz yüksek lisans kayıtlarına kadar tecil ettirmeden bekleyemezsiniz kaçak duruma düşersiniz illaki gidip bi karar aldırtacaksınız gidicem yasa tecil edicem diye. 4 yıllık okulun yaptığı tecil mezun oldugu anda bitmiş sayılıyor bana gelen kağıdı buldun 1 temmuz 2008 tarihiyle okulunuzun ertelemesi sona erdiği için en yakın şubede yoklamanızı yaptırın diyor onunda bi son tarihi vardı ama neydi hatırlamıyorum

3) hayır bi fark yaratmaz sonuçta öğrencisiniz , öğrenci ve asistan olan bi arkadaşım var aynı sınıftayız öyle bişey demedi sadece akademik kariyer yaptıktan sonra gidenler ve bide arş. grv. ünvanın olunca daha fazla uzun dönem gitme ihtimalin oluyomuş.
_____________________________3105 Mesaj
24 Temmuz 2009; 17:09:53 

Cevabınız için tekrar teşekkürler, çok yardımcı oldunuz.
_____________________________3105 Mesaj
29 Temmuz 2009; 7:22:30 

1) Peki ne kadar geç tecil ettirsem o kadar avantajlı olurum değil mi? Teknik olarak bana kağıt gelmediği için okulumdan askerlik şubesine henüz mezun olduğum bilgisi gelmediğini söyleyebilir miyim? Bu durumda kağıdın gelmesini bekleyeyim mi? (Bu arada kağıt ikametgaha değil nüfus kütüğünün olduğu muhtara geliyor, değil mi?

2) Kağıt gelmeden önce mesela 15 ağustos'ta askerlik durum belgesi gerektiren bir başvuru yapacağım ortaya çıksa, atıyorum 5 gün önce yani 10 ağustos'ta tecil ettirmeye gitsem halledebilirim değil mi? Gittiğim gün yani? Küçük bir ilçenin askerlik şubesi olduğunu düşünürsek, gün filan vermezler değil mi?

3) Size gelen belgede örneğin son tecil için (yoklama için ya da) gelme günü hangi tarih?

Teşekkürler.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marvin Candle -- 29 Temmuz 2009; 7:24:36 >
_____________________________ 
143 Mesaj
29 Temmuz 2009; 19:57:23 

aynı durum bendede olmuştu yüksek lisansa başlasan bile bu işi üniversiteye bırakma bence gidip kendin 2 yıl tecil ettir hatta bence yüksek lisansada başlama 2 yıl sonra başlarsın
_____________________________

gefgfgdfgfg


3105 Mesaj
29 Temmuz 2009; 20:14:25 

2 yıl kaybedemem ne yazık ki.
_____________________________201 Mesaj
29 Temmuz 2009; 20:44:36 

1)walla ister bu gün git ister 2 ay sonra git erteleyesekleri tarih 31.11.2011 e kadar tecilli olucaksınız geç gitmek bişey sağlamaz yani 10 agustosta gidince 2011in 10 agustosuna tecil olmuyor bi sonraki celp döneminin 2011ine tecil ediliyor anca aralıktan sonra giderseniz ki öyle bi şansınız yok bakaya duruma düşersiniz o zaman belki nisan ayına tecil olur denemek lazım :)) bu arada bahsettiğiniz kağıt bana nufüsa kayıtlı şubemden ikamet adresime gönderildi muhtara gitme durumu yok. kağıdın henüz gelmemesi muhtemelen posta gecikmelerinden kaynhaklıdır ağustosun sonuna doğru benimde elime ulaşmıştı.

2)yok gün vermezler mesai saatleri içinde giderseniz o gün hallolur ben 4 buçuk gibi gitmiştim kimse yoktu 5e kadar bitmişti işlemler ama siz benim gibi yapmayın :)) zaten durum belgesi alabilmek için gittiğinizde erteleme yada gitme kararı alıyorsunuz o karar olmadan belge vermiyorlar durum belgesi almaya gittiğiniz gün halledebilirsiniz önce gitmenize de gerek yok.

3)1. cevapta belirttiğim gibi ağustos sonlarıydı belgenin gelme tarihi eylül sonuna kadarmı öyle bi süresi vardı kaçak duruma düşmemek için son yoklamanın tarihi ama tam hatırlamıyorum şubeniz daha kesin bi son tarih verebilir
_____________________________3105 Mesaj
29 Temmuz 2009; 20:52:52 

Yanıtlarınız için çok teşekkürler tekrardan. Asal web sitesinde son yoklama tarihi 1 Temmuz-31 Ekim arası yazıyor o zaman sanırım 31 Ekim'e kadar sürem var.

http://www.asal.msb.gov...oklama_trt_duyurusu.doc< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marvin Candle -- 29 Temmuz 2009; 20:56:08 >
_____________________________201 Mesaj
29 Temmuz 2009; 22:01:05 


quote:

Orijinalden alıntı: Marvin Candle

Yanıtlarınız için çok teşekkürler tekrardan. Asal web sitesinde son yoklama tarihi 1 Temmuz-31 Ekim arası yazıyor o zaman sanırım 31 Ekim'e kadar sürem var.

http://www.asal.msb.gov...oklama_trt_duyurusu.doc


önemli değil bi sorunuz olursa tekrar mesaj atabilirsiniz 31 ekim doğrudur ama yüksek lisans kaydı için her şekilde sizin kayıt zamanı bunu yaptırmanız gerekicek 31 ekim ekadar bekleyemiceksinz
_____________________________3105 Mesaj
29 Temmuz 2009; 22:02:58 

Anladım, peki atıyorum yüksek lisans kaydı 1 Ekim'de oldu diyelim, son yoklamadan önce durum belgesi alıp veremez miyim? Yani şimdi gitsem tecil ettirmeden durum belgesi vermezler mi? Bir yerde okudum 31 Ekim'e kadar yani son yoklama bitimine kadar tecilli olunur diye?
_____________________________201 Mesaj
29 Temmuz 2009; 22:52:57 

sorun şuradaki durum belgesi vermesi için askeriyenin senin durumunu bilmesi lazım sen ilk önce gideceksin benim okulum bitti tecilim sona erdi ben durum belgesi istiyorum onlar sana tecili bitmiştir diye durum belgesi vermez sen diceksin ki tecilim bitti ben askere gitmek istiyorum yada tecil etmek istiyorum ona göre senin anki durumunu gösterir belgeyi versinler son yoklama bitimine kdr tecilli olunmasını ilk defa duydum nedir bilemicem benim bildiğim okul bitince tecilde bitert sen ekime kadar muaallakta kalırsın karar eldırmazsan ekimden sonrada gelirler aralık için askere alırlar götürürler ama 31 ekime kadar tecilli olman durumu yok onların sana verdiği bi süre o yoksa benim belgemde ertelemeniz 2 temmuz itibariyle bittiği için bir an önce en yakın şubeye gidip yoklamanızı yaptırın yazıyor yani tecil 2 temmuzda bitmiş (mezuniyet tarihim 2 temmuz)
_____________________________3105 Mesaj
10 Ağustos 2009; 16:40:46 

Evet bugün tecil işlemimi hallettim, ekim ayına kadar değil mezuniyet tarihime kadar yani 12 haziran 2011'e kadar tecil ettiler.
_____________________________1911 Mesaj
11 Ağustos 2009; 13:28:32 


quote:

Orijinalden alıntı: Marvin Candle

Evet bugün tecil işlemimi hallettim, ekim ayına kadar değil mezuniyet tarihime kadar yani 12 haziran 2011'e kadar tecil ettiler.


bende bu hafta içinde gidecegim tecil için benimde 11 haziran yazıyodu diplomada ama gec aldık işte tecil 11 haziran 2011 olacak o zaman.. bu arada işlemler uzun surdumu acaba kac saatte bitti ve de muayene nasıldı ugrastırdılarmı
_____________________________

 • İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
 • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
 • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
 • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
 • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.


 • 3105 Mesaj
  11 Ağustos 2009; 13:57:12 

  Küçük bir ilçenin şubesi olduğu için sıra filan yoktu ancak bilgisayar sistemleri tüm Türkiye'de yenilenmiş, ve bundan dolayı çok yavaş işlem yapılabiliyor, sabah 9'da gittim akşam 4'te işim bitti, ama dediğim gibi bilgisayarda bir işlem yapıyor 15 dakika bekliyor. Muayene için hastaneye gönderdiler, doktor sordu iyi misin, var mı bir hastalığın diye, boyumu kilomu sordu, yazdı ve imzaladı.
  _____________________________  1911 Mesaj
  11 Ağustos 2009; 14:20:21 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Marvin Candle

  Küçük bir ilçenin şubesi olduğu için sıra filan yoktu ancak bilgisayar sistemleri tüm Türkiye'de yenilenmiş, ve bundan dolayı çok yavaş işlem yapılabiliyor, sabah 9'da gittim akşam 4'te işim bitti, ama dediğim gibi bilgisayarda bir işlem yapıyor 15 dakika bekliyor. Muayene için hastaneye gönderdiler, doktor sordu iyi misin, var mı bir hastalığın diye, boyumu kilomu sordu, yazdı ve imzaladı.


  kimi arkadaslara ise eylulde falan gelin demişler o zaman yaparız tecili diye ama geç kalınmıs olmuyomu haziran ayı universite mezunları tecil için son gun ne zaman ki.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 11 Ağustos 2009; 16:27:31 >
  _____________________________

 • İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
 • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
 • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
 • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
 • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.


 • 3105 Mesaj
  11 Ağustos 2009; 21:52:32 

  Valla net bir bilgim yok son tarih konusunda, ancak benim yüksek lisans başvurularında "erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da ertelemiş olmak" şeklinde bir madde olduğundan kendim giderek tecil ettirdim, kaldı ki askerlik şubesine gidince gördüm ki henüz okulumdan diplomam bile gelmemiş şubeye yani mezun olduğum belli değil, öte yandan çok da geciktirmemek gerek bana göre, çünkü askerlik işlemleri hiçbir resmi işleme benzemiyor, alır götürürler valla
  _____________________________  2600 Mesaj
  12 Ağustos 2009; 14:52:50 

  quote:

  Orijinalden alıntı: maxelll
  kimi arkadaslara ise eylulde falan gelin demişler o zaman yaparız tecili diye ama geç kalınmıs olmuyomu haziran ayı universite mezunları tecil için son gun ne zaman ki.


  bende bunu merak ediyorum, genelde biçok kişinin geçici diplomasında mezuniyet tarihi haziran ayından bir gün yazıyor (12 haziran gibi), 2 yıl tecil için şubeye ne zaman gitmek gerekiyor acaba?

  temmuzda gidince ağustosta gelin diyen şubeler vardı, şimdide ağustosta gidiyon eylülde gelin tecil ettirin diyen şubeler var. nasıl bir iş bu anlamadım
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 12 Ağustos 2009; 14:58:57 >
  _____________________________  3105 Mesaj
  12 Ağustos 2009; 16:10:07 

  Valla kesin bir tarihi yok sanırım, ancak son yoklama 31 Ekim'de bitiyor, yani anladığım kadarıyla 31 Ekim'den önce gitmek gerekiyor olabilir, öte yandan benim yaptığım gibi kendiniz tecil ettirirseniz de olur.

  Ek olarak, ertelemem haziran 2011'e kadar ancak yüksek lisansım bitmeyebilir, yüksek lisans sürdüğü sürece ertelemem devam edecek değil mi? Ve sonrasında 1 yıl tecil hakkım yine var değil mi? (Doktoraya başlayana kadar filan)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marvin Candle -- 12 Ağustos 2009; 16:16:58 >
  _____________________________   
  4 Mesaj
  13 Temmuz 2010; 11:55:46 

  Merhaba 01.01.1981 dogumluyum. Ogrenci Affi sebebiyle lisansi ocak 2011 de tamamliyorum. Akabinde yillardir calistigim sektorde yuksek lisans yapmak istiyorum. Fakat yüksek lisans basvurusunda "askerlikle ilisigi yoktur" diye belge istiyorlar. Af basvurusunda dilekce vermis olmama ragmen gecen sene tecil islemini okul yapmamis bu sebepten yoklama kacagi gozukuyorum. Simdi yuksek lisansa kayit yaptiramazsam askerligimi tecil ettiremem. Yuksek lisans basvurusunda da tecil kagidi istiyorlar. Bu durumda ne yapmaliyim. Ornegin yuksek lisansi kazandigima dair askerlik subesine bir belge gotursem tecil islemi yapar mi? Yada kazandigim universite bu durumla ilgili belgeyi kayittan sonra mi ister?
  _____________________________  1911 Mesaj
  14 Temmuz 2010; 12:52:31 

  yüksek lisans yapınca yas sınır zaten 29 diye biliyorumn doktorada 34 o yuzden askere gitmeniz gerekebilir.
  _____________________________

 • İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
 • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
 • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
 • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
 • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.


 •  
  1095 Mesaj
  14 Temmuz 2010; 14:35:07 

  yüksek lisans sınırı 34 dür. 29 değil.
  anlamadığım daha lisanstan mezun olmadan nasıl yüksek lisansa kayıt oluyorsunuz?
  ocak2011 dan evvel bir yere kayıt yapamazsınız.
  _____________________________   
  4 Mesaj
  19 Temmuz 2010; 11:16:17 


  quote:

  Orijinalden alıntı: qwerty0909

  yüksek lisans sınırı 34 dür. 29 değil.
  anlamadığım daha lisanstan mezun olmadan nasıl yüksek lisansa kayıt oluyorsunuz?
  ocak2011 dan evvel bir yere kayıt yapamazsınız.

  Zaten gelecek sene basvuracagim. Bu sene kayit oluyorum demedim ki? Ben gelecek sene 29 yas sinirini gectigim icin sorun cikar mi diye soruyorum.
  Yuksek lisans icin yas siniri 33. onu biliyorum. Basvuruda sorun cikar mi cikmaz mi onu anlamaya calisiyorum.
  _____________________________   
  42 Mesaj
  27 Ağustos 2010; 11:44:20 

  merhaba arkadaşlar benimde bi sorum olucak ben tıp fakültesi mezunuyum mezuniyet sorası 2 yıl tecil ettirdim , tecilim bitmeden sadece askerliğimi erteleyebilmek için uzaktan eğitim işletme bölümünde yüksek lisansa kaydoldum 3 sene erteledim bölece askerliği , bu yüksek lisansım bitmeden bırakıp başka bir yüksek lisansa kaydolsam yeniden 3 sene erteleme yaptırabilirmiyim ...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harakani -- 27 Ağustos 2010; 11:45:36 >
  _____________________________

  alpsde lvl 77 full str fire glavi + blade satılık
  http://forum.donanimhaber.com/m_12325632/tm.htm

  hyasil18@hotmail.com


  1641 Mesaj
  27 Ağustos 2010; 14:50:41 

  arkadaşlar ben de birşey sorayım. "30/11/2010 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur" yazıyor ama tecil tarihi temmuzda sona ermiş durumda. yüksek lisans kaydı yaptırılabiliyor mu bu durumda?

  teşekkürler


  1911 Mesaj
  28 Ağustos 2010; 18:05:03 

  mazeretle lisans mezunu 29 yuksek lisans doktora İSE 35 yasına yolu var
  _____________________________

 • İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
 • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
 • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
 • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
 • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.


 • 893 Mesaj
  28 Ağustos 2010; 18:48:11 

  mesajım bulunsun
  _____________________________
  Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte


   
  11844 Mesaj
  29 Ağustos 2010; 1:22:47 

  bence biran evvel gitmekte fayda var benim yaptığım gibi
  _____________________________   
  182 Mesaj
  14 Kasım 2011; 21:31:55 

  Konuyu hortlatmış oluyorum ama durumum hakkında bilgi verebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.


  Şimdi Lisans'dan mezun oldum ve 2013 ağustos'a kadar tecilim var. Ancak Yüksek lisansa 2 sene sonra başlarsam yani y.lisansa kabulüm temmuz 2013 olursa ve y.lisans kaydım da 2013 eylül ü olursa direk askere alınır mıyım yoksa y.lisansa kabul edildim diye belge gösterip erteletme imkanım var mı

  yani kısaca sormak istediğim yüksek lisansdan sonra 2 senelik tecilimi kullanıp ondan sonra yüksek lisansa başlayabilir miyim? Yani böyle olursa 2 sene lisans mezunu tecil sonrasında da 3.5 sene yüksek lisans tecili yaptırabilir miyim? Yoksa y.lisansa kabul edilmiş de olsam ağustos geldi mi 2013 te beni direk askere mi alırlar.

  Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
  Buna gelen 1 yanıtı gör.
  _____________________________   
  20 Mesaj
  18 Kasım 2011; 10:04:07 

  aynı sorun bende de var yeni başlık bile açtım. 1 aralık 2012 ye kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur diyor yane celp dönemi benim tecilim agustos 2012 de bitiyor ama ben nisan ayındaki ales sınavına hazırlanıp lisans üstü bir program secmek istiyorum ama kayıtlar eylul ayında benimde tecilim agustosda bitiyor. kabul kagıdı ile askerlik subeye gitsek sorunumuzu hallederler mi?

  bugun askerlik subeyle ilgisiz biri ile konustum beni dinlediginden emin bile degilim. tek yapabilceğin 20 günlük rapor alıcaksın dedi bizde tecil edicez o sürede kaydını yaptıracaksın dedi.


   
  1095 Mesaj
  18 Kasım 2011; 13:37:39 

  quote:

  Orijinalden alıntı: casperwilson

  Konuyu hortlatmış oluyorum ama durumum hakkında bilgi verebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.


  Şimdi Lisans'dan mezun oldum ve 2013 ağustos'a kadar tecilim var. Ancak Yüksek lisansa 2 sene sonra başlarsam yani y.lisansa kabulüm temmuz 2013 olursa ve y.lisans kaydım da 2013 eylül ü olursa direk askere alınır mıyım yoksa y.lisansa kabul edildim diye belge gösterip erteletme imkanım var mı

  yani kısaca sormak istediğim yüksek lisansdan sonra 2 senelik tecilimi kullanıp ondan sonra yüksek lisansa başlayabilir miyim? Yani böyle olursa 2 sene lisans mezunu tecil sonrasında da 3.5 sene yüksek lisans tecili yaptırabilir miyim? Yoksa y.lisansa kabul edilmiş de olsam ağustos geldi mi 2013 te beni direk askere mi alırlar.

  Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  tabii ki tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. yalnız soyle bir sorun olabilir tecliliniz agustos 2013 de bitecek yuksek lisansa kayit oldugunuz zaman belgeleriniz eylul 2013 de elinizde olacak yani agustos celbi bakaya kalabilirsiniz denildigi gibi raporla halledersiniz. ama ara donemde mesela yuksek lisansa 2013 suıbat gibi baslayabilirseniz bu sorun olmaz.
  Buna gelen 1 yanıtı gör.
  _____________________________   
  20 Mesaj
  19 Kasım 2011; 16:47:49 

  quote:

  Orijinalden alıntı: qwerty0909


  tabii ki tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. yalnız soyle bir sorun olabilir tecliliniz agustos 2013 de bitecek yuksek lisansa kayit oldugunuz zaman belgeleriniz eylul 2013 de elinizde olacak yani agustos celbi bakaya kalabilirsiniz denildigi gibi raporla halledersiniz. ama ara donemde mesela yuksek lisansa 2013 suıbat gibi baslayabilirseniz bu sorun olmaz.

  aynı sorun bende de var. bende farklı bir baslık altında aynı konuyu dile getirmiştim. sizin erteleme süreniz agustosda bitiyor benim gibi yane celb döneminiz 30 kasım 2013 bana dediklerine göre 30 kasıma kadar bir sıkıntı çıkmıyor kayıt işlemlerinde. önemli olan celb(sevk) tarihi imiş anladıgım kadarıyla.

  yane tecil kagıdınız en üstünde yazan ..... tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazılı yerdeki tarihe kadar istediğiniz yere kayıt yaptırabiliyorsunuz.

  tabiki bana yazılan cevaptan anladıgım bu
  _____________________________   
  20 Mesaj
  19 Kasım 2011; 16:50:45 

  qwerty0909 zaten bu arkadas bana yardımcı olmus beni cok buyuk bir dertten kurtardın.
  _____________________________   
  2 Mesaj
  27 Şubat 2012; 23:44:35 

  arkadaşlar ben 88 doğumluyum 2 yıllık üniversiteyi daha yeni bitirdim bu 5 ci senemdi 31 ekim 2011 de tecilim bitti yani öğrenim sürem dolmuş çıktı belgemi yeni alıcam aradan 4 ay geçti yani 4 aydır kaçak gözüküyorum çıktı belgemi alıp gittiğimde tecil ettrebilirmiyim bi sorun çıkarmı acaba
  _____________________________  94 Mesaj
  19 Şubat 2013; 14:06:21 

  Selam Dostlar,

  Bir tanıdığımız kardeşimiz 23 yaşında lisansı bitirdi. Hazirana kadar askerliği tecilli. Tecili bittikten sonra Yüksek Lisans kaydı yapabiliyor. Eylülde yapılacak kayıt için askerlik durum belgesi de gerekiyor.

  1) Askerliğini Eylüle kadar raporla tecil ettirebilir mi?
  2) Raporla tecil edilen askerliğin durum belgesini Üniversite kayıt için kabul eder mi?

  Saygılar.
  Sayfa:   [1]
  Sayfa: [1]

  Foruma Git
  Bölümde Ara

   
  Reklamlar


  DH VİDEO

   
  Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
  Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

  Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


  DHBR3
  0.453