DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
VODKA BOZULUR MU?
46
Cevap
0
Favori
25.832
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      23 Temmuz 2009 02:43:53
      Vodka şişesin ağzı açıldıktan sonra kaç günlük ömrü vardır? dolapta muhafaza etsem sorun olur mu acep?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Temmuz 2009 02:49:30
      yok mu bir bilen?

• Yarbay
      10162 Mesaj
      23 Temmuz 2009 02:51:23
      Hiçbir şey olmaz. Oda sıcaklığında bile muhafaza edebilirsiniz. :)

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
      Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
      Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
      H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
      Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
      23 Temmuz 2009 02:53:11

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Hiçbir şey olmaz. Oda sıcaklığında bile muhafaza edebilirsiniz. :)

Eyvallah hocam.

bu konularda bilgili oldugunu sezdim, sende içiyorsun demek ki

• Yarbay
      3527 Mesaj
      23 Temmuz 2009 02:53:32
      Çok uzun süre kapağı açıldıysa içme bence he illede ben iççem dersen en fazla zehirlenirsin.

• Binbaşı
      1951 Mesaj
      23 Temmuz 2009 02:54:18

• Yarbay
      4556 Mesaj
      23 Temmuz 2009 02:54:33
      bizim bir komşu vardı 6 hafta önce cep vodkası almış içmeyi unutmuştu dolabındaymış(normal kalem kitap koydugu ) içmişti hastanelik oldu benden demesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Note -- 23 Temmuz 2009; 2:55:22 >

• Yarbay
      10162 Mesaj
      23 Temmuz 2009 02:56:45

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

bizim bir komşu vardı 6 hafta önce cep vodkası almış içmeyi unutmuştu dolabındaymış(normal kalem kitap koydugu ) içmişti hastanelik oldu benden demesi

Yeni kapak sistemi içine hava alımını engelliyor.

Gönül ister ki hiç içilmesin ama... :)

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
      Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
      Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
      H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
      Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
    • Yarbay
      2009 Mesaj
      23 Temmuz 2009 02:59:12
      Açılıysa bitir be baba

kuzucuk
      23 Temmuz 2009 03:05:35
      İçeceğim kadar içtim zaten ama kalanıda sonra içsem birşey olur mu diye sordum?

Mesela oda sıcaklığında 1-2 gün beklese?

• Binbaşı
      1228 Mesaj
      23 Temmuz 2009 03:12:58

quote:

Orijinalden alıntı: DunkeR

İçeceğim kadar içtim zaten ama kalanıda sonra içsem birşey olur mu diye sordum?

Mesela oda sıcaklığında 1-2 gün beklese?

Hiçbişi olmaz..İçindeki alkol oranı %40 civarı ve fazlası ise aylarca kalır..

23 Temmuz 2009 03:20:15
      Yardımlarınız için teşekkürler

• Yarbay
      3621 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:24:33
      Rus icadıdır bir şey olmaz. Zaten rusların uzaya tırmanacakları votkayı icadlarından belliydi derler.

• Binbaşı
      1552 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:28:20
      sovyetler faşist mi læ karl marxsilmişsin mesajı, işiniz gücünüz sallamak nutuk atmak anasını satayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müvellidülhumuza -- 23 Temmuz 2009; 22:46:48 >

• Yarbay
      3621 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:33:15

quote:

Orijinalden alıntı: müvellidülhumuza

sovyetler faşist mi læ karl marxsilmişsin mesajı, işiniz gücünüz sallamak nutuk atman anasını satayım

Ben okuyamadım ne yazdı da sildi K.MARX ?

• Binbaşı
      1552 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:35:52
      quote:

Orijinalden alıntı: İlahi Morluk

Alıntıları Göster

Ben okuyamadım ne yazdı da sildi K.MARX ?

tam hatırlamıyorum ama votka sovyetlerindir içmeyin faşistler kendi kanlarında boğulsun mu ne yazmıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müvellidülhumuza -- 23 Temmuz 2009; 22:36:13 >

• Teğmen
      184 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:38:18
      onu içmicezde ne içcez

D@rK L!GhT*
    • Yarbay
      3392 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:39:49
      quote:

Alıntıları Göster

tam hatırlamıyorum ama votka sovyetlerindir içmeyin faşistler kendi kanlarında boğulsun mu ne yazmıştı

cıdden bunu yazdımı

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN
    • Binbaşı
      1552 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:42:11

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

Alıntıları Göster

cıdden bunu yazdımı

aynen bunu yazdı

• Yarbay
      3621 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:42:25
      quote:

Alıntıları Göster

Espri yapmıştır. Boşverin votkayı milli içkimiz rakı için demeye dili varmamış.

• Binbaşı
      1166 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:44:10
      votka alete zararlı haberiniz olsun

• Yarbay
      3392 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:44:53

quote:

Orijinalden alıntı: Deathulazam

votka alete zararlı haberiniz olsun

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN
    • Yarbay
      3580 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:45:18
      Biraz önce kardeşimi tekel bayiye yolladım,ya bira ya da vodka alacak,hazır vodkanın da konusu açılmışken canım çekti,inşallah vodka almıştır,gece balkonda sohbetle güzel oluyor:)

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.
    • Yüzbaşı
      731 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:46:12
      bozulmaz kardes

Eğitim Birliği 15'İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./AMASYA MERKEZ

Esas Birliği 7'NCİ KOR. 107'NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL./ŞANLIURFA SİVEREK
    • Binbaşı
      1552 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:47:39
      konuya güneş görmezse bozulmaz demek için girmiştim

• Yarbay
      3621 Mesaj
      23 Temmuz 2009 22:54:05
      Bende de jeton daha yeni düşüyor. Şimdi anladım K.Marx niye tepki koydu.

• Er
      2 Mesaj
      24 Temmuz 2009 00:32:00

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

senin komşun içmeeyi bilmiyomuş be knk

AGNOSTIZM
    • Yarbay
      2279 Mesaj
      24 Temmuz 2009 00:36:23
      arkadaşlar bizimde buzdolabında bi 70 lik istanblue vardı yılbaşından kalma bi iki kadehlik kalmıştı kimse ağzının tadını bozmadı öyle kaldı..geçen tadına baktım ispirto hepten mayalanmış gibiydi döktük,

• Yüzbaşı
      373 Mesaj
      24 Temmuz 2009 00:43:24
      rus votkası ise at buzluğa aylarca kalsın birşey olmaz,hatta buz bile tutmaz,türk votkası ise zaten beş para etmezdir o

• Yüzbaşı
      774 Mesaj
      24 Temmuz 2009 00:43:40
      daha hiç agzı açılmamış üretim tarihi 16.01.09 olan istanblue var dolapta umarım saglamdır

★★★ Fenerbahçe ★★★
    • Yüzbaşı
      373 Mesaj
      24 Temmuz 2009 00:50:33

quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

daha hiç agzı açılmamış üretim tarihi 16.01.09 olan istanblue var dolapta umarım saglamdır

hocam votkayı sek içeceksin,enerji.meyvesuyu falan hikaye,ben içemiyordum önceden,nezaman geldim rusyaya tekila gibi içmeye başladım,tavsiye ederim, tekniği şöyle içmenin. önce ufak bir tekila bardağına doldurun votkayı mümkünse soğuk olsun, sonra nefesinizi hızlıcana üfleyip dikin kafaya,yuttuktan sonra tekrar üfleyin,böylelikle bulantı yada tiskinme olmaz,arkasından kornişon turşu yiyin,yada soğuk hafif şekerli bir nescafe içebilirsiniz,tecrübe ile sabittir nazdorovya

• Yüzbaşı
      774 Mesaj
      24 Temmuz 2009 01:33:24

quote:

Orijinalden alıntı: moscow34

Alıntıları Göster

hocam votkayı sek içeceksin,enerji.meyvesuyu falan hikaye,ben içemiyordum önceden,nezaman geldim rusyaya tekila gibi içmeye başladım,tavsiye ederim, tekniği şöyle içmenin. önce ufak bir tekila bardağına doldurun votkayı mümkünse soğuk olsun, sonra nefesinizi hızlıcana üfleyip dikin kafaya,yuttuktan sonra tekrar üfleyin,böylelikle bulantı yada tiskinme olmaz,arkasından kornişon turşu yiyin,yada soğuk hafif şekerli bir nescafe içebilirsiniz,tecrübe ile sabittir nazdorovya

şuan içiyosun sanırım sen benim sordugumla senin cevap verdiginle hiçbir baglantı yok

★★★ Fenerbahçe ★★★
    • Binbaşı
      1481 Mesaj
      24 Temmuz 2009 01:36:12
      bi yerde tesadüfen okumuştum , ağzı açık olsa bile diğer sıvılara(örn: meyve suyu,kola vs) oranla uzun süre bozulmuyormuş. ama yine de iyice bi araştırın derim, sonra kör olmayın

• Binbaşı
      1049 Mesaj
      24 Temmuz 2009 01:38:05
      vodkada yüzde 40 civarında alkol var ve alkolün bir kısmı zamanla buharlaşacaktır.

TIKLA>>>W810i/Acoustic/CamDriver/Patch/Yazılım/ELF/sysgfx/FlashTema/HERŞEY:::
      'İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!' Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK - 20 Ekim 1927
    • Yüzbaşı
      339 Mesaj
      24 Temmuz 2009 11:38:08

quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

Alıntıları Göster

şuan içiyosun sanırım sen benim sordugumla senin cevap verdiginle hiçbir baglantı yok

hahhhahhahahhha

• Yarbay
      3115 Mesaj
      24 Temmuz 2009 12:17:44
      Vodka , tekila , rakı ve benzeri alkol yoğunluklu içkiler ortam sıcaklığından etkilenip bozulmazlar.

Önemli olan ışık almamasıdır

2015 Nissan X-Trail Platinum Premium Pack (X-Tronic) - İnci Beyazı
      2014 Toyota Corolla 1.4 D-4D Advance M/M - İnci Beyazı
    • Yüzbaşı
      842 Mesaj
      24 Temmuz 2009 12:24:38
      viskide bozulmaz değil mi? aylarca değil yıllarca açık duran(kapak kapalı vitrinde duruyor 5-10 yıldır.) viski var evde. sıkıldıkça içiyorum daha bişey olmadı.

• Teğmen
      184 Mesaj
      22 Nisan 2011 01:22:56
      Bizim yayla evinde de 6-7 aylık yeni rakı var. Oda sıcaklığının da altında ve karanlık yerde. Acaba bozulmuş mudur??

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      20 Şubat 2013 00:08:11
      quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

viskide bozulmaz değil mi? aylarca değil yıllarca açık duran(kapak kapalı vitrinde duruyor 5-10 yıldır.) viski var evde. sıkıldıkça içiyorum daha bişey olmadı.

Olmaz kardeşim güneş görmüyosa ve oda sıcaklığındaysa. Afiyet olsun :)

• Onbaşı
      27 Mesaj
      10 Ağustos 2013 23:09:30
      Bu konu altından devam edeyim; 2 gün önce tekelden 2011 yapımı stumbras(litvanya vodkası) aldım (almışım). Fakat 2011de üretildiğini içtikten sonra farkedebildim. Kapağı sıkıca kapalı ve üstünde de tekel bandrolü vardı. Yine de kapağın iç kısmında paslanmış gibi küçük siyah noktalar vardı. Sizce sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permafrost -- 10 Ağustos 2013; 23:09:20 >

• Yarbay
      2262 Mesaj
      18 Eylül 2014 21:10:15
      votka sıcakta dursa bişey olurmu 2-3 gün veya 10-15 tatilde götürcem yanımda

LG G2 32 GB LG 42LM640S
    • Teğmen
      208 Mesaj
      05 Ocak 2015 23:36:08
      bardakta duran sek vodkayı içicem 1 hafta oldu, oda sıcaklığında :D şuan buzluğa attım soğumasını bekliyorum

25 Mayıs 2015 16:47:18
      vodka buzdolabının buzluk bölümünde saklanmalı.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Yarbay
      5108 Mesaj
      [12 Aralık 2016 15:39:24 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      25 Mayıs 2015 16:53:40
      quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdası

vodka buzdolabının buzluk bölümünde saklanmalı.

Yarım vodkam var. 2 günlük oda sıcaklığında dışarıda ama bir şey olur mu ? Kapağı sıkı kapalı

Geçen dünyaya indik, adamın biri bir şey uzattı. Bi çektik baba,kafa jupiter.
      Xiaomi Mi5
    • Binbaşı
      1196 Mesaj
      25 Mayıs 2015 17:09:17
      quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Alıntıları Göster

Yarım vodkam var. 2 günlük oda sıcaklığında dışarıda ama bir şey olur mu ? Kapağı sıkı kapalı

Hiç bir şey olmaz. Öyle kolay kolay bozulacak bir şey değil votka, nitekim etil alkol+su votkanın temeli. Kapağı açık olsa bile en fazla alkolü bir miktar uçar, onun dışında yine hiç bir şey olmaz. Değil 2 gün, 2 hafta da durur sıkıntı yok

25 Mayıs 2015 17:37:07
      quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Alıntıları Göster

birşey olmaz ama vodaka yüksek alkol oranı oldugu için sıcak ortamda çabuk buharlaşır alkolü,buzluktan çıkarılan vodka yoğun olur ve damakta daha lezziz bir tat bırakır.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • iOS Beta Kullanıcısı
      289 Mesaj
      25 Mayıs 2015 17:40:42
      evde duran en az 30-40 yıllık vodayı içtiğimde bana bişey olmamıştı tadı daha sert ve keskindi zaten 4 shot tan sonra devam edemedim

Shadows Of The Past Visions Of Tomorrow

Çeviri Projelerim: Kingdom(Manga) K-ON! College(Çok Yakında!)
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.