Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende imzamdaki plazma var ben conax modül alırsam teledünyayı izlermiyim.özelliklerinde DVB-T var yani diğital karasal toner var.benim dijital karasal yayın almam için tıpkı DVB-C için alınan conax modülün DVB-T olan modülündenmi almam gerekiyor.
  • Olayı yankış anlamışsınız.Kablo tv için tuneri DVB-C olması gerekir.
    DVB-T ile izleyemezsiniz.Modül sadece şifre çözer.Tuner görüntü çözer.
  • İzmir'de Conax modül satılan yer konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba..?
    Çankaya'daki olası dükkanları gezdim fakat konu hakkında bile bilgisi olan sadece 1-2 kişi var. Hatta bazıları "modül", "şifre" gibi kelimeleri duyunca yasadışı bir iş çeviriyorum sanıp yüz ifadeleri değişiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerkalo

İzmir'de Conax modül satılan yer konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba..?
    Çankaya'daki olası dükkanları gezdim fakat konu hakkında bile bilgisi olan sadece 1-2 kişi var. Hatta bazıları "modül", "şifre" gibi kelimeleri duyunca yasadışı bir iş çeviriyorum sanıp yüz ifadeleri değişiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İnternet üzerinden satın alabilirsiniz dükkan dükkan dolaşmanıza gerek yok.

Hepsidijital.com dan satın alabilirsiniz...
  • Ben Ankara Kayacenter'dan sipariş verdim, ertesi gün elimdeydi (İzmit).

quote:

Orijinalden alıntı: Zerkalo

İzmir'de Conax modül satılan yer konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba..?
  • Ben de İzmir'de oturuyorum. Kayacenter'dan sipariş verdim, 1 gün sonra elime geçti. 130TL/12 taksit

Saygılar
  • İlginize ve yardımlarınıza teşekkürler. Ben de KayaCenter'dan sipariş verdim. Yarın teslim alabileceğim söylendi. İyi seyirler hepimize..
  • Arkadaşlar sorunumu çözmeye yaklaştım.
    aşağıda ki lcd lerden hangisini tavsiye edersiniz bana ??

SAMSUNG LE-46B756 LCD TV

SAMSUNG LE-46B620 LCD TV

SAMSUNG LE-40B679 LCD TV

SAMSUNG LE-40B652 LCD TV

amaç Teledünyayı seyredebilmek.
    Led serilerde Mkv filmleri hard diski takıp seyredebiliyoruz biliyorum ama bende popcorn var şimdilik ona gerek yok
    sizce hanggisi işimi görür bunların ? teledünya olayında.
    bu gün alacam cevaplarınıza göre. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 14 Ağustos 2009; 15:53:52 >

• SAMSUNG_LE-40B652-LCD-TV işinizi görecektir. Ayrıca mkv filmleri usb üzerinden oynatmaktadır bu cihaz. O konuda bir sıkıntınız olmamasına rağmen ileride popcorn olmadan dahi bu tv işinizi görecektir. Teledünyada da herhangi bir problem yaratmıyor bu tv.

quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Arkadaşlar sorunumu çözmeye yaklaştım.

SAMSUNG LE-46B756 LCD TV

SAMSUNG LE-46B620 LCD TV

SAMSUNG LE-40B679 LCD TV

SAMSUNG LE-40B652 LCD TV

Led serilerde Mkv filmleri hard diski takıp seyredebiliyoruz biliyorum ama bende popcorn var şimdilik ona gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

SAMSUNG_LE-40B652-LCD-TV işinizi görecektir. Ayrıca mkv filmleri usb üzerinden oynatmaktadır bu cihaz. O konuda bir sıkıntınız olmamasına rağmen ileride popcorn olmadan dahi bu tv işinizi görecektir. Teledünyada da herhangi bir problem yaratmıyor bu tv.

quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Arkadaşlar sorunumu çözmeye yaklaştım.

SAMSUNG LE-46B756 LCD TV

SAMSUNG LE-46B620 LCD TV

SAMSUNG LE-40B679 LCD TV

SAMSUNG LE-40B652 LCD TV

Birazdan almaya gidecem acaba 46 olanı da aynı işi görür mü yani teledünya ve mkv işini ???
    değiş tokuşla alacağım için fazla bir parasal fark olmayacak ??? ne dersiniz
    yani 620 ve 756

hatta 620 ucuz bile ??

EDit :

Aldım en sonunda LED 46B6000 modelini samsungun.
    Canavar gibi makine valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 17 Ağustos 2009; 13:22:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bagetlord

Arkadaşlar selam,

Samsung B650 serisinde Teledünya ile ilgili olarak Trt kanalları ve SHOW ile yaşanan sorunları aşmak için;

Manuel kanal kayıt kısmında aşağıdaki değerleri girerek arama yaptırırsanız, bu kanallar açılıyor...
    Bizzat denenerek test edildi.

530000 Mhz, 256 Qa, 6900 hız

(meteahh kullanıcısına teşekkürler.)

Saygılar..

bende sevis yok ikazı geliyor yayını buluyor fakat görüntü yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akurttr -- 17 Ağustos 2009; 15:16:41 >
  • Hangi kanal?Ne marka televizyon?Ses var mı?
    Sinema Tv de çıkıyorsa Sinema Tvler artık ücretlidir.
    Show'da ses var görüntü yok.Servise haber verdim.Bakalım yarın ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355
    Show'da ses var görüntü yok.Servise haber verdim.Bakalım yarın ne olacak.

Sizde işe yarar mı bilmiyorum ama, Samsung B650 konusunda şöyle bir mesaj vardı :

quote:

Samsung B650 serisinde Teledünya ile ilgili olarak Trt kanalları ve SHOW ile yaşanan sorunları aşmak için;

Manuel kanal kayıt kısmında aşağıdaki değerleri girerek arama yaptırırsanız, bu kanallar açılıyor...

• Onunla alakalı değil.Arkadaşlar herkesi bilgilendirme amaçlı saolsun koyuyarlar.
    530Mhzden taratarak da denedim.Sorun kanalı bulamamak değil.Kanalı buluyorum fakat görünrtü yok ses var.Anladığım kadarıyla codec problemi.Servisle görüştüm.İnşallah yarın gelip bakacaklar.Güncellemeyece çözülebilir bir problem bence.
  • evet frekansları manual olarak girince düzeldi..
    Herkese teşekkürler ...
    sadece 536Mhz dekileri görmüyordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akurttr -- 24 Ağustos 2009; 14:57:10 >
  • Speedy,

Bende ilginç bir şey oldu. LCD 40E4000-İzmir

Şifre yokken herşey yolunda fakat ES-HD de görüntü yoktu. Bildiğin codec problemi, çok uğraşıldı, update dediler falan, Sony servisi aradım hala gelmediler.

Neyse şifre girdi devreye ben de abone oldum, modül,kart olayı derken bi baktım ES-HD gösteriyor. Gözlerime inanamadım. Evet update yapmadan ES-HD şu anda evde çıkıyor ve Bolt 9.58'i HD olarak yaptı bizim evde.

Nasıl oldu anlamadım. Teledünya belki de codeclerle ilgili bir müdahale yapmıştır.

Senin konuna gelince merakla ShowTV'ye baktım ama onda da problem yok. Bir tek sonradan eklenen şu 4 adet fransız kanalı var ya onlardan sanırım 1 yada 2 tanesinde ses var görüntü yok.

Yani durum eskisi kadar açık ve net değil, bazen bölgesel bazen de yayın kaynaklı sorunlar oluşabiliyor.

Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

Onunla alakalı değil.Arkadaşlar herkesi bilgilendirme amaçlı saolsun koyuyarlar.
    530Mhzden taratarak da denedim.Sorun kanalı bulamamak değil.Kanalı buluyorum fakat görünrtü yok ses var.Anladığım kadarıyla codec problemi.Servisle görüştüm.İnşallah yarın gelip bakacaklar.Güncellemeyece çözülebilir bir problem bence.

• Sorun bölgesel değilmiş.
    Az önce Sony servisi geldi.Memory Stick Duo ile güncelleme yaptılar ve herşey yolunda.Show gösteriyor sesi çıkmayan kanallarda da ses var.Fransız kanallarının hepsinde yayın var.Azeri Tvlerde de yayın var.Dediğim gibi yazılımsalmış.Ürün garanti kapsamında olduğundan haliyle hiçbir ücret de alınmıyor.
    Moda Sentez Elektronik'e teşekkür ederim.
  • televizyonunuz d3500 dü sanırım ( benimki de)
    firmware upgrade conax modülle HD kanal izlenememesine bir çare oldu mu?
  • SD'den HD'ye dönüşüm yapılmıyor!
    Sadece sorunlu olan SD kanallarla ilgileniyorlar.Gönül isterdi ki SD'den HD'ye dönüşüm yapılsın.(Servis de olmaz demiyor)Ama sony merkezden kabul olmadan yapılmıyor.
  • Çok teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: bagetlord

Arkadaşlar selam,

Saygılar..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.