Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok... parçalar piyasa yoktur... zaten sökecek ekipman pahalı...
  • arkadaşlar, ben de modül ile teledünya kullanıyorum. kanalların çıkması için dil / ülke tercihlerini yanlış hatırlamıyorsam finlandiya olarak ayarlamıştık. bu işlemden sonra usb'den film izlerken alt yazılarda türkçe karakterler hatalı gözükmeye başladı. acaba tv'nin dil/ülke tercihini türkçe/türkiye olarak düzeltsek kanallar kaybolur mu?
  • ahbap kullanıcısına yanıt
    bence kanalları yedeklemeyi öğren ben servis menüsünde iki ayara dokundum televizyon sıfırlandı...
  • us_b_72 U kullanıcısına yanıt
    Ben uzun zamandır Teledünya'yı Technisat modül ile kullanıyorum. Aynı modülle şu anda ikinci televizyonumuz, halâ çalışıyor. Sinyalde sıkıntı yoksa televizyonda olabilir problem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

bence kanalları yedeklemeyi öğren ben servis menüsünde iki ayara dokundum televizyon sıfırlandı...

Eyvallah
    Modülde kanal yedekleme olayı var mı diye bir kurcalayayım
  • ahbap kullanıcısına yanıt
    tvde vardır... arçelik tvlerde LG'de, vestel'de, PHILIPS'te var... tabi menüde açıkça göstermemişler gizli oluyor...
  • merhaba arkadaşlar
    Panasonic tx-l42u2e tvim de dvb-c giriş i var yalnız tuner sd mi hd mi bulamadım
    ben şimdi teledünya için modül ile tv ye bağlantı kursam hd kanalları seyredemeyecek miyim?

ayrıca modül mü hd box mı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanamichi

merhaba arkadaşlar
    Panasonic tx-l42u2e tvim de dvb-c giriş i var yalnız tuner sd mi hd mi bulamadım
    ben şimdi teledünya için modül ile tv ye bağlantı kursam hd kanalları seyredemeyecek miyim?

ayrıca modül mü hd box mı tavsiye edersiniz?

http://www.lcd-compare.com/televiseur-PANTXL42U2-PANASONIC-TX-L42U2E.htm Modelinizi internetten aratınca internette buldum tuner HD gözüküyor. HD kanalları izlersiniz.

Ben modül kullanıyorum. Modele göre memnuniyet değişebiliyor. Tek kumanda görüntü konusunda modül daha iyi. Kanal geçişi olarak kutu daha iyi olabilir. Sağlamlık açısından modül daha iyi. Kutuda bazı kanalları kayıt edebiliyorsunuz. Modülde o imkan yok. Ben modüllü uzun süredir kullanıyorum memunum. Kutuyu bu kadar uzun süre kullanamazdım. Modülün avantajlı yanlarını dezavantajlarını sundum. Ona göre kararınızı verirsiniz.

• Conax modül aldım, TV bütün kanalları buldu ama kanalları frekans sırasına göre sıraladı. Varsayılan listeye alışmıştık, tek tek düzenlemek de zaman alıyor. Acaba modül kullanan birisi TV'den kanal listesini aktarıp bana gönderebilir mi?
  • Bende n11 den bugün neta conax modül aldım gelsin buradan yazar bilgi veririm.
  • Arkadaşlar Samsung DVB-T2CS2 özellikliSamsung UE 40KU7000 40'' 7 Serisi UHD TV satın aldım. Buna modül takarak teledünya izleyebilir miyim? DVB-C değil de DVB-T2CS2 olması kafamı karştırdı. Teşekürler.
  • deathpan D kullanıcısına yanıt
    Cihazınızda tuner özellikleri bitişik yazılmış. Yani DVB-T2 (Uydu Alıcı), DVB-C (Dijital kablo alıcı) ve DVB-S2 Dijital Karasal yayın alıcısı var. Modül girişi için Common Interface (CI) portu da var. Mesele yok yani, Conax modül alırsanız STB olmadan TV'nin kendi kumandası ile Teledünyayı seyredebilirsiniz.

Ek olarak Hbb TV özelliği de varmış. Şu anda sadece TRT'nin yayınladığı (TRT Artı) teletekstin çağ atlamış hali. Haberleri, dizilerin bütün bölümlerini, hava durumu ve daha bir çok şeyi seyredebiliyorsunuz. Şu anda Teledünya'daki TRT'den kaldırıldı nedense ama uyduduki TRT yayınlarında devam ediyor. İnternet bağlantısı istiyor.
  • Teşekkür ederim hocam bu açıklayıcı cevabınız ve ilginiz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deathpan D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

TV'nize modül taktığınızda Teledünya'nın anten kablosunu TV'deki F konnektörlü uydu girişine değil normal anten fişi ile anten girişine takmalısınız.
  • Merhaba,
    Bende LG LW650S var normal uydu girişi ve birde anten girişi var, kablo tv den gelen F tipi uydu kablosunu f swat denen çevirici ile normal erkek anten girişine çevirip bunuda tv nin anten girişine mi takmam gerekiyor?

• Aktepe kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bende LG LW650S var normal uydu girişi ve birde anten girişi var, kablo tv den gelen F tipi uydu kablosunu f swat denen çevirici ile normal erkek anten girişine çevirip bunuda tv nin anten girişine mi takmam gerekiyor?

• Selam

Philips 7696 h sahibiyim dark conax modül aldım kanal geçişlerinde bir türlü kanal bilgisi göremiyorum sadece üstte kanal adı yazıyor ama o anda oynayan program ve saat aralığı yazmıyor. Tv rehberi vs her şeyi ayarladım, kaynaktan seç i işaretledim ama bir türlü olmadı.

• felixus F kullanıcısına yanıt
    Çevirici ile veya F konnektörü çıkarıp yerine erkek anten fişi takarak televizyona bağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktepe -- 25 Eylül 2016; 12:18:59 >
  • Arkadaşlar kafama takılan bir soru var cevaplarsanız çok sevinirim. Bende şu an filbox modül var. Ne mahallemizde ne binamızda kablo tv altyapısı yok. Tv de modül girişi dvbc tuner vs var. Şimdi ben conax modül satın alırsam teledünyadan da bir pakete üye olursam izleyebilir miyim? Kısaca merak ettiğim şu kablo bağlantısı vs hiçbişey olmadan sadece conax modül kullanarak (kartı teledünyadan alıp içine koyarak elbette) izleyebilir miyim?

• Teledünya sinyalleri kablo TV kablosu üzerinden geliyor, uydu ile kullanılamyor.
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.