Şimdi Ara

babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
47.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dun ataturk havalimanina giderken sag tarafta olucak sekilde.

yolcu ucagi havada asılı duruyordu yani resmen havada duruyordu ve bayada alcakta tum ihtisami ile gorduk.
    babam dedi gecende gordum havada asili kaliyolar resmen dedi helikopterleri durur sanardim megersem ucaklarda boyle duruyomus dedi

bende dedim ki goz yanılmasi o havada suzuluyordur siz duruyo sanıyorsunuz.

diye savunuyorum ama resmen ucak havada oylece durdu yanından gecip gidene kadar.

bu manzarayi goren oldumu daha once hiç. buunun aciklamasi nedir

• durmazz canımm
  • Yolcu uçağı durmaz da havada asılı kalabilen uçak var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancannazlican

dun ataturk havalimanina giderken sag tarafta olucak sekilde.

yolcu ucagi havada asılı duruyordu yani resmen havada duruyordu ve bayada alcakta tum ihtisami ile gorduk.
    babam dedi gecende gordum havada asili kaliyolar resmen dedi helikopterleri durur sanardim megersem ucaklarda boyle duruyomus dedi

bende dedim ki goz yanılmasi o havada suzuluyordur siz duruyo sanıyorsunuz.

diye savunuyorum ama resmen ucak havada oylece durdu yanından gecip gidene kadar.

bu manzarayi goren oldumu daha once hiç. buunun aciklamasi nedir

DÜnya da tek asılı kalabilen uçak , USA yapımı FR-34W adlı bir uçak diye bilyorum.

Hatta hatırlarsanız GTA San Andreas ta da modellemesi yapılmıştı.
  • Bi uçağın havada asılı kalması imkansız yine de çok hızlı gidiyo ama biz asılı kalmış gibi görüyoruz

dipçik: bi uçak var o havada kalıyo ama o uçağın teknolojisi farklı direk havaya kalkıyo zaten o, sonra da devam ediyo onun öyle havada kalması çok yakıt harcıyormuş fazla da kalamıyo zaten
  • şiddetli rüzgar varsa teorik olarak mümkün.
  • heronlar asılı kalabiliyor sanırım
  • arkadaslar dedginiz gibi dusnuyorum bende. ama ataturk havalimanina giderken hic dedigim sekilde asili duran bir yolcu ucagi gordunuz mu cidden cok garip yaa. ucak oylece duruyodu
  • Arabanın içindeyken gördüyseniz doğaldır ama asılı değildir sadece bağıl hız kavramı yüzünden o şekilde görmüş olabilirsiniz.Havada asılı kalabilen uçaklar Harrier ve JSFdir.
  • eğer arabadalarsa asılı kalıyormuş gibi görmeleri normal,göz yanılgısı tamamen daha önce bende görmüştüm
  • Havada asılı kalabilen tek uçak türü Harrier jetleridir, onlar da dikine kalkış yapabiliyorlar zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

şiddetli rüzgar varsa teorik olarak mümkün.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eveon

Havada asılı kalabilen tek uçak türü Harrier jetleridir, onlar da dikine kalkış yapabiliyorlar zaten.

+1907
  • uçakla aynı hızda gidiyorsanız..
    uçağın hızını bilmiyorum ancak piste yaklaştığından dolayı yavaşlaması gerekecek..
    sizde normalden hızlı gidiyorsanız..
    aynı hıza eriştiğinizde uçağı duruyor gibi görebilirsiniz..
  • rüzgar uçağın dengesini bozar, o yüzden şiddetli rüzgarla bile mümkün değil. Uçaklar inişe geçtiklerinde bazen asılı kalıyo gibi duruyolar. Çok büyük bir cismin yavaşlaması öyle bir yanılsama yaratıyor.
  • quote:

Havada asılı kalabilen tek uçak türü Harrier jetleridir, onlar da dikine kalkış yapabiliyorlar zaten.

F-35B'de kalabilecek bildiğim kadarıyla.
  • Uçakların hareket prensipleri hava akımından yaralanarak, rüzgar direncinin etkisiyle hareket etmelerine dayanır. Hava akımının uçağa paralel gelmesi durumu veya sürekli pozisyon değiştirmesi veya hava boşlukları türbülansı doğurur ki bu durumda uçak hareketi maksimum mukavemet altında gerçekleşir. Buradan yola çıkarak bir uçağın hareketsiz duramayacağı sonucuna ulaşabiliriz. Ancak bir motor vasıtasıyla kalkışını yere pararlel gerçekleştirmek ve belli bir konumda tutabilmek mümkün olsa da bunu ancak özel geliştirilmiş, hareket kabiliyeti yüksek uçaklar gerekleştirebilirler ki bu tip bir uçağı görme ihtimaliniz imkansıza yakındır. Gördüğümüz yolcu uçaklarının hiçbirinde böyle bir hareketi gözlemleyemeyiz.
  • Yolcu uçakları havada asılı kalabilseydi,yavaş bir şekilde alçalma kabiliyeti de olurdu,bu sayede iniş için alçalarak piste yaklaşmaya gerek kalmaz,direk hava alanının üstünde durup alçalabilirdi..Şöyle birşey olmuş olabilir,uçak inişte çok yavaşlar,mesela siz aracınızla giderken sizinle aynı hızda giden yan şeritteki arabaya baktığınızda duruyormuş gibi gözükür,siz de uçakla aynı yönde gidiyorsanız o alçaklıkta duruyormuş gibi görmüş olabilirsiniz..
  • bir ara haberlerde vardı. bir uçak şiddetli rüzgarda inmeye çalışıyordu. uçak rüzgara karşı uçtuğundan ilerlemiyormuş gibi gözüküyordu ama tamamen havada sabit gibi değildi tabi. sağa sola yalpalıyordu, kanadını yere vuruyordu az daha....
  • quote:

Evet hatta GTA San Andreasda modellemesi vardı.Bunun aynısı ama adı değişik.Dikine kalkıyordu.

babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ?
    bu sanırım

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.