Şimdi Ara

DC Universe Online

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.438
Cevap
10
Favori
168.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun hakkında pek çok bilgi edinememiş olsamda şu an bildiklerimle sınırlı bir kaç şey söyliyim ;

Eminim herkesin sevdiği olmak istediği fantastik kahramanlar olmuştur . Öyleyse gözlerinizi açıp iyi okuyun çünkü hayalleriniz gerçekleşiyor .
    Fantastik kahraman dediğimiz de hepimizin aklına bilindik , tanındık , popüler kahramanlardan olan Batman , Süperman , Hulk gelmiştir mutlalaka , ee tabi ki her Süperkahramanın bir de düşmanı vardır şu an bu tarz bir oyunda da olmazsa olmazından bahsediyoruz bu da Joker hayranlarına müjdem olsun.

DC Universe Online

Oyunumuzda karakterimizi seçerken ister oyunun bize sunduğu az önce bahsettiğim Süperkahramanlardan birini seçerek işe başlar , istersekte : ' yok ben hayalimde ki kahramanı yaratıcam ! ' diyenler için hazırlanmış olan kendi karakterini kendin yarat mantığıyla işe başlıyıcaz . Yarattığımız karaktere bağlı olarak çeşitli güçler elde edinmiş olucaz , bunların çoğu fantastik dizide ya da filmlerde gördüğümüz özelliklerle benzerlik göstermekte , aynı da denebilir . Bu güçlerin en bilindiğinden olan UÇMAK büyük harflerle yazdım dikkat ediniz . Bir kuş gibi özgürcesine , hayalimizdeki kahramanla uçmak , bu özellik benim dikkatimi çekenlerden biri oldu . Yeni çıkıcak ya da çıktımı bilmiyorum bir MMORPG de daha olucağı kesin bir özellik olsada o oyundakinden farklı bir havada olucağı bariz . Ama kim bilir belki de bunun olması bile bu özelliğe demodeleşmiş gözüyle baktırabilir. Özel güç haricinde karakterimizin de tam anlamda sayılmasada kanadı kırık bir kuş gibi uçabileceğini söyleyebilirim yani bahsettiğim havada heybek oynamaya hazırlanırmış pozisyon da süzülmek . Bunun yanında yoldan geçen bir arabayı düşmanınızın kafasına atabiliyor , duvarla 90 derece açı oluşturarak belli bir süreliğine havada asılı kalabiliyor ya da düz duvara tırmanıp çatılardan manzara seyredebiliyoruz tabi seyretmeye fırsat verirlerse . Daha bir sürü combat ve özel güç mevcuttur ancak çoğu söylediklerim videolardan gözlemleyebildiklerim , zaten tahmin ettiğiniz ya da hayalini kurduğunuz özelliklerin büyük miktarda varolduğunu söylemek isterim . Oyuna hakkında kaba taslak elde ettiğim şeyler ışığında içerik olarak daha fazla şey söyleyemiyorum ancak oyunun PVP üzerine kurulduğu biraz sonra izliyiceğiniz Video'lardan da bariz bir şekilde belli olmakta .
    Şimdi oyunu biraz eleştirmek gerekirse ; Grafik olarak günümüz çıkan MMORPG oyunlarının seviyesinden biraz geride kalsada şehrin büyük olucağı ve dev binaların var olucağı düşüncesiyle bu noktaya hak veriyor ve görmezden geliyorum . Fakat karakterimizin yer ile hareketli haldeyken etkileşimi bana oldukça soğuk geldi , sanki yerde değilde bulutların üzerinde yürüyormuşuz gibi ayrıca kan efektleride biraz kötü geldi , bazen hiç çıkmıyor . Oyunda karakterimizi güçlendirdiğimiz Stat point verme olayı yok galiba , çünkü hiç bir videoda karşılaşmadım .

Oyunun resmi sitesi ;http://dcuo.station.sony.com/en/

Oyunun kesin çıkış tarihi belli değil ancak 2009 yılı içerisinde çıkması bekleniyor .

Oyun içi ekran görüntüleri ;

DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online
     DC Universe Online

Video ;

DC Universe Online

Ve Joker'in meraklıların da daha bi ilgi uyandırıcak olan
    Gameplay Video-1 ;

Gameplay Video-2

DC Universe Online

Doomsday'e ilk bakış ;

Oyunun karakter yelpazesi de oldukça geniş , ne kadar fantastik karakter varsa hepsi bir çatı altında oynuyucak olanları bekliyor .

HEROES ( KAHRAMANLAR )

-Adam Strange
    -Ambush Bug
    -Aquaman
    -Atom
    -Azrael
    -Batgirl
    -Batman
    -Bat-Mite
    -Batwoman
    -Beast Boy
    -Black Canary
    -Black Lightning
    -Blue Beetle
    -Booster Gold
    -Brainiac 5
    -Captain Atom
    -Captain Compass
    -Captain Marvel
    -Congo Bill
    -Creeper
    -Cyborg
    -Doctor Fate
    -Etrigan the Demon
    -Fire
    -Firestorm
    -Flash
    -Green Arrow
    -Green Lantern
    -Hawkgirl
    -Hawkman
    -Huntress
    -Lobo
    -Martian Manhunter
    -Metamorpho
    -Nightwing
    -Plastic Man
    -Power Girl
    -Question
    -Raven
    -Ravager
    -Red Tornado
    -Robin
    -Sgt. Rock
    -Spectre
    -Spy Smasher
    -Starfire
    -Supergirl
    -Superman
    -Swamp Thing
    -Tasmanian Devil
    -Vigilante
    -Vixen
    -Wildcat
    -Wonder Woman
    -Zatanna

VİLLAİNS ( KÖTÜLÜK )

-Ares
    -Bane
    -Batzarro
    -Bizarro
    -Black Adam
    -Black Manta
    -Black Mask
    -Blue Snowman
    -Brainiac
    -Captain Boomerang
    -Captain Cold
    -Catwoman
    -Cheetah
    -Cheshire
    -Circe
    -Clayface
    -Clock King
    -Cyborg Superman
    -Darkseid
    -Deathstroke
    -Doctor Poison
    -Doomsday
    -Firefly
    -General Zod
    -Gentleman Ghost
    -Gorilla Grodd
    -Hades
    -Harley Quinn
    -Heat Wave
    -Hush
    -Joker
    -Key
    -Killer Croc
    -Killer Frost
    -Lex Luthor
    -Livewire
    -Mad Hatter
    -Man-Bat
    -Maxie Zeus
    -Merlyn
    -Metallo
    -Mongul
    -Mr. Freeze
    -Mr. Mxyzptlk
    -Mr. Zsasz
    -Ocean Master
    -Parasite
    -Penguin
    -Poison Ivy
    -Prankster
    -Prometheus
    -Ra's al Ghul
    -Riddler
    -Scarecrow
    -Silver Banshee
    -Silver Swan
    -Sinestro
    -Solomon Grundy
    -Tattooed Man
    -Toyman
    -Trickster
    -Two-Face
    -Ultra-Humanite †
    -Ultraman
    -Ventriloquist
    -Zoom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eru ilúvatar -- 21 Temmuz 2009; 12:33:14 >

• Hadi bakalım, ben Grayson olucam kesinlikle
  • Oyunda yok yok yani ne olucağımı şaşırdım ama Süperman olursam Doomsday olanlarla bir ara buluşalım .
  • Bu arada süperhero ların yardımcılarıda var dimi?Grayson olcaz ama yoksa olamayız
  • Güzel Paylaşım,Birkaç şeyde ben eklemek istiyorum.

Geçmişten birkaç araştırma yapmıştım ve oyun büyük ihtimal ile paralı olacak.
    Zaten Sony oyunlarını bedava yapmaz.

Bu arada Hulk Marvel karakteri.
    Böyle bir oyunu Marvel Çıkartsaydı,Çok daha fazla ilgi göreceğini düşünüyorum.Marvel Buna benzer RPG tarzında bir oyun çıkarttı PSP için ve Satış Rekorları kırdı.Bizzat bende oynadım ve çok sağlam bir oyun.
    Oyunun adı : Marvel Ultimate Alliance.
  • @emre_fb_fb
    Oww , bilemiyorum olabilir de olmayabilir de . Yoksa da kendin daha iyisini yaratırsın .

@baba_troll

Teşekkür ederim .
    Oyun paralı mı olucak bir bilgi bulamadım , zaten kesin eminsen bile bu oyuna para ile ne kadar rağbet gösterilir şüpheliyim .
    Yani bunu para ile oynamak yerine City of heroes and City of Villains oynamak daha mantıklı geliyor bana .
    Ama bir kaç aylık beta dönemleri olucak elbet , eğer oynamak için orjinal oyun gerektirmezse bu süre zarfında denemeyi düşünüyorum .
    Bilgilendirmelerin için sağol ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eru ilúvatar -- 20 Temmuz 2009; 2:13:08 >
  • entersan :) saol....
  • Oyun paralı olucak. Ne kadar tutulur bilmiyorum. Ayrıca Superman, Batman gibi karakterler bildiğim kadarıyla Questlerde veya Etkinliklerde çıkıyor yani onları oynayamıyorsunuz. Bir videoda classları tanıtıyordu ve 5 tane class vardı. 3-4 ay kadar City of Heroes oynadım ve duyurulduğundan beri Champions Online'nı bekliyorum. Bence daha fazla oynayanı olucak.
  • Süperherolarla oynanıyor diye biliyorum , çünkü şöyle bir yazıya rastladım :
    'İster sevdiğiniz süperkahramanlardan birini seçer isterseniz kendi süperkahramanınızı da yaratabilirsiniz . '
    O halde dediklerinide göz önünde bulundurarak sadece Questlerde Batman , Hulk tarzı karakterlerle oynayabiliyoruz diyebilirim .

Ama bence Heroes ve Villains miktarına bakılırsa kendi karakterimizle oynamaya fırsat bulamıyıcaz bile .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eru ilúvatar -- 21 Temmuz 2009; 12:34:50 >
  • Usta O KarakterLer ne öLe ya :D Kopdum gidiom Ucucam Laaa Bennn :D:D Oyun geLsede Oynanır Tutarda tutmayabiLrde çunkü aLışageLen online oyunlar gibi oLmucak ama Coğundan daha zevkLi oLucak DeğişikLiği ve güzeLLiği göze aLabilecekLer acısından cok güzeL bi oyun oLabilir die düşünüyorum :D
  • Belkide Superman güçlerini kullanan herolar için (Super Strength) Superman olabiliyorsunuz denmiştir. Bi şehir dolusu Superman oyunda RP diye birşey bırakmaz. Dediğim gibi alternatif (Ve çoğu kişi için CoH'un devamı) oyun için şuraya bakabilirsinizhttp://champions-online.com/screenshots

Not: Videos bölümünden Character Creation videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihtumreth -- 24 Temmuz 2009; 15:36:54 >
  • Bu oyunun yapımcılarından daha iyi bir bütçeleri olduğu besbelli , ama bu oyunda ki kadar süperkahraman o oyunda yok gördüğüm kadarıyla .
    Hero olma kısmına gelirse DC UO'da şu şekilde olucak diye düşünüyorum ;

Mesela alırken görevde bize atıyorum Doomsday yada Süperman olma imkanı sunucak , yani süperkahramanlarla gene oynuyabilicez .
    Ayrıca bir şehir dolusu Süperman olması imkansız , gördüğün gibi hero kadrosu geniş . Her heronun zıttı da var neredeyse .

Ya da şu şekilde de olabilir , belirli Transformasyon kağıtları ya da taşları gibi itemler olucak her Hero'ya özel olucak tabi , mesela Süperman'in ki çok zor bulunucak vs. bu daha mantıklı .
  • Oyun dusuncesi harika ama yeni nesil oyunlara gore grafikler pekde iyi degil.(resimdekilere ve bana gore)
    Telefondan yazdigim icin videolara bakamadim. P.tesi yorumumu degistirirmiyim bilemem:)
    Paylasim icin tsk.
  • Champions online zaten Marvel veya DC den bağımsız bir oyun. Kendi superkahramanlarınızı kendiniz yapıyorsunuz. eğer bahsettiğin superkahramanlar Villain ve Heroes bölümlerinde gördüklerinse onlar zaten Quest NPC leri. Kotulerin liderleri iyilerin liderleri gibi. Onlarla oynayamiyorsunuz zaten. City of Heroes'da ilerki seviyelerde o tür npclerin kıyafet parçaları çıkıyordu ve sana verilen çok zor bi görev karşılığında (Heroların liderlerini öldür gibi) sana bu kahramanlardan birinin güçleri veriliyordu. buda öyle olabilir bilemicem. Yaklaşık 1 ayı kaldı zaten çıkınca görücez. Ama dediğim gibi City of Heroes oynayanların DC UO ya pek yöneleceklerini sanmıyorum. Zaten onlardan başkada piyasada "Super Kahraman MMO" oyniyacak pek insan yok.
  • oyunun paralı olucağı kesinmi ? buda paralı olursa yuh artık city of heroes paralı charmpions online paralı bu paralı f4p oynanacak bi super hero oyunu yokmu allah aşkına ya
  • hayallerimin oyunu bu oyun için bütün oyunları silerim ama paralı malesef..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzay1994a

hayallerimin oyunu bu oyun için bütün oyunları silerim ama paralı malesef..

hayallerini istiyorsan elini cebine at
  • DR de falan satılsa bari ,satılmıyor da :....
  • oyunda yukarıda yazılan superhero lardan olabiliyosak kesin Green Arrow olurum da oyunda 40 tane super man yok 50 tane batman olursa oynanmaz o oyun
  • tabiki öyle bi saçmalık yok

sadece görevlerde yanımızda olucaklar yada oyunda yanımızdan geçerken görebilicez vs.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.