Şimdi Ara

Kaç yaşına girmiş oluyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
58.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu soruya sadece A ve B şeklinde cevap vermeniz rica olunur:

"24 Temmuz 1994 yılında doğmuş olan bir insan, 24 Temmuz 2009'da (yani 6 gün sonra);

A). 14'ü doldurup 15'e girmiş olacak.
    B). 15'i doldurup 16'ya girmiş olacak.

Tek seferde bitirelim işi lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 5 Aralık 2014; 16:30:41 >

• Kimisi doldurduğu yaşı, kimisi girdiği yaşı, kimisi gün aldığı yaşı söyler. Kesin bir kural yok. Bana göre Fırat'ın dediği doğru tam 15 yaşında olduğuna göre 15 denir.

denmisti, yani 15. yasinin icinde yani 15. yasina girer..

http://www.yashesaplama.com/

bu sitedede suan 14. yasinin icinde oldugunu 6 gun sonra 15'e girecegini soyluyor zaten, ama arkadasimiz anlamiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikad -- 18 Temmuz 2009; 22:46:18 >
  • Sessizlik lütfen arkadaşım. Cevapları bekle.
  • 15 tabiki
  • A tabiki bende 15yaşımdayım 07 ocakda 15oldum
  • slapert arkadasimiz A dedi.. 1-0 kocum.. sana 3 avans 5 de biter.. hadi bakam.. cahil ya.

Haa? arkadasimizda A dedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikad -- 18 Temmuz 2009; 22:49:49 >
  • 15
  • İyide Haa? adlı arkadaş, 15 oldum diyosun. B yi söylemiş oluyorsun kendi ağzınla.

A şıkkında yazan şey "15 e girecek" dolduracak değil, "15 oldum yani doldurdum" diyosun. B diyosun yani sen aslında.

Arkadaşlar 15 diyip geçmeyelim A ve B şeklinde diyelim. İki şıkta da 15 rakamı geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 18 Temmuz 2009; 22:51:17 >
  • Ve evet bir A daha.. 3-0...

lan kafa karistirma salak.. 15 oldum yani 15'e girdim diyor adam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikad -- 18 Temmuz 2009; 22:51:34 >
  • 24 Temmuz'da 15 yıl dolmuş olacak, yani 15. yaşı biter, 16'dan gün almaya başlar. 3 yıl sonra yasal olarak 18 yaşını da doldurmuş olacak.
  • 15 bitti 16 dan gün aldı
    site %100 doğru olacak diye bir şey mi var
  • Konuda farklı yorumlarının gelmesinin tek sebebi alışkanlıklardır. Birbirinize boşuna hakaret ediyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mé®t

Konuda farklı yorumlarının gelmesinin tek sebebi alışkanlıklardır. Birbirinize boşuna hakaret ediyorsunuz.

hakaret degil zaten arkadasiz ama anlamiyor bir turlu A SIKKI yani 15 dimi ya?
  • Yok hocam yakınız biz onla hakaret falan değil öylesine matrak bir konudur bu zaten

Ama senin yorumun nedir? A mı doğrudur B mi?
  • A şıkkı yani 15'e girecek
  • Bu sorunun uluslararası statüde geçerli bir cevabı var mı acaba? Yani dünya standartlarına göre böyle bir şey belirlenmiş mi acaba merak ediyorum. Çünkü herkes kafasına göre değerlendiriyor bunu.
  • @Dante
    bırak hocam bunları git dmc oyna kafa yorma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dante

Yok hocam yakınız biz onla hakaret falan değil öylesine matrak bir konudur bu zaten

Ama senin yorumun nedir? A mı doğrudur B mi?

Arkadaş olduğunuzu bilmiyodum. Mantığıma göre '' A ''
  • 5-2 aheyy tugi bittin olm sen bitti mac burda biter ohh.
  • A diyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.