Şimdi Ara

HAVUZDA YÜZMEK? (Nasıl Yüzülür)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
51.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hiç yüzme bilmiyorum değil. Yani denizde suyun üstünde durabiliyorum kulaç atabiliyorum ayak çırpabiliyorum.

Birkaç sorunum var. İşte nedense az mesafeyi çok kulaç ve ayak çırpmasıyla gidiyorum yani hızlı gidemiyorum çabuk tıkanıyorum.

Birde yüzüp yüzüm ortada durduktan sonra batıyorum.

Bu bilgilere göre havuzda nasıl yüzmeliyim ilk neler yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_truck -- 16 Temmuz 2009; 10:39:37 >

• yüzmeyi bende çok iyi bilmiyorum ama hareketlerini çok hızlı yapmamanı tavsiye ederim daha az enerji harca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cöldeki kutup ayısı -- 16 Temmuz 2009; 10:39:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

yüzmeyi bende çok iyi bilmiyorum ama hareketlerini çok hızlı yapmamanı tavsiye ederim daha az enerji harca
    http://forum.donanimhaber.com/m_33068604/tm.htm

dikkat et abi tavsiyesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

yüzmeyi bende çok iyi bilmiyorum ama hareketlerini çok hızlı yapmamanı tavsiye ederim daha az enerji harca
    Acele etme yavaş yavaş yüz.Kafanı suya gömüceksin öyle kulaç atıcaksık.Daha az yorulursun böyle.Kafayı gömdükten sonra gözlerini aç,nereye gittiğine bak.Havuzun kenarına falan çarpma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsession

Acele etme yavaş yavaş yüz.Kafanı suya gömüceksin öyle kulaç atıcaksık.Daha az yorulursun böyle.Kafayı gömdükten sonra gözlerini aç,nereye gittiğine bak.Havuzun kenarına falan çarpma

Alıntıları Göster
    İlk önce su üstünde durmaya çalışmalısın. Suyun üstünde ayakların yere değmeden durabildiğin zaman kulaç atıp yüzmeye başla.

İlk önce sırt üstü, sonra nefesini tutup yüzüstü suyun üstünde yatmayı dene. Daha sonra kenarda dik şekilde ayakların yere değmeyecek şekilde su üstünde batmamaya çalış.

Kulaç atıp hızlı yüzmek pratik işidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ken B.

dikkat et abi tavsiyesi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: jokerX

dikkat et abi tavsiyesi.

Demek havuzda hamile kalan tek erkek sensin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsession

Alıntıları Göster
    Havuzda her şey çok farklıdır.Anında dibe batarsın hiç denize benzemez şakası yok bu işin, dikkatli ol,

Şaka diyorum tabi, bence o kadar da farkı yok.Genel olarak yüzerken hareketlerini belli bir ritmde yap ve nefesini iyi ayarla böylece çok yorulmazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_morad

Havuzda her şey çok farklıdır.Anında dibe batarsın hiç denize benzemez şakası yok bu işin, dikkatli ol,

Şaka diyorum tabi, bence o kadar da farkı yok.Genel olarak yüzerken hareketlerini belli bir ritmde yap ve nefesini iyi ayarla böylece çok yorulmazsın.

Alıntıları Göster
    Havuzda yüzmek , denizde yüzmekten zordur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

İlk önce su üstünde durmaya çalışmalısın. Suyun üstünde ayakların yere değmeden durabildiğin zaman kulaç atıp yüzmeye başla.

İlk önce sırt üstü, sonra nefesini tutup yüzüstü suyun üstünde yatmayı dene. Daha sonra kenarda dik şekilde ayakların yere değmeyecek şekilde su üstünde batmamaya çalış.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Bunları yaabiliyorum denizde, havuzda da deniyeyim mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: WarriorAngel

aynen tatlı su daha zordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_truck

quote:

Alıntıları Göster
    bence havuzda fazla riske girme adapte olana kadar.

havuz denize benzemez çeker dibe.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ....eğer suyun üzerinde kalamıyosan denize yatar gibi yap hareketsiz kal kafanı geriye yasla ...kenara kadar ters şekilde yüz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalgardiyan

....eğer suyun üzerinde kalamıyosan denize yatar gibi yap hareketsiz kal kafanı geriye yasla ...kenara kadar ters şekilde yüz...

Alıntıları Göster
    havuzların dibe çekme gücü vardır havuzun dibindeki temizleyici alet suyu vakumlayarak ceker cogu ölüm zaten havuzlarda bu yüzden olmustur suyun üstünde kendini iyi tutman lazım bir ipe sarılmış gibi sağlam ve güçlü
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: hard_truck

quote:

Bunları yapmak havuzun derinliğine göre kolaylaşr veya zorlaşır. Derin suda çok rahattır aslında.

Denizde dalga olduğundan yüzmek biraz daha zordur ama havuz durgun olduğu için attığın kulaçla daha fazla mesafe gidersin.

Bende 2 metrelik havuzda öğrenmiştim yüzmeyi. İlk başta kenarda sana söylediklerimi yaptım sonra ortada dubalar vardı. Cesaretimi topladım ve kulaç atmaya başladım dubalara gittim. Biraz dinleniyordum sonra tekrar kenara. Böyle yapa yapa 1 günde iyice alıştım.

Ama iyi yüzmeyi denizde ileri açılınca öğrendim. Derin ve dalgasız denizde yüzmek ve dalmak süper oluyor.

Geçen hafta 1 hafta boyunca iyice yüzdüm, keyfini çıkardım.

Denize gidersen yanına yüzme bilen birisini al ve boğazına gelen yere gidin. Orada yüzmeye çalış bişey olursa yanındaki kişi kurtarır seni.

Ama herşeyden önemlisi olayı kafanda bitir. Ben yüzerim demelisin ve yüzenlere bak nasıl ne hareketler yapıyor aynısını sende uygula.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hard_truck

Bu gün havuza gidiyorum.

Hiç yüzme bilmiyorum değil. Yani denizde suyun üstünde durabiliyorum kulaç atabiliyorum ayak çırpabiliyorum.

Birkaç sorunum var. İşte nedense az mesafeyi çok kulaç ve ayak çırpmasıyla gidiyorum yani hızlı gidemiyorum çabuk tıkanıyorum.

Birde yüzüp yüzüm ortada durduktan sonra batıyorum.

Bu bilgilere göre havuzda nasıl yüzmeliyim ilk neler yapmalıyım ?

hani olurya boğulacak gibi olursan sakın çırpınma birilerine sesini duyur ve sonra kendini serbest bırak ki yanına gelen adamıda batırma , seni kurtarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tijani Babangida -- 16 Temmuz 2009; 11:10:27 >
  • Kendini aynen dediklerime motive et ve yap.

ilk başta karın kafesini şişir sonra kendini suda ileri dogru bırak, ardından ellerinle kendini sanki bir yere tırmanır gibi kulaç at, ve ayaklar çok önemli mutlaka ayakları çırp, ama kafa suyunüstünde olsun, eger bu dediklerimi yaparsan yüzerken birazda havan olsun diye şöyle yap.

sol eli atarken sağ ayak
    sağ eli atarkende sol ayagı çırparsan 10 numara olur.

iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pk

Kendini aynen dediklerime motive et ve yap.

ilk başta karın kafesini şişir sonra kendini suda ileri dogru bırak, ardından ellerinle kendini sanki bir yere tırmanır gibi kulaç at, ve ayaklar çok önemli mutlaka ayakları çırp, ama kafa suyunüstünde olsun, eger bu dediklerimi yaparsan yüzerken birazda havan olsun diye şöyle yap.

sol eli atarken sağ ayak
    sağ eli atarkende sol ayagı çırparsan 10 numara olur.

iyi günler
    Ben de çok rahat yüzüyorum ama olduğum yerde durunca batıyorum . Hemen kenara gitmem ya da yüzmem gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Ben de çok rahat yüzüyorum ama olduğum yerde durunca batıyorum . Hemen kenara gitmem ya da yüzmem gerekiyor

Alıntıları Göster
    Dikkat et şu anda havuzlar nuri alçonun olduğu barlardan daha tehlikeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neonight

Dikkat et şu anda havuzlar nuri alçonun olduğu barlardan daha tehlikeli

Alıntıları Göster
    3 kulaç 1 nefes
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryuga Hideki

3 kulaç 1 nefes

Alıntıları Göster
    havuzda deli yüzüyorum ilk kez bu hafta sonu denizde yüzeceim bakalım hangisi zormuş görelim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.