Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
75. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • guru sağol bende ısısan bayisi arayıp sorduğumda çinde üretiliyor dediler.şu an 3 marka arasındayım.carrier allegro serisi 53hqe022 modeli , toshiba ras-24 ukhp modeli ve general electric 21000 btu modeli.fiyatlar sırasıyla 1676 , 1889 , ve 1850 ytl.siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.. neden..?sadece soğutma amaçlı kullanılacaktır bu arada.hepsini inceledim ama karar veremedim bi türlü..
  • Merhaba arkadaşlar bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkürler ben bursa !nın mudanya ilçesinde ikamet etmekteyim kışın ısınma olayını kömür yerine (ne yazıkki doğalgaz hala gelmedi) klima ile yapmak istiyorum hem kömür derdini pisliğini çekmemek için artık klima olayının çok tasarruflu olduğu okudum bir çok yerde ve burada bizim evimiz 120 m2 kışın 18 m2 bir oda ve 3 metrelik bir hol ve tuvalet banyonun olduğu bir bölümde oturuluyor 3. kattayız altımızda ve üstümüzde soba yanıyor ve camlarımız pimapen ve belki 30 m2 civarı bir salon belki açılır ama çoğu zaman açılmaz ben marka olarak mitsubishi ve sharp üzerinde durdum ama bana kaçlık klima gider onu tam kestiremedim bulunduğum yerde bu firmaların bayiisi yok ben ısınma için kaçlık bakmalıyım örneğin aşağıdaki ürün bana yetermi ve nasıldır

http://www.mavigoz.com.tr/index.asp?sayfa=klimatumdetay&marka_id=2&klima_id=1&seri_id=2&klima_kodu=AY-XP13CE&acik=AY-XP13CE

Klima Modeli: AY-XP13CE

soğutma kapasitesi : 12300Btu/h
    ısıtma kapasitesi : 16400Btu/h

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    Bronşial astım ve alerjiye yol açan toz akarlarını (mite) etkisiz hale getirir.

Havadaki bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirir.

Havada bulunan küf sporlarını etkisiz hale getirir ve kötü kokulu molekülleri azaltır.

Havadaki iyon dengesini kontrol altında tutar.

Inverter özelliği ile oda sıcaklığını sabit tutar.

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Soğutma Kapasitesi : 12300 (3070-14300) Btu/h

Isıtma Kapasitesi: 16400 (3400-21200) Btu/h

Soğutma Sarfiyatı : 1.20 kW

Isıtma Sarfiyatı : 1.48 kW

Çalışma Akımı (Soğutma): 5.5-5.1 A

Çalışma Akımı (Isıtma): 6.8-6.2 A

Net Boyutlar (İç Ünite) : 278x815x198 (yükXgenXder mm)

Net Boyutlar (Dış Ünite) : 540x780x269 (yükXgenXder mm)

Ses Seviyesi (İç Ünite) : 29/38 db (A)

Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 48 db (A)

Hava Debisi : 6.5/9.4 m3/dak

Net Ağırlık (İç Ünite) : 10 kg

Net Ağırlık (Dış Ünite) : 39 kg

Güç Beslemesi : 220-240 V
    Bakır Boru Çapları (Gaz-Sıvı) : 1/2-1/4 inch
    İç Dış Ünite Arası Max. Tek Yön Uzaklık: 15 m

Peşin fiyatı : 1.640 YTL

bu fiyat aralığı bana uyuyor ama bu alet uyarmı bilemiyorum şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 21 Ağustos 2006; 17:03:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Makif13

Klima tavsiyelerini okumuş olmama karşın aklımda bir kaç soru kaldı. Bu nedenle sormanın gereğini duyuyorum.

1. Arkadaşların bir kısmı LG- Beko için kabul edilebilir yorumlar yazmışken Arçeliği tamamen dışlamışlar. Ancak gördüğüm kadarı ile Arçeliğin pekçok modeli Beko ile birebir aynı. Bu durumda aynı modeller için de Arçelik kötüdür diyebilir miyiz? Onlar da LG ortaklığı ile üretilmiyorlar mı ?

2. Yazın sadece soğutma amacıyla kullanılacak, kışın ısıtma amacıyla hiç kullanılmayacak bir klima için invertor modeli alıp yaklaşık 700 YTL fark ödemek anlamlı mıdır? İstanbul'da yazın 3 veya 4 ay kullanılacak olan 15.000BTU'luk bir model invertor olduğu takdirde enerji tasarrufu ile kendisini kaç ayda amorti edebilir?

3. Tamamen yalıtılmış (mantolama + çiftcam) 28 m2'lik bir oda için (Güneybatıya bakıyor) salt soğutma amaçlı kaç BT'luk bir cihaz almam gerekiyor. Salonun kapısının sürekli açık olduğunu ve 9 m2lik bir koridor ve antre ile sürekli hava değişimi içinde olduğunu da belirtmem gerekiyor.

4. Sadece soğutma yapılacağı koşullarda pahalı bir cihaz almam çok anlamlı mıdır ?

5. Beko, arçelik veya LG almam koşullarında bana çıkartacakları sorunlar neler olabilir ?

merhaba arkadaşım ilk önce kendimi tanıtayımda bu kim deme 80 yıllık klima geçmişi olan bir aileden geliyorum dedem ,babam ,amcalarım hepsi klima işinde çalışmış ve bütün markalar hakkında deneyimi olan bir aile şirketiyiz.
    1-arçelik'te lg bekoda aynı klimadır. Ayrı deme yanlışı takım fanatikligi gibi arkadaşlar, ben magazalarda insanların kavga ettigini gördüm arçelik kötü beko iyi diye böyle bir şey yok her malları bire bir aynıdır ve LG tarafından parçalar saglanır burada üretilir sadece ınverter modeller dışardan gelir.
    2-arkadaşım ınverter alman birazda günde kaç saat kullanacagına baglı ben olsam alırdım niyemi ben günde 20 saat kullanıyorum,arada'ki sarfiyat farkı yaklaşık %50 bu bana göre iyi bir rakam genede karar sizin.
    3-burası için arkadaşım 24000 btu alman lazım.
    4-bence degil arkadaşım şayet ısıtmada kullanmayacaksan.
    5-arkadaşım para senin zevk senin ama ben olsam aynı paraya daha kaliteli bir klima alırım ben dedigim gibi bunların içini dışını bilirim o paraya yada az fazlasına dıamond,elektra,fuji,general,toshiba,general elektrik alabilirsin.beko,arçelik alırsan başına burada yazamayacagım türde herşey gelebilir nelermi malzeme kötü ya gaz fazladır yada eksik daha fazla elektrik sarfiyatı vs ama dedigim gibi karar sizin aynı paraya daha iyisi varken kendinizi buna mahkum etmeyin iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyu -- 21 Ağustos 2006; 20:22:46 >

• ARKADASLAR BENİM 28 METRE KARE BÜROM VAR BLUE LİNE MARKALI BİR KLİMA VAR MİGROSTA ONU ALIRSAM BÜROYU SOGUTABİLİRMİYİM BU KLİMALAR DEMİRDÖKÜM GÜVENCESİ İLE Mİ SATILIYOR BİLEN ARKADASLARDAN YARDIM İSTİYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blade__

Merhaba arkadaşlar bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkürler ben bursa !nın mudanya ilçesinde ikamet etmekteyim kışın ısınma olayını kömür yerine (ne yazıkki doğalgaz hala gelmedi) klima ile yapmak istiyorum hem kömür derdini pisliğini çekmemek için artık klima olayının çok tasarruflu olduğu okudum bir çok yerde ve burada bizim evimiz 120 m2 kışın 18 m2 bir oda ve 3 metrelik bir hol ve tuvalet banyonun olduğu bir bölümde oturuluyor 3. kattayız altımızda ve üstümüzde soba yanıyor ve camlarımız pimapen ve belki 30 m2 civarı bir salon belki açılır ama çoğu zaman açılmaz ben marka olarak mitsubishi ve sharp üzerinde durdum ama bana kaçlık klima gider onu tam kestiremedim bulunduğum yerde bu firmaların bayiisi yok ben ısınma için kaçlık bakmalıyım örneğin aşağıdaki ürün bana yetermi ve nasıldır

http://www.mavigoz.com.tr/index.asp?sayfa=klimatumdetay&marka_id=2&klima_id=1&seri_id=2&klima_kodu=AY-XP13CE&acik=AY-XP13CE

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Havada bulunan küf sporlarını etkisiz hale getirir ve kötü kokulu molekülleri azaltır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

bu fiyat aralığı bana uyuyor ama bu alet uyarmı bilemiyorum şimdiden çok teşekkürler...

Hocam hiç düşünme al bende AY-XP18 var 31 metrekarede kullanıyorum odayı morg gibi yapıyor şimdi kapıları açıyorum salon bile buz gibi oluyor süper klima ben çok memnunum

• tuyu dostum samsungun premium serisi için ne dersin 24000 btu olan..?
  • samsung un 24 btu luk klasik serisinden almayı düşünüyorum bu klima hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilteris09

ARKADASLAR BENİM 28 METRE KARE BÜROM VAR BLUE LİNE MARKALI BİR KLİMA VAR MİGROSTA ONU ALIRSAM BÜROYU SOGUTABİLİRMİYİM BU KLİMALAR DEMİRDÖKÜM GÜVENCESİ İLE Mİ SATILIYOR BİLEN ARKADASLARDAN YARDIM İSTİYORUM

demirdöküm güvencesiyle satılıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanta

tuyu dostum samsungun premium serisi için ne dersin 24000 btu olan..?

arkadaşım nerde oturuyorsun bu önemli ona göre tavsiye edecegim ısıtmadada kullanacaksan ınverter a para yetmezse haier al dünyada bunun kadar agız sıcaklıgı yüksek bir klima yoktur agız çıkış sıcaklıgı 68 derece tavsiye ederim bizde 2 tane var arkadaşlarda inan harika sanko holding güvencesiyle geliyor yıllardır türkiyede bu marka korkma ilk vestel sonra teba şimdide akfel sanko getiriyor iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyu -- 22 Ağustos 2006; 1:35:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tazymazy35

samsung un 24 btu luk klasik serisinden almayı düşünüyorum bu klima hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim.

bu klima oturcagın yere göre tavsiye edilebilir kışları çok soguk geçen bir yerde degilsen al
  • quote:

Merhaba arkadaşlar bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkürler ben bursa !nın mudanya ilçesinde ikamet etmekteyim kışın ısınma olayını kömür yerine (ne yazıkki doğalgaz hala gelmedi) klima ile yapmak istiyorum hem kömür derdini pisliğini çekmemek için artık klima olayının çok tasarruflu olduğu okudum bir çok yerde ve burada bizim evimiz 120 m2 kışın 18 m2 bir oda ve 3 metrelik bir hol ve tuvalet banyonun olduğu bir bölümde oturuluyor 3. kattayız altımızda ve üstümüzde soba yanıyor ve camlarımız pimapen ve belki 30 m2 civarı bir salon belki açılır ama çoğu zaman açılmaz ben marka olarak mitsubishi ve sharp üzerinde durdum ama bana kaçlık klima gider onu tam kestiremedim bulunduğum yerde bu firmaların bayiisi yok ben ısınma için kaçlık bakmalıyım örneğin aşağıdaki ürün bana yetermi ve nasıldır

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

TEKNİK ÖZELLİKLER

arkadaşım bu klima tam sınırlarda yani kışın o bölgede sorun çıkarabilir o yüzde bir üst modelini al diyecegim ama oda baya pahalıdır ancak ınverter olmayan modelini alabilirsin,birde sizde haier tavsiye edeyim ısınma amaçlı harika bir klimadır agız çıkış sıcaklıgı rekor düzeyde 68 derece,size 16000 veya 18000 btu lazım iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyu -- 22 Ağustos 2006; 1:33:48 >

• Samsung klimaları yerinde inceledim prestige serisini hiç hoşuma gitmedi üstelik çok pahalı ses debisi yüksek ben sharp ta karar kıldım iyiki de almışım çok memnunum
  • quote:

samsung un 24 btu luk klasik serisinden almayı düşünüyorum bu klima hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim.

aklından bile geçirme dostum git lg/beko al daha iyi... şimdi neo plazma 7800 d modellerinde dış üniteyi büyültmüşler çokta güzel soğutuyor kuvvetli bir dış ünite takmışlar bir yakınım aldı fiyat olarakta uygun 1152 YTL onu al daha iyi
  • klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım.samsung premium serisi kullanan ya da gören olmadımı hiç.yorum gelmezse toshiba alacağım.baya bi sessiz çalışıyormuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanta

klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım.samsung premium serisi kullanan ya da gören olmadımı hiç.yorum gelmezse toshiba alacağım.baya bi sessiz çalışıyormuş

Sessiz istiyorsan sakın Vestele yaklaşma. Eskiden köylerde jeneratör olurdu, aynı öyle ses çıkarıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuyu

quote:

bu klima oturcagın yere göre tavsiye edilebilir kışları çok soguk geçen bir yerde degilsen al

bu klimayı izmir için düşünüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenya64
    Sessiz istiyorsan sakın Vestele yaklaşma. Eskiden köylerde jeneratör olurdu, aynı öyle ses çıkarıyor.

4 senedir kullanıyorum bir şikayetim yok, 18000btu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IQt

quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

4 senedir kullanıyorum bir şikayetim yok, 18000btu.

Ben de cpx18 i yaklaşık 1 senedir kullanamıyorum, komşular rahatsız oluyorlar.
  • quote:

vestel düşünmüyorum zaten dostum sağol.samsungda karar kıldık ailecek.premium serisi 24000 btu.inşallah pişman olmayız:)
  • quote:

Arkadaşlar yetkili bayii ile yaptığım görüşmede bana verdiğim kaba taslak ebatlara göre İnverter duvar tipi 10000 BTU modelinin yani bunun

http://www.mitsubishi-aircon.co.uk/?id=152806&smn=000000000000165029

yeteceğini söylediler bende 17000 lere falan bakıyordum hep , en fazla 12000 olur oda büyük ihtimalle gerek kalmaz dediler fiyat ise 10000 lik için 1650 diyorlar ama karta taksit olayında vade farkı koyuyorlarmış ne dersniz sizin yorumunuz nedir

Birde bu alet tam güne yakın çalışşsa ısıtmaya yönelik kışın tahmini günlük elektrik tüketimi fiyat olarak nekadar olur acaba teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 22 Ağustos 2006; 16:07:51 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.