Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1726. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tahsin75 , tahsin75 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (3 Mobil) - 14 Masaüstü4 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17241725172617271728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

Bu da size Örnek olsun sıcağı sıcağına.

Dışarıdan baktığınızda 2015 yılının üyeliği ancak toplasanız 2 tane mesajı var, ikisi de bu gün (45 dakika önce) atılmış, sözüm ona tavsiye veriliyor lakin, ''X marka klimayı Şu linkten alabilirsiniz''diyor arkadaşımız. Size göre iyi niyetli bir tavsiye olabilir ama bize göre bu bir TİCARET. içeriğinde tarafsızlık yok, samimiyet yok, potansiyel tüketicinin GERÇEKTEN derdini dinleyip anlamak ve ona uygun TARAFSIZ bir yol gösterme yok. ''Ben mal satayım da..'' düşüncesi dışında hiç bir şey yok burada.

Derseniz ki ''ben bundan rahatsızım'' ona da bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Donanım haber forumlarının bu bölümündeki yaklaşım bu şekilde.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Bir kaç defa satın almam oldu...
    Derhal paramı iade aldım ve sildim aklımdan,
    Sanki üreticiler bu tarz firmalara sıfır dışı ürünleri pazarlasın diye destekliyor..
    Uzak durmakta fayda var ama keşke bir başka platform olsada insanların mahsumiyetini suistimal eden firmalar teşhir edilse.

• daytone1 kullanıcısına yanıt
    Gunaydin.

Aslinda direkt hedef gostermek yerine insanlari bilinclendirerek yine de bir sekilde uzak durmalarini saglamaya calisiyoruz lakin her ne olursa olsun hem etik kutallar hemde ticari kanun nedeni ile forum yonetim karari olarak "almayin aldirmayin uzak durun" tarzi soylemlerden uzak duruyoruz.

Ancak, TELEVIZYON bolumumuzde DOLANDIRICI SUPHELISI SITELER adinda bir konu var. Ismi baska ve izin veremeyecegim bir seydi lakin icerigindeki bilgiler somut du bu nedenle konu basligini degistirdim halen duruyor ve aktif isleyen bir konu.

Bu baglamda gercek veriler isiginda boyle bir konu bu bolumde de acmak istenirse sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drserk kullanıcısına yanıt
    Üstad Merhaba,
    Mümkünse MSH-FH modelinin kaçlık (BTU) olanını aldınız acaba?
    Aynı metrekarelerde benimde bi odam var ona istinaden soruyorum.
    Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • genellikle soğutma amaçlı Mitsubishi Elektric MSZ-HJ35VA 12000 BTU almak istiyorum max 3 bin lira harcarım. yalnız en baz modeli galiba,

onun yerine klimacı arkadaşın tavsiye ettiği gree viola veya midea black serisi mi alsam 2016 model klima. mitsubishi olan 2013 yılında çıkmış klima ve fazla fonksiyonu yok.

veya arçelik mi ama oda verimli soğutmuyor diyorlar.
  • baris81 B kullanıcısına yanıt
    Arçelik 12330 soğutma için tavsiye ederim, ısıtma için iyi değildir ( tasarruf etsin diye makina randımanı düşürüldüğünden çok iyi ısıtmıyor ) ama soğutmada çok üstündür, iç ünitede rüzgar sesinden başka en ufak vızıltı yoktur,
    hatta fan hızı düşürüldüğünde çalışıp, çalışmadığını anlamazsın.
    Yaz konumunda çok tasarrufludur, mevsimsel 185 kw harcar.

Arçeliğin müşteri hizmetleri muhteşemdir.Ürünlerine sahip çıkıyorlar ( servis üstünden değil tabi :) )
  • Akdenizz07 kullanıcısına yanıt
    "bu klima Hakkında ben burda insanların parasına göre doğru yatırım yapmasını istiyorum klimalara"

Klima yatırım aracı değildir, bu çok açık.
    ME den önce LG mi vardı?

LG lere ne olduda ME ye döndün?

LG ler hakkındaki olumsuz düşüncene sebep olan kullanıcı yorumlarını okumak isterim.
    Yoksa LG satışından ME satışına dönen bir satıcı profiliyle mi konuşuyorum?
  • daytone1 kullanıcısına yanıt
    Sevgili dedeciğim siz bana ne demek istiyorsunuz tam olarak anlayamadım ama,anladığım kadarıyla bana sorduklarınızı cevaplayayım

1-) ben burda insanların parasına göre doğru yatırım yapmasını istiyorum(demek istediğim):

İnsanlar Hergün,her hafta, her ay,her yıl klima almazlar bir kere alırlar markaya/modele ya da kısacası kaliteye göre yıllarca kullanırlar klima alınırken klimayı almak isteyen kişi satıcıya belli meblağlarda ücret öder genellikle para üzerinden ödenir bu ücret, bu parada kolay kazanılmıyor denizdeki kum gibi para herkeste olmuyor kazanırken çok zor şartlarda çalışıp kazananlar var tabi yattığı yerden veya boş beleş kazananlarda var o ayrı tabiki ben de parayı zor kazanan yada zor kazanmasa da belli emek karşılığı para kazanan arkadaşların parasını her konuda iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum klimayı alırken de para verildiği için bütçesine göre en uygun marka/modeli alması gerektiğine inanıyorum belki benim önerilerim en uygun olanı değildir tabiki ben o yüzden kişisel görüşlerimi belirtiyorum sonuç olarak klimaya para verip alıyorlar kötü veya bütçeye göre kalite karşılığı olmayan bir mal alırlarsa uzun yıllar gitmez parasının karşılığı olmaz klimadan uzun dönemli ısıtma/soğutma olarak faydalanılsığı için ben bu klima alma olayına parasına göre doğru yatırım diyorum

2-) ME'den önce LG mi vardı?

Cevap: Vallahi inanın tarihçelerine bakıyorum ama kuruluş tarihlerini aklımda tutmadım hiç hangisi önce hangisi sonra hiç bilmiyorum önemsemiyorum da ama kuruluş tarihlerini sonuçta ikisinin de birçok sektörde faaliyeti olan firmalar kuruluşuna bakmak istiyorsanız bence ilgili sektörlerinin kuruluşlarına bakın benim için önemi yok kuruluş tarihlerinin

3-)LG lere ne oldu da ME ye döndün ?

Cevap: ne demek istediğini Tam olarak anlayamadım ama ben hiçbir yere dönmedim,döneklik yapımda yok

3-)LG ler Hakkında olumsuz düşüncene sebeb olan

kullanıcı yorumlarını okumak isterim

Cevap:LG Hakkında hiçbir olumlu/olumsuz yazım makalem yok LG Hakkında olumsuz düşüncem de yok olumlu düşüncem de yok klima konusunda çünkü bilmiyorum herhangi bir olumlu/olumsuz inceleme duymuşluk kullanıcı yorumu mevcut değil bende ama çok merak ediyorum yeni modelleri çok övülüyor kağıt üzerinde de çok güzel duruyor özellikleri artık bilgisi deneyimi görüp bilen kullanan arkadaşlar beni de aydınlatırsa çok sevinirim gerçekten yeni modellerini ben de merak ediyorum çok güzel duruyorlar

4-)yoksa LG satışından ME satışına dönen bir satıcı profiliyle mi konuşuyorum?

Cevap : bu sorundan hiçbir şey Anlamadım

• 12000 btu olanını aldım

• İsteyen istediği markayı övsün, istediği markayı yersin, bunda bir sıkıntı yoktur herhalde işin içinde ticaret yoksa! Karşımızdakilere değişik ithamlarda bulunmak yakışmıyor.

• drserk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için. Ben ME klima alma arefesindeyim. Acaba bi süre daha beklemeli miyim?
    Kampanya konusunda bilginiz var mı ne zaman olabileceği konusunda...
  • Arkadaşlar Merhaba,

Klima alma evresinde evimin yazları sıcak olmasından dolayı 2 adet klima aldım.

Sigma 9KBTU Comfort serisi klima aldım. Fiyat 1600 TL tanesine vereceğim.

Birinci klima salona takılacak yaklaşık 23 Mt burada 12KBTU mu daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama sadece soğutma amaçlı kullanılacak bir klimadır. Öneriniz var mıdır?

Diğer Klima üst kata takılacak oda yaklaşık 14 Mt ama çatı piyes burada sorun olacağını sanmıyorum çatının izalasyonu iyi fakat sıcak oluyor sadece soğutma amaçlı kullanılacak.

Alt kat için öneriniz var mıdır? 9KBTU alma 12KBTU al mı dersiniz?

Yoksa 9 yeterli mi dersiniz?

Teşekkürler.
  • gggkkknnn G kullanıcısına yanıt
    Genel bir cevap olarak, yine GENEL olarak 9 ve 12 gurubunda aynı kompresör kullanılıyor olsa da, Evap-Kondanser ve elektronik kart üzerindeki yzılımda yapılan otnamalar ile BTU değeri değiştirilip 9 12 vs yapılıyor. Yine de sizin bahsettiğiniz alan için 9 luk klima demek, olması gerekenden 1500BTU daha düşük bir klima demektir.

Söz konusu soğutma olduğunda bazı şeyler görmezden gelinebiliyor lakin rakamsal anlamda 9 ve 12 arasında çok büyük fiyat farkı olmasa gerek diye düşünüyorum, bu anlamda sizce riske girmeye değer mi bunu değerlendirmeniz lazım.

Veya çok ince bir hesap yapmalısınız.

Mesela o alanda kaç kişi yaşayacak?
    İzolasyon durumu nedir?
    pencere sayısı
    pencere ısıcam durumu
    pvc ahşap veya aluminyum doğramamıdır
    normal ampulmü floresanmı led ampulmü var
    salon açık mutfakmıdır normal salonmudur
    kullanılan tv büyüklüğü nedir? ledmi plazmamı lcd mi
    alanın cephesi nedir?
    Günün kaç saati o alan güneş alır vs vs vs
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Net bir bilgim yok ama mayısta olacağını düşünüyorum

• Hem ısıtma hem sogutmada başarılı olan sessiz ve az elekrrik tüketen bir klima var mı? Çoğu klima özellikle ısıtmada başarısız.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Teknolojisi gereği HİÇ BİR ŞEKİLDE, ısıtma performansı soğutma ile aynı seviyede olmaz klimalarda.

İyi ısı performansı almayacağınız anlamına gelmiyor bu cümlem, Soğutmada kullandığı enerji kadar enerji kullanıp, aynı derecede iyi ısı üretemezler.

Yine teknolojisi gereği basınç değerleri çok üst seviyeye çıkması nedeniyle SES unsuru da soğutmada olduğu gibi başarılı olmaz klimalar.

Diyeceğim o ki, soğutma verileri kıstasınız olmasın.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Isıtmada da kullanacağımız klima için SCOP değeri dışında hangi değerlere dikkat etmeliyiz?

• En iyi ısıtıp, en az enerji harcayan klima hangi marka ve modeldir. Fiyatı önemli değil. (Alan 30 m2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalsungur -- 26 Mart 2017; 21:15:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Teknolojisi gereği HİÇ BİR ŞEKİLDE, ısıtma performansı soğutma ile aynı seviyede olmaz klimalarda.

İyi ısı performansı almayacağınız anlamına gelmiyor bu cümlem, Soğutmada kullandığı enerji kadar enerji kullanıp, aynı derecede iyi ısı üretemezler.

Yine teknolojisi gereği basınç değerleri çok üst seviyeye çıkması nedeniyle SES unsuru da soğutmada olduğu gibi başarılı olmaz klimalar.

Diyeceğim o ki, soğutma verileri kıstasınız olmasın.

hocam klima almayı düşünüyorum'da konularda gördüğüm kadarıyla baya ilgili olduğunuz için size danışayım dedim bütcem 2500 3000 arası klimayı hole kurmayı düşünüyorum salon odası, oturma odasını'da bir yandan soğutma yapabilmesini istiyorum. almayı düşündüğüm 1800btu baymak elegant modeli evim üstü catı var izalasyon yok yazın pişiyoruz anlıyacağınız pendik istanbulda oturuyorum soğutmasını istediğim yerlerin holle birlikte toplam 25 metre kare yapıyor efendim küçük oda ve mutfak eklersek 30 metre kare yapıyor. bunların haricinde klima almak için uygun bir zamanmıdır? fiyat konusunda beklemelimiyim? önümüz yaz olacagı için bir anca önce alma düşüncesi içerisindeyim yoksa fiyatlarda artış olacagı kanaatindeyim. nisan ayında!da bir yandan kdv indirimide kalkıyor yardımcı olursanız memnun olurum efendim.

• Değerli Kardeşim Merhaba;

Aslında ben Split klimaların çoklu ortam kullanımlarına karşıyım zira üretim amaçları olan TEK ALAN mantığına ters durumdur bu.

Ancak iyi bir konumlandırma yapılırsa, iyi izolasyon var ise, biraz zaman unsuru kullanılırsa ve en önemlisi İYİ bir klima sahibi olunursa bunu başarılı bulan arkadaşlarımızın var olduğu gerçeğini de inkar edemeyiz.

Sorun şu ki sizde izolasyon yok, seçtiğiniz klima da ultra mega bir klima değil. Avantajlarınız ise seçtiğiniz BTU değerinin ALAN hesabına göre biraz büyük olması ve yapabiliyorsanız iyi bir konumlandırma ile MECBUREN kullanacağınız zaman durumunu avantaj kabul edebiliriz.

Zamandan kastım şudur bunu açıklamak isterim. Klimalar, üretim amaçları doğrultusunda TEK bir alandan vakumladığı havayı, Eevaparatörden (Eşanjör) geçirerek ısısını ve nemi alıp, soğutulmuş havayı ortama geri vermecek şekilde dizayn edilmiştir. Çoklu ortam kullanıcılarındaki sorun ise, diğer odadaki havanın vakumlanıp soğutulup geri üflenemeyecek olmasıdır, Bu şartlarda MECBUREN, soğutulmuş havanın sirayet etmesi beklenir. ZAMAN işte bu nedenle lazımdır.

Fakat, soğutma söz konusu olduğu için basit bir vantilatör bu ZAMAN kavramını da avantaja çevirmenizi sağlayabilir (Tarafımdan denenmiştir)

Ben marka bazlı çok yorum yapmam hocam onu kullanıcılara sormak daha mantıklı olur lakin uzun garanti süresinden dolayı geçen yaz ben bu klimayı ALINABİLİR olarak nitelendirmiştim ki halen de bu kararımın arkasındayım. Her zaman olduğu gibi size de tavsiyem, servis sürecini iyi takip etmeniz, vakum konusunu pas geçmelerine izin vermemeniz doğrultusunda olacaktır.

• Ado kullanıcısına yanıt
    hocam verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim ben sadece iki model arasında kaldım ya Baymak Elegant Plus A++ 18000 yada 10 sene garantisi olan dijitalsiz Samsung AR5500 AR18JSFSCWK/SK A++ 18000 diğer konularda verdiğiniz yorumlarıda okudum özellikle bozulmayacak klima yoktur yeterki servis ağınına göre klima tercihi yapın söylediniz ve arçeliğinde bu konuda iyi olduğunu gördüm normalde vestfrost 24.000 markali vestel klima alacaktım suan sadece hepsiburada var 3000 tl sonradan vazgectim neden başka yerde yok diye kafamda soru işareti bırakmıştı simdide 18000 likle alakalı düşüncelerinizi söyledikten sonra ne yapacağıma karar veremedim gercekten. benim için sadece soğutma efendim 18000 btu değere sahip bir klimanın kaba taslak hesaplamalarıma göre işe yarayacağını zannediyordum. birde klima almadan keşif kesinliklikle yaptırmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlacK SeA StorM 61 -- 26 Mart 2017; 22:47:58 >
  • 
Sayfa: önceki 17241725172617271728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.