Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1684. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16821683168416851686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muğla Merkezdeyseniz VESTEL üretimi ne alırsanız alın, en ufak sorun yaşarsanız servisin kafasına vura vura yaptırırız çok sevdiğim bir abimdir kendisi

Hocam teknik hesabına ve evinizin izolasyon durumuna göre 21000BTU ihtiyacınız var. Bu durumda teknik olarak size 24000BTU klima lazım demek gerekiyor lakin, SADECE SOĞUTMA yapsın ve satın alım aşamasında fazla para vermek istemem derseniz 18000BTU da işinizi görür sadece biraz geç toparlar. senede 2.5 ay çalışacak bir ürün için yüksek bedeller ödemenizi pek istemem açıkçası.
    5 yıl garantili UĞUR
    5 yıl garantili BAYMAK
    3 yıl genel + 4 yıl kompresör garantili VESTEL - REGAL- FINLUX
    3 yıl genel + 4 yıl kompresör garantili ARÇELİK - BEKO - ALTUS
    5 Yıl garantili SAMSUNG (Ağustosa uzattılar mı bilmiyorum yine de sorunuz)

Bu ürünler sizin incelemenizi önereceğim ürünlerdir.

Derseniz ki ''Ekonomik anlamda sorunum yok'' o zaman yukarıdakilerin tamamını unutun ve MITSUBİSHİ klima bakabilirsiniz.

• Ado kullanıcısına yanıt
    LG nin en buyuk sikintisi distributoru sikayetlerin kaynagi burada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • extraordinaryman45 E kullanıcısına yanıt
    Yani üreticisi, distribütoru, pazarlamacısı, satış kanalları veya her ne ise. sonuca bakarsak tüm bunların neticesi tüketici mağduriyeti oluyor.
    Burada ürün arızasından bahsetmiyoruz ben her ürünün arıza yapacağının peşin kabul edilmesi gerektiği taraftarıyım zaten. Asıl sorun bu arıza ortaya çıktıktan sonra yaşananlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Tabiki Hocam. Zaten dikkat ederseniz, ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ klimadan bahsediyoruz burada. O yüzden satın alım öncesi keşif yapılması gerekir zaten.
    Sipariş gelene kadar servis önden gelip keşif hizmeti de verebilir, duruma ona göre de karar verebilirsiniz.

teşekkürler.

tüm arkadaşlardan öneri bekliyorum 2000 lira bütçeye kadar. yukarıda filtrelenmiş link attım.
    Sayın Ado, cevabınız için teşekkürler. Ben de sizinle aynı şekilde düşünüyorum. 2,5 ay kullanılacak bir klima için 5.000 TL para ödemek çok mantıklı gelmiyor bana da. Zaten tavsiye listenizin ilk 2 sırasındaki ürünleri araştırıyordum. İnternetten bulduğum kapasite hesaplama formüllerine göre ben de 21.000 btu sonucuna ulaşmıştım. Keşke Uğur veya Baymak'ın 22.000'lik modelleri olsaydı. Airfel'in 22.000'lik modellerine tek tük rastlanıyor internette ancak kasa yapısına bakınca farklı bir üretim gibi duruyor. 18.000'lik modeller de küçük gelir diye düşünüyorum, zaten eşim de küçük olmasın diyor. 22000'lik önerebileceğiniz bir marka model var mı?
    Marka ulkede kendi yer almadikca servis organizasyonlari basarisiz olabiliyor. Adam belki de 3 sene sonra satmayacagi bir markanin arkasinda durmuyor. Klimaplus , Teba orneklerini verebilirim top sinif distributorlerden.

• Atakan A kullanıcısına yanıt
    İnverter klimalarda 18.000 btu/h bir standarttir urunlerin nominal sogutma degerleri daha yuksektir. Sectiginiz urunlerin kataloglarini kontrol edin. Ayrica hicbir program size net bir kapasite veremez. Kapasitenin net olarak hesaplanmasi icin insaatin nasil yapildigini bilmeniz gerek.

• Atakan A kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam, 22000BTU kabin sınıfa ait bir klima ile zaten üretimde olan 24000BTU lar arasında çok fark kalmayacaktır. Aynen 9000BTU ile 12000BTU aynı kabin olması nedeniyle aralarında 100-200TL fark olması gibi bir şey.
    Bu durumda 24000BTU orta segment bir ürün bakmanız gerekecek.
    Hocam ben marka model önerisinde bulunmadığımdan dolayı size nokta atışı ''ŞU'' demiyorum. Bu noktadan sonrası top sizde artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Dışarıda sigorta olmaz !!! mutlaka içeri aldırın... İç tesisat yönetmeliğinede aykırıdır... Hem sigorta dışarıda hem kablo ekli hemde prizden besleme Kendilerini 4 dalda Oscar'a aday gösteriyorum

Hem Ado, hem sizden aynı yorum gelince iyice kıllanıp arçelik mh.ne mail attım bugün. " eski klimamın kablosuna bantlayıp, sigortayı da dışarı takıp, prizin arkasına kabloyu verip gittiler. Ben şimdi elektrikçi mi çağırayım ne önerirsiniz, yangın falan çıkmaz dimi " diye yazdım. Henüz bir cevap gelmedi ne telefonla, ne de maille.

İlgilerinize teşekkür ederim, inşallah hallederim artık bi şekilde. Yoruldum. Servis ağı en yaygın arçelik böyleyse diğerleri ne yapıyordur? Özellikle Antalya'daki arkadaşlar, sakın bilindik marka diye arçelik falan almayın. Baymak var 500 TL daha ucuz hem daha iyi. Servisini bilemem tabi de kötü bile olsa en fazla arçelik kadar kötüdür 500 cepte kalır.

• http://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima-eco-ionizer-inverter-serisi-182410-a-klima.html?gclid=CjwKEAjwiYG9BRCkgK-G45S323oSJABnykKATawq5oHboglsQiqm7mXCvWp2TjcttH0J4p-EZO81HRoC2Ybw_wcB
    http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-31200-AA-Inverter-Klima_3016.html?gclid=CjwKEAjwiYG9BRCkgK-G45S323oSJABnykKAcas1tmKxMo8febDDBpoRYYYl0E6IhCCgRhsuP5r_4BoChaXw_wcB

Arkadaşlar bu 2 ürün sanırım aynı.
    Genel olarak bu klima sizce yeterli olur mu?

Btu açısından salon m^2, ışık alması meseleleri olarak 18000btu bana yetecektir.
    Ancak genel olarak "sadece soğutma" yazması ve fiyatı da uygun olunca acaba fazla basit birşey mi diye işkillendim.

Basit olması dert değil esasen. Enerji tüketim ve verdiği havanın "kalitesi" açısından bir eksiği var mıdır?
    Enerji tüketimi de çok önemli değil zaten 2-3 ay günde 2-3 saat max çalışacak. Şöyle kataloglara baktığımda da sıkıntılı gözükmedi.
    Ama işte almadan bir sorayım dedim.

@Ado tavsiye varsa dinlemeye hazırım. Bu bahsettiğim model alınır mı?

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Bu tür işlerde mutlaka markanın kusuru var tabiki. Lakin bu kusurlar markaya ait ürünleri kapsamamalı.. Bu yüzden tüm markaların servislerini sürekli denetlemesi gerekir... Ama günümüz koşullarında bu çok zor... 10 numara ürün yapıyorlar, işgüzar servisler sayesinde ürünler bi anda 5 numaraya düşüyor. Markanın prestij kaybıda cabası..
  • o3 kullanıcısına yanıt
    18 lik olan hele ki bu rakama ve sizin kullanım koşullarınıza göre daha ideal hocam. benim üründe gördüğüm tek eksik fan hız kademesinin 3 olması ve gördüğüm kadaıyla easy start özelliğinin olmaması. Ben bu özellikleri severim ama olmaması da aman aman bir eksiklik değildir.
    TEMEL vazifelerini oldukça stabil yerine getirebilir ve 4 yollu valf ile selenoid bobin gibi unsurların olmaması nedeniyle arıza olasılığı da düşük üründür.
    Tavsiyedir ki 150TL bedel karşılığı +4 yıl uygulamasına da mutlaka tabi olunuz.
  • quote:

18 lik olan hele ki bu rakama ve sizin kullanım koşullarınıza göre daha ideal hocam. benim üründe gördüğüm tek eksik fan hız kademesinin 3 olması ve gördüğüm kadaıyla easy start özelliğinin olmaması. Ben bu özellikleri severim ama olmaması da aman aman bir eksiklik değildir.
    TEMEL vazifelerini oldukça stabil yerine getirebilir ve 4 yollu valf ile selenoid bobin gibi unsurların olmaması nedeniyle arıza olasılığı da düşük üründür.

s.a ado hocam

easy start özelliğini nedir ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

arkadaşlar daha önce yazmıştım bu konuya o zaman sıkıntılarım vardı biraz ama şimdi almaya karar verdik.

sizce hangisi bu listeden?

http://www.akakce.com/klima.html/1210,1211,1214,1000-2000tl

max bütçe 2000.

bir de bu internetten aldıklarımızda keşif nasıl oluyor? mesela ben klimayı koymak istediğim yere koyamazsam, uygun pozisyon olmaz işime gelmeyen bi yere kurulmak zorunda olursa ne olacak?

tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Sevgili Hocam; dış ünitede bulunan kompresörün çalışmaya başlama aşamasında enerjiyi birdenbire verip ani kalkış yapıp demeraj akımı olarak asılması yerine, dengeli ve alt seviyeden başlayıp sonra yükselterek enerji verilmesine easy start deniyor.
    konu başlığı altına nasıl mesaj yazacağımı bilmediğimden bu şekilde yazıyorum. benim bir sorum olacaktı sizlere; Ev müstakil 2. kat, çatı katı, üstünde herhangi bir yalıtım yok direk dam salona klima taktıracağım ancak sadece soğutma amaçlı değil aynı zamanda ısıtma amaçlıda kullanıcaz salon 25m^2, yükseklik 2,5m, pencere alanları toplam 7m2, 2 kişi oturuyoruz kaç btu'luk klima taktırmalıyım kışın sürekli kullanımda ayda ne kadar elektrik faturasına yansır. Teşekkürler @ado
  • quote:

Sevgili Hocam; dış ünitede bulunan kompresörün çalışmaya başlama aşamasında enerjiyi birdenbire verip ani kalkış yapıp demeraj akımı olarak asılması yerine, dengeli ve alt seviyeden başlayıp sonra yükselterek enerji verilmesine easy start deniyor.

beko klimalarında varmı bu

değişik adıda olabilir mi

özelliklerinde yazan
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim yok. Duymadım yani hiç.
    Onlarda hotstart olan modeller var ama tabi horstart benim bahsettiğim konu değil o sadece ısıtma modunda kullanılan başka bir özellik.

Kafanıza takılmasın olmaması çok büyük eksiklik değil. klimalar zaten inverter olduğundan ve kompresörler stabil uzun süre çalışacağından sıkıntı olmaz yokluğunda.
    Olaydı iyiydi :D
  • mtnmoray M kullanıcısına yanıt
    12000BTU bir klima oldukça rahat hem ısıtma hem de soğutmada işinizi görecektir. izolasyon zaafiyetiniz süre ve enerji tüketici konusunda negatif etken olsa da yine de performans olarak size yeterli gelecektir.
    tüketim konusu satın alacağını ürüne ve sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre değişiklik gösterir hocam. kış şartlarında daha çok enerji tüketeceğini unutmayınız.
  • quote:

Tamamdır teşekkür ettim.
    Bayiden almayı düşündüm pazarlık yapmak gerekir mi? Yani bayilerde normalde indirim oluyor mu?

• 
Sayfa: önceki 16821683168416851686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.