Klima Tavsiyesi (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar
mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:35:17)
quote:

Orijinalden alıntı: albani

mühendis sana her zaman böyle yazacağım haberin olsun,diğer tip iklimsacı ya ise hep odunu vereceğim aynen

sen mühendis isen,bende bu işin prof.yum koçum benim ülen elimden çekeceğiniz var ikinizinde!!
çakallık ve cart-curt ayaklarını bırakacaksınız,delikanlı olacaksınız,öteki ise zaten satıcı,ona her zaman girişeceğim,o da ya başık açacak
yada DH nin Satış için izin verilen bölümüne gidip oradan milleti yemleyecek!

Hele hele IklimSA gibi bitik bir firmayıda her zaman menfi manada eleştireceğim haberiniz olsun!!

O verdiği çakal linkide aynen öyle!!!

Benim seviyem çok düşüktür hatta sıfırın bile altındadır sizin gibi tipler karşıma çıkarsa

Hadi hayırlı işler+

sen yazılarına devam et belki bigün köşe yazarı yaparlar seni. prof. mevzusuna gelince muhtemelen ilkokul mezunu falansın sen içinde bastırılmış duygular var ve açığa çıkaracak yer arıyosun. okuyamamışlığın vermiş olduğu eziklik ile sanırım buralarda kendine teslli arıyosun gözümde bir zavallısın. ayrıca yazdıkalrın internet araştırmaları dışında bir anlam ifade etmiyor. internet ile prof olunmuyo malesef sen az daha tırmala bakalım.

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:39:04)
şimdi anladığım kadarıyla 18.000 btu/h kapasitede klima almaya karar vermişsin ancak 1 nolu bölüm için fazla gelecek bence bi keşif yaptır nasıl olsa keşif ücretsiz. kesif sonucuna göre hareket edersin.

iklimsacı => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:39:22)
quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

quote:

Orijinalden alıntı: albani

mühendis sana her zaman böyle yazacağım haberin olsun,diğer tip iklimsacı ya ise hep odunu vereceğim aynen

sen mühendis isen,bende bu işin prof.yum koçum benim ülen elimden çekeceğiniz var ikinizinde!!
çakallık ve cart-curt ayaklarını bırakacaksınız,delikanlı olacaksınız,öteki ise zaten satıcı,ona her zaman girişeceğim,o da ya başık açacak
yada DH nin Satış için izin verilen bölümüne gidip oradan milleti yemleyecek!

Hele hele IklimSA gibi bitik bir firmayıda her zaman menfi manada eleştireceğim haberiniz olsun!!

O verdiği çakal linkide aynen öyle!!!

Benim seviyem çok düşüktür hatta sıfırın bile altındadır sizin gibi tipler karşıma çıkarsa

Hadi hayırlı işler+

sen yazılarına devam et belki bigün köşe yazarı yaparlar seni. prof. mevzusuna gelince muhtemelen ilkokul mezunu falansın sen içinde bastırılmış duygular var ve açığa çıkaracak yer arıyosun. okuyamamışlığın vermiş olduğu eziklik ile sanırım buralarda kendine teslli arıyosun gözümde bir zavallısın. ayrıca yazdıkalrın internet araştırmaları dışında bir anlam ifade etmiyor. internet ile prof olunmuyo malesef sen az daha tırmala bakalım.

ya bırak yazsın ona cevap atınca reklamı oluyor hiç yazma dursun küfretsin millet anlıyor ne olduğunu boşver. eziklerle işimiz yok. sen tekniğini bildiklerinle yücel kimseyi kaideye alma.

iklimsacı => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:41:26)
quote:

şimdi anladığım kadarıyla 18.000 btu/h kapasitede klima almaya karar vermişsin ancak 1 nolu bölüm için fazla gelecek bence bi keşif yaptır nasıl olsa keşif ücretsiz. kesif sonucuna göre hareket edersin.

yok 1 numaraya değil 3 nolu yere takacak 1 zaten mutfak orada yemek yapanı klima açıkken düşünemiyorum bile....

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:41:54)
quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Arkadaşlar klimanın dış ünitesini apartmanın içine koydurabilir miyiz ? Ustalardan hiç klimanın dış ünitesini apartman içine daha doğrusu apartamn boşluğuna koyan oldumu sormak istedim. Benim salonda fransız balkon mevcut , oraya klimanın dış ünitesini koydurmak istemiyorum o yüzden size bir danışayım istedim.Aşağıda apartamnın iç resmi var, görüldüğü üzere dış ünite için gerekli alan sadece benim kapımın önü, başkalarını rahatsız etmiyor < Resime gitmek için tıklayın >

hayır bu bölgede klima dış ünitesi olmaz çevreye rahatsızlık vermesi bir yana bir müddet sonra aşırı sıcaktan dolayı cihaz arıza verir. kaldıkı zaten dış ünitede oluşan sıcak hava tamamen apartman boşluğunda dağılır ve heryer sauna gibi olur.

EliasGS => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:42:54)
Genelde tum forumlarda rastladigim bir durum ne yazikki.

Arkadaslar bizlere neler oldu da hic tanimadigimiz insanlar hakkinda bu kadar agir elestiriler yapip hakaretler yagdirabiliyoruz. Kime yarari var bunca cekismenin stresin. Alt tarafi klimalar hakkinda konusuluyor. Bu kadar gerginlige ne luzum var, deger mi.

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:46:53)
quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim önerileriniz için. hesaplamayı nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? ya da yararlanmam gereken kaynakları gösterebilir misiniz?

klimaplus üzerinden verdiğim değerlere göre soğutma kapasite ihtiyacım 16bin küsur çıktı. siz 24 bin önerdiniz.

sadece soğutma amacı ile kullanacağımdan hangi modellere bakmalıyım, ya da bu birşeyi değiştirir mi?

bununla birlikte marka olarak mitsubishi electric üzerinde duruyorum (kesin bir bilgim yok ancak hep en iyisi diye duyorum). bunun yanında ailem evinde toshiba daisekai kullanıyor 3 senedir ve gayet memnunlar. Kalite sağlamlık ve sessizlik yönünden önerebileceğiniz marka ve modeller ne olur?

tekrar merhaba, klimanın kullanılacağı ortamın kabaca planını çizdim ekliyorum.

tekrar özetlemem gerekirse klima,

*sadece yaz aylarında soğutma amaçlı kullanılacak
*evin yönü, salon batı, arkadaki yatak odası kuzey yönlü
*lokasyonu erenköy
*etki etmesi beklenen alan salon ancak kapısı yok 1,5 m bir açıklık var, dolayısıyla etki alanı salon-mutfak-hol yaklaşık 40-45 m2
*gerektiği durumlarda arkadaki yatak odasının kapısı açılabilir o da yaklaşık 13 m2
*yoğun olarak tüm gün yerine akşam saat 5 ten gece yarısına kadar kullanılacak
*ilgilendiğim markalar; ME, MHI, Toshiba

planda da numaralandırdığım yerlerde kullanılması nasıl olur?

öncelikli olarak (1) ile işaretlediğim yere koymak istiyorum uygun olursa, hem apartmanın arka cephesi olması sebebi ile, hem de salonda oluşacak görüntü ve ses etkisini ortadan kaldırmak için. açık salon ve mutfak olduğundan zaten bu 40m2 lik alan hep etki altında olacak, daraltma gibi bir seçeneğim yok.

(2) numara olarak işaretlediğim yer balkona yakın ancak yemek grubunun orada hem görüntü hem de tesisat borusu görüntüsü olumsuz

(3) numarada ise apartmanın tam ön cephesi olduğundan dış ünite hoş durmayacak hem de tam oturma grubunun karşısında olacağından rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

önerilerinizi beklediğim noktalar;

klima markası ve modeli
soğutma kapasitesi (konuşulan btu değerleri ısıtma değeri olarak mı, soğutma değeri olarak mı veriliyor?)
uygun montaj lokasyonu ((1) numarayı destekleyen görüşleri duymayı ümid ediyorum :) )

tekrar çok teşekkür ederim destekleriniz için.

< Resime gitmek için tıklayın >

klimayı takmanız gereken yer sizin en çok kullanacağınız oda olmalı öncelik bu.
eğer bu oda salon ise salona takacağınız 18.000 btu/h yada bazı markalarda 16.000 15.000 gibi modeller var bunlar da sizi fazlasıyla yeter. salona takılan klima ile 2 ve 3 nolu bölgelerin ikiside hava dağılımı açısından uygun yerlerdir. her iki noktada ihtiyacınıza cevap verecek ve belli miktar ısı hol mutfak ve diğer odalara dağılacaktır ancak salon da oluşan ısı miktarında faklı olur. ısı değişim yaklaşık 3-4 C seviyesin de gerçekleşir tabi bu kullanım şartlarına göre değişir.
ancak 1 nolu bölgeye uygulama yaparsanız cihaz o bölgeden diğer odalara ısı dağılımı konusunda sıkıntı çıkaracaktır. çünkü o oda için max 12.000 btu/ klima tercih edebileceğinizden ısı yetersiz gelecektir. büyük cihaz almış olsanız bile diğer odalara dağılım gerçekleşmez o oda da oluşan ısı miktarı ile inverter klima olursa cihaz devir düşürecek sabit hızlı cihaz olursada termostat yapacaktır.
bu sebep evinizde uygun yer salon ancak 2 yada 3 nolu bölge konusuna siz karar verin eğer balkon kapısının arkasında kalan duvarda pencere yok ise o bölge çok daha uygun tama kapıyı görüyor ve daha rahat bir dağılım söz konusu
marka konusuna gelince o kadar çok marka var ki ama siz 3 markya düşürmüşsünüz bunlar içinden en uygun fiyatlı olanı tercih edin hepsininde kalitesi tartışılmaz. ama kurumsalık ve muhatab bulma yönünden toshiba ve mıt. heavy. tercih etmenizde fayda var.

Size ve iklimsaci rumuzlu arkadasa tesekkur ederim bilgiler icin.

Her ne kadar gorsellik ve ses acisindan 1 nolu yer uygun olsada m2 olarak kucuk mahale koymamam gerektigini anladim.

3 nolu bolge gorsellik ve tesisat borusunun gorunmemesi acisindan en uygun yer benim icin. Balkon kapisinin acildigi cephede ve balkonun bulundugu cephede pencereler mevcut.

Kapasite olarak sogutma kapasitesine mi bakmaliyim? Sogutma 18000 btu yeterli olur mu? Mutfakta kayar kapi mevcut. Cok siki bir izolasyon saglamasa da o kapiyi kapatip mahali 30-35 m2 ye dusurebilirim.

Bana bu kullanima uygun MHI ve Toshiba dan sessiz modeller onerebilir misiniz?

Belirttiginiz modellerde montaj esnasinda dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

Toshiba Inverter Daisekai RAS16 SKVR modeli uygun mudur yoksa sadece sogutma amacli kullanacagimdan daha az maliyetli bir urune mi yonelmeliyim?

hocam sen hem internette hemde şöyle bi piyasa fiyatları araştır Toshiba yada Mıtsubıshı 18.000 btu/h inverter hangisi daha ucuz ise onu al senin işini fazlasıyla görür. süperde soğutur emin ol. bu arada yanlış anlamışım ben mutfağa takacaksın diye anladım. ama sende hak ver artık bi yadan kim olduğu belirsiz adamlarla uğraş bi yandan cevap ver zor oluyo

discrepancy => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:49:21)
Aslında ben en üst kattayım yani sıcak havanın atılacağı yer mevcut, apartamn boşluğuda baya geniş, ben sadece komşuların rahatsızlığını düşündüm, başka bir sıkıntı olacağını düşünmedim

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:54:44)
quote:

Aslında ben en üst kattayım yani sıcak havanın atılacağı yer mevcut, apartamn boşluğuda baya geniş, ben sadece komşuların rahatsızlığını düşündüm, başka bir sıkıntı olacağını düşünmedim

ozaman delik delsinler çatıya koysunlaar dış üniteyi yani çok sıkıntı olur diğer türlü

EliasGS => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 15:55:24)
Hayir yanlis anlamdiniz. Mutfaga takmak da dusundugum opsiyonlardan biriydi. Mutfak ve salon acik mahaller oldugundan mutfak uzerinden salonu da sogutabilir miyim diye sormustum. Ancak yonlendirmeleriniz dogrultusunda salona takmak daha uygun gorunuyor.

Verilen hesaba gore 2.70lik kat yuksekliginde, salon mutfak ve hol icin 16bin kusur gibi bir deger ortaya cikiyor zaten.

Belirttigim Toshiba Inverter DaisekaiRAS16 SKVR model hakkinda dusunceleriniz nedir? Daha az maliyetli bir urune yonelebilir miyim lakin 3300 tl gibi bir fiyati var

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:07:41)
arkadaşım bak yazmış orda klima plus diye boşa uğraşma benim işim olmaz hiç biriyle ama sen git toshiba al daıkın al mıtsubıshı heavy al ama klima plustan uzak dur emin ol kurumsallık adına bir durum söz konusu değil yarın öbürgün bi sorun yaşadığın zaman anlarsın ancak kurumsal firmaların yararını.
26 yıldır piyasada mıtsubıshı electric mi vardı 2000 öncesinde bunların hangisi vardı sonradan çıkma hepsi git al daıkın bak keyfine al toshiba aynen veya mıtsubıshı heavy ne servis problemi yaşarsın nede parça problemi.

kocausta* => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:09:28)
quote:

Orijinalden alıntı: omeravalar

bütçe 700-800 Tl civarı... demirdöküm ve benzeri bir cihaz almayı düşünmüyorum.. sessiz olması benim için önemli, formda epey yer geçen senede okudum ama almak nasip olmadı.
samsung boracay serisinin indirimlerini de kovalıyorum. airfel benzeri bir cihaz da düşünmüyorum. velhasıl çok fazla araştıran araştırınca da ortada kalan kararsız bir vatandaş

bu cihaz 1100 TL falan olsa alırdım ama o fiyata kampanya yapan yok
http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-boracay-aq24tsmnand-klima-fiyati,447604.html

Samsung'un ismine takıldınız galiba ama, beğenmedikleriniz ondan daha ileri.

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:14:54)
quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: omeravalar

bütçe 700-800 Tl civarı... demirdöküm ve benzeri bir cihaz almayı düşünmüyorum.. sessiz olması benim için önemli, formda epey yer geçen senede okudum ama almak nasip olmadı.
samsung boracay serisinin indirimlerini de kovalıyorum. airfel benzeri bir cihaz da düşünmüyorum. velhasıl çok fazla araştıran araştırınca da ortada kalan kararsız bir vatandaş

bu cihaz 1100 TL falan olsa alırdım ama o fiyata kampanya yapan yok
http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-boracay-aq24tsmnand-klima-fiyati,447604.html

Samsung'un ismine takıldınız galiba ama, beğenmedikleriniz ondan daha ileri.

hocam samsung çok kötü bi marka da değildir hani sonuçta bu adamlar klima kompresörü falan üretiyolar klima adına kendi fabrikaları varmı fason mu üretim yaptırıyorlar bilmiyorum ama klima kompresör ve samsung klima kompresörleride bir çok markada kullanılıyor. hatta 1999 yılında bu adamlar vestele klima üretiyorlardı ve o dönem vesteller sorunsuz iyi cihadı ne zaman ki türkiyede toplamaya başladılar cihazları işte vestel klimların sonu oldu.

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:18:01)
quote:

Hayir yanlis anlamdiniz. Mutfaga takmak da dusundugum opsiyonlardan biriydi. Mutfak ve salon acik mahaller oldugundan mutfak uzerinden salonu da sogutabilir miyim diye sormustum. Ancak yonlendirmeleriniz dogrultusunda salona takmak daha uygun gorunuyor.

Verilen hesaba gore 2.70lik kat yuksekliginde, salon mutfak ve hol icin 16bin kusur gibi bir deger ortaya cikiyor zaten.

Belirttigim Toshiba Inverter DaisekaiRAS16 SKVR model hakkinda dusunceleriniz nedir? Daha az maliyetli bir urune yonelebilir miyim lakin 3300 tl gibi bir fiyati var

bahsettiğin cihaz çok iyi bi cihaz ama senin için gerekli mi bilemem sonuçta sadece soğutma ağırlıklı düşünüyorsan biraz lüx bi cihaz ama hem yakıtı hem performansı olarak iyi eğer kesenize uyuyorsa alın derim.

discrepancy => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:43:10)
quote:

quote:

ozaman delik delsinler çatıya koysunlaar dış üniteyi yani çok sıkıntı olur diğer türlü

Öyle olabiliyor mu ? Benim bildiğim ve gördüğüm her zaman dış ünite iç ünitenin aşağısında yada aynı hizaada konumlanmış bir şekilde, öyle olursa üstüm çatı zaten, deldirimim tavandan bir köşe çatıya çıkarıırım dış üniteyi, böylelikle sorun da olmaz.

EliasGS => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:53:14)
quote:

quote:

bahsettiğin cihaz çok iyi bi cihaz ama senin için gerekli mi bilemem sonuçta sadece soğutma ağırlıklı düşünüyorsan biraz lüx bi cihaz ama hem yakıtı hem performansı olarak iyi eğer kesenize uyuyorsa alın derim.

Sogutma agirlikli ya da daha dogrusu sadece sogutma icin hangi modeli onerebilirsiniz? Sessizlik de on planda olmasi gerekiyor

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 16:57:56)
quote:

quote:

quote:

Öyle olabiliyor mu ? Benim bildiğim ve gördüğüm her zaman dış ünite iç ünitenin aşağısında yada aynı hizaada konumlanmış bir şekilde, öyle olursa üstüm çatı zaten, deldirimim tavandan bir köşe çatıya çıkarıırım dış üniteyi, böylelikle sorun da olmaz.

tabiki tabiki hiç bir sorun olmaz dış ünite iç üniteden 2 m yükseğe hiç bir duruma ihtiyaç duyulmaksızın takılabilir. 2 m den sonrası için ilk 2 m lik yükseklik ile birlikte olması şartıyla klimacılar arasında yağ cebi olarak adlandırılan boruya dikey mesafede bir S şekli verilir ve müsade edilebilir bakır boru mesafesine (dikey mesafe bakır boru uzuluğu diye geçer kataloglarda) kadar yükseğe takılır

trevanian000 => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 17:00:32)
Merhaba üstadlar

Sizlerden aldığım yardımlardan sonra, 38 m2 için Toshiba RAS-18SKV yi almayı planlamıştım. Ancak Mitsubishi Heavy'de indirim imkanımız olduğunu öğrendim. Şu an internetteki Toshiba fiyatıyla aynı fiyata Mitsubishi Heavy SRK63ZK-S (Hyper inv. serisi) alabilme imkanım var. Kararımda bu yöndeydi. Ama insanoğlu rahat durmuyor ben araştırmaya devam ettim. Broşürlerine bakınca teknik farklılıkları ortaya çıktı.

Toshiba ras18skv için teknik değerlerde;

güç tüketimi; soğutmada 1,42kW(0,18-2,00), ısıtmada 1,56kW(0,14-1,70) EER 3,52 COP 3,72

MHI SRK63ZK-S için teknik değerlerde ise;

güç tüketimi; soğutmada 1,84kW(0,32-2,33) ısıtmada 1,86kW(0,26-2,62) EER 3,42 COP 3,82 gösteriyor.

Parantez içindeki sayıları minimum ve maksimum güç tüketimi olarak algılıyorum, herhalde yanılmıyorum(???).

MHI SRK50ZJ-S (inventer serisi) de düşündüm ama onun değerleri de benzer şekilde yüksek. Üstelik düşündüğüm alan için biraz alt değerde kaldığı için sarfiyatı daha da fazla olacaktır dedim, kendimce.

Belirttiğim gibi ras18skv ile SRK63ZK-S aynı fiyata alabiliyorum, SRK50ZJ ise (tabii ki) biraz daha düşük.

Eğer - yukarıdaki verileri doğru anladıysam- max/min tüketim değerleri arasında bu kadar fark olursa (0,18-0,32 soğutma, 0,14-0,26 ısıtma), Toshiba çok çok hesaplı oluyor. Bu durumu doğru anlamış mıyım? Sizin görüşleriniz nedir?

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 17:03:36)
quote:

quote:

quote:

Sogutma agirlikli ya da daha dogrusu sadece sogutma icin hangi modeli onerebilirsiniz? Sessizlik de on planda olmasi gerekiyor

üstad sen bi toshiba bayiisine git önce RAS 18 SKV modelin fiyatını al. Daha sonra git bir Airfel bayiisine SRK 50 ZJP-S modellerine bak. Hangisi ucuz ise ikisinden biri al.

mmi => Klima Tavsiyesi (17.6.2011 17:11:09)
quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

Merhaba üstadlar

Sizlerden aldığım yardımlardan sonra, 38 m2 için Toshiba RAS-18SKV yi almayı planlamıştım. Ancak Mitsubishi Heavy'de indirim imkanımız olduğunu öğrendim. Şu an internetteki Toshiba fiyatıyla aynı fiyata Mitsubishi Heavy SRK63ZK-S (Hyper inv. serisi) alabilme imkanım var. Kararımda bu yöndeydi. Ama insanoğlu rahat durmuyor ben araştırmaya devam ettim. Broşürlerine bakınca teknik farklılıkları ortaya çıktı.

Toshiba ras18skv için teknik değerlerde;

güç tüketimi; soğutmada 1,42kW(0,18-2,00), ısıtmada 1,56kW(0,14-1,70) EER 3,52 COP 3,72

MHI SRK63ZK-S için teknik değerlerde ise;

güç tüketimi; soğutmada 1,84kW(0,32-2,33) ısıtmada 1,86kW(0,26-2,62) EER 3,42 COP 3,82 gösteriyor.

Parantez içindeki sayıları minimum ve maksimum güç tüketimi olarak algılıyorum, herhalde yanılmıyorum(???).

MHI SRK50ZJ-S (inventer serisi) de düşündüm ama onun değerleri de benzer şekilde yüksek. Üstelik düşündüğüm alan için biraz alt değerde kaldığı için sarfiyatı daha da fazla olacaktır dedim, kendimce.

Belirttiğim gibi ras18skv ile SRK63ZK-S aynı fiyata alabiliyorum, SRK50ZJ ise (tabii ki) biraz daha düşük.

Eğer - yukarıdaki verileri doğru anladıysam- max/min tüketim değerleri arasında bu kadar fark olursa (0,18-0,32 soğutma, 0,14-0,26 ısıtma), Toshiba çok çok hesaplı oluyor. Bu durumu doğru anlamış mıyım? Sizin görüşleriniz nedir?

hocam parantez içinde ayni cihazlar için max ve min eer ve cop değerleri olmalı eğer yok ise orjinal sitelerinden bakın derim. şimdi sizin alanınız 38 m2 normal şartlarda 18.000 btu/h cihaz riskli ve bu sebeple daha büyük cihaza ihtiyacınız olacak. yada 18.000 btu/h almış olduğunuz klima max. değerde çalışmak zorunda olduğundan sizin verdiğiniz eer ve cop değerlerini sağlayamıyacak. bu sebeple cihazınızın elektrik sarfiyatı yüksek olur. ancak nominal kapasitesi 20.000 btu/h olan srk 63 modeli size daha uygun cihaz nominal değerde sizin katalogda görmüş olduğunuz verimlilikte çalışacak bu sebep ile verilen elektrik tüketimleri sizi aldatmasın. onlar min ve max değer için nominal ihtiyaca göre bakmalısınız. kıyaslama yaparken RAS 18 SKV modeli max güçte çalışacak ve yakıtı 2,00 kw olacak ancak srk 63 nominal kapasitede çalışacak ve yakıtı 1,84 kw olacak tabi bunlar değişkenlik gösterir ama doğru olan SRK 63 tür.

Sayfa: << < önceki 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500   sonraki >     >>