Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (970. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.162
Cevap
703
Favori
4.425.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 968969970971972
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: SyrianaCodys

quote:

MH neden almayınız dediniz anlamadım, Hyper ınverter serisi kötümü.

Yada çinli markalar kötümü.

http://global.midea.com.cn/midea/product/product!show.action?requestId=150

http://global.midea.com.cn/midea/product/product!show.action?requestId=152

Specifications, bakarsanız.

Fujitsular kötümü.

Merhaba

1. Ben bu cihazlar kötü demedim ÖNERMEM dedim
    2. Çinde yapılan ürünlerin hepsi kötü demedim,Zibro'nun japon ürünleri Çin'den daha iyi dedim
    3. ise bahsettiğimiz cihazlardan çok sattım mideada sattım satıyorumda halen, teknisyen gözüyle de değerlendirdiğimde makul bir üründür..
    Fakat benim önerdiğim ürünler bu ürünlerin yanında yerine göre biraz daha pahalı olsa da COP-EER değerlerinden ziyade gerek yedek parça kalitesi gerek yaygın servis ağı gerek bir problem olduğunda ürünün arkasında nekadar durduğu göz önünde bulundurulduğunda daha tercih edilebilir ürünler haline geliyor

Konuyu bu şekilde özümsersek daha verimli fikir verebiliriz

Ben siz kötü dediniz demedim, ben size sordum kötümü diye.

Bende 2012 itibari ile çinden gelen 75 serisinin eski japonlara oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum, Cop ve EER olarak tam ınverter oldukları için (size göre öyle olmayabilir).
    - ve + değerlerde çalışmalarına bakarak PVG sitesine girip bakılabilir.

Ben servise değil malın kalitesine bakarım 25 yıllık evlilik yaşantımda bir marka dışında asla servis, ve ürün sorunu yaşamadım, hep üst ve kalite mal aldığım için, mal iyi ise servise en son ihtiyaç duyulur, sonuçta ben servislere %99 güvenmiyorum daha işini %25 bilen servis ile karşılaşmadım 50 yıllık hayatımda.
    Fujitsu mükemmel klimadır önermediniz (servis sorunu diyebilirsiniz yada ithalatçı)
    MH hyper ınverter süper cihazdır ama gene ithalatçısını sevmezsiniz o ayrı konu ama mükemmel marka klimalar servise ihtiyaç duymaz.

Evimde servise ihtiyaç duymayacak önlemleride aldığım için böyle konuşuyorum.

Panasonic öneriyorum demişsiniz ama servisleri tam bir bilinçsizlik örneği, iki sene önce aldığımız (arkadaşa) etheria kışın flanları salınım yapmıyor (bazı ithal edilen modeler böyle) ama servis bunu bilmiyor klimanız bozuk diyip parça ısmalıyorlar aylar sonra bin kere arayarak parçayı getirtiyoruz ama bende bu arada izmir sorunlusu mühendis beyle görüşüp bilgi alıyorumki panasonic etheria (ilk gelen modelelr) kışın flap sabittmiş.

Yani servis konusuna ben hiç güvenmiyorum siz iyi bir insan ve satıcı - servis olabilirsiniz aöa istisnalar kaideyi bozmuyor.

Yazdıklarınıza katılıyorum

Örneğin Samsung.
    Gayet iyi klima, sessiz, verimli, hesaplı.
    Ama basit bir arızada aylarca parça beklendiğinde bu özelliklerinin hiç değeri kalmıyor, çünkü aleti kullanamıyorsunuz.

Servis/parça konusu çok önemli.

Yoksa niye duvarlarda bu kadar çok Arçelik klima var ki

• quote:

Orijinalden alıntı: franki26

quote:

quote:

Fujitsular kötümü.

Merhaba

2. Çinde yapılan ürünlerin hepsi kötü demedim,Zibro'nun japon ürünleri Çin'den daha iyi dedim
    3. ise bahsettiğimiz cihazlardan çok sattım mideada sattım satıyorumda halen, teknisyen gözüyle de değerlendirdiğimde makul bir üründür..
    Fakat benim önerdiğim ürünler bu ürünlerin yanında yerine göre biraz daha pahalı olsa da COP-EER değerlerinden ziyade gerek yedek parça kalitesi gerek yaygın servis ağı gerek bir problem olduğunda ürünün arkasında nekadar durduğu göz önünde bulundurulduğunda daha tercih edilebilir ürünler haline geliyor

mitsubishinin üretimi japonyadami? malezyada üretiliyor bildiğim kadarıyla

Malın üretildiği yere hiç takılmayın.
    Eğer üzerine o marka vurulduysa tamamdır.
    Dikkat edeceğiniz şey, o ürünün sizin aradığınız özelliklere sahip olup olmadığı.

Genelde büyük/tanınmış firmalar alt/basit serilerini işçiliğin daha ucuz olduğu ülkelerde üretirler.
    Hatta bazıları kendi ülkelerinde hiç üretim yapmıyorlar.

Son yıllarda hiç Hollanda üretimi Philips göremedim, tümüne yakını da Çin.

Ama bildiğimiz Philips kalitesi ve servisi geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

quote:

Fujitsular kötümü.

Merhaba

Ben siz kötü dediniz demedim, ben size sordum kötümü diye.

Bende 2012 itibari ile çinden gelen 75 serisinin eski japonlara oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum, Cop ve EER olarak tam ınverter oldukları için (size göre öyle olmayabilir).
    - ve + değerlerde çalışmalarına bakarak PVG sitesine girip bakılabilir.

Ben servise değil malın kalitesine bakarım 25 yıllık evlilik yaşantımda bir marka dışında asla servis, ve ürün sorunu yaşamadım, hep üst ve kalite mal aldığım için, mal iyi ise servise en son ihtiyaç duyulur, sonuçta ben servislere %99 güvenmiyorum daha işini %25 bilen servis ile karşılaşmadım 50 yıllık hayatımda.
    Fujitsu mükemmel klimadır önermediniz (servis sorunu diyebilirsiniz yada ithalatçı)
    MH hyper ınverter süper cihazdır ama gene ithalatçısını sevmezsiniz o ayrı konu ama mükemmel marka klimalar servise ihtiyaç duymaz.

Evimde servise ihtiyaç duymayacak önlemleride aldığım için böyle konuşuyorum.

Panasonic öneriyorum demişsiniz ama servisleri tam bir bilinçsizlik örneği, iki sene önce aldığımız (arkadaşa) etheria kışın flanları salınım yapmıyor (bazı ithal edilen modeler böyle) ama servis bunu bilmiyor klimanız bozuk diyip parça ısmalıyorlar aylar sonra bin kere arayarak parçayı getirtiyoruz ama bende bu arada izmir sorunlusu mühendis beyle görüşüp bilgi alıyorumki panasonic etheria (ilk gelen modelelr) kışın flap sabittmiş.

Yani servis konusuna ben hiç güvenmiyorum siz iyi bir insan ve satıcı - servis olabilirsiniz aöa istisnalar kaideyi bozmuyor.

Yazdıklarınıza katılıyorum

Örneğin Samsung.
    Gayet iyi klima, sessiz, verimli, hesaplı.
    Ama basit bir arızada aylarca parça beklendiğinde bu özelliklerinin hiç değeri kalmıyor, çünkü aleti kullanamıyorsunuz.

Servis/parça konusu çok önemli.

Yoksa niye duvarlarda bu kadar çok Arçelik klima var ki

Arçelik, vestel, DD klimalar için tabiiki servis çok önemli onlar parayı oradan kazanıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fujitsular kötümü.

Merhaba

Dikkat edeceğiniz şey, o ürünün sizin aradığınız özelliklere sahip olup olmadığı.

Genelde büyük/tanınmış firmalar alt/basit serilerini işçiliğin daha ucuz olduğu ülkelerde üretirler.

üretim yeri takintim olduğundan değil. yukarıdaki mesajda zibronun çin üretimi olanlar değil japon olanlar iyi denmişti ve mitsubishi electric onerilmisti. onlarında japon üretimi olmadığını belirtmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fujitsular kötümü.

Merhaba

Aynen demek istediğim bu,fakat kendimde bu işle uzun yıllardır bir tamirci olarakda ilgilendiğim ve taktığım - onarım yaptığım klimalarda test ettiğim kadarıyla ürün segmenti olarak bahsettiğim klimalar gayet verimli ve problemsiz cihazlardır.
    iPhone'da çinde üretiliyor-mitsubishi electric'te çinde fabrikası var fakat iphone yıne amerikan malıdır mitsubishi electric yine japondur ve ürün segmenti olarak kalitesi tartışılmaz
    Tabiki de son kullanıcı olarak servisle yaşadığınız problem markayı kotulemenıze sebep olabilir,bu durum sorun yaşadıktan sonra mitsubishi electric içinde geçerlidir HI için de fujitsu veya panasonic için de...
    Deneyimsiz servis elemanının nelere sebebiyet vereceğini meslek hayatım içerisinde bir çok kez gördüm
    Örneğin ben bu bahsettiğim cihazların yanında airfel ve midea'da satıyorum,arçelik demirdökümde satıyorum,geçen yıl airfel bir cihaz sattım ve müşteri memnuniyetsizliğinden firma 2 defa ürün değişimi yaptı
    Siz de bilirsiniz ki işin aslı bu riski bir çok firma göze almaz,ama airfel firması özellikle daikindan sonra bu konulara büyük bir titizlikle ve profesyonelce yaklaşıyor
    Kesinlikle müşterinin mağdur edilmemesinden yana
    Ürünün satıldıktan sonra firmanın ürünün arkasında nekadar durduğunundan bahsederken kastettiğim buydu zaten.
    Umarım bütün firmalar en iyi ürünleri üretirler,sonuçta rekabet güzel bişeydir ve halkın aynı segmentteki ürünü daha ucuza almasını sağlar
    Hayırlı akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SyrianaCodys -- 21 Kasım 2012; 17:20:29 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fujitsular kötümü.

Merhaba

üretim yeri takintim olduğundan değil. yukarıdaki mesajda zibronun çin üretimi olanlar değil japon olanlar iyi denmişti ve mitsubishi electric onerilmisti. onlarında japon üretimi olmadığını belirtmek istedim.

Burada veya başka yerde marka fanlığı yapmak tercihim değildir
    Evet sektörde zibronun hem çin menşei hem de japon menşeili ürünleri var
    Ve japon zibro olarak sattığımız ürünler çin zibrolardan hem daha pahalı hem daha verimli çalışıyor bu gerçek
    Bir de parçanın üretilip ucuz işçilik nedeniyle çinde montajlanması farklı birşey,bilakis çin üretimi,çin markası olması ayrı birşey,bu ürününe üretim yerine göre tabiki değişir,çok iyi ürünleride var çin markalarının
    Ama konu şurada girift bir hal alıyor
    Arçelik kötü bi marka diyemeyiz,demirdöküm kötü bi marka diyemeyiz,toshiba kötü bi marka diyemeyiz aynı markaların iyi ürünleride vardır kötü ürünleri de vardır,hatta aynı modelin bi serisi problemli olan ürünleride vardır bunlar duyulur ve model tamamen kötülenir
    Bunlarıda biliyoruz ve ürünün cop eer değerinden ziyade araştılacak bir çok etmen vardır derken kastettiğim buydu
    Benim demek istediğimi anlayamamışsınız,belki de ben anlatamamışımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muratcandogan

Arkadaşlar merhaba.. Klima almayı düşünüyorum. Bütçem 1600-1800 tl civarı. Amatör bir araştırma yaptım ama araştırdıkta kafam karıştı. Yeni bebeğimiz oldu. Dolayısıyla yatak odamızdaki 9000 btu lük samsung boracay ı 12000 btu samsung maldives inverter ile değiştirme kararı almıştım ( fiyat 1600 tl) genel olarak samsung boracay dan memnunum. Hatta salonumuzda da 18000 btu boracay var. Şimdi ise aklım yine samsung da fakat alternatiflerde oluşmaya başladı. Zibro' nun adanada servisi varmı bilmiyorum. Panasonic için 2012 modelleri çok iyi değil dendi. AC hiç düşünmediğim bir marka idi. Bana yardımcı olabilirmisiniz. Isınma amaçlı kuzey cephedeki 20 m2 yalıtımı bir odada günde yaklaşık 10-12 saat çalışacak. Dolayısıyla istediğim şey konforlu bir ısınmanın yanında biraz ekonomi. Samsungların filtre sistemi çok başarılı idi. Temizlemesi çok kolay. Bana acil yardım edebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

yalıtım iyi diyorsanız bu ürün işinizi görecektir düşüncesindeyim.http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html işinizi görecektir yanlış ifade oldu heralde.Sizi ziyadesi ile memnun edecektir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 21 Kasım 2012; 19:55:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaydin

mehaba arkadaşlar, bu konuda çok cahilim ve acil bir bilgilendirmeye ihtiyacım var,
    30m2lik ofisim için yazın soğutma ve özellikle kışın ısıtma amaçlı bir klima almam gerekiyor.
    ofis istanbulda tasarım ofisi olacağından gün içinde çok girip çıkan olmaz kapısı kapalı olur, giriş kat ama yalıtımı var,
    fiyat aralığı veremiyorum ama parasını hakeden ve hava - derecelere düşsede ısıtabilecek bir klima arıyorum.
    bu konuda yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sizehttp://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-16-skvr-fiyati,015065.html Tavsiye edebilirim.Fiyatı önemliysehttp://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html bunu önerebilirim.Ben toshiba ras-13 skvr kullanıyorum ısıtmasından çok memnunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 21 Kasım 2012; 20:05:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: waffenss

20 m2 çocuk odasına bir klima alıcam çok çalıştıracağım önerilerinizi ve fiyatları alabilirmiyim. 9000 btu.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-fiyati,449073.html Yalnız 20 m2 ye 9000 binlik az gelir heralde arkadaşım.Ustalara bir sor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 21 Kasım 2012; 20:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: japon77

quote:

20 m2 çocuk odasına bir klima alıcam çok çalıştıracağım önerilerinizi ve fiyatları alabilirmiyim. 9000 btu.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-fiyati,449073.html Yalnız 20 m2 ye 9000 binlik az gelir heralde arkadaşım.Ustalara bir sor..

20 m2 alana 9000 BTU klimanın küçük gelme olasılığı yüksek,en az 12 BTU öneririm,sonra iade edemezsiniz istediğiniz verimide alamazsınız

Bir arkadaş Toshiba Ras 16 SKVR önermiş linkte vermiş ama şu anda bu klima değil ege bölgesinde
    TÜRKİYE'DE YOK bilginiz olsun.
    Nedeni Toshiba merkez fabrika taşınıyormuş bildiğim kadarıyla dolayısıyla şu an ürün gönderimi askıya alınmış
    Olanlar ya eski ürünleri satıyolar ya ürünü satıp gelcek diyolar,yada fahiş fiyatlar çekiyolar haberiniz olsun arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SyrianaCodys -- 21 Kasım 2012; 20:22:00 >

• arçelikten çok memnunum
  • Bir de 20 m2 alana Toshiba Ras 16 SKVR çok büyük gelir zaten tercihiniz Toshiba olacaksa Ras 13 SKVR olmalıdır,ki bu üründe şu anda bulmak sıkıntı oluyor,ama en azından Ras 16 SKVR kadar problem değil
    Hitachi Rac 12 inverter serisinide öneririm
  • quote:

Bir de 20 m2 alana Toshiba Ras 16 SKVR çok büyük gelir zaten tercihiniz Toshiba olacaksa Ras 13 SKVR olmalıdır,ki bu üründe şu anda bulmak sıkıntı oluyor,ama en azından Ras 16 SKVR kadar problem değil
    Hitachi Rac 12 inverter serisinide öneririm

Arkadaşım benim 30 m2 için önerdiğimhttp://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-16-skvr-fiyati,015065.html karıştırdınız 20 m2 için önerdiğimi zannettiniz galiba ras-16 önerim 30m2 içindi. Artı ürünün temin edilemediği hakkında bilgim yoktu. bende akakce nin yalancısıyım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: japon77

quote:

20 m2 alana 9000 BTU klimanın küçük gelme olasılığı yüksek,en az 12 BTU öneririm,sonra iade edemezsiniz istediğiniz verimide alamazsınız

Bir arkadaş Toshiba Ras 16 SKVR önermiş linkte vermiş ama şu anda bu klima değil ege bölgesinde
    TÜRKİYE'DE YOK bilginiz olsun.
    Nedeni Toshiba merkez fabrika taşınıyormuş bildiğim kadarıyla dolayısıyla şu an ürün gönderimi askıya alınmış
    Olanlar ya eski ürünleri satıyolar ya ürünü satıp gelcek diyolar,yada fahiş fiyatlar çekiyolar haberiniz olsun arkadaşlar

Dediğim gibi 20m2 ye 9000 liğin küçük gelme ihtimali yüksek eğer daha büyüğüne karar kılarsan kendim de kullandığım Toshiba ras-13 skvr yi öneririm.Tabi temin edilebiliniyorsa.Ben 2,535 liraya aldım bu civarlara bulabileceğin siteler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 21 Kasım 2012; 20:46:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalci79

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba, klima tavsiyesine ihtiyacım var. Antalya Döşemealtı'nda oturacağız ve 12 BTU'luk inverter klima düşünüyoruz. Bütçemiz en fazla 2000 TL. Herkes Mitsubishi tavsiye ediyor ama fiyat listesine bir türlü ulaşamadım, bütçemizi de aşar sanırım. Keza Daikin için de bütçemizin yeterli olacağını düşünmüyorum. Onun dışında Panasonic, Toshiba, Bosch veya diğer markalardan tavsiye edeceğiniz bir klima var mı? Bosch B1ZMA 12903'ü gözümüze kestirdik açıkçası, fiyatı 1800 TL. Ama onu alacağına bir kaç yüz lira daha fazla verip şunu al diyeceğiniz başka bir klima varsa öğrenmek isterim.

Mitsubishi düşünüyorsanız bütçenize uyan modeli var:

Mitsubishi-srk35zjp-s yazıp aratın fiyat arama motorlarında, 2100 liraya bulunuyor.

Ayrıca ben bunları da önerirdim, tercih sırasıyla:
    Alarko Carrier 53NQV035M X-Power Gold (Toshiba SKV'nin elektrikleri kötü ülkeler için versiyonu)
    Midea MSVI 12 Vertu
    Airfel AS12-0933-INV

Cevabınız için teşekkür ederim. Mitsubishi MSZ-CHC35VA klimaya 2260 TL fiyat verdiler, kampanya varmış. Çevremizdeki herkes de Mitsubishi tavsiye ettiği için bütçemizi biraz daha zorlamaya karar verdik, ancak bu model nasıldır bir fikrim yok. Standart Inverter serisi olarak geçiyor.

Neredeyse şimdi piyasada olan inverterler arasındaki en geri teknoloji.
    O düzeydeki bir inverteri başka markalardan 5-6 yüz lira daha aşağıya alabilirsiniz.

Teşekkürler. Önerdiğiniz modeller arasından Midea'yı almak istiyorum, üretici olduğu ve forumda herkesin övgüyle bahsettiği bir marka olduğu için. Ancak Antalya'da bayisini bulamadım.

http://www.modernklima.com.tr/Yetkili_Saticilar

Sağolun ama siteye girilemiyor nedense, hata veriyor.

Midea olmazsa ALARKO CARRİER 53 NQV 035M veya TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-13 SKV-E'den birisini düşünüyorum. Hangisi daha üstün veya arada bariz bir fark var mı?

Merhaba.. Alarko Diyorum

• 40 m2 oda için hangi klimayı tavsiye edersiniz arkadaşlar.deniz kenarında oturduğum için haliyle normalden soğuk oluyo.o yüzden 18 lik yetermi yoksa 24 lükmü almalıyım. bütçe 3 - 3.5 arası olabilir.
  • Arkadaşlar evim marmariste. 29 m2 yükseklik 260 cm. Yüksek Giriş kat. Dogu cepe ve iki pencere var. Öğlene kadar güneş alıyor. Yalıtım çok iyi.
    Hem sogutma hem de ısıtma amaçlı kullanacagım. Ama daha çok soğutma için kullanacagım. 2000 tl bütçem var... önerilerinizi bekliyorum..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba, klima tavsiyesine ihtiyacım var. Antalya Döşemealtı'nda oturacağız ve 12 BTU'luk inverter klima düşünüyoruz. Bütçemiz en fazla 2000 TL. Herkes Mitsubishi tavsiye ediyor ama fiyat listesine bir türlü ulaşamadım, bütçemizi de aşar sanırım. Keza Daikin için de bütçemizin yeterli olacağını düşünmüyorum. Onun dışında Panasonic, Toshiba, Bosch veya diğer markalardan tavsiye edeceğiniz bir klima var mı? Bosch B1ZMA 12903'ü gözümüze kestirdik açıkçası, fiyatı 1800 TL. Ama onu alacağına bir kaç yüz lira daha fazla verip şunu al diyeceğiniz başka bir klima varsa öğrenmek isterim.

Mitsubishi düşünüyorsanız bütçenize uyan modeli var:

Mitsubishi-srk35zjp-s yazıp aratın fiyat arama motorlarında, 2100 liraya bulunuyor.

Ayrıca ben bunları da önerirdim, tercih sırasıyla:
    Alarko Carrier 53NQV035M X-Power Gold (Toshiba SKV'nin elektrikleri kötü ülkeler için versiyonu)
    Midea MSVI 12 Vertu
    Airfel AS12-0933-INV

Cevabınız için teşekkür ederim. Mitsubishi MSZ-CHC35VA klimaya 2260 TL fiyat verdiler, kampanya varmış. Çevremizdeki herkes de Mitsubishi tavsiye ettiği için bütçemizi biraz daha zorlamaya karar verdik, ancak bu model nasıldır bir fikrim yok. Standart Inverter serisi olarak geçiyor.

Neredeyse şimdi piyasada olan inverterler arasındaki en geri teknoloji.
    O düzeydeki bir inverteri başka markalardan 5-6 yüz lira daha aşağıya alabilirsiniz.

Teşekkürler. Önerdiğiniz modeller arasından Midea'yı almak istiyorum, üretici olduğu ve forumda herkesin övgüyle bahsettiği bir marka olduğu için. Ancak Antalya'da bayisini bulamadım.

http://www.modernklima.com.tr/Yetkili_Saticilar

Sağolun ama siteye girilemiyor nedense, hata veriyor.

Midea olmazsa ALARKO CARRİER 53 NQV 035M veya TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-13 SKV-E'den birisini düşünüyorum. Hangisi daha üstün veya arada bariz bir fark var mı?

Merhaba.. Alarko Diyorum

Herkese yardımları için çok teşekkür ederim. Alarko Carrier'da karar kıldım.

• Arkadaşlar Antalyada oturuyorum hem ısıtma hemde soğutma için klima almayı düşünüyorum forumlarda araştırdım epey klima salonuma düşünüyordum 26 metrekare olunca en az 18BTU olunca elektrik sarfiyatı ve klimanın fiyatı artıyor, klima hiç kapanmadan çalışacağı için ben de en sonunda 16 metrekarelik oturma odası için fikrimi değiştirdim buraya sıkıntısız sanırım 12BTU yeter fakat araştırmalarımda hep bu cop değerleri ön planda birde servis garanti yedek parça olayı olunca işler değişiyor bütçem çok kısıtlı olunca halen alamadım kredi kartım inşallah önümüzdeki aya boşa çıkacak ta alacaz bişeyler, ben şimdi sizden tavsiye olarak 1- Samsung inverter 12 btu Jungfrau 2-Airfel 12 btu 0933 inverter 3- Zibro Sp 7526 veya 7535 3d inverter modellerinden hangisini önerirsiniz hem odaya uygunluğu ve odada en performaslı çalışıp yaz kış iş görecek en az sarfiyatlı ayrıca servis yedek parca garanti konusu en uygunu hangisi kartımın hesap kesimi 07 -- 08 olur olmaz alacağım internetten veya Antalyadan ucuza alabileceğim adres veya link verirseniz sevinirim.

• mhi son günlerde çok karalanıyor hayır bence o kötülemeyi hak edecek kadar asla kötü değil aslında bir çoğuna göre f / p olarak fark atıyordu lakin airfel ile ortaklığı bitince iklimsa fiyatları şişirdi bu nedenle artık büyük bir cazibesi kalmadı,ama bu ürünler asla kaka değil sadece fiyatına göre alım cazibesini yitirdi

bende olsam bu şartlarda gidip srk-zjp serisine bu kadar para vermek istemem
  • 
Sayfa: önceki 968969970971972
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.