DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
34.311
Cevap
262
Favori
2.818.065
Tıklama
Giriş
      1427 Mesaj
      31 Ekim 2012 17:56:39
      quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Alıntıları Göster

Çok anlamadım yazınızdan ama bildiğim kadarı ile 2 tip nebulizatör var, birisi ultrasonic diğeri kompresörlü tip. Kompresörlü olanları çok ses yapıyor vede odayı nemlendirme olayları yok. Ultrasonic olanları ile hem ilaç (dediğiniz gibi ventolin vb) hemde oda nemlendirmesi yapabiliyorsunuz. Bu dediklerim tabii ki medikal tipler için geçerli. Direk oda nemlendiricisi diye satılanlar ile ventolin uygulaması yapılabiliyormu bilmiyorum Maaşallah bebeği olan amma arkadaş olmuş :) Allah herkesinkini analı babalı büyütmek nasip etsin

Bölük börçük olmuş yeni fark ettim hem reçete hem müşteri hem burası derken kafam karıştı öyle yazmış bulundum affola
      Bu arada bende satıyorum eczanemde ama nebuletizer özellikli yani ilaç veriliyor ve pancar motoru gibi çalışıyor vede sürekli
      Çalışamaz yani hanım kızar atar valla bana sessiz ve 25m2 odama yetecek bi cihaz lazım bu arada klimacı arkadaşlar kızmasın
      Hani konuyu dağıtmak değil mantığım klima ile ilgili bir konu neticede odayı nemlendirmezsek mahvolur bebeler amacım hem klima
      Alıcak arkadaşlarada bir fikir sunmak sizin ve diğer arkadaşların sayesinde tefal var arzum var 2,5litrelik iyonizer soğuk buhar
      Bi zararı yok aksine yararlı bir cihaz diyorlar sıcak buharı ilk kez duydum bu hafta almam ŞART acil yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 31 Ekim 2012; 17:58:21 >

||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SMART LED TV|| || DİGİTURK PLUS IQ HD ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || TTNET (TÜRK_TELEKOM) 24 MBPS HYPERNET YALIN ÜYESİ|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || || APPLE IPHONE_6 16GB GOLD|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||
    • Yarbay
      3636 Mesaj
      31 Ekim 2012 17:57:22
      Arkadaşlar bu akşam arçelikten 9000 btu normal ve 18000 btu inverter klimayı 3000 YTL'ye 12 taksitle aldım. Cumartesi günü takmaya gelecekler. Klima takılırlen nelere dikkat etmem gerekiyor.

Modellerin tam adı;
      091410 9000 BTU
      184410 18000 BTU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Samsung Note 4 -I- Hp Pavilion 1360 ET -I- 42' LG LH3000 -I- 47' LG LB670V -I- Ford Focus Titanium HB 109 Bg
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      31 Ekim 2012 19:23:54
      Forumda okuduğunu anlamayip özelden hakaret eden ezikler var.

Bu Telefonu Beğenmiyorum, Sırf Tepki Olsun Diye İmzama Ekledim, Soluk Ekranlı Telefon.
      31 Ekim 2012 19:27:36
      Kim bu forumda daıkına kötü dediki önce okudugunu anlasın birisi
      daıkın şu modelini begenmiyorum alma dendi lafı başka tarafı ile anlayıp bu forumda daıkın kötüleniyor diyen adam önce okudugunu anlayacak yok öyle çamur atmak.
      kendiside yazıyor şimdi enjoy şöyle böyle diye ee sende diyon ya tamam ama enjoy falan
      aklı yaşta değil başta sözü ne dogrudur.

antika kardeşim haklısın konuşamsını beceremeyen soka kabadayısı tipliler sıkışınca hakaret ederler başkada yapacak şeyleri yoktur kültür yok, bilgi sıfır ancak köşeye sıkışmış kedi gibi saldırıp hakaret ederler karakterleri o.

muhatap olmayın degmez.

• Yarbay
      4134 Mesaj
      31 Ekim 2012 19:39:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Alıntıları Göster

Haklısınız bu konuda kesınlıkle itirazım yok.. yıllardır bu formdayım ve bılgım dahılındekı veya kullandıgım urun hakkında kesınlıkle samımıyete dayanarak yorumlar yapıyorum..

Belkide buna istinaden karşılık beklemek veya cevap beklemek hata olmasa gerek ?

arkadaşım me modellerini belirtmemişsiniz. (görmediysem özür dilerim başka yazınız varsa) 2250 tl ye olan ge serisi ise hiç kaçırma al. ben fiyatları bilmiyorum ama yazın 2900 lira felandı bu klima. ben şahsen bu markada chc ve zen serisini zayıf görüyorum ama kim nekadar itiraz etsede onlarda dxk serilerinden üstündür. size başka cevap yazamazsam baştan dilerim. millet gene diyecek şimdi me ci bu adam veya alarkocu şuncu buncu. ama x-calibur çok doğru söylemiş birçok zaman bu yüzden millete şunu al bunu al demekten çekiniyorum. insanın vakti olmadımıda herzaman takip edemeyeceği konulara girmesde zor oluyor. yoksa bu forumda şahsım adına en olmadık durumalarda bile vaktim olduğunda ama özelden ama buradan elimden gelen yardımı esirgemem kimseye. hatta sahibinden.comda ucuz klimaları dahi bulup kişilere derim inceletin arayın bir görüşün. geçenlerde bir ilan vardı 2700 tl gibi mhi srk71szez1 7 milyar bu klima burdan birine yzdım sanırım satıcı sandı beni dönmedi bile. sorun değil normaldir insan korkar. nasıl herkez biroldan korkuyor deli gibi zibro dediği için şimdide tutmuş gree ile carriere aynı demiş len senin bayramda koç felanmı depti bari şöyle de ikside girş kategorisinde bana göre her ne olursa olsun ikisinin arasında kalite farkı vardır. yeter sana bu kadar gıcık verdiğim ama gene sen bilirsin ustam saygıda kusur ettikse affola içlerini gören sensinde biraz gene gendine yontuyosun.

not üstte yazdım bir mesajım yarım kalmıştı dedm. bu o yazıydı.

31 Ekim 2012 19:40:13
      yazık olmuş paraya üzüldüm yav o paraya aırfel, midea alınırdı o cihaza dikkat edilse ne edilmese ne ısınma falan onun işi değil.
      montaj olmadıgı ise geri verin arçeligi ısıtma kim o marka kim.

31 Ekim 2012 20:08:13
      quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

ne kızcam abi ya ben salakmıyım tamam biraz salaklığım var birçok şeyi önemsediğim için orası ayrıda . foruma birçok zaman kızıyorum. ama kızsam ne olacak yazsam yazmasam ne olacak. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olur. sonuçta bu tür forumların hepsi işleticileri için bir ticarethane. onlar için yardımlaşma durumu felan olamaz. bazen çok ikilik olan durumalrı görüyoruz. hatta birkeresinde bir yönetici reklam anlaşmaları olan durumları dahi gözetmek zorunda olduklarını yazdı bu forumda. çok zorda kalınan kanuni yaptırımların yanı sıra basit meselelerdede baskı olabilir. ne diyebilirizki işimize gelirse yazarız gelmezse yazmayız olur biter. benim bu forumda en kızdığım mesele yazıların incelenmeden işaretleinip silinmesi. ama silinmesi gereken yazılarınsa silinmemesi. abuk subuk üyeler girip kendi reklamlarını yaparken 50 kez şikayet ediyoruz tüm başlıkları psiletmiş kişinin forumdan atılmasını istiyoruz atılmıyor. insan ozaman diyor madem öyel tam serbeset olsun herşey. bazen bakıyorsun bir gün içinde aynı konu 3 kişi tarafından açılıyor zaman zaman şikayetler değerledirilip siliniyor. zaman zamansa sanırım reklam kaygısı yüzünden üyeleri engelleyemeyiz diyorlar. kendi tasarruflarında olan konular. dediğim gibi kızan kendine kızar. işine gelirse yazarsın gelmezse yazmazsın. sen nasıl zaman zaman çeşitli meselelere kızıyorsan bende kızarım zaman zaman. şimdi sen gene bir yolunu bulup beni kızdırmaya çalışırsın orasıda yine ayrı. bu aralar cevap yok benden

ahanda gelmiş bile ,yaw hocam insan biraz naz eder ,dayanamıyon demi

arkadaşlar 9 köy hocamız klima konusunda çok araştırmacı / bilgili ve bazı klimacılardan bile fazla bilgiye sahiptır

ama bir kusuru var sorduğunuz soruya çok detaylı cevaplar verdiği için soran arkadaş yazdıklarını okuyunca yarım klimacı oluyor

eh birazda burada yazılanları okursa tam inverter olmasa da tam klimacı olup çıkabülüğ

• Yarbay
      4134 Mesaj
      31 Ekim 2012 21:02:59
      quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Alıntıları Göster

Bölük börçük olmuş yeni fark ettim hem reçete hem müşteri hem burası derken kafam karıştı öyle yazmış bulundum affola
      Bu arada bende satıyorum eczanemde ama nebuletizer özellikli yani ilaç veriliyor ve pancar motoru gibi çalışıyor vede sürekli
      Çalışamaz yani hanım kızar atar valla bana sessiz ve 25m2 odama yetecek bi cihaz lazım bu arada klimacı arkadaşlar kızmasın
      Hani konuyu dağıtmak değil mantığım klima ile ilgili bir konu neticede odayı nemlendirmezsek mahvolur bebeler amacım hem klima
      Alıcak arkadaşlarada bir fikir sunmak sizin ve diğer arkadaşların sayesinde tefal var arzum var 2,5litrelik iyonizer soğuk buhar
      Bi zararı yok aksine yararlı bir cihaz diyorlar sıcak buharı ilk kez duydum bu hafta almam ŞART acil yardım

altınbaş07 braderim. konu derin biraz haklızını x-calibur arkadaşla.

nebulatazör daha amaçlı bir cihaz. sanırım onların sistemi değişiktir şayet içinde detaylı bir filtre varsa kireç yapmayabilir. ama aynen kompresör gibi ses yapar:))

bizim dediklerimiz ise oda nemlendirici. sanırım soğuk yani ultrasonic olanlara ilaç eklenmiyor. sıcklarda bu durum var yanlış hatırlamıyorsam.

ilk evvela kesinlikle size iyonizerli cihaz önermem. cengizumur un yazılarını aratınız bu konudada çok yazısı var. (buhar cihazları) şu linke bakınız

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=19354399 burada amazon comun linkini işlemiş cengiz bey

http://www.amazon.com/s...%2Ck%3Ahumidifier&page=1

ozamanlar 48 adet cihaz varmış çok eski yazı. içlerinde hiç ionizerli nemlendirici görmemiş chicco dahil. şuan daha fazla cihaz var ben sadece bir adet görebildim inanın. sizde kontrol edin. sanırım onuda belki yanlışlıkla işlemişlerdir.

doktorlar genel olarak soğuk buhar cihazı öneriyorlar daha faydalı diyorlar. ama ben soğuk buhar cihazlarını sevmiyorum odayı kireç ediyor her marka suyu denedim piyasanın en yumuşak kireçsiz suları erikli nestle purlife (gerçi eriklide nestleye satıldı. purlife su ise önceden sankoya aitti sansu idi ismi) ve hepsinden daha yumuşak olan koru sudur. hepside kullanılan alanı mahfediyor. cihazları ise tefale kadar denedim.

üstteki amazon comda çok daha detaylı filtreli olanları var soğuk cihazların. (bu cihazların bilemiyorum musluk suyu ilemi kullanılıyorlar ''yada avrupa olsun amerika olsun sert suyun faydalarını bildikleri için bizdeki gibi çok tatlı yumuşak içmezler'' bu bakımdan damacana sularıda serttir onların.)

bizde ise bu chazlarda ben şimdiye kadar filtre felan görmedim. siz aslında eczacısınız. suyu nasıl en ucuz kirçesiz hale getirebiliriz bunun yolunu bir öğrenseniz. ben bile ozaman soğuk cihzları kullanırım. çünkü siz bilmesenizde ben son 3 yıldır sıcak buhar cihzı kullanıyorum geçen yılda bir yazım var ama şimdi bulamam.

http://www.norditalia.b...oc/Humidifiers/list.aspx bakın bu linkteki ufo gibi olan cihazlar en memnun kadığım makineler. piyasada 40 tl ye bulabilrisiniz ermedikal diye bir ankara firmasından almıştım en son. daha öncede 3 adet eskittim bu cihazlardan.

cihazlar eletrodlu haftada bir kez sirkeli su ile elokrdo temizliği yapmak zorundasın ömürleri açısından. yanlız bu cihazlar çok elektrk tüketiyor kardeşim burdaki cihazlar 350 w eskileri 800 watt idi. türkiyede alırkende özellikle sorun. hala 800 wat olanlar var. siz bunları plusmed firmasından getirtebilirisiniz medikalci arkadaşlarınıza söylerseniz.

bakın ben lanet olası insanalrın çocuk duygularını sömüren chiccoda geçen yıl 2 cihaz aldım birisi 200 watt 110 tl verdiğm ciğerim yandı bu firma geçen sene bu cihazları 270 tl ye kadar sattı. cihaz 5 para etmez 200 wat yeterli gelmiyor ürettiği buhar için ve kesinlikle ayıplı bir ürün. fişini kaybettim lanet olsun zıkkım zehir olsun. (birol ben cimriyim len işime yaramadımı 5 kuruşu ararım) nekadar kuvvetli olursa tükettiği elektrik okadar buhar demek yani. mesela 800 watt olanı alsanız bile birde ayarlı priz alır saate 15 dk ayarlayıp. çocuğun odasını nemlendirebilirsiniz. Allah analı babalı büyütsün bu arada.

soğuk buhar cihazları ise çok az cereyan tüketir 25 ile 40 watt gibi ama odanın kirlenmesi (klima çok güzel dağıtıyor o kireci hemde) birde hergün suyun değişmesi sorunu var. çocuk büyük olsa 2 damla gliserin damlatıp suyun içine mikrobun kırlabileceği ile ilgili bir bilgi okumuştum ama şimdi bulamam bu sorunu belki aşarsınız ama şimdi küçükken dikat etmelisiniz.

ben bu cihazları yazın bile kullanıyorum yalan olmasın klima nemi aldımı biraz ağzım burnum kurudumu hemen açarım.

şu soğuk cihazlar olayında cengiz bey doktorlarada güvenmiyor onların işi değil diyor sorsanız bilmezler bile tam manası ile açıklayamazlar diyor. ben katılıyorum biraz. yanlış anlama ama doktorlarda eczacılarda bazen çok bilgiçlik yapabiliyorlar ama siz bu konuyu netleştirin yine doktorlara sorarak. çünkü bende yanlış birşey söylemek istemem.

• Yarbay
      4134 Mesaj
      31 Ekim 2012 21:12:38
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

Alıntıları Göster

ahanda gelmiş bile ,yaw hocam insan biraz naz eder ,dayanamıyon demi

arkadaşlar 9 köy hocamız klima konusunda çok araştırmacı / bilgili ve bazı klimacılardan bile fazla bilgiye sahiptır

ama bir kusuru var sorduğunuz soruya çok detaylı cevaplar verdiği için soran arkadaş yazdıklarını okuyunca yarım klimacı oluyor

eh birazda burada yazılanları okursa tam inverter olmasa da tam klimacı olup çıkabülüğ

ahanda aşağıya bir detay yazdım
      hocam teşekkürler tevccühünüz içinde. yok be ben kim klimacıların binde birini bilmek kim. kıl birol onun için dalga geçiyorya benle. ben uzun yazsam ne olacakki kendi egomu tatmin ederim anca millet gene basit cevaplarla boş atıp dolu tutmakla uğraşıyor

naz durumunda esas o kıl birol nazlanıyor damarı tuttumu ağzından bir laf almazsın yaralı barnağa işemez kıl adam.

aha bitirdim şimdi naza çekiyorum bir iki cevap vardı onları yazdım işte. bir den dah vardı ama o hangisiydi bulursam onuda yazar kaparım dükkanı

31 Ekim 2012 21:40:03
      quote:

Alıntıları Göster

ahanda aşağıya bir detay yazdım
      hocam teşekkürler tevccühünüz içinde. yok be ben kim klimacıların binde birini bilmek kim. kıl birol onun için dalga geçiyorya benle. ben uzun yazsam ne olacakki kendi egomu tatmin ederim anca millet gene basit cevaplarla boş atıp dolu tutmakla uğraşıyor

naz durumunda esas o kıl birol nazlanıyor damarı tuttumu ağzından bir laf almazsın yaralı barnağa işemez kıl adam.

aha bitirdim şimdi naza çekiyorum bir iki cevap vardı onları yazdım işte. bir den dah vardı ama o hangisiydi bulursam onuda yazar kaparım dükkanı

ya herkes kaçak güreşiyor bari sen yapma

yukarılarda biyerlerde sormuştum ama millet görmezden geldi şimdi direk sana sorayım ,hocaların hocası olarak

1-klima firmaları Türkiye'de neden değişik model isimleri ile satıyorlar ?

2-eurovent de belirtildiği gibi yazsalar ve satsalar ne olur ?

cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum sayın hocaaaamm

• Yarbay
      4134 Mesaj
      31 Ekim 2012 21:55:39
      quote:

Alıntıları Göster

ya herkes kaçak güreşiyor bari sen yapma

yukarılarda biyerlerde sormuştum ama millet görmezden geldi şimdi direk sana sorayım ,hocaların hocası olarak

1-klima firmaları Türkiye'de neden değişik model isimleri ile satıyorlar ?

2-eurovent de belirtildiği gibi yazsalar ve satsalar ne olur ?

cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum sayın hocaaaamm

tövbe ya ne hocaların hocası be abi iyice tefe attın beni ha

abi benim bildiğim bir markanın dünya üzerinde 3-4 bölgesi oluyor. mesela avrupada ne satılıyorsa burdada aynısı var fark yok hemen hemen en azından benim devamlı takip ettiğim me de kesinlikle yok zaten ürün yelpazaleri geniş değil. mesela mhide dxk serileri birçok avrupa ülkesinde yok. bizde var birkaçta yazısız rusça yunanca gibi harflere sahip olan ülkelerde var.

daikin mesela aynı gene bizde ne varsa avrupadada o var fujitsuda aynı. carrier ve toshibada aynı panasonic i inan kontrol etmedim. ama farklılık olacağınıhiç sanmıyorum bir ara bakarım bugün gene heryere giydirdim. ne ttnet kaldı ne telekom ne akbank garanti chicco firmasına bile giydirdim zihnim yoruldu birazdan kocaustata tefe kor beni.

ama bu saydığım firmaların arap ülkeleri abd ve avustralya yenizelanda gibi ülkelerde daha değişik modelleri oluyor. ukarıda dediğim gibi arap ülkelrinde olmaz zorunda tropikal kompresörlü modeller kullnılmak zorunda hala oralarda r22 devam ediyor abd de aynen devam ediyor hatta çad bagladeş hindistan melesya vs r22 dolu devema eden ülkeler var. yani bölgelere göre ayrılıklar ille var her markada.

ama çinde durum değişiyor istediğini üretiyorlar işte. geçen gün gürcanla birol demişti midea premium iç ünite aynı dış ünite farklı değerlerde farklı tabi. türkiye ithalatçısının sanrım gözü duymuyorki böyle yapıyor. senin demek istediğini anlıyorum o açıdan. her haltat olabilir abi

• Yarbay
      4134 Mesaj
      31 Ekim 2012 21:56:58
      yeter artık ben kaçtım eurovent senin uzmanlık alanın

• Yarbay
      2859 Mesaj
      31 Ekim 2012 22:12:49
      quote:

ukarıda dediğim gibi arap ülkelrinde olmaz zorunda tropikal kompresörlü modeller kullnılmak zorunda hala oralarda r22 devam ediyor abd de aynen devam ediyor hatta çad bagladeş hindistan melesya vs r22 dolu devema eden ülkeler var. yani bölgelere göre ayrılıklar ille var her markada.

ama çinde durum değişiyor istediğini üretiyorlar işte. geçen gün gürcanla birol demişti midea premium iç ünite aynı dış ünite farklı değerlerde farklı tabi. türkiye ithalatçısının sanrım gözü duymuyorki böyle yapıyor. senin demek istediğini anlıyorum o açıdan. her haltat olabilir abi

Muhtemelen KYOTO Protokolü devreye giriyor :)

"Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var.
      Ama bir lafa bakarım laf mı diye ,
      bir de söyleyene bakarım Adam mı diye"
      31 Ekim 2012 22:22:11
      quote:

yeter artık ben kaçtım eurovent senin uzmanlık alanın

eurovente baktım panasonic için "kit" şeklinde bir klima görmedim

görsem zaten hocaların hocasına niye sorayımkine

• Yarbay
      2859 Mesaj
      31 Ekim 2012 23:34:34
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Estağfirullah ne affı Ultrasonic Nebulazitörden kastım bunun gibi olanlar,

Bu modellerde olanlarla hem ilaç uygulaması hemde oda nemlendirme işi yapabilirsiniz, soğuk buhar olayı, ses dalgaları ile suyu buharlaştırma şeklinde, ilaç uygulaması içinde küçük kapları var ventolin tarzı ilaçları kullanabilmek için.

Kompresörlü tiplerde bunlar,

Bunlar sesli vede dediğim gibi oda nemlendirmede kullanılmaz.

Diğer sadece oda nemlendirmesi amaçlı AVM lerde satılan ürünlerde dediğim gibi ilaç uygulaması yapılabiliyormu bilmiyorum. Bu arada bunlarda kullanılan su kaynamış soğumuş hatta mümkünse çelik aluminum tarzı çaydanlıkta kaynatılmış soğutulmuş su kullanılabilir :) Kireç olayı daha az oluyor, ayrıca her kullanımdan sonrada bir bezle ultrasonik buhar üreten jeneratör kısmı hafiften bezle bastırmadan silmekte fayda var. Öyle zart diye kireç bağlayan bir yer değil

Konu ile alakasız gibi oldu ama kusura bakmayın sadece bilgi verme amaçlıydı.Anlayışlar için teşekkürler şimdiden

Ekleme: Fazladan alıntı silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 31 Ekim 2012; 23:39:03 >

31 Ekim 2012 23:40:10

x-calibur hocam ,

bu Ultrasonic Nebulazitör dediğiniz cihazların fiyatları tahminen ne kadar ,güzel cihazlara benziyor lakin bayağı pahalı gibi geldi

• Yarbay
      2859 Mesaj
      01 Kasım 2012 00:00:08
      quote:

bu Ultrasonic Nebulazitör dediğiniz cihazların fiyatları tahminen ne kadar ,güzel cihazlara benziyor lakin bayağı pahalı gibi geldi

Yok hocam ya hiç bir atraksiyonları yok, bir su tankı bir kristal birde oluşan buharı dışarı itekleyen pc fanı var :) Toplasan 50 TL etmez ama işin içine sağlık sektörü girdimi fiyatlar alabildiğine şişiyor 100-150 TL arasında satılıyor olması lazım belkide daha ucuzları vardır. Medikal ürünler satan dükkanları gezmek lazım, fiyatlar dediğim gibi sağlık sektöründeki her üründe olduğu gibi YERSEN mantığı ile çalışıyor

İlaç uygulamasında dediğim gibi küçük kapları var plastikten onu alttarafa kristalin üstüne gelecek şekilde takıp suyu değil bu sefer kap içindeki sıvıyı buharlaştırıyor

• Yarbay
      4134 Mesaj
      01 Kasım 2012 00:12:09
      quote:

x-calibur hocam ,

ne o sırt çantası gibi dışarıda taşıyıp havamı atıcan bıkmadınmı sırt çantası taşımaktan. zorla gene foruma soktun ya beni uyucez yavu panasonic araştırtıyon bana.

01 Kasım 2012 00:33:30
      quote:

Alıntıları Göster

Yok hocam ya hiç bir atraksiyonları yok, bir su tankı bir kristal birde oluşan buharı dışarı itekleyen pc fanı var :) Toplasan 50 TL etmez ama işin içine sağlık sektörü girdimi fiyatlar alabildiğine şişiyor 100-150 TL arasında satılıyor olması lazım belkide daha ucuzları vardır. Medikal ürünler satan dükkanları gezmek lazım, fiyatlar dediğim gibi sağlık sektöründeki her üründe olduğu gibi YERSEN mantığı ile çalışıyor

İlaç uygulamasında dediğim gibi küçük kapları var plastikten onu alttarafa kristalin üstüne gelecek şekilde takıp suyu değil bu sefer kap içindeki sıvıyı buharlaştırıyor

fiyatı iyiymiş o zaman ,bilgi için teşekkürler

01 Kasım 2012 00:37:01
      quote:

Alıntıları Göster

ne o sırt çantası gibi dışarıda taşıyıp havamı atıcan bıkmadınmı sırt çantası taşımaktan. zorla gene foruma soktun ya beni uyucez yavu panasonic araştırtıyon bana.

nasıl yani bu cihazı istediğin yere taşıyabiliyormusun ,yani elektrik bağlantısı falan yokmu ?

bırak şimdi sen bu saatlerde uyumazsın,araştır tabi ,panasonic alın diyon öyle kafadan atarak olmaz

• Yarbay
      4134 Mesaj
      01 Kasım 2012 01:08:58
      quote:

Alıntıları Göster

eurovente baktım panasonic için "kit" şeklinde bir klima görmedim

görsem zaten hocaların hocasına niye sorayımkine

hacıların hacısı, panasonicmi alıcan ortalığı deştiriyosun bana. baya önceden ben birkaç yabancı siteden kayıt almıştım işlemedim zamanında silindi veya bulursam işlerim buraya çünkü çok model var. halbuki sende biliyorsun bu işlerin karışık olduğunu.

şimdi anti başlıycak birol başlıycak gene alıp kullananların kafasında soru işaretleri oluşacak. senin memleket bolu felan olmasın. ama değilsindir bolulu olsan duragosun der geçersin ama geredeliysen kesin deşersin. yoksa aşcuların diyarındansa tamam ozaman ince elersin aşculaa titizdir

http://www.eurovent-cer.../%20S%20/%20R&crit=e9lke

bu sayfadan sonra devam etcez.

bu birinci sayfadan görüntüler. yan yana getirdim

burası 2 sayfa hocam burda son harflere w kleniyor sanırımsamsa ullaa iç ünite değişiminden dolayı yeni kod bizimkinlee yeni baskı yapmamışlaa. emme bak aşşağıya.

değerlee tutuyo.

bu arada şu eksi 15 meselesi de bir 2 avustralya ve irlanda pdf indirdim ram dolmasın diye linkleri almadan unutup sildim şimdi elimdeki eskileri bulamayınca.

al istediğin oldumu burasıda yabancı avustralya sitesi bak 9 luklarda daha yüskek değerler var. panasonic türkleri kazıklıyor anti ve diğer arkadaşlar kabayat bende değil alptuğ hocada.

ya şakaya aldırmayın ha ben sadece alptuğ hocanın sorusu üzerine firmalar 4-5 bölgeye bölüyoprlar demiştim satış yaptıkalrı terleri oralarda ister istemez faiyatlar farklı oluyor.

siz bakmayın bu değerler gerçek bile olmaya bilir x-calbur kyoto protokolü demiş avustralya abd çin takmıyorlar bu protokolü oralarda enerjide ucuz bizler gibi yok eer düşükmüş vs de tınlamıyorlar. ayrıca euroventte bu model ileri sayfalardada olabilir. ama şuda bilinsin eurovent avrupaya özel bir durum adı üstünde.

ulen birol hem korkar hem sarkarsın düzgün bir açıklma yazmazsın psiko adamsın. ben yalan yanlış toplayıp buraya işliyorum sonada düzel düzeltebilirsense.

oldumu alptuğ hocam. kafam şiştei umarım mesaj düzgündür düzeltme ihtiyacı olmaz.

• Yarbay
      4134 Mesaj
      01 Kasım 2012 01:16:38
      quote:

Alıntıları Göster

nasıl yani bu cihazı istediğin yere taşıyabiliyormusun ,yani elektrik bağlantısı falan yokmu ?

bırak şimdi sen bu saatlerde uyumazsın,araştır tabi ,panasonic alın diyon öyle kafadan atarak olmaz

yazdım yazdım.
      birkez bir karikatür görmüştüm adam sırtına baz istasyonunu almış sırtına telsizciler gibi. baz istasyonum sırtımda iletişim sorunum kalmadı diyordu o hesap işte. taşınırda yanında akü olması lazım

hocam x-calibur arkadaş yazmış oldukça basit cihazlar ama temizlik çok önemli bu cihazlarda hijyen demiyim gavurca olmasın. bana göre aynen bu cihazlarda oda nemlendirme için kullanılabilir çıkardıkları buhar oldukça yoğun. ama amaç nefes açmak için bunlarda. ben sadece motorlu sanıyordum ultrasonik olanlarda varmış demek.

01 Kasım 2012 01:46:52
      quote:

hacıların hacısı, panasonicmi alıcan ortalığı deştiriyosun bana. baya önceden ben birkaç yabancı siteden kayıt almıştım işlemedim zamanında silindi veya bulursam işlerim buraya çünkü çok model var. halbuki sende biliyorsun bu işlerin karışık olduğunu.

al istediğin oldumu burasıda yabancı avustralya sitesi bak 9 luklarda daha yüskek değerler var. panasonic türkleri kazıklıyor anti ve diğer arkadaşlar kabayat bende değil alptuğ hocada.

ya şakaya aldırmayın ha ben sadece alptuğ hocanın sorusu üzerine firmalar 4-5 bölgeye bölüyoprlar demiştim satış yaptıkalrı terleri oralarda ister istemez faiyatlar farklı oluyor.

siz bakmayın bu değerler gerçek bile olmaya bilir x-calbur kyoto protokolü demiş avustralya abd çin takmıyorlar bu protokolü oralarda enerjide ucuz bizler gibi yok eer düşükmüş vs de tınlamıyorlar. ayrıca euroventte bu model ileri sayfalardada olabilir. ama şuda bilinsin eurovent avrupaya özel bir durum adı üstünde.

ulen birol hem korkar hem sarkarsın düzgün bir açıklma yazmazsın psiko adamsın. ben yalan yanlış toplayıp buraya işliyorum sonada düzel düzeltebilirsense.

oldumu alptuğ hocam. kafam şiştei umarım mesaj düzgündür düzeltme ihtiyacı olmaz.

ben bunu sadece panasonic için söylemedim çünkü bir sürü markada bu durum var

ve senin o kadar anlattığından hala anlamış değilim ,malum b12 eksikliği ,zaten birkaç gün sonra yine iğne yemem gerekiyor

diyorum ki bizde de niye avrupadaki isimler geçmiyor ,yani bir mitsubishi aynı geçiyor da diğerlerinin geçmemesine sebep ne ?

o değerleri ben zaten önceden gördüm ama burada panasonic i örnek veriyorum(çoğu böyle) niye bizde kit... bilmem ne olarak isim alıp satılıyor ?

aslında amaç bir mecburiyet mi var ? ,yoksa başka nedenler mi ? ,bunu bu güne kadar çözemediğim için dönüp dolaşım aynı soruları soruyorum

yazdıklarımız yanlış anlaşılmasın panasonic i sadece örnek olarak veriyoruz ,zaten bir iki firma dışında hepsi bu durumda

yani amacım iyi veya kötü olduğu değil sadece neden böyle adlandırılıyor onu merak ediyorum

• Yarbay
      4134 Mesaj
      01 Kasım 2012 03:06:33
      quote:

Alıntıları Göster

ben bunu sadece panasonic için söylemedim çünkü bir sürü markada bu durum var

ve senin o kadar anlattığından hala anlamış değilim ,malum b12 eksikliği ,zaten birkaç gün sonra yine iğne yemem gerekiyor

diyorum ki bizde de niye avrupadaki isimler geçmiyor ,yani bir mitsubishi aynı geçiyor da diğerlerinin geçmemesine sebep ne ?

o değerleri ben zaten önceden gördüm ama burada panasonic i örnek veriyorum(çoğu böyle) niye bizde kit... bilmem ne olarak isim alıp satılıyor ?

aslında amaç bir mecburiyet mi var ? ,yoksa başka nedenler mi ? ,bunu bu güne kadar çözemediğim için dönüp dolaşım aynı soruları soruyorum

yazdıklarımız yanlış anlaşılmasın panasonic i sadece örnek olarak veriyoruz ,zaten bir iki firma dışında hepsi bu durumda

yani amacım iyi veya kötü olduğu değil sadece neden böyle adlandırılıyor onu merak ediyorum

yahu abi kit mit o isimler her yerde aynı. harbiden banada b46 lazım sanki ben çok sağlamımda.

http://pdf.archiexpo.co...tters/661-49531-_20.html

http://www.pesolo.com/famiglia/news.asp?id=101

burası italianomu bresialianomu bilmem.

eyvah gree panasonicide satın almış nasılsa daikin gree nin ya

antş hatırla birkez sen me de poanasonic fan felan kullnılıyor demştin bende panasonicin daikilede bağlantısı var ona bakarsan demiştim.

http://www.panasonic.co...re/productsCategory.html

al abi kit geçiyor ingilizyadada var ireland olarak açıyor.

http://www.panasonic.co...ndex.html?trackInfo=true

orada jke serileri var lke bulamadım ama lke serileri daha yüksek cop değerli.

http://www.panasonic.de...logie/7581147/index.html

burası alaman sitesi kafam iyice karıştı 2 çeşitmi etherea var anlamadım. birisi -15 birisi -5 burda nke olarak geçiyor kit başlığı kullanılmıyor. nke önceden türkiyedede vardı hatırlıyorum.

http://www.panasonic.fr...index.html#anker_5113677

burası fransız burdanda katolo indirilip görülebilir buradada kit olarak yazılımış ve bizmkinlerle hemen hemen aynı nke serisi türkiyede vardı biliyorum. üstte dediğim gibi. bu sitedede genelde -15 ler var birde farklı olarak -10 gördüm

sen varya az yaşlı kurt değilsin beni bulaştırdın bu işe demek daha önce boşuna sormadın bu soruyu

http://www.panasonic.co...oninverterchrome/css24ky

bidahada bulaşmam panasonice çok model var ve çok karışık belkide en çok model panasonicte mevcut olabilir eğer bugün başımın ağrısından öyle sanmadıysam.

01 Kasım 2012 03:42:46
      quote:

yahu abi kit mit o isimler her yerde aynı. harbiden banada b46 lazım sanki ben çok sağlamımda.

antş hatırla birkez sen me de poanasonic fan felan kullnılıyor demştin bende panasonicin daikilede bağlantısı var ona bakarsan demiştim.

burası alaman sitesi kafam iyice karıştı 2 çeşitmi etherea var anlamadım. birisi -15 birisi -5 burda nke olarak geçiyor kit başlığı kullanılmıyor. nke önceden türkiyedede vardı hatırlıyorum.

burası fransız burdanda katolo indirilip görülebilir buradada kit olarak yazılımış ve bizmkinlerle hemen hemen aynı nke serisi türkiyede vardı biliyorum. üstte dediğim gibi. bu sitedede genelde -15 ler var birde farklı olarak -10 gördüm

sen varya az yaşlı kurt değilsin beni bulaştırdın bu işe demek daha önce boşuna sormadın bu soruyu

bidahada bulaşmam panasonice çok model var ve çok karışık belkide en çok model panasonicte mevcut olabilir eğer bugün başımın ağrısından öyle sanmadıysam.

gerçekten birçok ülkede "KIT" şeklinde varmış ,demek ki panasonic i listeden çıkarabiliriz

ama bir tuhaflık - 15 olayında var gibi ,gerçi onu da tam çözebilmemiz mümkün değil gibi

sadece panasonic'de mi çok model var ? ,hepsinin bir yığın modeli var , klima tavsiyesi isteyenler niye cevap vermiyorsunuz diye kızıyorlar ama bir bilseler yüzlerce modelin hepsini bilip cevap vermenin imkansızlığını

bırak bizi klima işi yapanlar bile ancak satış/servisini yaptıkları dışında bilmeleri ancak kendi çabalarıyla olabilir

bu hesaba göre en iyi bilen bile tahminen % 10 biliyor olabilir gibi görünüyor

tabi bilme derken alınan eğitimde çok önemli ,klimacılık gerçekten çok zor bir iş olduğu görülüyor ,elektrik+elektronik+mekanik bilgisi yanında montaj becerisi de gerektiriyor (gerçi bunların hepsinden bende bir kısım var ama yeterli görmüyorum)

bu nedenlerden dolayı klima tavsiye işini bıraktım ancak teknolojiyi takip açısından buraya takılıyorum

• Binbaşı
      1427 Mesaj
      01 Kasım 2012 08:39:58
      quote:

Alıntıları Göster

altınbaş07 braderim. konu derin biraz haklızını x-calibur arkadaşla.

nebulatazör daha amaçlı bir cihaz. sanırım onların sistemi değişiktir şayet içinde detaylı bir filtre varsa kireç yapmayabilir. ama aynen kompresör gibi ses yapar:))

bizim dediklerimiz ise oda nemlendirici. sanırım soğuk yani ultrasonic olanlara ilaç eklenmiyor. sıcklarda bu durum var yanlış hatırlamıyorsam.

ilk evvela kesinlikle size iyonizerli cihaz önermem. cengizumur un yazılarını aratınız bu konudada çok yazısı var. (buhar cihazları) şu linke bakınız

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=19354399 burada amazon comun linkini işlemiş cengiz bey

http://www.amazon.com/s...%2Ck%3Ahumidifier&page=1

ozamanlar 48 adet cihaz varmış çok eski yazı. içlerinde hiç ionizerli nemlendirici görmemiş chicco dahil. şuan daha fazla cihaz var ben sadece bir adet görebildim inanın. sizde kontrol edin. sanırım onuda belki yanlışlıkla işlemişlerdir.

doktorlar genel olarak soğuk buhar cihazı öneriyorlar daha faydalı diyorlar. ama ben soğuk buhar cihazlarını sevmiyorum odayı kireç ediyor her marka suyu denedim piyasanın en yumuşak kireçsiz suları erikli nestle purlife (gerçi eriklide nestleye satıldı. purlife su ise önceden sankoya aitti sansu idi ismi) ve hepsinden daha yumuşak olan koru sudur. hepside kullanılan alanı mahfediyor. cihazları ise tefale kadar denedim.

üstteki amazon comda çok daha detaylı filtreli olanları var soğuk cihazların. (bu cihazların bilemiyorum musluk suyu ilemi kullanılıyorlar ''yada avrupa olsun amerika olsun sert suyun faydalarını bildikleri için bizdeki gibi çok tatlı yumuşak içmezler'' bu bakımdan damacana sularıda serttir onların.)

bizde ise bu chazlarda ben şimdiye kadar filtre felan görmedim. siz aslında eczacısınız. suyu nasıl en ucuz kirçesiz hale getirebiliriz bunun yolunu bir öğrenseniz. ben bile ozaman soğuk cihzları kullanırım. çünkü siz bilmesenizde ben son 3 yıldır sıcak buhar cihzı kullanıyorum geçen yılda bir yazım var ama şimdi bulamam.

http://www.norditalia.b...oc/Humidifiers/list.aspx bakın bu linkteki ufo gibi olan cihazlar en memnun kadığım makineler. piyasada 40 tl ye bulabilrisiniz ermedikal diye bir ankara firmasından almıştım en son. daha öncede 3 adet eskittim bu cihazlardan.

cihazlar eletrodlu haftada bir kez sirkeli su ile elokrdo temizliği yapmak zorundasın ömürleri açısından. yanlız bu cihazlar çok elektrk tüketiyor kardeşim burdaki cihazlar 350 w eskileri 800 watt idi. türkiyede alırkende özellikle sorun. hala 800 wat olanlar var. siz bunları plusmed firmasından getirtebilirisiniz medikalci arkadaşlarınıza söylerseniz.

bakın ben lanet olası insanalrın çocuk duygularını sömüren chiccoda geçen yıl 2 cihaz aldım birisi 200 watt 110 tl verdiğm ciğerim yandı bu firma geçen sene bu cihazları 270 tl ye kadar sattı. cihaz 5 para etmez 200 wat yeterli gelmiyor ürettiği buhar için ve kesinlikle ayıplı bir ürün. fişini kaybettim lanet olsun zıkkım zehir olsun. (birol ben cimriyim len işime yaramadımı 5 kuruşu ararım) nekadar kuvvetli olursa tükettiği elektrik okadar buhar demek yani. mesela 800 watt olanı alsanız bile birde ayarlı priz alır saate 15 dk ayarlayıp. çocuğun odasını nemlendirebilirsiniz. Allah analı babalı büyütsün bu arada.

soğuk buhar cihazları ise çok az cereyan tüketir 25 ile 40 watt gibi ama odanın kirlenmesi (klima çok güzel dağıtıyor o kireci hemde) birde hergün suyun değişmesi sorunu var. çocuk büyük olsa 2 damla gliserin damlatıp suyun içine mikrobun kırlabileceği ile ilgili bir bilgi okumuştum ama şimdi bulamam bu sorunu belki aşarsınız ama şimdi küçükken dikat etmelisiniz.

ben bu cihazları yazın bile kullanıyorum yalan olmasın klima nemi aldımı biraz ağzım burnum kurudumu hemen açarım.

şu soğuk cihazlar olayında cengiz bey doktorlarada güvenmiyor onların işi değil diyor sorsanız bilmezler bile tam manası ile açıklayamazlar diyor. ben katılıyorum biraz. yanlış anlama ama doktorlarda eczacılarda bazen çok bilgiçlik yapabiliyorlar ama siz bu konuyu netleştirin yine doktorlara sorarak. çünkü bende yanlış birşey söylemek istemem.

9köy kardeşim şimdi mat35 konusu benim için bitmiştir o onun bilgiçliği herkesin görüşüne saygım var ama TARAFSIZ olmak kaydı ile.!
      Herzaman derim sizin gibi bir belge sunsa herkes inanırım kulaktan duyma şeylerle insanları yanıltmak hem günah hem yanlış
      Şimdi buhar makinesi yani nemlendirme cihazlarına gelince dün uzm.dr. ercan şenkal sordum akdeniz ünv. dekan yardımcısı idi kendi
      Çocuk hastalıkları uzmanı bu arada dediki kardeşim şuanda TEFAL Disney modeli olan varmış ama o iyonizermi değil mi bilemedik.?
      Onu öneriyor hiç bir yerde bulamadım iyonizer özelliğini hem o dedi TEFAL 3yıl garantilş+ kireç önleme özellik var dedi
      Bende ok. hocam dedim şimdi sabahtan akşama kadar açık kalıcak ve 149TL hepsiburada.com da 4gün sonra 249 tl olucak yazıyor
      Sizce alayımmı dün media market gittim akşam 20,30da bitmiş p.tesi günü 3adet var dediler aynı cihazdan tükenmiş hem orada
      Fiyatı 179tl sizce alayımmı.? birde evimde kullanacağım alan 20-25m2 bir alan soğuk buhar veriyor dediğiniz gibi x-calibur ve sizin
      Söylemlerinize dayanarak hazır sumu yoksa ocakta çaydanlıkta kaynatıpmı koyayım zaten kireç önleme özellik varmış cihazda.?
      İşte iyonize varmı bilemedim bulamadım alayımmı.?
      Hepsi buarada.com 169TL yapmış ürün bu..??
      http://www.hepsiburada....km6772&categoryId=303171

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 1 Kasım 2012; 8:47:59 >

||SAMSUNG 55" JS8500 3D 4K TİZEN SMART LED TV|| || DİGİTURK PLUS IQ HD ÜYESİ* D SMART HD SMART ÜYESİ |||| TİVİBU UYDU SÜPER HD PAKET ÜYESİ || || TTNET (TÜRK_TELEKOM) 24 MBPS HYPERNET YALIN ÜYESİ|| SONY_PLAYSTATİON_4 500_GB Psn:altinbas2011 ||DAIKIN İNVERTER KLİMA || || APPLE IPHONE_6 16GB GOLD|| APPLE IPAD AİR 16GB BEYAZ || |*ŞEREFLİ BEŞİKTAŞK 1903|| || 2013 WW POLO BLUEMOTİON ŞEKER BEYAZ ||
    • Binbaşı
      1427 Mesaj
      01 Kasım 2012 08:52:03
      quote:

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim ama valla ne alıcam şaştım tefalmi bumu.? aslında iyonizer ve kiraç tutmama özellik olsa yeter

• Yarbay
      4479 Mesaj
      01 Kasım 2012 14:22:49
      quote:

Alıntıları Göster

arkadaşım me modellerini belirtmemişsiniz. (görmediysem özür dilerim başka yazınız varsa) 2250 tl ye olan ge serisi ise hiç kaçırma al. ben fiyatları bilmiyorum ama yazın 2900 lira felandı bu klima. ben şahsen bu markada chc ve zen serisini zayıf görüyorum ama kim nekadar itiraz etsede onlarda dxk serilerinden üstündür. size başka cevap yazamazsam baştan dilerim. millet gene diyecek şimdi me ci bu adam veya alarkocu şuncu buncu. ama x-calibur çok doğru söylemiş birçok zaman bu yüzden millete şunu al bunu al demekten çekiniyorum. insanın vakti olmadımıda herzaman takip edemeyeceği konulara girmesde zor oluyor. yoksa bu forumda şahsım adına en olmadık durumalarda bile vaktim olduğunda ama özelden ama buradan elimden gelen yardımı esirgemem kimseye. hatta sahibinden.comda ucuz klimaları dahi bulup kişilere derim inceletin arayın bir görüşün. geçenlerde bir ilan vardı 2700 tl gibi mhi srk71szez1 7 milyar bu klima burdan birine yzdım sanırım satıcı sandı beni dönmedi bile. sorun değil normaldir insan korkar. nasıl herkez biroldan korkuyor deli gibi zibro dediği için şimdide tutmuş gree ile carriere aynı demiş len senin bayramda koç felanmı depti bari şöyle de ikside girş kategorisinde bana göre her ne olursa olsun ikisinin arasında kalite farkı vardır. yeter sana bu kadar gıcık verdiğim ama gene sen bilirsin ustam saygıda kusur ettikse affola içlerini gören sensinde biraz gene gendine yontuyosun.

not üstte yazdım bir mesajım yarım kalmıştı dedm. bu o yazıydı.

ilginizden dolayı teşekkur ederım.. ME modeli MSZ- CHC modeli..

Mheave olan da klasık ınverter dıye gecıyormus.. tam kodunu bılmıyorum onun..

bırde daıkının cıft gozlu modelını soyledıler hocam.. onada 3200 nakıt fıyatı denıldı...

kararsızlıgın bı kadarıda :(

• Çavuş
      83 Mesaj
      02 Kasım 2012 11:12:26
      Daikin Ururu Sarara FTXR28E modeli 20 metrekare güney cepheli odam için ısıtmada yeterli olur mu? Yoksa Daikin G serisi FTXS42J mi tercih etmeliyim? Lütfen yardım 2 gün içinde karar vereceğim...

• Onbaşı
      34 Mesaj
      02 Kasım 2012 13:32:40
      merhaba
      işlerim nedeniyle bu siteye fazla zaman ayıramıyorum.lütfen özelden yada mail adresinden yazın kı cevaplayabileyim.
      teşekkürler

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      02 Kasım 2012 15:25:44
      2 aylık mağduriyetim sonucunda., Klimaplus tarafından evime gelinip yapılan tespitler ve tutulan raporlar neticesinde montajı yapan firma/bayiyi kusurlu bulup değişim kararı vermişti... ve yeni takılacak uygun gördükleri Klima modeli ellerinde olmadığından 1 ay daha bekledikten sonra başka bir servis tarafından yeni Klimam takıldı.. Sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.., Çünkü ilk klimanın takıldığı duvarın arkası cephe olduğundan Dış üniteye giden borular... direk duvar arkasından gecip dış üniteye gidiyordu.. boru falan gözükmüyordu evin içinde...

Gel gelelim ki, yeni klimayı montaj için gelen yeni yönlendirdikleri servis eski kurulumun hatalı olduğunu., Eğer dış üniteye giden boruları iç ünitenin arkasından geçirip monte edersek.., zamanı gelipte klimaya müdahele etmek gerekirse yada iç ünite ile ilgili bir arıza olursa.. iç üniteyi sökemeyiz.. çünkü iç ünitenin bakır boru conta/vida ları dışarıda kalıcak diye... iç üniteyi 70-80 cm sola kaydırıp monte ettiler...

Montaj bitti gittiler kendip düşünüp dedim ulan... eğer bi sıkıntı vs.. arıza olsa nasıl iç üniteyi sökemezsin ki..!!! komresördeki bakır boru bağlantılaRINI söktünmü.. borular serbes kalır.. iç ünite yide çektinmi hoop elinde boşu boşuna görüntü kirliliği üstüne üstlük duvardaki deliğide boru-kanalı ile kapanır dediler alttan üstten boşluk var

Dün akşamdan beri marolim bozuk... ayrıca zorlama zar zor vakumlama yaptırdım... 5dk. yeter dedi.. olmaz dedim.. Şimdi vakum 15dk. oldu sökücek klimayı çalıştrıcak... yok vakum çalışırken., Klimayı açtı çalıştırdı.. 5 dk. sonra klima çalışıryor halaa vakumu kapatmadı. doğru mu yaptı.. yanlış mı onuda bilemedim.. benim bildiğim vakumlama biter sonra.. kapatıp.. klima çalıştırılır idi..

dış üniteye gündüz gözüyle bu gün yine baktım., yerine koyarken sağını solunu duvara sürtüp çizmişler., derin çizikler/ soyulmalar oluşmuş (boyaları soyulmuş).. 1-2 tane de ezik/göçük var! zamanla yağmurdan ve soğuktan dış ünite paslanmaz mı? VE dış ünitedeye bağlanan bakır boruların uclarını neredeyse 10cm açık bırakmışlar... Bağlantı contalarına kadar izolasyon yapmamışlar..:(

Sizlerden tavsiyeleriniz bekliyorum.. 3 aydır klima yüzünden artık ne yapacağım bilemiyorum... servisin gelip YENİDEN montajı yapıp.. Klimayı eski yerine sağ'a kaydırıp duvarın arkasından boruların geçip tekrardan montaj yapmalarını istiyeceğim.... FAKAT bu sefer tekrardan yapılacak vakumlama nasıl olması gerekiyor? Şimdi adamlar vakum yapılırken cihazı çalıştırdılar.. bu klimaya zarar vermiş midir? gibi bir çok problem var kafamda_?? vakum cihazını sökerken 8-10 sn. gaz dışarı kaçtı

Gece sinirden, huzursuzluktan yatamadım..

Az önce klimaplus daki daha önce görüştüğüm yetkili ile konuştum olayı anlattım.. Bana dedikleri; eğer anlattığınız gibi ise gelip bakarız.. Eğer memnun kalmadı iseniz cihazı değiştiririz bizim için sorun değil.. Ama aynı zamanda da dediler ki p.tesi günü sizi klimaplustan bu konular ile ilgilenen (satış sorumlusu) arkadaşı bilgilendirip tel. ile aratacağım.. Onların artık bilmiyorum., değerlendirmesi mi desem.. yoksa gelip montaja bakıp ona göre mi? karar vercekler bilemiyorum.. 2.defa cihazı alıp yenisini vermeleri çok kolay olur mu bilmiyorum.. Bence kesin montaj hatasını düzeltriz derler gibime geliyor.. Yaa tamam düzeltin dicem fakat nerden baksan 10 sn. gaz kaçağı oldu.. Gazı komple boşalt tekrardan hassas bir şekilde ver.. herkesin becerebileceği birşey değil.. Sen benim sıfır cihazımın içine ediyorsun .. dış üniteyi ezik-göçük içinde bırakıp.. üstüne üslük çiziyorsunda offf..

Aşağıya 1-2 resim yükledim ustalar... İnsanın psikolojini bozar bunlar.., hanımlada iyice bozuştuk ne klima imiş 3 aydır sorun üstüne sorun diyor..
      tadım tuzum iyice kaçtı Lütfen Yardımlarınızı bekliyorum üstadlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 2 Kasım 2012; 15:27:33 >

• Yarbay
      2736 Mesaj
      02 Kasım 2012 17:25:03
      Bir sorum olacak:
      İnverter klimaların özelliklerini okuyunca dur kalk yapmadan sürekli çalışması ve bu sayede enerji tasarrufu sağladığı yazıyor.
      Ben 1 ay kadar önce Alarko carrier 42nqv025m2 modelini taktırdım.
      Klima hava üflemeyi kestiği zaman dış ünite duruyor. Bu durum inverter özelliği ile çelişmiyor mu?
      Açıklayabilecek olan var mI?

^_^
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      02 Kasım 2012 18:34:42
      quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

2 aylık mağduriyetim sonucunda., Klimaplus tarafından evime gelinip yapılan tespitler ve tutulan raporlar neticesinde montajı yapan firma/bayiyi kusurlu bulup değişim kararı vermişti... ve yeni takılacak uygun gördükleri Klima modeli ellerinde olmadığından 1 ay daha bekledikten sonra başka bir servis tarafından yeni Klimam takıldı.. Sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.., Çünkü ilk klimanın takıldığı duvarın arkası cephe olduğundan Dış üniteye giden borular... direk duvar arkasından gecip dış üniteye gidiyordu.. boru falan gözükmüyordu evin içinde...

Gel gelelim ki, yeni klimayı montaj için gelen yeni yönlendirdikleri servis eski kurulumun hatalı olduğunu., Eğer dış üniteye giden boruları iç ünitenin arkasından geçirip monte edersek.., zamanı gelipte klimaya müdahele etmek gerekirse yada iç ünite ile ilgili bir arıza olursa.. iç üniteyi sökemeyiz.. çünkü iç ünitenin bakır boru conta/vida ları dışarıda kalıcak diye... iç üniteyi 70-80 cm sola kaydırıp monte ettiler...

Montaj bitti gittiler kendip düşünüp dedim ulan... eğer bi sıkıntı vs.. arıza olsa nasıl iç üniteyi sökemezsin ki..!!! komresördeki bakır boru bağlantılaRINI söktünmü.. borular serbes kalır.. iç ünite yide çektinmi hoop elinde boşu boşuna görüntü kirliliği üstüne üstlük duvardaki deliğide boru-kanalı ile kapanır dediler alttan üstten boşluk var

Dün akşamdan beri marolim bozuk... ayrıca zorlama zar zor vakumlama yaptırdım... 5dk. yeter dedi.. olmaz dedim.. Şimdi vakum 15dk. oldu sökücek klimayı çalıştrıcak... yok vakum çalışırken., Klimayı açtı çalıştırdı.. 5 dk. sonra klima çalışıryor halaa vakumu kapatmadı. doğru mu yaptı.. yanlış mı onuda bilemedim.. benim bildiğim vakumlama biter sonra.. kapatıp.. klima çalıştırılır idi..

dış üniteye gündüz gözüyle bu gün yine baktım., yerine koyarken sağını solunu duvara sürtüp çizmişler., derin çizikler/ soyulmalar oluşmuş (boyaları soyulmuş).. 1-2 tane de ezik/göçük var! zamanla yağmurdan ve soğuktan dış ünite paslanmaz mı? VE dış ünitedeye bağlanan bakır boruların uclarını neredeyse 10cm açık bırakmışlar... Bağlantı contalarına kadar izolasyon yapmamışlar..:(

Sizlerden tavsiyeleriniz bekliyorum.. 3 aydır klima yüzünden artık ne yapacağım bilemiyorum... servisin gelip YENİDEN montajı yapıp.. Klimayı eski yerine sağ'a kaydırıp duvarın arkasından boruların geçip tekrardan montaj yapmalarını istiyeceğim.... FAKAT bu sefer tekrardan yapılacak vakumlama nasıl olması gerekiyor? Şimdi adamlar vakum yapılırken cihazı çalıştırdılar.. bu klimaya zarar vermiş midir? gibi bir çok problem var kafamda_?? vakum cihazını sökerken 8-10 sn. gaz dışarı kaçtı

Az önce klimaplus daki daha önce görüştüğüm yetkili ile konuştum olayı anlattım.. Bana dedikleri; eğer anlattığınız gibi ise gelip bakarız.. Eğer memnun kalmadı iseniz cihazı değiştiririz bizim için sorun değil.. Ama aynı zamanda da dediler ki p.tesi günü sizi klimaplustan bu konular ile ilgilenen (satış sorumlusu) arkadaşı bilgilendirip tel. ile aratacağım.. Onların artık bilmiyorum., değerlendirmesi mi desem.. yoksa gelip montaja bakıp ona göre mi? karar vercekler bilemiyorum.. 2.defa cihazı alıp yenisini vermeleri çok kolay olur mu bilmiyorum.. Bence kesin montaj hatasını düzeltriz derler gibime geliyor.. Yaa tamam düzeltin dicem fakat nerden baksan 10 sn. gaz kaçağı oldu.. Gazı komple boşalt tekrardan hassas bir şekilde ver.. herkesin becerebileceği birşey değil.. Sen benim sıfır cihazımın içine ediyorsun .. dış üniteyi ezik-göçük içinde bırakıp.. üstüne üslük çiziyorsunda offf..

Aşağıya 1-2 resim yükledim ustalar... İnsanın psikolojini bozar bunlar.., hanımlada iyice bozuştuk ne klima imiş 3 aydır sorun üstüne sorun diyor..

Eğer dış ünite ezik filan ise , direkt iade iste,zaten o iç ünitede okadar yukarı takılmaz.2,40m tavan yüksekliği olan bir binada iç ünite alt kodu 2m arası olmalı diye biliyorum.

BEN NE KLİMALAR GÖRDÜM İÇİNDE EXPANSİON VALF YOK.
    • Yarbay
      2859 Mesaj
      02 Kasım 2012 21:53:29
      quote:

vakum cihazını sökerken 8-10 sn. gaz dışarı kaçtı

Az önce klimaplus daki daha önce görüştüğüm yetkili ile konuştum olayı anlattım.. Bana dedikleri; eğer anlattığınız gibi ise gelip bakarız.. Eğer memnun kalmadı iseniz cihazı değiştiririz bizim için sorun değil.. Ama aynı zamanda da dediler ki p.tesi günü sizi klimaplustan bu konular ile ilgilenen (satış sorumlusu) arkadaşı bilgilendirip tel. ile aratacağım.. Onların artık bilmiyorum., değerlendirmesi mi desem.. yoksa gelip montaja bakıp ona göre mi? karar vercekler bilemiyorum.. 2.defa cihazı alıp yenisini vermeleri çok kolay olur mu bilmiyorum.. Bence kesin montaj hatasını düzeltriz derler gibime geliyor.. Yaa tamam düzeltin dicem fakat nerden baksan 10 sn. gaz kaçağı oldu..

Vakum cihazını sökerken gaz nasıl dışarı kaçabiliyor ki? Ayrıca sistemde bir gaz yokken adam nasıl klimayı çalıştırabiliyor? Bunlar vakumlama yapıyormuş gibi görünüp süpürme falanmı yaptılar ki?

Gaz değişimi nasıl oluyor, bende yapılanı anlatayım, öncelikle şu andaki mevcut gaz komple atmosfere salınıyor, bir daha kullanılmıyor yani. Sonrasında Vakumlama yapılıyor, vakumlama bittikten sonra manifold vanası önce kapatılıyor sonra vakum durdurulup sökülüyor, sonra yeni gaz basılıyor, hassas elektronik terazi üstüne kafa aşağıya gelecek şekilde gaz tüpü yerleştiriliyor ve gaz basılıyor. Bu gazın gramajı klima dış ünitesinde yazıyor, bendekinde yazmıyordu, kullanım kılavuzundan bulmuştuk :)

• Yarbay
      6163 Mesaj
      02 Kasım 2012 23:19:04
      quote:

Alıntıları Göster

Vakum cihazını sökerken gaz nasıl dışarı kaçabiliyor ki? Ayrıca sistemde bir gaz yokken adam nasıl klimayı çalıştırabiliyor? Bunlar vakumlama yapıyormuş gibi görünüp süpürme falanmı yaptılar ki?

Gaz değişimi nasıl oluyor, bende yapılanı anlatayım, öncelikle şu andaki mevcut gaz komple atmosfere salınıyor, bir daha kullanılmıyor yani. Sonrasında Vakumlama yapılıyor, vakumlama bittikten sonra manifold vanası önce kapatılıyor sonra vakum durdurulup sökülüyor, sonra yeni gaz basılıyor, hassas elektronik terazi üstüne kafa aşağıya gelecek şekilde gaz tüpü yerleştiriliyor ve gaz basılıyor. Bu gazın gramajı klima dış ünitesinde yazıyor, bendekinde yazmıyordu, kullanım kılavuzundan bulmuştuk :)

klima gazı dedikleri sıvı değil miydi?..hani geri toplanabiliyordu bu, sanki burada öyle okumuştum yada yanlış hatırlıyorum...

• Yarbay
      2859 Mesaj
      02 Kasım 2012 23:46:02
      quote:

Orijinalden alıntı: baberti

klima gazı dedikleri sıvı değil miydi?..hani geri toplanabiliyordu bu, sanki burada öyle okumuştum yada yanlış hatırlıyorum...

Yüksek basınç altında sıvı haldedir muhtemelen. Çakmak Gazlarındaki gaz gibi sıvıdır. R22 yi bilmiyorum ama bu 104A mı neydi son gazlardandı bendeki onlar direk atmosfere gönderilebiliyormuş.

bu konuda yazmıştım tecrübemi http://resim.donanimhab...f_/key_//tm.htm#63745206

Düzeltme :) R410A imiş gazın adı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 2 Kasım 2012; 23:48:19 >

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      03 Kasım 2012 09:31:49
      quote:

Alıntıları Göster

Vakum sökülürken kaçmaz ,manifold sökülürken kaçar,o yüzdende sıfır montajlarda vakum yapıldıktan sonra ince vana çok az açılır gaz 2 bar olacak şekilde sonrada manifold sökülür,sonrada emiş borusu açılır.

• Teğmen
      236 Mesaj
      03 Kasım 2012 09:32:54
      arkadaşlar merhaba ben perşembe günü msz-ge delux power 18.000 btu taktırdım. Nelere dikkat etmeliyim bir de gelen servis elektrik tesisatını çektiler fakat sigorta falan takmadılar pirizden aldılar elektriği bunun bir sakıncası olur mu ilerde bir sıkıntı yaratır mı? birde vakumla yapıp yapmadıklarını bilmiyorum klimam çalışıyor ama.

psn:supy_tr
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      03 Kasım 2012 09:45:36
      quote:

Orijinalden alıntı: son kararım

Daikin Ururu Sarara FTXR28E modeli 20 metrekare güney cepheli odam için ısıtmada yeterli olur mu? Yoksa Daikin G serisi FTXS42J mi tercih etmeliyim? Lütfen yardım 2 gün içinde karar vereceğim...

FTXR28E 9000 btu bir klima yetmez,ayrıca FTXS42J bence daha mantıklı.

• Teğmen
      236 Mesaj
      03 Kasım 2012 09:47:11
      ben mitsubishi electr. tavsiye ederim. bende perşembe günü msz-ge deluxe power inverter aldım bakalım ama bu klimalar için kötü şey söylemiyorlar.

psn:supy_tr
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      03 Kasım 2012 09:48:23
      quote:

Alıntıları Göster

Yüksek basınç altında sıvı haldedir muhtemelen. Çakmak Gazlarındaki gaz gibi sıvıdır. R22 yi bilmiyorum ama bu 104A mı neydi son gazlardandı bendeki onlar direk atmosfere gönderilebiliyormuş.

bu konuda yazmıştım tecrübemi http://resim.donanimhab...f_/key_//tm.htm#63745206

Gazların ikiside sakıncalı,R22 gaz ozona zarar veriyor.R410a sera etkisi yaratıyor o yüzden 2 side salınmamalı.

• Çavuş
      83 Mesaj
      03 Kasım 2012 10:12:12
      quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Alıntıları Göster

FTXR28E 9000 btu bir klima yetmez,ayrıca FTXS42J bence daha mantıklı.

Tavsiyeniz için teşekkürler. Bende G serisi almaya karar verdim. FTXR28E'nin ısıtmada 12283 btu olduğu yazıyor, cop 5.14.

03 Kasım 2012 10:29:43
      quote:

Alıntıları Göster

R410 da atmosfere salınırsa zararlı,R 22 de zararlı. R 410 ozon tabakasına zarar vermiyor ama sera gazı etkisi R22 ye göre 2 kat daha fazla.

Şimdi gelelim gaz toplanırmı,evet hepsininde tamamı toplanabilir.Bunun için gaz toplama üniteleri mevcut.

R 410 A gazı toplanabilir tamamı,ama sonrasında hiç bir işe yaramaz. Ne yapacaksın gazı ,elinde patlar.Sokacak yer ararsın.Biz soğutucu akışkanların kullanımı yetkilendirmesi için 15 gün kurs aldık ve sertifika sahibiyiz.Sözde bu sertifikaya sahip olmayan bu gazları kullanamayacak ama nerede o günler herkes çatır çatır kullanıyor.Bize verilen bilgi bu gazlar atmosfere salındığı sürece küresel ısınmaya bol miktarda katkıda bulunuyoruz.Kursu veren hocalarımıza gazı topladık ne yapacağız deyince ,cevap bende bilmiyorum!!! malesef acı olan bu.

Gelelim Şu doğa katili diye anılan R22 gazına ,bu gazı toplarsın,eger ayrıştırma tesisi kurulmuş olsa (Avrupa çevre fonlarından Türkiye'ye hibe 10 taneye yakın gaz arıtma cihazı gelmiş 5 sene önce ama nerededir bilinmez) geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir.Ama malesef buda havaya gidiyor.Çevre kanununa göre R22 gazını sadece sertifika sahipleri satın alabilir.Satın alınan gazların miktarının min.%10 luk kısmınıda geri dönüşüm olarak geri vermeleri gerekiyor ama toplayacak kurum yok.

Bunları niye yazdım derseniz,gereksiz yere klimasının gazını havaya attıran vatandaşımızda bilsinki çocuklarının ve torunlarının yaşam hakkını bir nebzede olsa gasp ediyorlar......

03 Kasım 2012 12:55:26
      quote:

Alıntıları Göster

Tavsiyeniz için teşekkürler. Bende G serisi almaya karar verdim. FTXR28E'nin ısıtmada 12283 btu olduğu yazıyor, cop 5.14.

Zibro 7526 COP 5,23, Zibro 7535 COP 4,38. 4 yıl garanti -15,+50 derece çalışma aralığı.

03 Kasım 2012 13:19:47
      Son kararım, kardeş birol beyin önerdigi klimada tam F/P canavarı.

Bu Telefonu Beğenmiyorum, Sırf Tepki Olsun Diye İmzama Ekledim, Soluk Ekranlı Telefon.
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      03 Kasım 2012 17:45:29
      quote:

Alıntıları Göster

12283 btu nominal değer,max değer ise 17060 btu dur.

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      03 Kasım 2012 17:50:01
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Alıntıları Göster

R410 da atmosfere salınırsa zararlı,R 22 de zararlı. R 410 ozon tabakasına zarar vermiyor ama sera gazı etkisi R22 ye göre 2 kat daha fazla.

Şimdi gelelim gaz toplanırmı,evet hepsininde tamamı toplanabilir.Bunun için gaz toplama üniteleri mevcut.

R 410 A gazı toplanabilir tamamı,ama sonrasında hiç bir işe yaramaz. Ne yapacaksın gazı ,elinde patlar.Sokacak yer ararsın.Biz soğutucu akışkanların kullanımı yetkilendirmesi için 15 gün kurs aldık ve sertifika sahibiyiz.Sözde bu sertifikaya sahip olmayan bu gazları kullanamayacak ama nerede o günler herkes çatır çatır kullanıyor.Bize verilen bilgi bu gazlar atmosfere salındığı sürece küresel ısınmaya bol miktarda katkıda bulunuyoruz.Kursu veren hocalarımıza gazı topladık ne yapacağız deyince ,cevap bende bilmiyorum!!! malesef acı olan bu.

Gelelim Şu doğa katili diye anılan R22 gazına ,bu gazı toplarsın,eger ayrıştırma tesisi kurulmuş olsa (Avrupa çevre fonlarından Türkiye'ye hibe 10 taneye yakın gaz arıtma cihazı gelmiş 5 sene önce ama nerededir bilinmez) geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir.Ama malesef buda havaya gidiyor.Çevre kanununa göre R22 gazını sadece sertifika sahipleri satın alabilir.Satın alınan gazların miktarının min.%10 luk kısmınıda geri dönüşüm olarak geri vermeleri gerekiyor ama toplayacak kurum yok.

Bunları niye yazdım derseniz,gereksiz yere klimasının gazını havaya attıran vatandaşımızda bilsinki çocuklarının ve torunlarının yaşam hakkını bir nebzede olsa gasp ediyorlar......

Hocam toplanan gaz işe yaramaz demişssiniz fakat makina ile toplanan gazı sisteme tekrar aktarabiliyoruz diye biliyorum ben.

03 Kasım 2012 17:51:28
      quote:

tam sopalık bir servis örneği daha

benim şahsi kanaatim ceza olarak tekrar değiştirmeleri ,çok fazla söze de gerek olmayan ibretlik bir rezil servis olayı daha

• Yarbay
      3694 Mesaj
      04 Kasım 2012 03:42:33
      quote:

Orijinalden alıntı: irish

Bir sorum olacak:
      İnverter klimaların özelliklerini okuyunca dur kalk yapmadan sürekli çalışması ve bu sayede enerji tasarrufu sağladığı yazıyor.
      Klima hava üflemeyi kestiği zaman dış ünite duruyor. Bu durum inverter özelliği ile çelişmiyor mu?

Eğer klima kurulan mekan için büyükçeyse, ya da dış hava ile içerinin sıcaklık farkı az ise inverter de arasıra durabilir.
      Yakında sert soğuklar başladığında durmadan çalışır.

Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      04 Kasım 2012 12:35:53
      quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

Alıntıları Göster

tam sopalık bir servis örneği daha

benim şahsi kanaatim ceza olarak tekrar değiştirmeleri ,çok fazla söze de gerek olmayan ibretlik bir rezil servis olayı daha

ME servisleri eskiden çok kalite idiler satış noktaları var iken.Ama şimdi marka bilinir olunca satış noktası ve servisleri kaldırmışlar e fiyatları da böle olunca satamadıklarından olsa gerek çakma servisler türemiş anlaşılan.Yapılan montajı görünce keşke vestel alsaydın diyorum aynı işçilik nasıl olsa.

• Teğmen
      191 Mesaj
      04 Kasım 2012 15:22:13
      quote:

Alıntıları Göster

selam nasılsın 9köy 347. kısa dönem atarsa 73 başka yok olsada vaktim yok hoca tavsiyenden dolayı teşekkürlerimi sunarım ocak 17 de tezkere sonrası görüşürüz yine tavsiye doğrultusunda görüşmek üzere ALLAH'a emanet ol yüreğimle BAŞ BAŞ

• Teğmen
      191 Mesaj
      04 Kasım 2012 15:27:12
      quote:

Alıntıları Göster

şahsım adına irca ederim..

evet güzelmiş gerçekten. hayırlısı olsun.. şimdiden hayırlı tezkereler

burdan net hatırlarsın artık :) iyi bak kendine hocam atarsa 73 :)

• Yarbay
      4134 Mesaj
      04 Kasım 2012 20:17:04
      askere yazamamak olmaz. kombi bölümüne girmesem göremezdeim bitmiş ya Allah hayırlı tezkereler nasip eylesin şimdiden cümlesiyle

• Yüzbaşı
      460 Mesaj
      04 Kasım 2012 20:34:50
      Inverter klimalarda en tasarruflu mod quit modumudur?

• Yarbay
      2812 Mesaj
      04 Kasım 2012 20:40:17
      quote:

Orijinalden alıntı: irish

Bir sorum olacak:

soğutma mı ısıtma mı ?

eğer ısıtma ise havalar tam soğumadı normaldir.

soğutmaysa ortam sıcaklığından yüksek bir değer seçtiyseniz olur.

İmza Falan Kalmadı.
    • Yarbay
      2812 Mesaj
      04 Kasım 2012 20:41:29
      quote:

mitsubishi'ye yakışmamış

İmza Falan Kalmadı.
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      04 Kasım 2012 22:08:15
      Panasonic etheria almıştım şimdi düşündümde açar açmaz üflemeye baslaması normalmidir 3 dakka sonra sıcak üflemesi normalde 3 dakka sonra devreye girip üflemeye baslaması gerekmez mi bilen varmı vardır da cevap beklerim teşekkürler...

• Onbaşı
      20 Mesaj
      04 Kasım 2012 22:29:22
      quote:

Orijinalden alıntı: 35sadık35

Panasonic etheria almıştım şimdi düşündümde açar açmaz üflemeye baslaması normalmidir 3 dakka sonra sıcak üflemesi normalde 3 dakka sonra devreye girip üflemeye baslaması gerekmez mi bilen varmı vardır da cevap beklerim teşekkürler...

Daha ısıtma için kullanmadık ama; soğutma yaparken fan hızının otomatik olmadığı durumlarda benimki de aynı şekilde çalışıyordu.Yani direkt üflemeye başlıyordu. Auto seçiliyken birkaç dakika bekleme yapıp sonra çalışmaya başlıyordu. Ethereanın tarzı bu herhalde kardeşim, bi sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimecorneR -- 4 Kasım 2012; 22:38:22 >

• Er
      13 Mesaj
      04 Kasım 2012 22:46:18
      Bende dün etherea klima taktırdım.Soğutma veya ısıtmada klimayı ilk açışımda klima yonlendirme flapları yukarı kalkıyor ve 30sn kadar iç ünite fanı çalışıyor.Sonra duruyor ve kompresör devreye giriyor.3 dksonra moda göre üfleme başlıyor.Çalışma şekli doğrumudur.

Ayrı bir sorum olacak.Etherealarda uyku modu hangi konumda oluyor.

9köy kullanıcının ethereaların -15 ve -5 modelleri nasıl olduğunu anlamadığını okudum.Dış kaynaklı sitelerde araştırma yapmıştım.NKE serileri dış üniteleri 2 ayrı modelde üretiliyormuş.Örnek:cu-e9nke -5. cu-e9nke-3 -15.Yani dış ünite modeli farklı.Kullanım kılavuzundada tablolarda belirtilmiş,acıklama yapılmadan.Sanırım cıhazlar ülkelerin ısı farkına göre dağıtım yapılıyor.

Kit olayı ise iç üniteler farklı model dış ünitelere balanabildiği için etherea nke serileri bazı ülkelerde kit olarak geçiyor sadece tek iç ünite ve tek dış üniteyi belirtmek icin.Örnek:iç ünite kodu CS-e9nkew baz alınırsa dış ünitelerden CU-E9NKE-3 MONO SPLİT ,CU-2E15LBE MULTİ SPLİT, CU-4E27CBPG MULTİ SPLİT sistemlere bağlanabiliyor.Multi split sistemlerde iç üniteler değişik modellerde olabildiği için, mono sistemlerde KIT diye belirtiliyor.Umarım açıklayıcı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fesay -- 4 Kasım 2012; 23:04:50 >

gtx
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      04 Kasım 2012 23:34:47
      quote:

Orijinalden alıntı: fesay

Bende dün etherea klima taktırdım.Soğutma veya ısıtmada klimayı ilk açışımda klima yonlendirme flapları yukarı kalkıyor ve 30sn kadar iç ünite fanı çalışıyor.Sonra duruyor ve kompresör devreye giriyor.3 dksonra moda göre üfleme başlıyor.Çalışma şekli doğrumudur.

Ayrı bir sorum olacak.Etherealarda uyku modu hangi konumda oluyor.

9köy kullanıcının ethereaların -15 ve -5 modelleri nasıl olduğunu anlamadığını okudum.Dış kaynaklı sitelerde araştırma yapmıştım.NKE serileri dış üniteleri 2 ayrı modelde üretiliyormuş.Örnek:cu-e9nke -5. cu-e9nke-3 -15.Yani dış ünite modeli farklı.Kullanım kılavuzundada tablolarda belirtilmiş,acıklama yapılmadan.Sanırım cıhazlar ülkelerin ısı farkına göre dağıtım yapılıyor.

Kit olayı ise iç üniteler farklı model dış ünitelere balanabildiği için etherea nke serileri bazı ülkelerde kit olarak geçiyor sadece tek iç ünite ve tek dış üniteyi belirtmek icin.Örnek:iç ünite kodu CS-e9nkew baz alınırsa dış ünitelerden CU-E9NKE-3 MONO SPLİT ,CU-2E15LBE MULTİ SPLİT, CU-4E27CBPG MULTİ SPLİT sistemlere bağlanabiliyor.Multi split sistemlerde iç üniteler değişik modellerde olabildiği için, mono sistemlerde KIT diye belirtiliyor.Umarım açıklayıcı olmuştur.

Evet klima üfleme yön kapakları yukarı kalkıyor ama benmki 30 saniye değil 3. dakkada diyelim sıcak üflüyor 3. dakkaya kadar soğuk üflüyor durmuyor kompresör çok sessiz bilmiyorum duymuyorum

Kumandanın yeşil tuşunun altındaki 3. düğme (Qiet yazıyo)uyku modu ben bu havalarda hep öyle çalıştırıyorum ekstra bir tasarruf olur mutlaka

İzmir de 0 ın altına pek düşmüyor zaten bizim için sorun yok gece olur gecede yatıyoz yorganın altında

Sayfa:   <<     < önceki   317 318 319 320 [321] 322 323 324 325 326   sonraki >     >>
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.