- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
Bu konudaki kullanıcılar:

34523
Cevap
253
Favori
2804153
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     248 [250] 252 253 254 255 256 257      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

3694 Mesaj
20 Şubat 2012; 13:49:46 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

---9köy---
Abi cihaz işyerinde ..Yarın dediğiniz şekilde yapcam foruma yazarım.. Abi dediklerinizi daha önce uyguladım maalesef ılık hava üflüyor 44 derece üflüyordu geçen haftalardaki ölçümlerde ...

Hep bu dertten şikayetçisin ne zamandır, ve alet ılık üflüyor ne yapsan da.

Şu durum da bir ihtimal:
İç ünite peteklerinde takılı olan sensör peteklere çok yakın olup, sıcaklığı fazla ölçtüğü için kısabilir.
O sensörü biraz peteklerden uzaklaştırıp bide öyle denesen..

Profili gizli olan özel mesaj atmasın.

3694 Mesaj
20 Şubat 2012; 13:54:29 

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

9 köy hocam seninde gördüğün gibi mesajlarımız birbirine girdiği için buradan cevap vereyim

atom bombasını nasıl yaptıkları konusunu tam bilmiyorum ama taaaa bizim çocukluğumuzdan beri söylenen türkler ile pakistanlılar atom bombası yapıyor sözleri hala kulaklarımda ,demekki doğruymuş diyebiliyorum hatta bu durumda türkiyenin de atom bombasına sahip olma ihtimali hiç hayal gibi görünmüyor

dxk z3 olayını tam anlayamadım ,euroventte DXK12Z2-S var ve zannederim srk35zjp nin muadili aynı zamanda tüm değerleri aynı

link burada http://www.eurovent-cer...s=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

bu arada me ile mhi konusunda da sataşmışsın ama bu dediklerinin doğru olmadığını sende biliyorsun hatta hangisi gerçek mits. diye bir başlık var orada teferruatlı anlatımlar var ve bana neki ben niye kızayım ben cihazın performansına bakarım milletine değil

Komutan, orada ZJP-S ile ZJR-S 'in yanlarında "yeni" ibaresi var.

Galiba "yeni" " ZJP-S" olarak biraz düşük değerli (muhtemelen daha ucuz) bir alet çıkarmış, ve sendeki olanı da "ZJR-S" olarak üretiyor olabilirler şimdi.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

66 Mesaj
20 Şubat 2012; 15:35:06 

Yeri mi bilmiyorum ama bilenlere bir soru da benden
sıvaaltı klasik klima tesisatı döşenmiş yere inverter kurulur mu?
Kurulursa sonuç ne olur?
kurulmazsa çözüm ne olur?
Şmdiden saygılar
Buna gelen 1 yanıtı gör.

12 Mesaj
20 Şubat 2012; 16:00:18 

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

O mekanda 25-26C istediğiniz için 9 bin BTU'luk (modelini belirtmemişsiniz, nominal ısıtmasının 10-11 bin BTU olduğunu kabul edelim) biraz zayıf gelmesi normal.
Ama zorlandığında ısıtması gerekirdi, fazla ceryan tüketme pahasına da olsa.
Ancak ebeveyn banyosu da var diyorsunuz, bununla beraber ısıtılacak alan 20 m2 falan oluyorsa ısıtamaz.

Sonraki mesajınızda yazdığınız servisin davranışları/söyledikleri garip geldi.
Klimayı açtıktan sonraki 20 dakika sonunda, oda sıcaklığı 20C ise ağız üfleme sıcaklığı 50C civarı olmalıdır, orta üfleme hızında.
Servisin 42C'yi normal görmesi "anormal".
Klima aldığı havaya kabaca 30C eklemelidir orta fan hızında.

Bir ihtimal, klimayı devamlı 32C'ye ayarlı kullandığınız için dış ünite buzlanmış olabilir, ondan ılık üfler; ki böyle ise o klimayı hemen geri verin derim.

merhabalar tekrar bugün başka bir servis geldi ölçüm yaptı dediğiniz gibi 49 C üflüyor ama oda sıcaklıgı klimanın karşısı bile 22 C ki biz 25-26 C olmasınızı istiyor ustaya keşke 12000btu mu alsaydık dedik o da yine çok değişen bir şey olmazdı dedi. yarım saatte bu ısıya getireceğine 15 dk getirirdi ama yine odanın içi 25-26 derece olmazdı dedi klimayı biraz daha odanın ortasına dogru takabiliriz dedi o zaman ısı homojen dagılır dedi ama yine de çok değişen bir şey olmaz dedi. bakalım iade edecegiz gördükki bizim o odamız klima ile ısınacak gibi değil yatak odasının yerini değiştireceğiz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

12 Mesaj
20 Şubat 2012; 16:04:35 

quote:

Orijinalden alıntı: boss85

Sharp yada me gibi gelişmiş klimalar nispeten flitreleri sayesinde hava kaletisini arttırırlar ancak bu kesin bir sonuç değildir.Bunu şuan en iyi
yapa cihaz ME FD serisi cihazlardır.Kendi bünyelerinde ürettikleri ozon gazıyla ortandaki bakterileri öldürürler.ancak bebeğinizin şu an akciherleri çok hashas...yinede çok dikkatli olun klimanızın temizliğini asla aksatmayın...ve ortam havasını sık sık havalandırın derim ben....

merhabalar tekrar bugün başka bir servis geldi ölçüm yaptı dediğiniz gibi 49 C üflüyor ama oda sıcaklıgı klimanın karşısı bile 22 C ki biz 25-26 C olmasınızı istiyor ustaya keşke 12000btu mu alsaydık dedik o da yine çok değişen bir şey olmazdı dedi. yarım saatte bu ısıya getireceğine 15 dk getirirdi ama yine odanın içi 25-26 derece olmazdı dedi klimayı biraz daha odanın ortasına dogru takabiliriz dedi o zaman ısı homojen dagılır dedi ama yine de çok değişen bir şey olmaz dedi. bakalım iade edecegiz gördükki bizim o odamız klima ile ısınacak gibi değil yatak odasının yerini değiştireceğıiz. Yalnız iade edeceğimiz söylediğimizde bu sefer aldıgımız yer dediki işte montaj için 200 lira 100 lira bir şey için 300 lira keseriz dedi.E dedim satarken niye söylemediniz ben size sordum işte iade nasıl oluyor diye işte iade pek olmadıgı için aklımıza gelemiştir dedi. iklimsa müşteri hizmetlerini aradım bakalım en geç yarına döencekler. ilk takarken montaj ücretsiz değil mi ki? hadi sökerken geri sökme ücretini alsın en kötü ki o da 300 lira değildir. bir de 1 hafta içinde koşulsuz iade edebilme hakkımız yok mu ? sonuçta ben de keyfimden klima taktırmadım keşke işimi görseydi de kullansaydım ki daha büyüğü işimi görürmü dedim servis görmez dedi öyle deyince mecbur iade edecegiz artık.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

259 Mesaj
20 Şubat 2012; 16:40:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetk26

merhabalar tekrar bugün başka bir servis geldi ölçüm yaptı dediğiniz gibi 49 C üflüyor ama oda sıcaklıgı klimanın karşısı bile 22 C ki biz 25-26 C olmasınızı istiyor ustaya keşke 12000btu mu alsaydık dedik o da yine çok değişen bir şey olmazdı dedi. yarım saatte bu ısıya getireceğine 15 dk getirirdi ama yine odanın içi 25-26 derece olmazdı dedi klimayı biraz daha odanın ortasına dogru takabiliriz dedi o zaman ısı homojen dagılır dedi ama yine de çok değişen bir şey olmaz dedi. bakalım iade edecegiz gördükki bizim o odamız klima ile ısınacak gibi değil yatak odasının yerini değiştireceğıiz. Yalnız iade edeceğimiz söylediğimizde bu sefer aldıgımız yer dediki işte montaj için 200 lira 100 lira bir şey için 300 lira keseriz dedi.E dedim satarken niye söylemediniz ben size sordum işte iade nasıl oluyor diye işte iade pek olmadıgı için aklımıza gelemiştir dedi. iklimsa müşteri hizmetlerini aradım bakalım en geç yarına döencekler. ilk takarken montaj ücretsiz değil mi ki? hadi sökerken geri sökme ücretini alsın en kötü ki o da 300 lira değildir. bir de 1 hafta içinde koşulsuz iade edebilme hakkımız yok mu ? sonuçta ben de keyfimden klima taktırmadım keşke işimi görseydi de kullansaydım ki daha büyüğü işimi görürmü dedim servis görmez dedi öyle deyince mecbur iade edecegiz artık.

Klima geri iade için sökülürken servis''in de-montaj için bir miktar para istemesi gayet doğaldır.Sonuçta sizin
isteğiniz üzerine bir mesai harcayacaktır.Ve de-montaj bedellerini firmalar karşılamazlar.( Birazda servisleri kollayalım )
klimanın montaj yerini bilmiyorum tabii ama 300 tl biraz abartmışlar.Bildiğim kadarı ile klimanız 9,000 btu
bunun de-montaj bedelinin 75 tl üzeri olması pek mantıklı değil açıkçası.

259 Mesaj
20 Şubat 2012; 16:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirr

Slm klima konusunda tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

1) Samsung marka klima almayı düşünüyorum. Markanın klimalarını genel olarak değerlendirebilir misiniz?

2) Ankara'da oturuyorum evim güney cephe önü açık ve ara kat yaklaşık 12-13 metre kare olan oturma odama öncelikle soğutma amaçlı bir klima düşünüyorum. Ev kombili belki çok soğukta sadece bu oda için yardımcı ısıtıcı olarak da kullanabilirim. Ancak yaz akşamlarında odanın kapısını açıp özellikle y.odasınıda serinletmek (serinletmekten kasıt 20-25 derece arası bir sıcaklık) istiyorum iki oda arasında yaklaşık 7 metrekare (1,25*5,6 gib uzun bir hol ucunda yaklaşık karşılıklı kapılar sözkonusu) bir hol var y.odası ise 16 metre kare civarı.

a- Öncelikle sizce ne kapasiteli bir cihaza ihtiyacım var?

b- İnventer bir cihaz mı yoksa klasik bir klimamı kullanım için daha uygun olur (klimayı haftasonları hariç akşam 18:00 sonrası kullanacağım sürekli kullanım düşünmüyorum) Bütçe olarak ise 1.500 TL yi aşmak istemiyorum

3) Son olarak bahsettiğim oturma odası balkona açılıyor ve dış üniteyi buraya koydurmayı düşünüyorum balkonu ise kapattırmak gibi bir niyetim var (cam balkon tabir edilen şekilde) bu durumda dış ünitenin balkonda olması sıkıntı oluşturur mu?

Samsung marka klimaları hiç tanmıyorum o yüzden sizi yanıltmak istemem.
Alacağınız klimadan bulunduğu oda haricinde farklı odalarıda soğutmasını yada ısıymasını beklemek
çok doğru değil.Sizi kırmamak için çaba serfecek ama buda sizin elektrik faturanıza yansıyacaktır.
duvar tipi split klimalar her daim tek bir odayı ısıtmak yada soğutmak için tasarlanmış c,hazlardır.12-13 m için
9,000 cihaz rahatlıkla yetecektir.evin diğer kısımlarında da faylanmak için 12,000 alacaksınız hem diğer odalarda isteğiniz konforu yakalayamayacak
hem yüksek electrik faturaları ödeyecek hemde 12 metre odada 12.000 cihazın 9,000''e oranla daha yüksak fan
sesini çekmek zorunda kalacaksınız.Bu çağda klasık cihaz almak hiç mantıklı değil.kesinlikle inverter alın.Balkon konusuna gelince
balkonun hacmi önemli ama dış üniteniz yazın soğuk konumda çalışırken balkonunuza sıcak hava üfleyecektir bu da balkonun derecesini aşırı yükselteceğinden
kompresör termiği sorunuyla karşılaşabilirsiniz.her daim cam balkonunuz klima çalıırken açık kalmalıdır.kışın ıaısmada kullanırkende aynı şekilde.
aynı zamanda kapalı cam balkon balkonunuzun içindeki dış ünitenin sesini olduğundan daha fazla gösterebilir.

bence bir ME Bayii'ne gidin klasik inverter bir cihaz alın 9,000 ve kullanın..eğer bütçeniz el verirse 2 ad alın ve yararlanmak istediğiniz diğer odaya da koyun sorununuz
ordadan kalksın

703 Mesaj
20 Şubat 2012; 19:00:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetk26

merhabalar tekrar bugün başka bir servis geldi ölçüm yaptı dediğiniz gibi 49 C üflüyor ama oda sıcaklıgı klimanın karşısı bile 22 C ki biz 25-26 C olmasınızı istiyor ustaya keşke 12000btu mu alsaydık dedik o da yine çok değişen bir şey olmazdı dedi. yarım saatte bu ısıya getireceğine 15 dk getirirdi ama yine odanın içi 25-26 derece olmazdı dedi klimayı biraz daha odanın ortasına dogru takabiliriz dedi o zaman ısı homojen dagılır dedi ama yine de çok değişen bir şey olmaz dedi. bakalım iade edecegiz gördükki bizim o odamız klima ile ısınacak gibi değil yatak odasının yerini değiştireceğiz.
ne adamlar var yahu kardeşim madem klima 25-26 derece ısıtmayacak o halde neden satıyorsun ( bu sözü klimayı satana söylüyorum) gel adam gibi keşfini yap adam gibi cihazını sat ve adam gibi montajını yap...

madem ki magdursun ara iklimsa merkezi ve bayiiniz beni kandırdı de direk olarak bana ısıtmayan klimayı sattı ben bu klimayı istemiyorum gelin malınızı alın yada hakkınızda dava açıcam de bakalım ne yapacaklar

böyle durumlarda bir kuruş para ödemene gerek yok adam gibi iş yapsınlar sadece ürünü satıp parayı cebe koymakla bu iş bitmez satıcı olarak arkasında durmak zorunda durmuyorsa malını geri alacak almıyorsa kanuni yolardan hakkını arıyacaksın gideceksin tüketici hakem heyetine yada cumuhuriyet savcılığına dilekçeyi yazuıp işleme koyduracaksın bak ne yapıyorlar....

703 Mesaj
20 Şubat 2012; 19:05:07 

ayrıca koşulsuz iade etme hakkın var 1 hafta süre içinde sorgusuz sualsiz iade edebilirsin... bi kuruşta para ödemezsin... yeterki kanuni yollardan işini halletmeye bak hatta git noterden satın aldığın fatura ile beraber tasdikli tebligatta bulun yasal işlem başlamış olsun her türlü geri almak zorundalar...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Şubat 2012; 19:54:33 

quote:

Komutan, orada ZJP-S ile ZJR-S 'in yanlarında "yeni" ibaresi var.

Galiba "yeni" " ZJP-S" olarak biraz düşük değerli (muhtemelen daha ucuz) bir alet çıkarmış, ve sendeki olanı da "ZJR-S" olarak üretiyor olabilirler şimdi.

hocam var bişeyler ama daha önce de dediğim gibi çözemedim ,orada dış ünite ZJR-S olanı görünce acaba dedim benim dış ünitede ne yazıyor baktım JR değil JP yazıyor ve onun karşısında C sınıfı çıkıyor

ama dediğim gibi geçen sene aynı eurovent sitesinde A sınıfı yazıyordu ,bu nedenle birşeyler çevirdikleri kesin ama anlamak mümkün değil

147 Mesaj
20 Şubat 2012; 21:02:24 

GRE marka 9000 btu klima aldım , odun motoru gibi ses çıkarıyor. 3 tane aldım 3ü de gürültülü ama bir tanesi diğerlerinden daha fazla. komşu şikayetçi. sorun montajdan mıdır ? klimanın daha sessiz çalışması sağlanabillir mi ? teşekkürler.
Buna gelen 2 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
20 Şubat 2012; 21:04:22 

Eurovent işide sakat!

Aslında sakatlık Üreticilerde herifler bir sürü atraksiyon çekiyorlar!

yaw serinin ID sine bak; srkfkdhr veya sfrtuswn ülen nedir bunlar,kafa karışıklığından başka

MHI de "numaracı" daha doğrusu Harfçi

Buna gelen 1 yanıtı gör.

703 Mesaj
20 Şubat 2012; 22:19:28 

quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

GRE marka 9000 btu klima aldım , odun motoru gibi ses çıkarıyor. 3 tane aldım 3ü de gürültülü ama bir tanesi diğerlerinden daha fazla. komşu şikayetçi. sorun montajdan mıdır ? klimanın daha sessiz çalışması sağlanabillir mi ? teşekkürler.

buna sesli güldüm odun motoru gibi

odun motoru dediğin böyle bi şeymi acaba...

ilk aldığındada böyleyse bu güne kadar boşuna beklemişsin şimdiye kadar baktırman lazımdı

yok daha sonradan böyle ses yapar hale geldiyse klimalarına bakım yaptır ... bence..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
20 Şubat 2012; 22:21:08 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Eurovent işide sakat!

Aslında sakatlık Üreticilerde herifler bir sürü atraksiyon çekiyorlar!

yaw serinin ID sine bak; srkfkdhr veya sfrtuswn ülen nedir bunlar,kafa karışıklığından başka

MHI de "numaracı" daha doğrusu Harfçi

mits. yine iyisi hocam diğerleri daha alem

iç ünite harf ve rakamları ile dış ünite karma karışık ,gerçi avrupa da bir dalavera yapamazlar ama bizim gibi az gelişmiş ülkelerde yaptıklarında anlayabilecek sayısı çok az olur ,bu nedenle iç ünite farklı dış ünite farklı taksalar çoğu kişinin haberi bile olmaz

siz onu bunu boşverin koskoca alarko nun euroventte kaydı bile yok

sadece kompresör üreten bir firma gibi görünüyor

bunun yanında yerli dediğimiz klimalara ait türkiye dışında bir bilgi bile yok ama kocaman bir A sınıfı yazıyorlar ,gerçekten A olup olmadığını bilen de yok

yani anlayacağınız bu ülke elektrikli aletlerde tam bir çöplük olmaya aday ,koskoca ülkenin kendisine ait bağımsız bir test kuruluşu yok (fransa da olan artık ne derece bağımsız o da bilinmez)

hani hırsız girmesin diyorsanız kapınızı iyi kilitleyin diye akıl veriyorlar ya onun gibi ,yahu iyi kilitliyoruz hırsız bir yolunu bulup yine giriyor diyorsun ,o zaman demir yaptır diyorlar ,demir yaptırıyorsun adamlar demiri de kesmiş yine girmiş vs.

nasrettin hoca misali yahu bu hırsızın hiç mi suçu yok diyorsun ,bu defa sende haklısın diyorlar ama o hırsızı caydırmak için devlet ağır ceza vermekten de hep kaçıyor , polise yakalamıyor diye kızıyoruz ,polis yakalıyor savcı bırakıyor ,savcıya kızıyoruz o da ne yapayım kanunlar böyle diyor

vatandaş kendi işimi kendim göreyim o halde diyor bu defa olmaz bu ülkede hukuk var diyorlar

yani bu anlattıklarıma göre firmaların yaptıkları hiçbir şey değil ,yine insaflılar galiba sonuçta kim hesap soracak ki
Buna gelen 1 yanıtı gör.

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 0:02:59 

quote:

domper
Teğmen

[X]

Bugün; 23:54:20

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=57943852

Merhaba arkadaşlarım,

çokfazla uzmanı olmadığım bir konu klima konusu ve sizlerden yardım rica ediyorum . Antalyada oturuyorum. 2 sene oldu Ankaradan geleli klima ile burada tanıştım Ankarada hep kombi kullanıyorduk. Odamda rubenis marka bir klima var ve bozuldu motoru yanmış tamiri içinde 400 tl fiyat biçiyorlar ve oldukça eski yaptırmaya değmez diye düşünüyorum.
30-35 metrekare civarında bir alanı soğutacak ve de kışında ısıtacak bir klimaya ihtiyacım var. rubenis 12000lik ve düne kadar iyi kötü idare etti, oda içinde 12000 yeterli olur diye düşünerek bugün biraz gezdim ve aklıma Samsung marka maldives AQV12PSLNAND model inverter klima biraz yatar gibi oldu fiyat aralığı 1500-1550 tl civarında geziyor.
Bu klima iyimidir? yada bana maximum 1500tlye hangi marka ve model klima tavsiye edersiniz? inventerli olursa sanırım daha ekonomik oluyor. Aldığımda da beni sorunsuz uzun süre idare edebilmeli ve sessiz olursada çok makbul olur. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.

30-35m2 alan için 18000 btu klim almalısınız samsung genelde önerilmiyor. 2200 vb rakamdana şağı 18000 kalite klima zor arkadaşım. toshibalar ve ac klimalar uygun rakamlar var araştırınız.

323 Mesaj
21 Şubat 2012; 0:10:10 

18000 e gücüm yetmiyor malesef :( dediğim gibi çıkabileceğim rakam 1500 tl bu rakam civarlarında düzgün işimi gerebilecek bir cihaz bulamazmıyım?
Buna gelen 2 yanıtı gör.

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 0:21:12 

quote:

Orijinalden alıntı: domper

18000 e gücüm yetmiyor malesef :( dediğim gibi çıkabileceğim rakam 1500 tl bu rakam civarlarında düzgün işimi gerebilecek bir cihaz bulamazmıyım?

hocam alanınınızın bir çizimini iletin izolasyon durumunuz nasıldır dairenizin konumu nasıldır arkadaşlar yardımcı olurlar. eğer kurtarabilecek yönü varsa aynen söylerler. aksi durumda 1500 tl de atıl olabilir. yazık günah zaten aldınız hemen aldınız bu rakamlara mart sonu başlar zamlar.

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 6:08:16 

quote:

mits. yine iyisi hocam diğerleri daha alem

iç ünite harf ve rakamları ile dış ünite karma karışık ,gerçi avrupa da bir dalavera yapamazlar ama bizim gibi az gelişmiş ülkelerde yaptıklarında anlayabilecek sayısı çok az olur ,bu nedenle iç ünite farklı dış ünite farklı taksalar çoğu kişinin haberi bile olmaz

siz onu bunu boşverin koskoca alarko nun euroventte kaydı bile yok

sadece kompresör üreten bir firma gibi görünüyor

bunun yanında yerli dediğimiz klimalara ait türkiye dışında bir bilgi bile yok ama kocaman bir A sınıfı yazıyorlar ,gerçekten A olup olmadığını bilen de yok

yani anlayacağınız bu ülke elektrikli aletlerde tam bir çöplük olmaya aday ,koskoca ülkenin kendisine ait bağımsız bir test kuruluşu yok (fransa da olan artık ne derece bağımsız o da bilinmez)

hani hırsız girmesin diyorsanız kapınızı iyi kilitleyin diye akıl veriyorlar ya onun gibi ,yahu iyi kilitliyoruz hırsız bir yolunu bulup yine giriyor diyorsun ,o zaman demir yaptır diyorlar ,demir yaptırıyorsun adamlar demiri de kesmiş yine girmiş vs.

nasrettin hoca misali yahu bu hırsızın hiç mi suçu yok diyorsun ,bu defa sende haklısın diyorlar ama o hırsızı caydırmak için devlet ağır ceza vermekten de hep kaçıyor , polise yakalamıyor diye kızıyoruz ,polis yakalıyor savcı bırakıyor ,savcıya kızıyoruz o da ne yapayım kanunlar böyle diyor

vatandaş kendi işimi kendim göreyim o halde diyor bu defa olmaz bu ülkede hukuk var diyorlar

yani bu anlattıklarıma göre firmaların yaptıkları hiçbir şey değil ,yine insaflılar galiba sonuçta kim hesap soracak ki

hocam herşey birbirine karıştı doğru. mesela klima konusunda albani usta der hep fujitsu lcc serilerini türkiyeye göndermiyor. halbuki avrupadada yok artık. bazı arkadaşlar der da,kin türkiyeye alt kaliteli ürnleri gönderiyor bakınca avrupadada aynı. carrier konusuda aynı hocam avrupadaki broşürlere bakınca.
mesela almanya

http://www.carrier.de/d...42nqv-m-xpower-gold.pdf

bizim türkiye alarko sitesindeki broşür. eurovent logosu kullanılmış

http://www.alarkocarrie.../CarrierXpower1_brs.pdf

evet bu logo kullanılıyor ama eurovent sitesinde gözükmüyor split klimalar.

ama alarko eurovent sertfikasına klima santrallerinde sahip bir firma. http://www.eurovent-cer...7&select_marque=CARRIER

ben alarkonun kendi başına iş yapmayacağına adım gibi eminim. kocausta diyor aşırı kurumlaştı vs. o ayrı konu. kesinlikle ceza getirecek bir işlem yapmaz alarko. ha denebilir bak oranın çalışanı evet gururlada söylerim. bu konuyla karıştırlacak bir durum değil zaten. klima bölümündende kimseyi tanımam. dev bir holding sonuçta bir çok şehirde yapılanmış çeşitli dallarda.. burdan tutup klimaları övmekler cebime parada girmez. carrier klimalarındanda kimse korkmasın hepsi baba klima naylonlaşmış değil aynen eski klimalar gibi 12liklerin ısıtma btu su bablar gibi 14330dan başlıyor. kimse flairlerle karıştırmasın o başka. bu carrier.

toshiba en düşük model skv de aynen baba klima zaten 1 yıl sona zor buluruz bu klimaları. euroventten çok çekinende 2-300 verir toshiba alır. bence gerek olmasada hastalığımızdır zaten. önemli olan servisiniz iyi olsun baştan sağlam tutun işi alıralmaz alarkoya başvurun. ben evdeki klima düşmanlarını razı edemedim. göz göre göre yine zam yiycez dah kötüsü yazın pişcez gene öyle gözüküyo:((

http://www.ahi-carrier....20Brochure%20-%20LR.pdf

bakın buda yeni zelanda sitesi avustralya vs bulabilirsiniz nette.

alptuğ hocanın, mhi kliması var mesela zamanında ısıtması A geçsede şimdi C olmuş olsun.. fujitsunun fuji electric ve general klimasıda euroventte yoklar. iklimsadaki mhi ler olsun hatta sharpla olsun euroventte yoklar. daikin birol ustanın dediği gibi yıllarca made in ? geldi. ama alanlar memnundu tüm markalardan. artık önümüze konan ne varsa onu yiyoruz bu elimizde değil. baktıkmı en yakın avrupadada durum böyle oldumu korkacak bişe yok.

mesela general electric olsun carrier olsun york olsun westinghouse bu ürünleri artık kendi ülkelerinde bile zor buluyoruz efsane marka olmuşlar artık nedense. zaten bu markalar amerikan menşeili
acaba midea yamı yaptırılımış:))

yoksa goodman mı

çünkü split onların işi değil. genaral electric te split klima bile yok. (eskiden ne baba buzdolapları gelirdi. şimdikiler hep uzakdoğu) diğer şirketi amana da var onlarda kanallı tip.

alptuğ hoca türkiyedeki kanunlara kalmaz. dış üretim toplu olduğu için. büyük markalar konusunda karlıyız biraz:)) nekadar pazar büyük deselerde kalite markalar yetyerince klima satamıyor türkiyede. bu açıdan toplu üretim bantlarını bize göre kurmazlar umut ediyorum. yeterki avrupadaki kodları elden geldiğince takip edelim. birde bu varya nın ülkesinin kuruluşu eurovent teki kodlara bakalım yinede. klima ister çinde ister pakistanda üretilsin fark etmez. albani hoca amma inandı şu pakistan meselesine haa.

66 Mesaj
21 Şubat 2012; 9:17:28 

Kurulursa sonuç ne olur?
Şmdiden saygılar

7 Mesaj
21 Şubat 2012; 10:30:52 

3694 Mesaj
21 Şubat 2012; 11:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: domper

O büyüklükte bir yeri 12'lik klima ısıtamaz, sadece "kırar".

Gene Rubenis veya Airfel gibi bir markanın düz 18'liğini alın, bütçe müsait değilse.

3694 Mesaj
21 Şubat 2012; 11:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: zirfak

Kurulursa sonuç ne olur?
Şmdiden saygılar

Eğer döşenmiş olan boru uygun ölçüdeyse kurulur.
Borunun kalitesi iyi ise hiçbir sorun da olmaz, dandik malzemedense 5-10 yıl içinde delinebilir.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3694 Mesaj
21 Şubat 2012; 12:01:33 

9köy

*Komutanın ZJP-S konusu belli oldu bence, yukarda yazdıydım, adamlar o kodla daha "ucuz" bir alet çıkarmışlar, komutandakileri de başka kodla üretiyorlar görüldüğüne göre.

*Burada birşey var kafamızı karıştıran:
Anladığıma göre Eurovent test ettiği ürünü "belli bir zaman" için orada yayınlıyor.
Mesela 2 yıl gibi.
Çünkü 2 yıl önce orada gördüğümüz şey şimdi görünmüyor.
Yakında TC'de de MHI'nin "ZJR-S" serisini görebiliriz, eski ZJP-S serilerinin değerleriyle.

*Carrier Gold serisi için aynı şey geçerli.
Alet çok eski, zaman geçtiği için silinmiştir.
Ama orada olup olmaması hiç önemli değil, bunlardan birkaçını bizzat çalışırken görüp ölçmüşüm, orda olmasa da olur, hatta başka biryerde D sınıfı gösterilse de farketmez.

*Dediğin gibi o eski USA klimalar artık eski biçimleriyle yok.
Bir şekilde ya Çin'de Tayland'da ortaklıklar kurmuşlar, ya da anlaşmalar yapmışlar ve fason ürettiriyorlar.
Ama ne şekilde olursa olsun, markaları altında sattıkları mallar "naylon" değil.

Burada da işin içinde olanlar boyuna yazıyor, örneğin bir Midea, Gree, Haier... vs. ; sipariş verilene göre aletler üretiyorlar.
Birinci kalitede de, 2-3 sene çalışabilecek gibi de.

Mesela, geçende koçklima Volkan DD inverter sökmüş, içindeki kompresör markasızmış, dış ünite fanı tek devirliymiş.
Alet min. kapasiteye düştüğünde kompresör bağırmaya başlıyormuş.
Yani adamlara "inverter olsun ama abartmayın, ucuzundan olsun..." gibilerden sipariş verildi herhalde
O zaman nooluyo, piyasada "yarım inverter" denen, tek özelliği hiç durmadan aynı sıcaklığı verebilen, ama asıl beklenen düşük verimlerdeki yüksek COP'u sağlayamayan bir klima çıkıyor ortaya.
Tabii "1200 liraya inverter" diye etiketi gören de alıyor, üstelik piyasada 50 senelik geçmişi olan bir marka.
Buna gelen 2 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 13:25:48 

Bu arada sizleri uyarayım,sanırım çakal girdi yine başlığa,uyanık olun "yemesin" sizi yine!!

147 Mesaj
21 Şubat 2012; 13:48:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

buna sesli güldüm odun motoru gibi

odun motoru dediğin böyle bi şeymi acaba...

ilk aldığındada böyleyse bu güne kadar boşuna beklemişsin şimdiye kadar baktırman lazımdı

yok daha sonradan böyle ses yapar hale geldiyse klimalarına bakım yaptır ... bence..

aynen onun gibi hocam :) komşu şikayete geldi , ben bütün klimalar böyledir diye hastiri çektim adama , ver mahkemeye falan dedim. küstük. ama eve gelen bi misafir arkadaşım bu ne ya deyince uyandım. servisi arayacağım da onlar da beni normal diye işletecekler diye akıl danışayım istedim forumdan.

3694 Mesaj
21 Şubat 2012; 20:16:19 

quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

Montajdandır büyük ihtimalle.
Lastik takoz kullanılmamıştır, dış üniteler önceden sökülüp takılmış veya bişeyler görmüştür, ondan ses yapıyor olabilir.

Ana firmayı arayıp başka servis isteseniz daha iyi olur.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 20:25:38 

quote:

9köy

*Komutanın ZJP-S konusu belli oldu bence, yukarda yazdıydım, adamlar o kodla daha "ucuz" bir alet çıkarmışlar, komutandakileri de başka kodla üretiyorlar görüldüğüne göre.

Anladığıma göre Eurovent test ettiği ürünü "belli bir zaman" için orada yayınlıyor.
Mesela 2 yıl gibi.
Yakında TC'de de MHI'nin "ZJR-S" serisini görebiliriz, eski ZJP-S serilerinin değerleriyle.

Ama orada olup olmaması hiç önemli değil, bunlardan birkaçını bizzat çalışırken görüp ölçmüşüm, orda olmasa da olur, hatta başka biryerde D sınıfı gösterilse de farketmez.

Bir şekilde ya Çin'de Tayland'da ortaklıklar kurmuşlar, ya da anlaşmalar yapmışlar ve fason ürettiriyorlar.
Ama ne şekilde olursa olsun, markaları altında sattıkları mallar "naylon" değil.

Burada da işin içinde olanlar boyuna yazıyor, örneğin bir Midea, Gree, Haier... vs. ; sipariş verilene göre aletler üretiyorlar.

Mesela, geçende koçklima Volkan DD inverter sökmüş, içindeki kompresör markasızmış, dış ünite fanı tek devirliymiş.
Yani adamlara "inverter olsun ama abartmayın, ucuzundan olsun..." gibilerden sipariş verildi herhalde
O zaman nooluyo, piyasada "yarım inverter" denen, tek özelliği hiç durmadan aynı sıcaklığı verebilen, ama asıl beklenen düşük verimlerdeki yüksek COP'u sağlayamayan bir klima çıkıyor ortaya.
Tabii "1200 liraya inverter" diye etiketi gören de alıyor, üstelik piyasada 50 senelik geçmişi olan bir marka.

hocam size aynen katılıyorum

ama madem türkiye bu klima işine bu kadar daldı o halde insanlara güven verecek bağımsız bir test kuruluşu olması da şart gibi ,diğer türlü hep acaba doğrumu düşüncesinde oluyoruz ,ayrıca kıyas yapabileceğimiz bir veri elimizde olmadığından kim ne dese bişey denilemiyor

eurovent sizinde dediğiniz gibi eski verileri siliyor her sene yenisini yayınlıyor ,zannederim firmalar her sene test yaptırmak zorunda kalsın böylece onlarda para kazansın diye tahmin ediyorum

altta yazdıklarım 9 köy içindir ,yine yanlış anlaşılma olmasın ,pakistan ha hadi bakalım şimdi cevap ver

yalnız 9 köy hocam mits.ye gelince pakistan malı dalgasını geçiyor ama alarko ya gelince işler değişiyor gibi

ben başka ülke sitelerinde olan mits.yi getirip delil olarak gösterdiğimde o hala pakistan/hindistan olayına kaçıyor sonra carrier için ab. ülkelerine ait broşürlerden bahsediyor

broşürü bırak bana eurovent değerini göster bizimki C sınıfı olarak bile görünse yine de listeye girmiş ya sen ona bak

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 20:26:09 

quote:

9köy

Mesela 2 yıl gibi.

aynen hocam çünkü carrireri zamanında görüp yazdık burda. sizde bende yazdık.
quote:

hocam çok karıştırdılar yanlız mhi olarak normalde 2 yıllık bile durum değil mhi konusu. hatta ben euroventte gördüğümü yazdıydım foruma alptuğ hoca göremedim demişti. bakın bulursunuz yeni klima hemen gözükmeye bilir demiştim. siz peşi sıra link verdiniz.

bir gün komutanla yazışmıştık komutan diyordu ben kendi klimamı gene bulmadım euroventte. taş çatlasa bu tarih 3-4 ay etmez belki. aynı gün yazarken buldum resmettim kendine gönderdim aradan 1-1,5 ay geçmedi klima ısıtması c sınıfına döndü. insan haliyle kızar tabi. zaten bununlada kalmamışlar şimdi bi dolu resim basıcam.

3-4 ay önceki srkzjp-s NEW olarak geçiyor:)) şuan sizin dediğiniz zjr serisinde ''NEW'' ve ikiside ısıtmada A sınıfı ve üstelik ZJR-S serisinin cop değeri 4,02

şimdi bakarsak zjps serisi ısıtmada C sınıfı olmuş. zjrs serisininde cop değeri 3,67 düşmüş.

aynı durum dxkz-2 serisindede var. oda eskiden A sınıfymış

şimdi C sınıfı olup pakistan kategorisine katılmış:))

gerçekten ilginç eurovent bu haltı işlerse cevabını ne burda airfel verebilir nede bayileri. bu durumu daha evvel hiç bir klimada görmedim. evet eski olan seriler düşüyor eurovent ten ama neyse eski değeri olduğu gibi düşüyor.

amerikan serisi klimalar konusunda tabi aynen hocam yanlızca general electric ve white wetinghause ve york biraz yamuk. işte bu konu alptuğ hocanın dediğine tamıtamına uyuyor. ama çok ilginç bir durumdan bahsedim hani meşhur mikro dalga fırın markası kenwood aslında mikro dalga fırın üretmiyormuş bu markayı ingiliya veya çinde bir marka üretiyormuş yine bu forumdan öğrendim yanılmıyorsam. bir arıza durumunda kenwood a yazılmış gelen cevap mutfak bölümümüz yok denmiş çok ilginç durum. bu klima markalarıda aynı yolu izlemiş olabilirler.

yine benzer ben çocukken çok meşhur omax otomatik ve kurmalı saatler vardı. sizde bilirsiniz hocam. kaç yıllar sonra yurt dışında bu saatlerin kilo ile satıldığını gördüm. kilo ile sat sözünü şehir efsanesi sanırdım:)

demirdökümede üzülüyorum hocam yazık günah. hep deriz ya biz bizi kazıklarız şimdi almanların elinde e hani hep biz üçkahıtcıydık. alaman neci oluyo derler gene bizimkiler ayarttı ayartırlar hiç anlamazlar. ama almanda adam olsa ülkesindeki dürüstlüğü sergiler. onun için insan heryerde aynı insandır hocam. bu durumda alptuğ hocanın tanımına şıp diye oturdu alptuğ hocam bak gavurlarıda türkleştirdik
vaybe resmen bu kayıtları biriktirmişim şimdi artık gözüm almıyor. klima hevesi bitti demekki:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 21 Şubat 2012; 20:40:15 >

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 20:35:29 

2. resim yağnış olmuş değişicem. alptuğ hocam carrier de butür şeyler olmaz şuan euroventte yoksada. yok neörelim zamanı dolmuş düşmüş daikininde bir dolu serisi var zamanla düşen:))
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 20:37:13 

9 köy hocam valla helal olsun o eski değerleri nerede sakladın sonra tekrar nasıl buldun hayret doğrusu

son zamanlarda ben anlatmaya çalışıyordum ama elimde belge olmayınca tam anlatamıyordum ,gerçekten sizi tebrik ederim
Buna gelen 2 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 20:39:46 

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

2. resim yağnış olmuş değişicem. alptuğ hocam carrier de butür şeyler olmaz şuan euroventte yoksada. yok neörelim zamanı dolmuş düşmüş daikininde bir dolu serisi var zamanla düşen:))

carrier patagonya malı olduğu için olmasın

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 20:46:55 

quote:

9 köy hocam valla helal olsun o eski değerleri nerede sakladın sonra tekrar nasıl buldun hayret doğrusu

son zamanlarda ben anlatmaya çalışıyordum ama elimde belge olmayınca tam anlatamıyordum ,gerçekten sizi tebrik ederim

est hocam. aslında olmazdı hocam sizle yazıştığımda mailde kalmış işin doğrusu yani aynı belgeler sizdede vardı aslında ama sildim dediydiniz bir ara.))
buarada carrier patogonya malı değil oda pakistan malı bak aşağıyada

neşen yeriine gelsin biraz

orijinal pakistan.

çakma pakistan
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 20:53:47 

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

est hocam. aslında olmazdı hocam sizle yazıştığımda mailde kalmış işin doğrusu yani aynı belgeler sizdede vardı aslında ama sildim dediydiniz bir ara.))
buarada carrier patogonya malı değil oda pakistan malı bak aşağıyada

neşen yeriine gelsin biraz

orijinal pakistan.

çakma pakistan

ha şöyle yola gel biraz
Buna gelen 1 yanıtı gör.

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 20:55:25 

quote:

ha şöyle yola gel biraz

sevineceğini biliyodum abi

3694 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:01:40 

quote:

Komutan daha tanıyamadınmı, bizim 9köy herbişeyi saklar "kirli çıkı"ya, günün birinde onu da şikayet edecekse elinde kanıt bulunsun diyedir
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 21:02:17 

abooowww 9 köy binbaşı olmuş

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 21:04:18 

quote:

Komutan daha tanıyamadınmı, bizim 9köy herbişeyi saklar "kirli çıkı"ya, günün birinde onu da şikayet edecekse elinde kanıt bulunsun diyedir

aynen öyle hocam bu adamdan korkulur ,aman açık vermeyelim

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:10:45 

ayağaınızı denk alın haa istanbulda kovulmadığım yer kalmadı kuruttum buraları. oralara gelmiyim. hökümat bile bıktı benden ab ye ve d ye şikaaat etcem dedim

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 21:12:02 

yaw Beyler,uyanık üreticiller "yiyor" milleti!

Kaliteyi bir şekilde aşağıya çekip,malıda Çinde üretip,rakamlarıda bir şekilde hileli biçimde
oynayıp duruyorlar!

Made in Japan v.s işinide millet yemiyor gari!

Çin geriden bastırıp fena siliyor bu MARKA Klimaları!!! uzatmaları oynuyor o çoğu bildiğiniz Markacılar!

Zaten onun için değilmidirki DAIKIN gibi bir DEV bile gidip "GREE" ile ortak oldu,yani birisi koskoca dünya devi
yada bu işlerde dev olan Daikin neden GREE ye gitti acep!

Şimdi denilebilirki(diyorlar ama ben yemiyorum bunları ) yok efendim iç piyasaya capon yok bilmem ne pazarına
Çin yok içeriye yok dışarıya filan falan,yaw bunlarıda yemiyor artık insanlar;dolayısıyla hiç kıvırmasınlar!

Koskoca o Daikin gidiyor GREE ile ortak oluyor sonra geliyor TR de ve AIRFEL i satın alıyor!!

İyide bunlar ne için yapılıyor!

Artık Markaların devri bitmeye başladı,bu satışlarda o MARKA miraslarındna dolayı ve yinede iyi cihazlar olduğu için
bir süre gidecek sonra komple adresi Çine taşıyacaklar

Absürt rakamlı cihazlar var piyasada Zibro dan tutunda Hitachi ve ME ve diğerlerine kadar!
Hoş bunlar pazarın % hikayesini bile dolduramıyorlar ama,bizde hala vatandaş "yeniyor"!!

Eurovent a bakınca orada da filimler oynandığı birer gerçek artık! yani filimleri oynayan bizatihi üreticilerin ta kendileri!

++

10133 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:43:46 

8 metre karelik bi oda için yaz ayları için (3 ay) sadece sogutma amaçlı ne tür bi klima önerirsiniz ?

yer: istanbul
Oda sadece öğleden sonra güneş alıyor saat 13:00 - 15:00 arası oda direk güneş ışınları gelmiyor.
oda içinde 1 adet masaustü pc var. 1 adet tavan lambası okadar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2012; 21:48:50 

Istanbul da klima isi 9 koyluden sorulur. Hade bakalim. Benden tavsiye marketlerden Gree urunu 9 luk is yapar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

8 metre karelik bi oda için yaz ayları için (3 ay) sadece sogutma amaçlı ne tür bi klima önerirsiniz ?

yer: istanbul
Oda sadece öğleden sonra güneş alıyor saat 13:00 - 15:00 arası oda direk güneş ışınları gelmiyor.
oda içinde 1 adet masaustü pc var. 1 adet tavan lambası okadar.

kardeş 3-5 sat kullnıcaksan. 7000 btu al bir arçelik bak keyfine. bu aralarda ucuz olabilir. gelen servisede vakum yapcaksınız hakkınca diyerek aldığın bayi söylesin. kalite markalarda hemen hemen 7000 btu yok. yok tüm gün kullnıcam diyorsan inverter cihaz bak derim.

6 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:51:30 

Beko 9600 D (dünyanın en sessiz kliması olduğu yazıyor sitesinde) ve Vestel NQ 12 INVERTER modelleri sizce nasıl, bunlar iyi cihazlar değilse 12.000 lik hangi cihazları önerirsiniz?

4134 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:52:17 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Istanbul da klima isi 9 koyluden sorulur. Hade bakalim. Benden tavsiye marketlerden Gree urunu 9 luk is yapar.

hocam geç dalganı kelin ilacı olsa kafasına sürermiş:))

6 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:53:30 

bence sharp almalısın

349 Mesaj
21 Şubat 2012; 22:51:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

aynen öyle en azından bu şekilde deneyin her saat başı kademeli olarak 24 derece hatta maximum 26 dereceye kadar kademeli yükseltin..

ve kesinlikle 26 derecenin üzerinede çıkmayın ....

sonuçu yarın akşama burada paylaşın bizde takip edelim ve gerekli yorumları yapalım en azından kullanıcı arkadaşlara faydamız olsun şayet burayı okuyanlar olursa yararlı olacağı kanaatindeyim..

Hocam klimayı 23 ila 05:00 saatleri arasında 26 derecede auto modda çalıştırdım geldiğimde oda 24 dereceydi kendini ilk çalıştırmaya göre az kısmıştı,ses yinede baya bir yüksekti.
Siz daha iyi bilirsiniz ben fujitsu inverter'e şahit oldum oda ısısını yakalamış ve kendini kısmasına rağmen aşırı derecede sıcak hava veriyordu,fujitsuda ılık hava görmedim.