Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: whatismatrix Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #56
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sabıt hızlı mitsubishi heavy srk40hgs var mesela 1300tl civarı bı makına sana yeticektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Az yakması önemli, lakin inverter klimaların fiyatları yüksek geldi baya.. 18000 gereksiz gibi görünüyor, 24 m2 oda, tek kişi..

18.000 ınverter olmayan bır klıma ıle aynı odada yatmanız ımkansız,bı yerde sesını dınlersenız zaten anlarsınız

aşırı gurultu yapar

ortlama 38-45 db ses yapıyorlar, ıcerıyı 10 dk sogutur, sonra sureklı dur kalk yaparak elektırıgı cok ceker,

auer nası marka bılmıyorum ama, kısın ısıtma da yapıcaksanız,en azından r410 gazlı urun alın,(ozellıkle ısıtmada cok verımlı oldugu bahsedılıyor)
  • Soğudum arkadaş klima işinden, her şey ateş pahası.. 1600'den ağızlarını açar bu satıcılar şimdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Soğudum arkadaş klima işinden, her şey ateş pahası.. 1600'den ağızlarını açar bu satıcılar şimdi..

en ucuz r410 lu, demırdokum vardı, 12.000 650 cıvarına

pek bır sey bekleme alınabılecek en ucuz mal gozuyle bak
  • Arkadaşlar 12m2'lik oda için klima tavsiyenize ihtiyacım var. Oda öğlen 2'den sonra güneş almaya başlıyor ve batana kadar güneş görüyor. Oda da iki adet Orta üst seviye PC çalışıyor.

Ayırabileceğim maksimum bütçe 1000TL

Benim için sessiz olması ve olabildiğince az elektrik tüketmesi önemli. Isıtması çok önemli değil zaten kışın Ankara -10 dan yukarı çıkmıyor. Bu nedenle İyi ve etkili soğutması benim için ısıtmasından daha önemli. Tabiki servis konusunu da atlamamak gerekiyor.

Bu yazdıklarım çerçevesinde hangi marka model klimayı önerebilirsiniz. Bir de bu klimaların temizlenmesi nasıl oluyor ne sıklıkta nasıl temizlemeliyiz?
  • Auer Airfelin markasıdır,yani Airfel Auer i satın aldı.Ürünler Airfel in Cona base modelinin tabanında yapılıyor.Tabi bu fiyat Conabase den daha uygun.Alt segment alınabiecek en iyi ürün denebilir.
  • Klima alacağım. Yer Antalya.

Şehir merkezine göre birkaç derece daha düşük olduğunu düşünüyorum.

inverter tipi alayım diyorum. senede en fazla 1 ay kullanacağım. BTU büyüyünce ses de arttığı için optimal bir hacimde karar kılmaya çalışıyorum. Oda 25m2, en üst kat. ama bina yeni duvar ve cam yalıtımları çok iyi. Antalya'da kime sorsam 18000lik öneriyor. Ortalama hesaplara göre 10000btu gerekli görünüyor. üst kat olduğu için 2000 daha koysak yetmez mi. biz ayrıca yazın klimayı 28-29 dereceya ayarlarız. bu da yeterli olur.
    bu durumda 12000lik arçelik 12060 serisi klima işimi görür mü?

şimdiden teşekkürler.
  • bir de arçelikten sonra LG-Beko'lara baktım. beko özellikleri detaylı yazmamış sistesinde ama şöyle bir bakınca aynı ürün müdür değil midir bilemedim.
    Acaba arçelik ürünleri de LG menşeilimidir. yoksa çin taraflarından mıdır?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKISOF

Klima alacağım. Yer Antalya.

Şehir merkezine göre birkaç derece daha düşük olduğunu düşünüyorum.

inverter tipi alayım diyorum. senede en fazla 1 ay kullanacağım. BTU büyüyünce ses de arttığı için optimal bir hacimde karar kılmaya çalışıyorum. Oda 25m2, en üst kat. ama bina yeni duvar ve cam yalıtımları çok iyi. Antalya'da kime sorsam 18000lik öneriyor. Ortalama hesaplara göre 10000btu gerekli görünüyor. üst kat olduğu için 2000 daha koysak yetmez mi. biz ayrıca yazın klimayı 28-29 dereceya ayarlarız. bu da yeterli olur.
    bu durumda 12000lik arçelik 12060 serisi klima işimi görür mü?

şimdiden teşekkürler.

sen nasış hesap yaptın,

çatı katı, 40derece sıcaklık olan antalya ,25mt2 ve 10.000 btu

illa arçelik diyorsan, lg-beko un 14.000btu luk serisi var, o işini gorur bence

• hocam muhtemelen doğru söylüyorsun. pratikte böyle durumlar olabilir.
    ama btu hesabı ile ilgili yerlere baktığımda kriter olarak bölge katsayısı, m2, kişi sayısı gibi bilgiler var. bu hesaplara göre de 11000btu ihtiyacım var görünüyor.
    çatı katı olması tabiki btu biraz arttırır ama ne kadar bu konuda net bir açıklama bulamadım. oda güney'e bakıyor ama öğleden sonra güneşi fazla etkili değil. batısı kapalı. güney batı olsa idi sanırım bu da hesabı büyütürdü.
  • Hem 25 m2,hem çatı,üstüne birde Antalya,bi de Arçelik 12 Hayırlı işler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: superman34

Arkadaşlar 12m2'lik oda için klima tavsiyenize ihtiyacım var. Oda öğlen 2'den sonra güneş almaya başlıyor ve batana kadar güneş görüyor. Oda da iki adet Orta üst seviye PC çalışıyor.

Benim için sessiz olması ve olabildiğince az elektrik tüketmesi önemli. Isıtması çok önemli değil zaten kışın Ankara -10 dan yukarı çıkmıyor. Bu nedenle İyi ve etkili soğutması benim için ısıtmasından daha önemli. Tabiki servis konusunu da atlamamak gerekiyor.

Bu yazdıklarım çerçevesinde hangi marka model klimayı önerebilirsiniz. Bir de bu klimaların temizlenmesi nasıl oluyor ne sıklıkta nasıl temizlemeliyiz?

Daire en üst kat bunu da belirtmekte yarar görüyorum.

Arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım var lütfen bildiklerinizi esirgemeyin. Ne kadar araştırsam da hemen hemen hepsinin özellikleri birbirine yakın ve kafam allak bullak oluyor. En iyisi bu işin içinde olup tecrübe sahibi olanların yorumlarını ve tavsiyelerini almak diye düşündüğümden buraya yazdım ama kimsenin umurunda değil sanırım...

• Vakum yapmalarına rağmen aslında yapmadılarmı ?????

Öncelikle tüm arkadaşlara selam)SRK20ZGX Klimam dün takıldı alırken mağzada takılrkende montaj esnasında vakumkonusunu dile getirdim gayet ilgili bir şekilde merak etmeyin dediler ve vakum yaptılar yaklaşık 20 dakika

(Dış ünitedeki ince borunun bağlı olduğu alt servis girişinden) fakat bir şey den çok rahatsız oldum vakum bittikten sonra kontırol için beklendi ,güze,l iyi, sonra vakum hortumu çekildi ,bir tüpün gaz kaçırması gibi bir sesle birlikte hortumun çıkarıldığı yere tapa şeklindeki takacı sıkıldı ama bu arada 3 saniye 4 saniye kadar bir tıslama oldu şimdi bu hava kaçırmadan çok vakumlanan boruların içeriye tekrar hava alması gibi geldi bana sorumşu vakumlamadan sonra kalın burunun bağlı ı olduğu yerden gazı salarken gelen sesten başka bir tıslama olması normalmi Kıllanan adam modundayım
    Eğer olumsuz düşüncem duğru ise gazı dış ünitede toplayıp yeniden vakum yaptırsam layını yerine getirmiş olurmuyum

Not şu tıslama konusu hariç yapılan işin tümünden çok memnınum hatta servise tel açıp taktir ettim fakat sonradan bu hava kaçırma sesinin olmsuz bir durumolduğunu düşündüm acaba öylemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 7 Temmuz 2010; 7:15:27 >

• Arkadaşım vakumdan sonra diğer taraftaki vana hafiften açılarak bakır boru ve iç üniteye biraz gaz bırakılır.vakum halindeki hacme gaz akışı tıslama sesi gibi gelir.Buraya kadar olan herşey normal,daha sonra hortum servis sibobundan sökülür,bu sökme esnasında çok küçük bir miktar gaz kaçması olabilir ki buda gayet normal,o sibop bağlantılı yerin içinde aynı otomobil lastiğindeki siboptan vardır.Sonrasında gaz kaçmaz.Üzerine takılan kör tapa ise güvenlik içindir.Çünkü zaman içinde siboptan sızmalar olabilir.Vana kapakları ve bu körtapa mutlaka sıkılmalı,ileride gaz kaçma riskini ortadan kaldırmak için şart..Kıllanmanıza gerek yok.herşey normal...Hayırlısı olsunnn..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKISOF

hocam muhtemelen doğru söylüyorsun. pratikte böyle durumlar olabilir.
    ama btu hesabı ile ilgili yerlere baktığımda kriter olarak bölge katsayısı, m2, kişi sayısı gibi bilgiler var. bu hesaplara göre de 11000btu ihtiyacım var görünüyor.
    çatı katı olması tabiki btu biraz arttırır ama ne kadar bu konuda net bir açıklama bulamadım. oda güney'e bakıyor ama öğleden sonra güneşi fazla etkili değil. batısı kapalı. güney batı olsa idi sanırım bu da hesabı büyütürdü.

kişi hesabını bir kenara bırakırsak. antalya sıcağında 25 m2 yer için en iyi çözüm 18.000 btu. inverter almanıza da gerek yok. zaten çok az kullanacaksınız. ama neden 28-29 derecede kullanmak için klima alıyorsunuz. 24-25 derece yapın en azından rahat edin. 28-29 derece için klima alınmaz çünkü havadaki nemle birlikte ki antalya çok nemli bir yer olduğuna göre hissedilir sıcaklık daha da artar. antalya için 600btu*m2 hesabı daha uygun olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım vakumdan sonra diğer taraftaki vana hafiften açılarak bakır boru ve iç üniteye biraz gaz bırakılır.vakum halindeki hacme gaz akışı tıslama sesi gibi gelir.Buraya kadar olan herşey normal,daha sonra hortum servis sibobundan sökülür,bu sökme esnasında çok küçük bir miktar gaz kaçması olabilir ki buda gayet normal,o sibop bağlantılı yerin içinde aynı otomobil lastiğindeki siboptan vardır.Sonrasında gaz kaçmaz.Üzerine takılan kör tapa ise güvenlik içindir.Çünkü zaman içinde siboptan sızmalar olabilir.Vana kapakları ve bu körtapa mutlaka sıkılmalı,ileride gaz kaçma riskini ortadan kaldırmak için şart..Kıllanmanıza gerek yok.herşey normal...Hayırlısı olsunnn..

Hocam gaz kaçmaz dediğiniz sibop araba lastiğindeki gibi olsa vakum yapılamaması gerekmezmi yani boru içindeki havayı tutacaksa bu sibop buru içerisinden çıkışı engelleyen bir sistem peki budurumda vakumnasıl emiyor aynı yerden, o sibobun üzerinde kalın borulu gazın salınacağı yerdeki gibi alyan anahtarlı bir vanamı var yoksa. hava sesini bu vakumyapılan emiş vanasından duydum hatta tıpayı deliğin ağzına doğru getirirken sesin değişen halerini şahit oldum fasur fusur şeklinde.(Kalınburuya bırakılan gazın sesi ayrı o söz konusu değil )

peki bana şunumu söylüyorsunuz vakumu yaptığınız delikten hortumu çektiğinizde 3 yada 4 saniyelik bir hava kaçırma sesi olmaz orası siboptur

yani kısaca araba lastiği sibobunu vakumlayamayız ancak içine hava basarız. herşey normal demeniz beni ayrıca rahatlattı kaldıki herşeyi çok düzgün yapanbir ekip neden gazkonusunda yanlış yapsın ama burası istanbul burada hayatımız kazıklanmamak için mücadele etmekle geçiyor birde sibop konusunda haklıolmalısınız aslında okuduğum hiç bir eğitim dökümanında vakumyapılan yerdeki hortumu çekmeden vanasını kapatın filan demiyor çekin diyor sadece. demekki dediğiniz gibi orada sibop var ama siboptan dışarı vakum yapabliyoruz yani brtunun içindeki hava dışarı çıkıyor ama gaz olunca çıkmıyor

Saygılar sağolun cevapladığınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 7 Temmuz 2010; 13:44:30 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar 12m2'lik oda için klima tavsiyenize ihtiyacım var. Oda öğlen 2'den sonra güneş almaya başlıyor ve batana kadar güneş görüyor. Oda da iki adet Orta üst seviye PC çalışıyor.

Daire en üst kat bunu da belirtmekte yarar görüyorum.

Arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım var lütfen bildiklerinizi esirgemeyin. Ne kadar araştırsam da hemen hemen hepsinin özellikleri birbirine yakın ve kafam allak bullak oluyor. En iyisi bu işin içinde olup tecrübe sahibi olanların yorumlarını ve tavsiyelerini almak diye düşündüğümden buraya yazdım ama kimsenin umurunda değil sanırım...

Arkadaşlar burası klima tavsiye başlığı değil mi? Neden kimse tavsiyede bulunmuyor? Bu kadar mı yardım etmekten çekiniyorsunuz ya da önemsemiyorsunuz anlamak mümkün değil

• VAKUM ESNASINDA TAKILAN HORTUM IÇERSINDE IGNE BULUNMAKTA SIKILAN REKOR TARZINDAKI BORI SAYESINDE IGNE SIBOBA BASAR VE VAKUM İŞLEMI YAPILA BİLİNİR GAZI AÇMASI İLE HAFİF ÇIKAN BASINCLI GAZ SAYESINDE VAKUM HORTUMU CIKARILIKEN HAVANIN ICERI GIRMESINI ENGELLEYEN GAZ DISARI AZ BIRSEY CIKAR VE ICERİ HAVA GİRMESİNİ ENGELLER CHAZINIZ GAYET NORMA BİR SORUNUNUZ YOK HAYIRLISI OLSUN IYI GUNLERDE KULLANIN...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonce1985

VAKUM ESNASINDA TAKILAN HORTUM IÇERSINDE IGNE BULUNMAKTA SIKILAN REKOR TARZINDAKI BORI SAYESINDE IGNE SIBOBA BASAR VE VAKUM İŞLEMI YAPILA BİLİNİR GAZI AÇMASI İLE HAFİF ÇIKAN BASINCLI GAZ SAYESINDE VAKUM HORTUMU CIKARILIKEN HAVANIN ICERI GIRMESINI ENGELLEYEN GAZ DISARI AZ BIRSEY CIKAR VE ICERİ HAVA GİRMESİNİ ENGELLER CHAZINIZ GAYET NORMA BİR SORUNUNUZ YOK HAYIRLISI OLSUN IYI GUNLERDE KULLANIN...

Allah razı olsun sizdende mbirol arkadaştanda( Bir iğne olabileceği mantığını kurmak başka tabi vakumun yapısını bilmedikten sonra anlamı yok bu çok açıklayıcı oldu )içime su serptiniz. nekadar sorgulayan kendini yıpratan biriyim

O halde servis elemanlarının firmasını arayıp taktir etmem patronlarına bildirmem yerinde olmuş gerçekten heşey çok itinalı ve düzgün yapıldı birtek bu konu beni düşündürmüştü oda benim kıllığımdan oldu tüm iyiniyetli servis eleanlarının affına artık

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 7 Temmuz 2010; 14:03:34 >

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.