Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: K.B.V. Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
57.165
Cevap
703
Favori
4.425.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DAYYAR ABİ o yer için ister ınverter klima al ister düz al ama 12000 likten aşağı alma tamammı ben satıcı değil kullanıcıyım
    makina tavsiyesi istersen fujitsu general derim ama ne olursa olsun o yere
    12000 btu luk al uzun zaman zahmetsiz kafan rahat kullanırsın hem az yakar hem verimli olur
    9000 ufak gelir ona göre HABERİN OLA
    BEN UZMANIM KENDİME GÖRE ,
    BÜYÜK ALLAHTIR
    HAYIRLI CUMALAR DİLERİM HEPİNİZE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 30 Nisan 2010; 12:56:18 >
  • Isı kaybının bolca olacagı yere öncelikle İnv.yerine klasik seri seçin derim.Alan 10 m2 küçük gibi görünsede yazdıklarınıza göre ve iş yeri olması itibari ile de Bence İnv. oparayı verene kadar klasik 12 lik tercih edin daha rahat edersiniz.İnv. almayın demekteki amaç ise inverter özelliğinden çok faydalamayacaksınız.Paraya yazık ısı kaybı çok 12 lik daha rahat ettirir.Zibro 1534 Veya Airfel Artful serisi 12 lik leri de inceleyin.
    quote:

Orijinalden alıntı: DAYYAR

Herkese merhaba, iki adet klima arasında kaldım tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Yaptığım araştırmalar neticesinde Mitsubishi inverter klima almaya karar verdim. Tabi ki bu durumda çokça geçen bir tartışmayı alevlendirmek değil amacım,
    lakin Mitsubishi Heavy SRK25ZGX-S 9000 Btu luk Hyper Inverter ile Mitsubishi Electiric MSZ-GE25VA 9000 Btu Deluxe Inverter modelleri arasında bir seçim yapmam gerekiyor.
    Öncelikle kapasiteleri aynı olan bu cizhazlardan Mhı' nin yaklaşık 250-300 tl arasında bir fiyat avantajı bulunuyor. Ayrıca Mhı yine COP ve EER değerlerinde biraz daha yüksek(verimli).
    Me ise biraz daha fonksyonel (özellikli) ve daha zarif daha ince işlikli (klas) bir makina gibi duruyor.
    1- Bu cihazlardan hangisini ve niçin tercih etmeliyim?
    2- İlk defa alacağım için bilmiyorum bağışlayın: Mayıs ayına kadar sabredersem sezonun girmesi dolayısı ile fiyatlarda bir indirim olsa ihtimali varmıdır?

Not: Alınacak cihaz en fazla 10m2 olan 3+ kişinin duracağı bolca elektronik cihaz bulunan ve ısı kaybının sıkça yaşancağı bir işyeri için 4 mevsimlik kullanım amaçlı alınacaktır.

Bilgi ve tecrübelerini paylaşıp yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum
    Saygılarımla

• ınvertor al gardaşım her halükarda karda olursun, bana güven
  • Arkadaşlar merabalar.. 2 kocaman penceresi olan yaklaşık 30m2 büyüklüğünde bir alanımız var.bu 30m2 bir oda ve bu odaya kapısı olan iki ayrı odadan olusuyor. odalar yazın öğleden sonra full güneş alıyorlar deniz kenarı olduğu icin baya sıcak oluyor. yılda toplam 3ay bilemedin 4 aylık bir kullanımız oluyor. (hoş 3 aya bile zor cıkılıyor genelde) tabiki emekli memur ailesi olduğumuzdan fiyat- performans bakımından da uygun olması gerekiyor. bu şartlarda bize ne tip bir klima öneriyorsunuz?
    not: ev ilçede olduğundan ilde alıp oraya götürüp oradaki servise taktırmayı dşünüyorum. ilçeler pahalımsı oluyor haliyle.. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim..
  • Üst kalite ürün düşünürseniz 18 lik yeterli olur.Ama orta segment derseniz 24 lük seri olabilir.24 lük seriler içinde 30 m2 +2 oda düşünüyorsanız olur.ama 30 m2 yeri tek düşünürseniz 18 lik yeterli.Marka bazında önceliğiniz hangi ilçede kullancaksanız oraya montajını kimin yapacagı önemli. yani teknik servis hizmeti olan markalar arasından tercihte bulunabilirsiniz.Ekonomik seride size Airfel Daylux öneririm.Airfelin genelde ilçelerde de servisi olabiliyor.Orta segment üstü Airfel Artful.Daha üstü ürünlerde 2000 Tl civarı.Kesinlikle klasik seri seçin.İnv.hiç gerek yok.
    quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

Arkadaşlar merabalar.. 2 kocaman penceresi olan yaklaşık 30m2 büyüklüğünde bir alanımız var.bu 30m2 bir oda ve bu odaya kapısı olan iki ayrı odadan olusuyor. odalar yazın öğleden sonra full güneş alıyorlar deniz kenarı olduğu icin baya sıcak oluyor. yılda toplam 3ay bilemedin 4 aylık bir kullanımız oluyor. (hoş 3 aya bile zor cıkılıyor genelde) tabiki emekli memur ailesi olduğumuzdan fiyat- performans bakımından da uygun olması gerekiyor. bu şartlarda bize ne tip bir klima öneriyorsunuz?
    not: ev ilçede olduğundan ilde alıp oraya götürüp oradaki servise taktırmayı dşünüyorum. ilçeler pahalımsı oluyor haliyle.. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim..

• Merhaba arkadaşlar
    Airfel conabase 12000 btu klima alıcam .
    istanbulda bu alanda spotçu nerde bulabilirim ?
    Ayrıca peşin para ile alışveriş yapınca karlı çıkabilicegim bir satış yeri önerebilirmisiniz ?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopsera

Merhaba arkadaşlar
    Ayrıca peşin para ile alışveriş yapınca karlı çıkabilicegim bir satış yeri önerebilirmisiniz ?
    Teşekkürler.

AIRFEL in kendi bayisine gidin peşin para size yardımcı olurlar ama spotcu veya netten alırsanız rakam neyse onu almak zorunda kalırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Merhaba arkadaşlar
    Teşekkürler.

AIRFEL in kendi bayisine gidin peşin para size yardımcı olurlar ama spotcu veya netten alırsanız rakam neyse onu almak zorunda kalırsınız.

eina

geçen ortaya bir laf attın bende bunu araştırdım bayilere gittim sordum dogru degil dedileri siz nereden duydunuzda bu kadar eminsiniz,
    bende şunu duydum, panasonic geliyor ama 2011 ylında zibrodan ayrılan biri getirecekmiş ama 2011.

• quote:

Orijinalden alıntı: AfroTürk

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

Merhaba arkadaşlar
    Teşekkürler.

eina

geçen ortaya bir laf attın bende bunu araştırdım bayilere gittim sordum dogru degil dedileri siz nereden duydunuzda bu kadar eminsiniz,
    bende şunu duydum, panasonic geliyor ama 2011 ylında zibrodan ayrılan biri getirecekmiş ama 2011.

Pek ilgili bir bayi değilmiş sanırım sorduğunuz yer sanırım.Neyse bir kaç haftaya kadar haberini alırsınız veya tam netleşirse eğer fuarda görürsünüz.

• Merhaba arkadaşlar
    Rica etsem bana hangi modeli tercih etmem konusunda tavsiyede bulunabilirmisiniiz?
    Ev Alanya' da yazları 2-3 ay, kışın yaklaşık 1 ay kullanılacak. Keşif yapılmış salon için 1 adet 18000 BTU odalar için 2 adet 9000 BTU taktırmamızın yeterli olacağını söylediler. Önerdikleri 2 model ve verdikleri fiyat;

1. seçenek Mitsubishi 1 adet MSH GE 50 VB 18000 BTU (1700tl), 2 adet MSH GE 25 VB 9000 BTU (1000tl)---- toplam 3700 tl
    2. seçenek Daikin 1 adet FTYN50F-RYN50E 18000 BTU (1600tl), 2 adet FTYN25GX-RYN25GX 9000 BTU (900tl)--toplam 3400 tl

Donanım haberi takip ettikten sonra inverter klimalara bakıyordum fakat bunlar inverter da değil sanırım. Ne yapmam lazım bu klimalar yeterli olurmu yoksa tavsiye edebileceğiniz başka modeller varmı? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korhany -- 10 Mayıs 2010; 13:23:10 >
  • 1 aylık kış kullanımı için İnv.gereksiz.Zaten bu fiyatlar çok iyi fiyat.Bence hiç kaçırmadan Mit.Elec. al.
  • Teşekkür ederim.
  • Mutsubishi electric e tamam demek için aradım firmayı. Sağolsunlar KDV hariç fiyat söylemişler
  • iyi tezgah.Nasıl böyle fiyat veriyorlar ki ,bayi alış listeleri kdv hariçtir.Bayi satışlar kdv montaj dahildir.Büyük ihtimal bayi alış listesine bakıp söylediler.Zaten banada çok iyi fiyat göründü.daikin fiyatı doğrumu acaba.Onunda satış fiyatları € bazında ve kdv hariç.
  • Nakliye montaj filan dahilmiş. Daikinin fiyatı tl dolarak doğruymuş, fakat ikisinde de kdv hariç. Sanırım toplamda 150 den fazla klima alacağımız için kdv siz fiyat verdiler.
  • 150 den fazla klima derken..???
    quote:

Orijinalden alıntı: Korhany

Nakliye montaj filan dahilmiş. Daikinin fiyatı tl dolarak doğruymuş, fakat ikisinde de kdv hariç. Sanırım toplamda 150 den fazla klima alacağımız için kdv siz fiyat verdiler.
  • Binalar yeni tamamlandı da, yaklaşık 70 daireye takılacak.
  • quote:

Nakliye montaj filan dahilmiş. Daikinin fiyatı tl dolarak doğruymuş, fakat ikisinde de kdv hariç. Sanırım toplamda 150 den fazla klima alacağımız için kdv siz fiyat verdiler.

Muhtemelen öyledir.Cihaz adedi yüksek olursa teklif olark KDV hariç rakam alırsınız.Bence Mitsubishi Heavy deki cihazlarada bakın derim.Rakam ve kalite olarak aynı ütünlükteki cihazlardır hatta yeni jenerasyon 2010 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eina -- 10 Mayıs 2010; 16:36:34 >
  • Bu tarz işlerde fiyatlar çok farklı olabilir.70 daire x 3adet cihaz değince 210 adet yapar.Bu fiyatlar farklı olur tabiki.
    quote:

Binalar yeni tamamlandı da, yaklaşık 70 daireye takılacak.
  • Arkadaşlar merhaba.izmir gaziemir emlakbankası evlerinde oturuyorum yaklaşık 35-40 m2 salon için klima bakıyorum.hafta içi gündüz pek kullanılmayacak ve yazın kullanılcak.hem kalite-fiyat hemde A sınıfı olması sebebiyle airfel artful as18 sanki uygun gibi geldi bana ama bu m2 ye yeterli olurmu.yada sizlerin önerebileceği A sınıfı bu fiyatlarda yada max 150-200 fazlasıyla bir klima varmı..not:airfel 1500 tl civarı.
    teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.