Şimdi Ara

LPG Lİ C-MAX RÖLANTİ PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1600 cc 100 Bg 52.000 km de C-max trend sahibiyim.OMVL kit ile Lpg ci olduk.Fakat 250 Km olmasına karşın otomobilim gazda iken gaz pedalına sert basınca rölantisi önce düşüyor(8 den 6.5 - 7 ye) sonra tepki veriyor.Ama gaza basmayınca boşta iken rölanti de milim sapma olmuyor.Benzinde iken bu problem varsa bile hissetmiyordum.Bobin ve bujileri değiştim, buji kabloları ölçüldü, gaz enjektörlerinin memeleri değişti, 4 defa kalibrasyon yapıldı, sonuç yine aynı.İşin kötü tarafı rampada kalkış anında gaza birden basmak gerektiği için stop bile ettiği oluyor.benzinde hiç stop ettirmediğim aracımı rampada kalkarken stop ettirdiğim oluyor.Bu rölanti düşmesi kalkış anında motorda silkelenmede yaptığı için çok fena moralimi bozuyor.Ayrıca düşük devirde vuruntuda yapıyor.Diğer yandan yüksek hızda ivmelenmede en ufak bir problemim yok.maşallah şah gibi gidiyor.Yakıt sarfiyatını kit yeni olduğu için ölçemedim.Bu sorunu yaşayıpta çözmüş olan ya da fikri olan arkadaşlarım yardımcı olabilirse, memnun kalacağım.Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teteni -- 14 Temmuz 2009; 16:40:03 >

• Acaba lpg ciye gidip beyni tekrar programlattınız mı??
    Birde sibob ayarını lpg ustasına bir sorun yaptırmak sorunu çözer mi..?
    Ama ben yinede sizin için lpg ci arkadaşıma soracağım ben aynı motorda böyle bir problem yaşamadım...
  • Sayın alp2828 aynı otodan sizde var anladığım kadarıyla.Problemsiz olması beni sevindirdi.Demek ki benim araçta düzelebilir.Eğer bu sorunu düzelttiremez isem muayeneyi yaptırmadan kiti söküp atacağım.LPG ustamla böyle anlaştık.Beyni tekrar programlama eğer aracı bilgisayara bağlamaksa, evet bu işlem 4 defa tekrar tekrar yapıldı.Sibop ayarı olayını hiç gündeme getirmedik.Sorayım bakayım.ne olacak.Sizden de uygun olduğunuz bir zamanda haber bekliyorum.ilginize teşekkürler...
  • Aynı araba değilde aynı motordan var focus benimki...
    Şimdi tam gaza basıldığında hafif devir düşmesi var ama aynı zamanda araç hava alıyor sonra gaz yiyor ve bu olay benzinde de var yani lpg ye husus değil..Araç yokuşda da stop etmedi hiç o anda biraz hava alma sesi geliyor ve gazı yiyor biraz ibre aşağı iniyor tabiki ama stop olayı olmadı..

Sizin konuyu merak ettim bilgilendirmeye çalışacağım..İnşallah yardımcı olurum..
  • Pm den devam edelim..
  • MERHABA BENIM 2006 MODEL FOR FIESTA ARABAMÖ VAR VE BUNUN ELEKTRİKLİ HIDROLIK DIREKSIYON POMPASI ARZA YAPTI ISINIYOR VE SESLI CALISIYOR DIREKSIYON AĞILASTI BUNU BULABILIRMIYIZ ACABA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.