Şimdi Ara

2.EL ARABA ALIRKEN KM Mİ,MODEL YILI MI DAHA ÖNEMLİ SİZİN İÇİN ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
19.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru gayet açık... Benim için önemli olan kilometresinin daha az olması.. ya sizin için ?

• 2'si de önemlidir 90 model bir araca 15.000'de derseler zaten inanmam devamlı garajda bekletilmiştir o araçtan hayır gelmez. Yada km'siyle oynanmıştır.
    Ama tutupta 200.000'de 1 yaşında araçta almam
  • @Ac Schnitzer. zaten bahsetmiş.

İkiside önemlidir,kmsi çok az olan 10 yaşındaki bir araçtan hayır gelmez,kmsi çok fazla olan 1 yaşındaki araçtandaAraç alırken sadece birine odaklanmayın
  • Bence öncelikle aracın düşürülmemiş orjinal kilometresi önemli. sonra modeli önemli.
    Mesela 2008 model 100.000 km bir araba yerine 2006 model 30.000 bi arabayı tercih ederim.
  • 2. el araba alımında tek kriter vardır; Aracın genel durumu.

Mesela bugün ilanım için bir adam aradı;

- Merhaba
    - Merhaba
    - İlanınız için aramıştım
    - Buyrun
    - En önemli şeyi soruyorum: Aracın boyası / değişeni var mı?
    - Sağ çamurluk ve sağ kapıda boya var o kadar.
    - Anladım
    Dilimin ucuna gelenleri söylememek için çat diye kapattım telefonu.. Sanki sağ kapıdaki boya yolda giderken alttan alttan batacak bir tarafına..

Adam arabadan anlamadığı için ona göre en önemli şey boya olup olmadığı..
    Boyasız / değişensiz ama motoru bitik, 3 ay sonra 4-5 bin TL masraf açacak arabayı adama rahatlıkla satarsın..

İşte hep galerici ağızları.. İnternet ilanları çıkmadan önce kimse bilmezdi böyle şeyleri. Ne kadar bilgisiz ve konuya uzak adam varsa ağzına sakız olmuş, boya ve değişen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 13 Temmuz 2009; 17:52:23 >

• Ben ikisiniden önce motor ve yürüyen aksama bakarım.
  • motorun ne olduğuda önemli dizel bir araba 1 yılda 10000 km yaptıysa mesela işkillenirim ben bu adam dizel almışta arabayı niye yatırmış diye.
    çok karşılaştım mesela oo hem dizel hem km si çok diyenlerle ama anlamadıkları dizel alınmasının sebebi bu kardeşim km yapacak olmak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

2. el araba alımında tek kriter vardır; Aracın genel durumu.

Mesela bugün ilanım için bir adam aradı;

- Merhaba
    - Merhaba
    - İlanınız için aramıştım
    - Buyrun
    - En önemli şeyi soruyorum: Aracın boyası / değişeni var mı?
    - Sağ çamurluk ve sağ kapıda boya var o kadar.
    - Anladım
    Dilimin ucuna gelenleri söylememek için çat diye kapattım telefonu.. Sanki sağ kapıdaki boya yolda giderken alttan alttan batacak bir tarafına..

Adam arabadan anlamadığı için ona göre en önemli şey boya olup olmadığı..
    Boyasız / değişensiz ama motoru bitik, 3 ay sonra 4-5 bin TL masraf açacak arabayı adama rahatlıkla satarsın..

İşte hep galerici ağızları.. İnternet ilanları çıkmadan önce kimse bilmezdi böyle şeyleri. Ne kadar bilgisiz ve konuya uzak adam varsa ağzına sakız olmuş, boya ve değişen..

Bir gün ilan verirsem, kesinlikle yazacağım, arabanın çarpılmadık yeri yok, diye.

Sırtımda taşımadım ya otomobili, ben mi ona bineceğim, otomobilmi bana binecek?

Çamurluk değişince ne olacak, kapı sacı değişse ne olacak?

Arabanın şakuli kaymadıkça, hepsi değişir.

Bu galericilerin hepsi, arabayı yıkayıp '' Vallahi, temiz bu araba.'' veya içine ekmek koyup ''Vallaha, bu arabada ekmek var.'' dediği müddetçe, bu iş böyle devam edecek.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ac Schnitzer.

2'si de önemlidir 90 model bir araca 15.000'de derseler zaten inanmam devamlı garajda bekletilmiştir o araçtan hayır gelmez. Yada km'siyle oynanmıştır.
    Ama tutupta 200.000'de 1 yaşında araçta almam

Garajda beklemiş araba, böceklendiğindenmi, hayır gelmiyor?

Keşke, 100 yıl beklemiş, bir araba bulsak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

@Ac Schnitzer. zaten bahsetmiş.

kmsi çok az olan 10 yaşındaki bir araçtan hayır gelmez

aracım 16 yaşında 96 binde şuan
    ilk sahibinden aldım bi amcadan
    ufak şehirlerde pek fazla km yapmayan kişiler var. kırkta birde olsa var
  • ikiside kriter yerine göre.etle tırnak gibi.
  • arkadaşlar 2.el araba alırken en önemli şey kaportadır buradaki mesajları okudum hepiniz haklısınız ama piyasa böyle zamanında brodway sattım galeriye adam sadece kaportaya baktı hatasız dedi istediğim fiyatı verdi anlaştık, alıcıya üzerine 1250 tl ilave edip okutmuş piyasa böyle, bir arkadaşım kaportacı onun söylediği motoru yaptırabilirsin ama kaportaya çok fazala müdahale edemezsin diyor, kazalı araba, parçası değişen hemen kendini belli ediyor satarken zor satılıyor bilginiz olsun
  • ikiside önemli bence
  • Bu galericilerin hepsi, arabayı yıkayıp '' Vallahi, temiz bu araba.'' veya içine ekmek koyup ''Vallaha, bu arabada ekmek var.'' dediği müddetçe, bu iş böyle devam edecek.
    Bu yoruma bayıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chesscivic -- 17 Aralık 2014; 15:43:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesela 65.000 tl ye 2004 model ve civarı porsche cayenne alınacaksa kilometre önemli ama audi a5 falan düşünürsem yılına bakarım ben.

• Kimse 1 2 senelik 400.000 kmdeki taksi cikmasi araclara bakmaz.ama herkes 10 senelik 40.000 de olan araca ya acaba toplarmiyim sikintilarini cozermiyim diye ic gecirir.dolayisiyla ikiside onemli ama km bir tik daha onemli diyorum

• Quadrifoglio kullanıcısına yanıt
    Aynen öle hocam hatta biz aracımızı satarkende telefonda ilk sorulan değişeni değil boyası varsa almam diyeni duydum kesin ağır hasarlıdır da boyanmıştır diyodu siz gerisini düşünün işte
  • evrenz kullanıcısına yanıt
    8 ay önce 2010 1.5 dCİ 105 240 FLUENCE Pirivilege Esp Xenon paketli aracımızı 44 e vermiştik 17 bindeydi
  • benim için öncelik 10 seneden eski bir araca binmemek,

km olarak ise 110 binden sonrasını almak istemem.

param yeterli ise hacmi ve bagajı ufak da olsa sıfır aracı her zaman tercih ederim.
  • Araç temizse sahibi iyi bakmışsa kmye takılmam. Yağ ve filtre grubu zamanında değişmişse, turbo iyi kullanılmışsa bilinçli sürücüyse alırım. Misal biz Fabiamızı 250.000 kmde sattık hala taş gibiydi. Fakat 50.000 deki araba, bakım 3-4 ayda bir, turbodan bihaber, bilinçsiz sürücüyse almam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.