Şimdi Ara

Jetta 1.6 102 Hp yakıt tüketimi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
59.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sıfır araç almak üzere araştırmalar yapıyorum. Jetta gerçekten hoş bir araba anacak 102 hp benzinli midline modelini alacak kadar imkanım var. Yakıt tüketimi beni korkutuyor. Bu aracı kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verirse yakında bende bir jetta kullanıcısı olma kararı alabilirim. Yorumlarınız için teşekkürler..........

• kardeşim eğer 0 alman şart değilse 1.6 FSI Jetta öneririm 1 ay önce aldım ben Comfortline modeli ağzına kadar dolu bir araba aklına gelen herşey var benimki 2006 modeli 28 bin liraya aldım ben çok iyi aldım oto pazarını dolaştım 30dan aşağı bulamadım benim aldığım araç 57 bindeydi şuan 58.500 binde 2006 model bir araç için çok değil gelelim yakıt konusuna 1.6 FSI gerçekten çok ekonomik şehir içinde genelde agresif kullanırım 9 ltyi geçtiğini görmedim klimayla beraber 10 lt yakıyor bunu 1.6 8V 102 hp ile hiç bişey yapmasan çok sakin kullansan 8-9 ltyi anca görürsün şehir içinde sakin kullanımda 7 lt yaktım 7 lt çok değil şehir içi şehir dışında 100e sabitliyorum hızımı yaklaşık 120 km gittim 100le tüketimim 4.3 lt
  • birde üretimden kalktığı için FSI çok sorunlu bir motor diye hondacıların renocuların opelcilerin çıkardığı bir laf var eğer bir motor üretimden kalktıysa sorunlu olduğu için değil daha iyi bir modeli çıktığı için kalkmıştır 1.6 102 hp ilk olarak 1.6 16V 105 hpye dönüştürüldü sonra 1.6 16V 115 HP FSI oldu teknoloji durduğu yerde durmuyor FSI ' da yerini TSI ' ya bıraktı TSI ' yı FSI ' nın TURBOLU ve KOMPROSÖR ' lü hali
  • Yorumlarınız için teşekkürler yakıt tüketimi açısından dizel bir araç almayı düşünüyorum. ikinci el araba alış-satış işlerinden anlamadığım için dısıf araç alacağım. Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler...
  • Ömercim izmirde agresif kullanımla 9 litreyi tutturduğun güzelgahı palaşırmısın bizimle?
  • menemen-seyrek
  • lpg taktıracaksan 102 hp almanı tavsiye ederim, fsi larda tüp sıkıntılı.
  • Bu motorun en büyük dezavantajı Volkswagen gibi ağır araçlarda kullanılıp, 148nm lik torku ancak 3800 gibi yüksek devirde vermesi. Gaza yüklenseniz anlık göstergede anormal rakamlar görüyorsunuz, hoş yüklenmesenizde, 15 litreler civarı görülüyor. Aynı motora sahip Touran modelini zaman zaman kullanıyorum, O Jetta'dan yaklaşık 200kg daha ağır, hız sabitleyicinin kullanılabileceği türde yollarda 90km hıza 2700 devirde ulaşabiliyor ve bu şekilde yol düz ise 6.5-7 litre gibi değerlerde seyahat etmek mümkün, hafif eğimde 5.5-5, hafif rampada 8-8.5 gibi değerler görmek olası. Jetta daha hafif olması sebebiyle bu devirde biraz daha hızlı gidecektir, yada hızı 90 da tutup devir düşmesi sebebiyle bir miktar daha yakıt ekonomisi sağlamak mümkün. Ancak şehir içi kullanımda 10 litreyi bile görmek pek mümkün olmayacaktır, ve malesef kullanımı hiç zevk vermeyen bir motor.
  • 102 Bg jetta kullanıyorum. İstanbul akhisar arası bagaj tam dolu araçta 3 yetişkin 1 çocuk klima açık 6,6 litre ortalama yaktı. Gidişte Bursada otabanda 200 km hıza cıktığım olduğu geri kalanında 90-120 km otalama gittim. Tatilde kuşadası gümüldür arasında 560 km civarı yol yaptım burdada ortalama 7,2 litre gösterdi yol bilgisayarı. Dönüşte ise 6,9 litre ile geldim gerçi benzinciye gidince değerler biraz farklı çıkıyor ortalama 0,2 litre 100 kmde daha az gösteriyor yol bilgisayarı. İstanbul içinde ise 8 litrenin altına düşemedim ama 10 litrenin üstünede çıkmadı.
  • Ne fanatikler var arkadaş ya! 120 km hızla 100 km de 4.3 lt benzin ha, vallahi helal olsun
  • bu hafta 1.6 passat aracımın yakıt testi yaptım depoyu fulledim.890 km yol yaptım bunun 700 kmsi 98 km/saat sabit hızla uzun yol 190 kmside şehir içi dur kalk vs.Bu değerleri tam 1 depo ile yaptım.belki biraz daha a zyada fazlada yapabilir,bu değerler benim için makul LPG taktıracaktım ilk alırken böyle olunca vazgeçtim.Umarım yardımcı olmuştur bu yazdıklarım.Ha bana öre yakıt az mı fazlamı derseniz,benzinli bir araca göre normal olduğu kanaatindeyim.
  • Depoyu ikinci defa doldurduğunuzda kaç litre aldı?
    quote:

Orijinalden alıntı: sadbul

bu hafta 1.6 passat aracımın yakıt testi yaptım depoyu fulledim.890 km yol yaptım bunun 700 kmsi 98 km/saat sabit hızla uzun yol 190 kmside şehir içi dur kalk vs.Bu değerleri tam 1 depo ile yaptım.belki biraz daha a zyada fazlada yapabilir,bu değerler benim için makul LPG taktıracaktım ilk alırken böyle olunca vazgeçtim.Umarım yardımcı olmuştur bu yazdıklarım.Ha bana öre yakıt az mı fazlamı derseniz,benzinli bir araca göre normal olduğu kanaatindeyim.
  • bende 2008 model golf 1.6 102bg lik araç var.
    şehir içinde çok rahat 10lt ye çıkıyor
    uzun yolda 55lt lik depo ile 750km gittim
    bi defasında ist-adana arası acil işim vardı adanaya kadar dip gaz gittim her 350 kmde benzin bitti ışıgı yandı inanılmazdı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.