Şimdi Ara

Ritalin Kullananlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
9
Favori
191.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bende ritalin kullaniyorum doktor tavsiyesiyle ama 10 mg ritalin zerre etki yapmadi 48 kg yum dün bir hapın tamamını 2.hapında ceyregini aldım 10.25 mg gibi biraz etki etti sonraki alimdada 15 mg aldim bir taneyim tum 2.hapin yarisini ictim 4 saat sonra basagrisi yapti gozum falan agridi dikkat namina gene bisey yok bende neden ise yaramadi acaba bugunde icersem 3. gunum olacak doktor ise yaramazsa ilk hafta 10mg ic 2. hafta tek seferde 2 hapı birden al demisti 70kg-90kg adamlari etkiliyo 10 mg ben 48 kg yim neden ise yaramadi tecrubesi olanlar yardimci olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emineee34 E kullanıcısına yanıt
    Ritalin kutuda durduğu gibi değildir bunu yaşayan bilir.
    İşe yaramıyor diyip sakin ola 3er 5er şeker gibi yutma.

Ne için kulandiniz da etki gormediniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güldürdünüz beni gece gece hocam bende dikkat eksikliği var odaklanma sorunu yaşıyorum. Bir konuya çalışırken o konudan sürekli kopuyorum maksimum 10 dk konsantrasyonum var sonra aklıma hep bişeyler geliyor geçmişte yaşadığım üzücü bir olay yada sevindiğim bir olay dersle ilgisi olmayan yerlere kayıyor aklım psikolojik sanırım anlattım doktora ritalini dayadı direkt biraz araştırdım nasıl bir ilaç diye meşhur yan etkilerini öğrenince 2 hafta içmedim ilacı elimde bekledi bu ilacı kullanan bazı arkadaşlarla konuştum. çok rahatlattılar beni o yüzden denemeye karar verdim. Deneyincede hiç bir işe yaramadığını gördüm. Çok tuhaf bir ilaç dün 15 mg aldım iştahsızlık yaptı sahurda bişey yiyemedim. Bugünde 15 mg aldım bugünde hareket edemez oldum sanki birileri hareket etmemi kısıtlıyor gibi aşarı bir yorgunluk hissettim iştahım bugün iyiydi dün bide aşarı baş ağrısı yaptı gözüm başım sürekli ağrıdı ilk günler olduğu için sanırım ilerde bu yan etkiler geçer diye düşünüyorum. Bu ilaçtan biran önce kurtulcam inşallah sınavım bitsin ama bende neden işe yaramadı acaba 70-90 kg adamlar 10 mg işe yararken ben 48kg yim sanki hiç içmemiş gibiyim ritalini @EO2527

Günlük tuz şeker kulaniminiz nasıl?
    Sigara alkol Kokain kullanımınız oldumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatikanli Mumin -- 28 Haziran 2016; 8:18:02 >
  • Tuzu şekeri biraz fazla kullanıyorum. bide tiroit hastasıyım. sigara uyuşturucu hiç kullanmadım. çok şükür bunlar etkiler mi ilacın faydasını?
    Tabiki etkiler geçmiş olsun, troid sorununuz nedir kulandiginiz ilaç varmi

• cok ileri duzeyde degil trioid gunde 1 tane levetron iciyorum doktor rahatsizliginiz var mı baska dedi dediğinde Trioidi söylemeyi unuttum ritalini yazdıgında tiroid hastası oldugumu bilmiyordu. Bu tamamen benim suçum . Bir ay ritalin conterto deneyeyim işe yaramazsa bİrakıcam hocam

• tesekkur ederim buarada

• bende bu ilaça başladım yan etkileri ne zaman görülmeye başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duketemre -- 10 Kasım 2016; 16:15:3 >
  • ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:49:35 >
  • Ben ritalini üçer üçer günde toplam 9 tane içiyordum. Aralıksız 13 saat ders çalışmıştım. Eğer ihtiyaç duyarsam tereddütsüz yine yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dumprep

Bu ilacı kullananlar sadece derse odaklanmak için falan mı kullanıyor? Bende genel olarak bir dikkat eksikliği var, hiçbir şeye kendimi veremiyorum. İkili ilişkilerde bile sıkıntı yaşıyorum ; karşımdaki konuşuyor ama bir türlü dinleyemiyorum. Psikologdan terapi almıştım zamanında anksiyete için, o sıralar hiç düşünmemiştim gerçekten dikkat eksikliğim olabileceğini (anksiyete varken). Hala psikolojik bir sorun olabilir mi? Yoksa çare ilaç mı?

İlacı ezip, nişasta gibi toz haline getirip burundan çekenlerin olduğunu duymuştum. Özellikle ingilizce forumlarda bunu yapan bayağı kişi var.
    Bu bağımlılık yapıyor. Suistimal harici dehb'nin negatif etkilerini azaltmak için kullanılır.
  • Arcatera kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:45:28 >
  • 20 yaşındayım 85 kiloyum doktor bana yarım ritalin ile başlada dedi geçen hafta ben belki işe yaramaz diye tam içdim etkisini göremedi 2 .gün yemekden önce 1tane yemekden sonra 1tane daha içtim yine etkisini göremedim sonra 3 ve 4 yarım kullandım yine etki yok şimdi 3 saat arayla kullandım yine etki yok siz dozmu yetmiyor
  • bi ilerisi captagon olur.
  • sahinkp54 kullanıcısına yanıt
    dostum üniv. sınavına hazırlanmadan kaç ay önce kullanmaya başladın ve netlerin ne kadar arttı biraz bilgi verrirsmisn lütfen ben şuan kullanmaya başladım ve sınava 2 ay kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim35

ritalin kullandım ama stretera kullanmaya başladım daha sonra. Ama ritalinin yerini hiçbirşey tutmaz yanlız dikkatli kullanmak lazım müptalası olan çok(cidden)

bazı arkadaşlar hayatının en kotu donemlerını yaşattıgını soylemıs ancak bende olay tam tersi ritalin sayesinde unıversiteyı kazandım 2 sene kullanmadım 32 dersten kaldım sonra tekrar kullanmaya başladım 0 dersten kaldım okulu bıtırdım. :) bende cok fazla yarıarı oldu diyebilirim

dostum üniv. sınavına hazırlanmadan kaç ay önce kullanmaya başladın ve netlerin ne kadar arttı biraz bilgi verrirsmisn lütfen ben şuan kullanmaya başladım ve sınava 2 ay kaldı
  • Şuan gittiğim bi doktor var. Ritalin konusunda danışmalı mıyım? Sorunuma iyi gelir mi?

Yaşadığım sıkıntı odaklanma yada dikkat eksikliğimi bilmiyorum. Şuan sınava hazırlanma dönemindeyim ve hiç çalışamıyorum. Mesela bütün günümü ders çalışmaya ayırsam bile sadece 1-2 sayfa ilerlemiş oluyorum. Gün hemen bitiyormuş gibi geliyor. Tanıdığım insanlar günde 1-2 saat çalışıp onlarca soru çözerken ben bütün günümü verince sonuç bu. Dersin başına geçince bunalıyorum. İçim sıkılıyor. Başka şeyler ile ilgilenip rahatlamaya çalışıyorum.
  • - 1 adet hapın etkisi 3 saat sürüyordu 5. ayda vücut bağışıklık kazandı ve etkisi 1buçuk saate düştü

bu konuda uyarayım

benim gibi çok sık içmeyin ve aralarda 1 hafta boşluk bırakın mutsuz olursunuz

- sigarayla içmeyin kalbinize yazık nabzınızı arttırır beyniniz daha fazla hasar görür

ben sigarayı bıraktım sırf bu sebepten ve 2 aydır içmiyorum

- aşağıda yazdığım içecekler ilaçla etkileşime girebiliyor ve ilacın etkisi artıyor

- kalp atışlarınız artar, ilacın etkisi arttığından psikolojiniz bu durumu kaldıramayabilir dikkatli olun.

portakal suyu limonata kola karışık meyve suları çay kahve

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relicnight -- 8 Aralık 2017; 1:39:49 >
  • Şöyle izah edeyim, abi bu dikkat eksikliğinin tanısını çok net koymak biraz sıkıntılı. Belli bir miktarda gözlem sonrasında ancak teşhis ediyorlar. Bir test var Z ve A harfleri çıkıyor, sen birini görünce basıyorsun diğerinde basmıyorsun, onun sonuçlarına dayanarak da destekliyorlar tanıyı. Senkinin olup olmadığına gelirsek, olabilir de olmayabilir de. Yani bütün bu mevzu atalet kaynaklı olabilir ki hangi ilacı alsan fayda etmez kendinle mücadele edeceksin ya da hakikaten DEHB olabilir, o zaman ilaçla işleri biraz biraz yoluna koyarsın. Eğer mevzu sadece çalışmaktan ibaret değilse, kitap okuyamıyorsan, ders dinlemekte zorlanıyorsan, çalışmaya başladın diyelim bi 10-15dk içerisinde uykun gelmeye başlıyorsa büyük ihtimal DEHB. Sen yine bi psikiyatriste git anlat durumunu, en kötü ihtimal ilacı dener eğer etkili oluyorsa belli periyot kullanırsın yok olmuyorsa da bıraktırır doktor zaten.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.