Şimdi Ara

TELEKOM 6 milyar 550 milyon $ a SATILDI!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • üretmek şart,ekonomiyi düzeltmek için onu bunu satmakla olmaz kanısındayım.
    üretimoğluüretim,çin satıyor mu arkadaşlar üretiyor.
  • Desenize Adsl fiyatları artıcak...
  •  TELEKOM 6 milyar 550 milyon $ a SATILDI!!!!

Turk Telekom'u satın alan Oger Telecoms yetkilileri, ödeme planını açıkladı. Telekom, yeni süreçte, Turkcell ve Telsim'i daha da zorlayacak. İşte açıklamaların tümü:
    ---------------------------------------------------------------------------
    Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin özelleştirilmesine ilişkin ihalede 6 milyar 550 milyon dolar ile en yüksek teklifi veren Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu'nun (OGG) Mali İşler Üst Yöneticisi (CFO) Muhammed Hariri, Telekom'un ihale bedelini vadeli olarak ödemeyi düşündüklerini açıkladı.

İhale sonrasında gazetecilere, beraberinde konsorsiyum yetkilileriyle birlikte açıklamalarda bulunan Hariri, Özelleştirme İdaresi, diğer ilgili kuruluşlar ile Türk hükümetine teşekkür etti.

Hariri, Oger Telecoms OGG olarak bunun Türkiye'de yaptıkları ilk yatırım olacağını belirterek, ''Bizi heyecanlandıran bir proje'' diye konuştu.

Türk Telekom'un kendileri için önemi ve ilk planda yapılması düşünülenlere ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine Hariri, Türk Telekom'a olan ilgilerinin grubun dünyadaki telekom stratejisi çerçevesinde olduğunu söyledi.

Hariri, Güney Afrika ve Avrupa'da telekom yatırımları olduğunu hatırlatarak, Türk Telekom'un da bunlara çok önemli katkıda bulunacağını vurguladı.

Hariri, hedeflerinin ilk planda şirkete katma değer sağlamak ve şirketin karlılığını artırmak olduğunu ifade etti.

OGER TELECOMS YETKİLİLERİ

Bir gazetecinin Türk Telekom'un imtiyaz sözleşmesini hatırlatarak, 21 yıl sonra mülkiyetin kimde kalacağı sorusuna karşılık ise Oger Telecoms yetkilisi, ''Hukuki dokümanlar, lisans süresinin bitiminde şebekenin sahipliğinin başka bir tarafa geçmesini açık bırakıyor''
    cevabını verdi.

Sorunun yeniden 21. yılın sonunda mülkiyetin kimde kalacağı şeklinde tekrarlanması üzerine yetkili, ''Diğer cep telefonu şirketlerinde olduğu gibi buna benzer bir şekilde sürenin bitiminde yenilenmesi mümkündür. Bu ya yenilenebilir ya yenilenmez veya ekstra bir ücret karşılığında da olabilir'' diye konuştu.

TELEKOM İTALYA YETKİLİSİ

Telecom İtalya'nın bundan sonraki süreçteki rolüne ilişkin soruyu da Telecom İtalya'nın Başkan Yardımcısı Giampaolo Zambeletti yanıtladı.

Zambeletti, bu aşamada Türk Telekom çerçevesinde Telecom İtalya ve Saudi Oger arasında yeni bir stratejik beraberliğin başladığını belirterek, şöyle devam etti:

''Telecom İtalya, Oger Telecoms ile Avea şirketini beraberce yönetecek ve dünyada da gözlemlenen sabit hat ve cep telefonu işlemlerinin bir ortak noktada buluşmasını bu özelleştirme çerçevesinde gözlenmesini bekliyoruz.''

Bu arada Etisalat Int'l üst yönetici (CEO) Obaid bin Mesor de gazetecilerin sorularını cevaplandırırken, söz konusu ihalenin şeffaflığından dolayı özelleştirme idaresi ve hükümeti kutladıklarını söyledi.

Mesor, ihaledeki ilk tekliflerinin 4.2 milyar dolar olduğunu da sözlerine ekledi.

YAWW TURKCELL SATILMAMIŞMIYDI İSVEÇLİLERE YOKSA BENMİ YANLIŞ HATIRLIYORUM...

• quote:

Orjinalden alıntı: cLk

quote:

Orjinalden alıntı: darker

ehehe peşkeşmiş, sanki çok daha fazlasını veren vardır satılmadı, bence fiyat son derece iyi.
    özelleştirme her zaman para kazanmak için yapılmaz, rekabeti sağlamak sektörün önünü açmak için önemlidir, TT özelleşmesi bir ilk %55 blok satış ilk defa oluyor, TT liberalleşmede en önemli engeldi umarım danıştayda sekteye uğramaz da bir kaç ay sona görev dağılımı yapılmaya başlar. başarılı olursa ilersi içinde güven arttırıcı olacaktır.

katılıyorum,

bide bu yollara afiş falan asmışlar, satılmasın diye, bunu asanlar telekomda çalışanlar, neden istemiyorlar satılmasını, çünkü telekom özelleşince yatarak iş yapamayacaklar(hepsi değil) , icabında işten çıkartmalar olacak, çünkü 1 kişi şu anda 2 kişinin yaptığı işi yapabilecek... hiç bir devlet çalışanı kurumunun özelleşmesini istemez, çünkü o bir memurdur*.

*işte örgü ören, sağda solda çay içen memurlar

haklısın hacım demircelik içinde zarara gidiyor özelleştirilmesin dediler alan firma yüzde bilmem kaç geliri artırdı hatta kara gecti.. türk telekomdda aynı muhabbet var devlet hangi biriyle ilgilensin adam t..k muhabbetin kuzenini, yinini işe alıyor haybiye maaş veriyor "nasıl olsa devletin nerden haberi olucak diyor" kafa maaşı veriyor şimdi özelleştirilince foyalar ortaya cıkacak ya bir yerleri tutuştu..İYİDE OLDU HELAL OLSUN TAYYİBEDE EKİBİNEDE ÖZELLEŞTİRME DAİRESİNEDE

ÖZELLEŞTİRMEYİ İSTEMEYENLER VE YOK DEVLET ELDEN GİDİYOR ÜLKEİ SATIYORLAR DİYENLERE

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ MUHALİFET ÇIKAR, HER ZAMAN AKSİ OLMA DERDİNDELER BAŞKA BİŞEY DEĞİL...İSTEDİĞİNİZ KADAR YIRTINNI BAĞIRIN ÇIĞIRIN

BU ÜLKEYİ BİZ YÖNETİYORUZ BEĞENMEDİĞİNİZ İMAM HATİPLİLER...YA SEVERSİN YA S...R OLUP GİDERSİN

• quote:

bide bu yollara afiş falan asmışlar, satılmasın diye, bunu asanlar telekomda çalışanlar, neden istemiyorlar satılmasını, çünkü telekom özelleşince yatarak iş yapamayacaklar(hepsi değil) , icabında işten çıkartmalar olacak, çünkü 1 kişi şu anda 2 kişinin yaptığı işi yapabilecek... hiç bir devlet çalışanı kurumunun özelleşmesini istemez, çünkü o bir memurdur*.

Aynen de öyle işte... Ama diğer taraftan ülke servetinin yabancıların eline geçmeside beni üzüyor...

• o OGER in sahibi ERMENİ DİASPORASINA DESTEK VEREN firma. Amaçlarını da gizlemiyorlarmış Türkyeyi parçalayacağız diyorlar.

KAYNAK: HULKİ CEVİZOĞLU !!!!

Ve Flash haber...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FreeSoL

kesinlikle iyi bir sey degil !!!

satın ulkenin her yerini !!!

ne alakası var adamlar telekomu alıp kendi ülkesine götürmüyor ki...burada hizmet verecek...kim verirse versin...hem yabancılar daha iyi hizmet veriyor bazen...bir ingiltere ile türkiyeyi kıyaslarsan hizmet farkını görürsün...
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

o OGER in sahibi ERMENİ DİASPORASINA DESTEK VEREN firma. Amaçlarını da gizlemiyorlarmış Türkyeyi parçalayacağız diyorlar.

Ve Flash haber...

O kadar da değil, bu dediğine çocuklar bile inanmaz... küçük bir şirket nasıl koca ülkeyi bölebilir, üstelik bunu telekomla nasıl yapabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: eserburak

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

o OGER in sahibi ERMENİ DİASPORASINA DESTEK VEREN firma. Amaçlarını da gizlemiyorlarmış Türkyeyi parçalayacağız diyorlar.

Ve Flash haber...

O kadar da değil, bu dediğine çocuklar bile inanmaz... küçük bir şirket nasıl koca ülkeyi bölebilir, üstelik bunu telekomla nasıl yapabilir...

Ne alakası var ben telekomla ülkeyi mi bölecekler diyorum?

Amaçları ülkeyi bölmek parçalamak diyorum.

Böyle diyen insanlara Telekomu satıyorlar, ve Telekom un sırf binalarının değeri 20 milyar dolardan fazlaymış.

Zaten ben demiyorum HULKİ CEVİZOĞLU diyor. O adamı yalanlayabilir misin sen?

Ermeni diasporasına ülkemizin en büyük kuruluşlarından birinin satılacağın göreceğime komple ülkemin yok olmasını görmeyi yeğlerim. Komple toprağıyla birlikte yok olsun ama göz göre göre başkalarına peşkeş çekilmesini görmeye dayanamıyorum.
    Memleketi kişisel hısları çıkarları için yabancılara peşkeş çekenlere LANET OLSUN

• ben 7milyar verirdim neden çağırmadınız
  • Ayağınız yere bastığında iyi kötü geçiniyorsanız ve sağlınız şimdilik yerindeyken,yaş ilerledikçe herzaman aklınızda geride kalan küçüklere iyi bir hayat bırakabilecekmiyim diye düşünmeye başlarsınız,bunu devlet düşünürmü? Devlet bir baba gibi davranıp gelecekte hatta daha da ileride genç nesillerine daha iyi bir hayat ve gelecek bırakmak için çabalarmı?Onları eğitir ve gerçekleri gözlerini önüne getirirmi? ve aklınıza gelen gelecekle ilgili bir sürü sorulara cevap verirmi?Ben bu yaşa geldim cevap alamadım,tek bildiğim bir şekilde son anda yırtıyoruz ama nereye kadar,daha gençsiniz önünüzde uzun bir zaman var iyimi oldu kötü mü oldu zaman gösterecek,umarım iyi olur olmassa yine bir şekilde sıyırırız(acaba nereye kadar?)
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildworld

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: darker

ehehe peşkeşmiş, sanki çok daha fazlasını veren vardır satılmadı, bence fiyat son derece iyi.
    özelleştirme her zaman para kazanmak için yapılmaz, rekabeti sağlamak sektörün önünü açmak için önemlidir, TT özelleşmesi bir ilk %55 blok satış ilk defa oluyor, TT liberalleşmede en önemli engeldi umarım danıştayda sekteye uğramaz da bir kaç ay sona görev dağılımı yapılmaya başlar. başarılı olursa ilersi içinde güven arttırıcı olacaktır.

katılıyorum,

haklısın hacım demircelik içinde zarara gidiyor özelleştirilmesin dediler alan firma yüzde bilmem kaç geliri artırdı hatta kara gecti.. türk telekomdda aynı muhabbet var devlet hangi biriyle ilgilensin adam t..k muhabbetin kuzenini, yinini işe alıyor haybiye maaş veriyor "nasıl olsa devletin nerden haberi olucak diyor" kafa maaşı veriyor şimdi özelleştirilince foyalar ortaya cıkacak ya bir yerleri tutuştu..İYİDE OLDU HELAL OLSUN TAYYİBEDE EKİBİNEDE ÖZELLEŞTİRME DAİRESİNEDE

ÖZELLEŞTİRMEYİ İSTEMEYENLER VE YOK DEVLET ELDEN GİDİYOR ÜLKEİ SATIYORLAR DİYENLERE

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ MUHALİFET ÇIKAR, HER ZAMAN AKSİ OLMA DERDİNDELER BAŞKA BİŞEY DEĞİL...İSTEDİĞİNİZ KADAR YIRTINNI BAĞIRIN ÇIĞIRIN

BU ÜLKEYİ BİZ YÖNETİYORUZ BEĞENMEDİĞİNİZ İMAM HATİPLİLER...YA SEVERSİN YA S...R OLUP GİDERSİN

işte süper zihniyet bu telekom tabiki hantal bi yapıya sahipti tabiki hizmet kalitesi yetersizdi ama bakın bakalım telekomun özkaynaklarına geçen yılki karına , bu şirketin geçen seneki karı 2,2 katrilyon lira yani 1milyar 640 milyon dolar bunu 5 le çarpın bakalım kaç milyar dolar ediyo (8milyar200milyon $) bunun %55 i ne yapar 4,5 milyar dolar bu şirket kaça satıldı 6,55 milyar dolar heralde bu rakamlar yeterlidir ama yok yetemediyse telekomun 4 milyar dolarlık gayrimenkulünüde hesaba kat, ülkede hazineye en büyük kaynağı aktaran şirketlerden biri olan telekom o çok sevdiğiniz tayyip beyin ekibinin imf ye boyun eğmeninde ötesinde .... ..... beceriksizlikleri yüzünden yok pahasına peşkeş çekildi kaldıki dahada önemlisi telekom gibi stratejik olarak çok önemli olan bi şirket yabancı sermayeye satıldı bakalım ülkeyi daha nası satıcaklar daha neleri elimizden alıcaklar ,

• Gelen gideni aratır derler ya umarım bu sefer bu söz gerçekleşmez.Zira tt den daha beterini düşünmek bile korkutucu!!!
  • şimdi benim anlamadığım bu kadardevlet adamı milletvekile mit yetkilisi bu hattı kullanmıyor mu?
    şimdi elin gavuru gelip dinleyemez mi bizim konuşmaları?

elin gavuru gelip dinleyemez mi benim kız arkadasıma olan konuşmamı?

akıl var mantık var?

konuşmaya korkar oldum!
  • Türk Telekom ihalesi Arap basınında

Dünya GÜRSOY, (DHA)

TÜRK Telekom’un rekor bir fiyatla Lübnan kökenli Oger Telecom ve Telecom Italia ortaklığına satılması Arap basınında geniş yankı uyandırdı.
    Lübnan’da yayımlanan Müstakbel gazetesi, Oger Telecom Genel Müdürü Paul Doany’nin "Türk Telekom bir mücevher, Oger Telecom, Türk Telekom’un uluslararası bir şirkete dönüşmesinde motor güç olacak" sözlerine yer verdi. Oger’in iletişim alanında büyük bir yatırım programı planladığını da yazan gazete, şirketin bu program yoluyla iletişim alanındaki bütün yeni teknolojiyi Türk pazarına sokmayı hedeflediğini belirtti.
    Lübnan’ın önde gelen bir başka gazetesi El Enver de Türk Telekom’un 23 milyon abonesi olduğuna dikkat çekerken, Es Safir gazetesi Türk Telekom’un özelleştirilmesinin 2001 yılında büyük bir ekonomik krize sahne olan Türkiye’nin ekonomik kalkınma programının temel taşı olduğunu yazdı.

’ORDUNUN TAVRI HALA BİLİNMİYOR’

Londra merkezli Suudi Arabistan gazetesi El Şark El Avsat ise Türk hükümetinin satıştan menun olduğunu, ancak Türk ordusunun Türk Telekom’un özelleştilmesi ile ilgili net tavrının bilinmediğini yazdı. Gazete ayrıca, Türk Telekom’un yüzde 55’inin satılması için geçmişte de bazı girişimlerin olduğunu, ancak hukuki sorunların yanı sıra siyasilerin müdahalesiyle, bu girişimlerin başarısızlıkla sonuçlandığını hatırlattı.
    Katar’dan yayın yapan El Cezire televizyonu ise Türk Telekom’un kendi sektöründe dünyada 13’üncü sırada olduğunu anımsatarak, özelleştirmenin Türkiye ekonomisine milyarlarca dolar katkıda bulunacağı yorumunda bulundu.

milliyet

buyrun,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan2005 -- 3 Temmuz 2005, 1:41:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: muhacir

şimdi benim anlamadığım bu kadardevlet adamı milletvekile mit yetkilisi bu hattı kullanmıyor mu?
    şimdi elin gavuru gelip dinleyemez mi bizim konuşmaları?

elin gavuru gelip dinleyemez mi benim kız arkadasıma olan konuşmamı?

akıl var mantık var?

konuşmaya korkar oldum!

ya hoca senin kız arkadaşınla konuştuklarını adamlar ne yapsın. istediğini konuş belaltı belüstü
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.