DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ACİL!! LAPTOP VIDEO KAMERAYI GÖRMÜYOR!!!
14
Cevap
0
Favori
9.696
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> ACİL!! LAPTOP VIDEO KAMERAYI GÖRMÜYOR!!!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      18 Mesaj
      11 Temmuz 2009 16:39:26
      Merhaba.

sorunum Acer Aspire 5935G laptop'un kamerayı tanımaması. firewire kartı sorunsuz çalışıyor görünüyor fakat kamerayı taktığımda hiç bir şey olmuyor.

kamera da yada kablo da herhangi bir sorun yok başka yerlerde denedim.
      kameranın cd si yok fakat sitesine girdiğimd zaten vista veya xp için bir driverin gerekmediği yazılıyor..aynı şekilde acer'in sayfasındada bununla ilgili bir driver yok. laptop 1 haftalık ve firewire girişini kontrol ettirdim bir bozukluk yok.

acer yetkili servisiyle konuştum bazı kamera modelleri ile uyumu olmayabilir dendi...ama bu bana pek inandırıcı gelmedi..2 ayrı sony marka kamera ile denedim birisi hi8 birisi mini dv ...ikisindede aynı sorun oldu ve bunlar bilindik modeller...bilindik modellerde bile çalışmıyorsa niye onboard bir firewire kartı taksınlar laptopa.

kamera:Sony GV-D1000E

laptop: acer aspire 5935g

yardım edebilirseniz çok mutlu olacağım. iş için acil çözmem lazım bu problemi. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simi13 -- 12 Temmuz 2009; 0:02:22 >

• Onbaşı
      18 Mesaj
      11 Temmuz 2009 18:14:41

arkadaşlar bu cevabı çok imkansız bir sorun mudur ki kimse bir öneri getiremiyor. korkuyorum yahoo, aksamasın artık yapacaklarım, uzun metraj bir film söz konusu. Teknik olarak sanırım uzman cevaplar gerektiyor, alabileceğimi çevremdeki uzman arkadaşlardan, servislerden aldım ama akıl akıldan üstündür belki küçük bir öneri ile çözüme ulaşırım:)) iş için hemen gerekli olduğundan her türlü öneriyi paylaşmanızı diliyorum.
      teşekkürler.

• Onbaşı
      18 Mesaj
      12 Temmuz 2009 14:29:28

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simi13 -- 12 Temmuz 2009; 21:08:38 >

• Onbaşı
      18 Mesaj
      12 Temmuz 2009 21:13:18

• Yüzbaşı
      928 Mesaj
      12 Temmuz 2009 23:43:56
      bi şekilde driver i bul.problem budur .

MSI GT725,iPhone 5 16 GB,iPad 3 64 GB Wifi+3G,HTC Tytn II,Pentax K-x+55-300mm zoom lens+18-55 mm
    • Yarbay
      6602 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:08:55
      kabloyu taktığın anda bi hareket olmaması doğal belki cihazlar tak kullan değildir
      denetim masasında yazıcılar ve diğer donanım a tıkla sol üstte donanım ekle yi tıkla bakalım

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:10:56

HEMEN BAKIYORUM:)

• Çavuş
      58 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:14:00
      Kameraların menüsünde ayarı var mıdır acaba ? Mesela uyumluluk veya veriyolu seçme gibi ?

• Onbaşı
      18 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:17:15

baktık ona Mutasyon, o kısım normal...

• Yüzbaşı
      819 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:17:52
      arkadaşım yanlış anlamadıysam firewireden bağlı demişsin.benim bildiğim firewire bağlantı kamerayı taktığın zaman herhangi bir uyarı olmaz.eğer program kullanmıyorsan windows movie maker çalıştırıp oradan görüntü almayı bir dene.

• Onbaşı
      18 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:22:35

movie maker, avid denendi.. Taktığımız kamerayı göremiyor.. hiç bir hayat belirtisi yok

• Çavuş
      58 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:36:40
      valla şu an tek çözüm USB bağlantısıyla veya Memory stick karta kaydedip oradan Bilgisayara aktarmak olarak gözüküyor.

• Çavuş
      58 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:42:40
      Veya sorun Vistadan ise XP kurmadan destekli tak çalıştır (live) bir linux indirip CD den açıp deneyebilirsiniz.

• Onbaşı
      18 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:44:52

Keşke öyle olabilseydi ama sinema filmi olduğundan imkansız ne yazık ki:(
      çok teşekkür ederim ilginize..
      aklınıza başka şeyler de gelirse olur ve ya olmaz en azından öneridir...

• Çavuş
      79 Mesaj
      13 Temmuz 2009 00:47:45
      vistada kullanıcı denetimi uac di sanırım onu kapamadan programlarda donanımlar kullanılmıyor diye biliyorum

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> ACİL!! LAPTOP VIDEO KAMERAYI GÖRMÜYOR!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.