Şimdi Ara

ACİL!! LAPTOP VIDEO KAMERAYI GÖRMÜYOR!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sorunum Acer Aspire 5935G laptop'un kamerayı tanımaması. firewire kartı sorunsuz çalışıyor görünüyor fakat kamerayı taktığımda hiç bir şey olmuyor.

kamera da yada kablo da herhangi bir sorun yok başka yerlerde denedim.
    kameranın cd si yok fakat sitesine girdiğimd zaten vista veya xp için bir driverin gerekmediği yazılıyor..aynı şekilde acer'in sayfasındada bununla ilgili bir driver yok. laptop 1 haftalık ve firewire girişini kontrol ettirdim bir bozukluk yok.

acer yetkili servisiyle konuştum bazı kamera modelleri ile uyumu olmayabilir dendi...ama bu bana pek inandırıcı gelmedi..2 ayrı sony marka kamera ile denedim birisi hi8 birisi mini dv ...ikisindede aynı sorun oldu ve bunlar bilindik modeller...bilindik modellerde bile çalışmıyorsa niye onboard bir firewire kartı taksınlar laptopa.

kamera:Sony GV-D1000E

laptop: acer aspire 5935g

yardım edebilirseniz çok mutlu olacağım. iş için acil çözmem lazım bu problemi. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simi13 -- 12 Temmuz 2009; 0:02:22 >

• arkadaşlar bu cevabı çok imkansız bir sorun mudur ki kimse bir öneri getiremiyor. korkuyorum yahoo, aksamasın artık yapacaklarım, uzun metraj bir film söz konusu. Teknik olarak sanırım uzman cevaplar gerektiyor, alabileceğimi çevremdeki uzman arkadaşlardan, servislerden aldım ama akıl akıldan üstündür belki küçük bir öneri ile çözüme ulaşırım:)) iş için hemen gerekli olduğundan her türlü öneriyi paylaşmanızı diliyorum.
    teşekkürler.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simi13 -- 12 Temmuz 2009; 21:08:38 >
  • bi şekilde driver i bul.problem budur .
  • kabloyu taktığın anda bi hareket olmaması doğal belki cihazlar tak kullan değildir
    denetim masasında yazıcılar ve diğer donanım a tıkla sol üstte donanım ekle yi tıkla bakalım
  • HEMEN BAKIYORUM:)
  • Kameraların menüsünde ayarı var mıdır acaba ? Mesela uyumluluk veya veriyolu seçme gibi ?
  • baktık ona Mutasyon, o kısım normal...
  • arkadaşım yanlış anlamadıysam firewireden bağlı demişsin.benim bildiğim firewire bağlantı kamerayı taktığın zaman herhangi bir uyarı olmaz.eğer program kullanmıyorsan windows movie maker çalıştırıp oradan görüntü almayı bir dene.
  • movie maker, avid denendi.. Taktığımız kamerayı göremiyor.. hiç bir hayat belirtisi yok
  • valla şu an tek çözüm USB bağlantısıyla veya Memory stick karta kaydedip oradan Bilgisayara aktarmak olarak gözüküyor.
  • Veya sorun Vistadan ise XP kurmadan destekli tak çalıştır (live) bir linux indirip CD den açıp deneyebilirsiniz.
  • Keşke öyle olabilseydi ama sinema filmi olduğundan imkansız ne yazık ki:(
    çok teşekkür ederim ilginize..
    aklınıza başka şeyler de gelirse olur ve ya olmaz en azından öneridir...
  • vistada kullanıcı denetimi uac di sanırım onu kapamadan programlarda donanımlar kullanılmıyor diye biliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.