Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
467
Cevap
15
Favori
89.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shadow99tr

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2-Motoru kaç.
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-Performansından memnunmusunuz?
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    8-Ses yatılımı nasıl?
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    13-Hiç yolda bıraktımı
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.

Tavsiye edermisiniz?

1) toyota auris 2011
    2)1400
    3) s.ici:5.5/6 s.disi:4.5/5 y.turu:mazot
    4)Fena degil yakitina gore iyi ama
    5)Malzeme kalitesi cok aman aman degil ama can sikici bir durum yok iscilik gayet iyi
    6)Konforu sinifina gore gayet guzel koltuklar rahat 5 saat yol yaptm kalkmadan agri sizi olmadi.suspansiyonlar biraz sert daha yumusak olabilirdi.yol tutusu bekledigimden daha iyi ancak arac cok yuksek biraz korkutuyor insani virajlar.
    7)Frenler normal.manuel vites.
    8)yalitim gayet iyi motor sesi cok az aliyor.
    9) servisten memnunum ancak biraz pahali bence.10 bin bakimini hatirlamiyorum ama 20 bini bu ay 400 tl ye yaptirdim.
    10) hicbir sorun yasamadm.
    11) 21000
    12) 45000 e almistik diye hatirliyorum. 0 km aldim.
    13)hayir.
    14) hayir cunku daha performansli bir arac istiyorum.

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model

Cevap:Yeni Chevrolet Aveo Sedan 1.4 LT Olimpik beyaz 2012 Model

2-Motoru kaç.

Cevap:1398cc 100HP 130Nm tork

3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.

Cevap:Şehirdışı:100km/5.4 litre Şehiriçi:7.8 litre yakıyorum.Kullandığım yakıt Shell Fuelsave 95 oktan

Cevap:Fazla bir performans beklentim yok memnunum.

Cevap:Malzeme kalitesinden memnunum kendi sınıfındaki Nissan micra,Fiat Punto,Vw Polodan iyi bir malzeme kalitesi ve işçiliğe sahip olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Cevap:Konforundan memnunum yol tutuşu harika süspansiyonlar orta sertlikte lakalardan geçerken rahatsızlık duymuyorum.

Cevap:Frenlerinden memnunum manuel vites kullanıyorum.

8-Ses yatılımı nasıl?

Ses yalıtımından çok memnunum iddia ediyorum şuanki kasanın bir önceki Ford focustan güzel bir ses yalıtımına sahip.

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?

Cevap:Yetkili servisimden çok memnunum sorduğum o kadar saçma sorulara bile sıkılmadan detaylı bir biçimde cevapladılar.Bakıma daha girmedim fakat 15.000 bakımım 340 lira

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?

Cevap:Sürücü tarafından bir tıkırtı sesi geliyordu yetkili serviste didik didik aradık sürücü tarafındaki klima havalandırmasından geldiğini tespit ettik ufak bir bant ile sorunu çözdük şuana kadar bir sorunum yok Allaha şükür aracım 3000km'de olurda bir sorun ile karşılaşırsam editlerim.

Cevap:3000 kmdeyim şuana kadar hiç bir problem ile karşılaşmadım.

Cevap:Araç ocak ayının ilk haftasından beri bende Araba+1 yıllık kasko+trafik poliçesi+ruhsat plaka çıkarma ücretleri+6 aylık MTV ile birlikte bana 32.500 e geldi.

13-Hiç yolda bıraktımı

Cevap:Daha destur bırakırsa editlerim.

Cevap:Bütçem bu civarlarda olursa kesinlikle tercih ederim.

Tavsiye ediyorum.

Aracın tek bir olumsuz yönü var oda müzik sistemi bu güzel arabaya bu kadar dandik bir ses sistemi yakışmamış.

• quote:

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1)Bmw 1.16i 2012
    2)1600
    3)S.ici:8 s.disi:6( tahminen daha hic kismet olmadi) benzin
    4)Kesinlikle
    5)İkiside gayet basarili bmw oldugunu hissettiriyor
    6)Konfor cok super degil.suspansiyonlar sert.yol tutusu harika.
    7)Frenler normal.otomatik vites
    8)Gayet basarili
    9)servis guzel ancak daha ciddi bi bakima girmedi o yuzden fiyatlari bilmiyorum.
    10)Yok
    11)2000 kusur kmde
    12)85000 3 ay falan oldu alali
    13)Hayir
    14)Kesinlikle isterim babamin araci ben daha cok biniyorum gerci ama bana bundan alsa bitane cok iyi olurdu.

Kesinlikle tavsiye ederim zevkli bir arac.

1-pug 307 xt prem.
    2-Motoru kaç.
    2-1600cc 16v 110 hp
    3-lpg ş.i 33 krş ş.d 28 krş.
    4-evet genel olarak performans iyi
    5-malzeme kalitesi iyi sayılır işçilik iyi ama xt ler için konusuyorum
    6-konfor fiyatına göre şahane yol tutuş mükemmel çok ama çok rahat bi araba
    7-frenler çok iyi abs fren sistemi var zaten manuel vites kullanıyorum
    8-Ses yatılımı nasıl?
    8-işte sıkıntılı sorular geldi ses olarak arabayı satma sebebi olabiliyo çözülemeyen bi sorun bu ses olayı 206 da ve 307 de var bu olay ses gelmeyen hiç bir yer yok arkadan alttan cam kenarları rüzgar sesi yol sesi
    9-yetkili servise hiç gitmiyorum tamamen kendi arkadasım özel servisindeyim parça olarak piyasa daki bi çok arabadan ucuz diye tahmin ediyorum standart 10 de bir bakıma giriyorum 85 tl tutuyo bakımlar extra bisey olmazsa
    10-önemli sıklıkta bi sorun olmuyo araba arıza vermiyo resmen
    11-109 bin km de ciddi olarak bi problem le karşılaşmadım sadece lpg takıldıktan sonra benzin milisaniyesi bozuluyormuş 150 km benzinle kullandıktan sonra düzeliyo ama peugeout arabalarının hepsinde aynı sorun varmış yani pug. lpg ye uyumlu değilmiş.
    12-16000 tl ye aldım 1 yıldır bende ama km nin çogu bana ait
    13-Hiç yolda bıraktımı
    13-sadece hareret göstergesi biraz yüksek gibi gördük sonra kendine geldi yolda hiç kalmadım
    14-kesinlikle olabilir fiyatına göre donanım olarak çok çok iyi

• quote:

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1- Hyundai Accent 2002 Milenyum Kasa.
    2- 1.5 Lpg'li.
    3- Ş.içi yakıt 24 kuruş. Hatta hesapta 24.24242424 diye gidiyordu :) Ş.Dışı 90 ile 18 kuruşlarda diye tahmin ediyorum.
    4- Lpg takılmadan öncesiyle sonrası arasında pek bi fark yok. Performansından memnunum. Daha ne olsun :)
    5- Pek değil. Kuru plastik işte
    6- Her çukuru hissedebiliyorsun ve amortisörleri çok çabuk patlamakta. Ama yol tutuşundan son derece memnunum.
    7- Frenleri bakımını yapıldığı sürece iyi bunda lastik faktörü de önemli. Manuel vites.
    8- Ses yalıtımı konusunda çok vasat. Hatta her accent kullanıcısı bu konuda şikayetçidir diyebilirim.
    9- Yetkili servise gitmedik bu güne kadar özel (tanıdık) serviste yaptırırız, 200ü geçmez bütün bakımları aksine bir sorun çıkmadıkça.
    10- Amortisör sorunu. Bi türlü çaresini bulamadık.
    11- 127.000'deyiz, maşallah şimdiye kadar tık demedi. (Akü bitmesi gibi ufak çaplı araçtan kaynaklanmayan sorun hariç)
    12- 54.000 km'de aldık, tam 4 sene oluyor bizde.
    13- Çok şükür hiç bırakmadı.
    14- Biraz daha Km ilerledikten sonra Era'ya terfi düşünüyoruz.

Eğer orta sınıf ve pek lükse düşkün bir aile değilseniz, sorunsuzluk istiyorsanız. 1.5 motor olmak şartıyla tam ideal.

2000 Ford Focus Ambiente GP
    2-Motoru kaç.
    1600cc 100hp 16V
    sehir içi lpg'de 11 litre şehir dışı 100 km'de 5.5
    tatminkar,0-100 Sedan olması sebebiyle 11.0 sn de çıkabiliyor . Max hız ise 200-205 km/h arası
    Mazlzeme kalitesi güzel yumuşak doknunuşlu malzemeler kullanılmış tasarım New Edge tasarımı her araçtan ayrılıyor.
    Konfor orta seviyede ,Yol tutuş C segmentinin başında sayılır ,Süspansiyonları sert konforlu ve güvenilir bir yolculuk sağlıyor.
    ABS fren sistemi ile güvenli bir fren sistemi var. Manuel vites kullanıyorum .
    8-Ses yatılımı nasıl?
    İlk çaşıştığında hafif içeri ses veriyor fakat sonradan motor sesi duyulmuyor. Ama yüksek hızlarda lastik sesini içeri alıyor Focus Bey.
    Yetkili servisler için tam cevap veremeyecğim. 10bin masraf 104 tl ödemiştim.
    Sadece hararet yükseldi o da filtreye hava kaçmış onu hallettik.
    104.460km.
    18bin tl 'ye 2 Ay önce boyasız.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Çok şükür yolda bırakmadı
    Evet Yeni FOCUS III 'lerle ilgileniyorum.

Tavsiye edermisiniz?
    Evet tavsiye ederim şürüş dinamikleri çok güzel bir araçtır.

• Yeni kasa Civic Sedan değerlendirmesi de benden gelsin o zaman

1-HAngi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model

2012 model Honda Civic Elegance 1.6 Benzinli Otomatik.

2-Motoru kaç.

1.6 Benzinli

Araç yeni olduğu için şehir dışına çıkılmadı henüz. Şehir içinde de İstanbul'da ve genellikle atak kullanımda anlık tüketim 12.7 lt şu an.

4-Performansından memnun musunuz?

Memnunum. 1.6 125 bg ve tam otomatik vites olduğunu göz önünde bulunduruyorum.

Memnun sayılırım. Plastik kalitesi biraz daha iyi olabilirdi. Ama onun dışında memnunum.

Süspansiyonlarından çok memnunum. Ne çok yumuşak, ne de çok sert. Yol tutuş konusunda da sıkıntı yok zaten VSA var.

Frenler bir önceki aracım 2008 Corolla'ya göre daha iyi. Vites olarak 5 ileri tam otomatik vites kullanıyorum.

8-Ses yatılımı nasıl?

Ses yalıtımından memnunum.

Servis çalışanlarının ilgisinden memnunum. Daha bakıma girmedi araç henüz bugün 1000 km oldu.

Herhangi bir sorunla karşılaşmadım henüz. Sadece ECON modu açık olduğunda klima açıksa zaten performansı düşük olan klimanın performansı iyice düşüyor, motor dik yokuşlarda bayılıyor. ECON modu kapalıysa sıkıntı yok.

1014 km olması lazım. Şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım çok şükür. Sadece boya biraz ince o kadar.

53.000 tl olması lazım aracın fiyatı. 3 haftadır bizde.

13-Hiç yolda bıraktımı

Hayır.

Evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: 'Şükrü

2000 Ford Focus Ambiente GP
    2-Motoru kaç.
    1600cc 100hp 16V
    sehir içi lpg'de 11 litre şehir dışı 100 km'de 5.5
    tatminkar,0-100 Sedan olması sebebiyle 11.0 sn de çıkabiliyor . Max hız ise 200-205 km/h arası
    Mazlzeme kalitesi güzel yumuşak doknunuşlu malzemeler kullanılmış tasarım New Edge tasarımı her araçtan ayrılıyor.
    Konfor orta seviyede ,Yol tutuş C segmentinin başında sayılır ,Süspansiyonları sert konforlu ve güvenilir bir yolculuk sağlıyor.
    ABS fren sistemi ile güvenli bir fren sistemi var. Manuel vites kullanıyorum .
    8-Ses yatılımı nasıl?
    İlk çaşıştığında hafif içeri ses veriyor fakat sonradan motor sesi duyulmuyor. Ama yüksek hızlarda lastik sesini içeri alıyor Focus Bey.
    Yetkili servisler için tam cevap veremeyecğim. 10bin masraf 104 tl ödemiştim.
    Sadece hararet yükseldi o da filtreye hava kaçmış onu hallettik.
    104.460km.
    18bin tl 'ye 2 Ay önce boyasız.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Çok şükür yolda bırakmadı
    Evet Yeni FOCUS III 'lerle ilgileniyorum.

Tavsiye edermisiniz?
    Evet tavsiye ederim şürüş dinamikleri çok güzel bir araçtır.
    merhaba skrbsr96
    bende de malüm 2001 focus ambiente gp sedan manuel var. (sizden önce aracım hakkındaki düşüncelerimi forumda paylaşmıştım)
    sorum şehir dışındaki yakıt tüketiminizle ilgili
    nasıl 5.5 değerini bulabildiniz??
    ben en makul 7.8 (lpg) değeri yakalıyorum tabi normal bir hızla (110-120)
    bir sırrını varsa paylaşırsanız sevinirim.
    sağlıcakla kalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysn_81 -- 8 Temmuz 2012; 13:54:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysn_81

merhaba skrbsr96
    bende de malüm 2001 focus ambiente gp sedan manuel var. (sizden önce aracım hakkındaki düşüncelerimi forumda paylaşmıştım)
    sorum şehir dışındaki yakıt tüketiminizle ilgili
    nasıl 5.5 değerini bulabildiniz??
    ben en makul 7.8 (lpg) değeri yakalıyorum tabi normal bir hızla (110-120)
    bir sırrını varsa paylaşırsanız sevinirim.
    sağlıcakla kalın

O 5.5 i kafamdan hesap yaparak yazmıştım. Hatam olabilir.
    Şöyle diyim BRC Lpg var LPG bitti Benzine geçmişti aracım. Sonra 70 liralık Gaz Aldım. Günlük Km sayacını sıfırladım 509.7 km'deydi. Lpg Son ışığı yanıp yanıp sönüyordu sanırım bir 10 km daha götürürdü LPG ile Ortalama 0,14 krş yakmış olunuyor. 6.0 6.5 L arası değişiyor rakam.Şehir içi kullanımlar da dahil. 5.5 Yanlış hesapladım Affınıza sığınıyorum.Ortalama Hız =100 km/h.
    Sizde Sağlıcakla Kalın.

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model 2012 Model Astra J
    2-Motoru kaç. 1598cc
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. Benzin kullanıyorum. Şehir içi: 8.5, şehir dışı 8
    4-Performansından memnunmusunuz? Yeterli
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl? İşçiliğinden ve malzeme kalitesi iyi, memnunum
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. Konforlu, süspansiyonları yumuşak, yol tutuş olarak yüksek hızlarda ve rüzgarlı havalarda kalp krizi geçirtebilir. Mümkün olduğunca 120 barajını geçmemek lazım
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? Frenler yumuşak, Manuel vites kullanıyorum.
    8-Ses yatılımı nasıl? Focus'tan sonra cennet.
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? Bakıma girmedi araç daha ama 60.000 bakımının 1.300TL olduğunu söylesem yeterli olur herhalde.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Fren diski ve motor suyu sorunu, 3000km'de karşılaştım, 6000km'de karşılaştım düzenli bir artış var 9000km'de de karşılaşmayı bekliyorum
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir? 6500km'deyim, ciddi bir problem yok. Sadece 1 sefer fren diskleri törpülendi yetmedi komple termostat sistemi dğeişti yetmedi rot başları değişti o da yetmedi törpülenen fren diskleri değişti yine yetmedi balataları değişti
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? 40,000TL'ye aldım, 3.5 aydır bende.
    13-Hiç yolda bıraktımı Hayır.
    14-Bir daha aynısını Veya bir üst modelini tercih edermisiniz. Hayır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beamer -- 12 Temmuz 2012; 13:30:35 >

Peugeot 406 SV-2000

2-Motoru kaç.
    2000 cc.

3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. LPG - Ş.içi : 30 krş Ş.dışı : 27 krş

Kasa ağır olduğu için kalkış hariç süper 220 km'ye çıkış zor değil.

Kalite C sınıfı araclara yakın, iyi.

Süspansiyonu sert at yüzden yok tutuşu süper. Arka tekerler virajda direksiyonun tersine %10 dönüyor. Bu da virajlar'a daha sağlam girmesini sağlıyo. Konfor full modellerde çok çok güzel .

Frenler orta derece'de süper de değil kötü de değil. Düz vites.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    130 km'den sonra motor'un sesi geliyo.

Parça fiyatları sınıfına göre abartılı değil. servis'ler biraz sıkıntı fiyat konusunda.

Gaz ve benzin ayarları karisiyor. Ecu sıfırlaninca geçiyor.

145.000 km. Tek büyük sorun enjektörlerde çıktı.

1 yıldır bizde 18.000 TL.

13-Hiç yolda bıraktımı
    1 Kere oldu o da termostat pas yaptığı için hararet sorunu oldu.

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. Her zaman.

• Aracın 2.el mi yoksa sıfır mı alındığı
    2. elinin piyasa şartları da bence önemli
    2007 model Honda City
    2-Motoru kaç.
    1339 CC(1.4 diye geçiyor.
    Benzin Şehiriçi 7 şehirler arası 5-5.5 arası
    Bize yetiyor ama sakin kullanım için ideal performanslı kullanım için çok uygun değil
    Aracın en iyi olduğu konudur,C sınıfı hissettiriyor.
    Konfor da çok iyi ama yol tutuş 120'den sonra sıkıntılı
    Mükemmel değil ama şimdiye kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadık.Düz vites
    8-Ses yatılımı nasıl? p
    Kaymak asfaltta süper,pütürlü asfaltta berbat
    9-)etkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Çok pahalı 20.000 bakımı 400TL
    3 senede yağını değiştirmemize rağmen yolda bırakmadı.
    24.000km'de
    25.000tl'ye almıştık.2007'den yani ilk alındığından beri bizde
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır
    Yeni kasa City çok pahalı,kesinlikle hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.1.1.1 -- 18 Eylül 2012; 15:49:04 >

• 1- Hangi marka araç kullanıyorsunuz? Kaç model ?
    Volkswagen Caddy Trendline - 2011

2- Motoru kaç cc?
    1600 cc 102 ps

3- Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır? Ne tür yakıt kullanıyorsunuz?
    Ş.i 7,7 - Ş.D 5,5 - Euro Diesel

4- Performansından memnun musunuz?
    Dsg olunca performans sıkıntısı asla .

5- Malzeme kalitesi olarak memnun musunuz? İşçilik nasıl?
    Sınıfının en kalitelisi ve işçilik harika .

6- Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    Arkada oturanlar için makas olması rahatsız edici . Önde oturanlar için sıkıntı yok .

7- Frenleri nasıl? Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    Frenleri iyi arka ve ön Disk . Dsg 7 ileri

8- Ses yatılımı nasıl?
    120 kadar iyi ondan sonra rüzgar sesi alıyor hafif ticarilerde meşhurdur .

9- Yetkili servislerinden memnun musunuz? Bakım masraflarınızı kısa olarak 10bin, 20bin vb. ne kadar ödediniz?
    Kişilik olarak memnunum . Bakım fiyatı 2 kez 1.100 TL civarı ödedim . Servisi pahalı .

10- En önemlisi sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Sol arka sürgülü kapıdan gelen tıkırtı sesi menteşeden dolayı sorunu hallettiler . Başka sorunla karşılaşmadım .

11- Kaç km.desiniz? Şu ana kadar karşılaştığınız ciddi problemleriniz nelerdir?
    33.000 bin km hiç bir sorun yok .

12- Fiyat ve kaç yıldır aracın sizde olduğu?
    47 bin TL aldım 1 sene 2 ay oldu .

13- Hiç yolda bıraktı mı?
    Hayır .

14- Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih eder misiniz?
    Hayır . Bir sonraki aracım ya Tiguan ya da Q3 olur .

15- Tavsiye eder misiniz?
    Kesinlikle Ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 18 Eylül 2012; 23:28:05 >

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model = 2004 model opel corsa c
    2-Motoru kaç. = 1.0 cc
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. şehir içi kullanıma göre 5.5 ile 6.5 arası. Uzun yolda 4.0 ile 5.0 lt arası. 95 oktan benzin kullanıyorum.
    4-Performansından memnunmusunuz? = beklenenin üzerinde perfonmasın var. memnunum.
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl? =2004 model bir araba için çok iyi
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. yol tutuşu ve konforu sınıfına göre güzel
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? ABS olsa daha iyi olurdu ama frenleri güzel. düz vites kullanıyorum.
    8-Ses yatılımı nasıl? Sınıfına ve modeline göre güzel.
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? memnunum 10 bin bakım aralığı.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? sadece devirdaim su kaçırdı 200 tl ye hallettik. 123 bin km de oldu.
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir? 124 bin km de aracım şuana kadar büyük bir sorun yaşamadım.
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? 1 yıldır bende.
    13-Hiç yolda bıraktımı = şu ana kadar hiç bırakmadı

Tavsiye edermisiniz?

Yakıt tüketimi düşünenler için çok güzel bir araba bir depo 45 lt benzin ile uzun yolda 90 ile 110 km hız ile ilerlerseniz 900 km yapabiliyorsunuz. sabırlı olup 90 civarı giderseniz 1000 km den fazla bir depo ile çok rahat yapabilirsiniz.Şehir içi içinde ideal bir araba, Hem parketmesi kolay hemde yakıtı gerçekten çok az. 100 tl lik benzin bana bazen 2 ay gidiyor. Tamamen kısa mesafe 100 tl lik benzin ile 300 km yol yapabiliyorum. Ancak aracın önü çok alçak stabilize yollarda çok dikkat etmek gerekiyor. Ben 50 tl ye karter koruma aldım ve şuan vursam bile çok problem olmuyor. Birde corsa c lerin çoğunda olan direksiyondan gelen tıkırtılar var. Onun tamiri mümkün ancak iyi bir ustaya denk gelirsem anca yaptırırım. Son hız olarak 170 km yi gördüm. Aracım beklenenden çok daha fazla seri ama klimayı açtığımda ister istemez perfonmans kaybı yaşayabiliyorsunuz ama pek problem olmuyor. Genel anlamda aracımdan çok memnunum ve aldığım fiyatın üstünde fiyat vermelerine rağmen 4- 5 yıl satmayı düşünmüyorum. Alacak olan arkadaşlara deneme sürüşü yapıp almalarını tavsiye ederim.

Ford FOCUS HB II - 2011

2-Motoru kaç.
    1.6 Benzinli 100 hp 154 nM Manuel Vites

Şehiriçi 8-9 litre benzin, 10 litre LPG, Şehirdışı 100 km sabit hızla 5,7-6 litre benzin, 7 litre LPG. Makul hızlarda fazla zorlamadan şehiriçinde hafif akıcı trafikte kullanırım.

Memnunum, 1250 kiloluk aracı rahatlıkla taşıyor. 5. vites biraz daha uzun tutulabilirmiş. 3000 devirde 105 km/s yapıyor.

(C) sınıfı standartlarında, birleştirme yerlerinden ses yok (60 bin km)

Konfor (C) sınıfı standartlarında, süspansiyonları muadillerine göre bir miktar sert. Arka süspansiyonlar multilink bağımsız olduğu için yol tutuşu oldukça iyi. Direksiyonu hisli ve seri tepki veriyor.

Frenleri iyi.

8-Ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı yetersiz. Asfalt gürültüsünü fazlasıyla alıyor.

Yetkili servise hiç gitmedim Allah yolumu düşürmesin.

Son 20 bin kmdir kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

60 bin kmde. 20 bin kmdir kullanıyorum, ciddi bir problem yaşamadım.

Şu anda piyasası 35 bin TL civarında, 1,5 yıldır bende.

13-Hiç yolda bıraktımı
    Bırakmadı.

Neden olmasın.

• 1- Opel Vectra 2006 model

2- 1.6 twinport 115 beygir

3- Şehir içi 9-10 litre arası, Şehir dışı 3 - 3.5 litre arası. En kaliteli benzini kullanıyorum.

4- Normalde 1.6 motorların vectraya yetmediği görüşü vardır ama benimki twinport motor. Biraz fazla gaz vererek uçuşa geçirebilirsiniz.

5- Malzeme kalitesi ve işçilik 10 üzerinden 15. İçine bindiğinizde size güven veriyor, tam bir Alman tankı.

6- Konforu tam bir D segmenti araç işte. Süspansiyon sert. Sert olduğu için uzun yolda yol tutuşu mükemmel ötesi, tam anlamıyla yere yapışıyor araba.

7- Frenler ön arka disk ve ABS var. Frenler gerçekten iyi ve bana güven veriyor. Vites olarak 5 ileri manuel vites. ( Birde 6. vitesi olsaydı çok iyi olurdu )

8- Ses yalıtımı iyi. Yüksek hızlarda biraz rüzgar sesi geliyor tabi ama diğer araçlara göre çok az.

9- Aracı 2 ay önce 47 binde aldım şu an 50.000 de, daha hiç serviste işim olmadı.

10- Tek sorunum Debriyajı sert. Bir de geri vitese geçerken gacırdama sesi geliyor servisle konuştum ses iyice artana kadar kullan dedi.

11- 50.000 km. Az önce bahsettiğim geri vitese geçme sorunundan başka ciddi sorunla karşılaşmadım.

12- 32.000 liraya aldım. 2 aydır bende.

13- 3 kere uzun yola gittim saat gibi çalışıyor. Aracı dayımdan almıştım bildiğim kadarı ile onu da hiç yolda bırakmadı.

14- Bu aracı daha 6-7 sene kullanmayı düşünüyorum. O zamana kadar Allah ne gösterir bilinmez ama o zaman fırsatım olursa sıfır bir insignia almayı isterim

• 1-Tofaş Kartal 1990 model
    2-1600 cc
    3-hesaplamadım
    4-idare eder devrini yakaldımı köpek gibi gidiyor
    5-koltukları yatağımdan daha rahat.Ön göğüs güneş altında ısındığında ses yapıyor
    6-Konfor konusunda tek mutlu olanlar böbrek taşı düşürmek isteyenler
    7-Frenlerin çalıştığını bi ana denk gelmedim.Manuel şanzıman
    8-Motorun sesi diğer sesleri bastırıyo zaten
    9-Bi kere yetkili servise gittim kapıdan kovdular.Önceki sahibi her 5.000 km de yapıyomuş bakımları bende öyle devam ediyorum.Bi kere bakım yaptım 170 tl ye sayamıycağım kadar malzeme aldım
    10-yaşından dolayı ufak tefek sorunlar oluyor.Büyük bi arıza yapmadı şimdiye kadar
    11-şu an 14.000 km de gerçek km si 200 küsür binlerde.Bi kere conta yaktı oda bizim hatamız
    12-4 yıl önce 3 milyara aldık
    13-Bi kere yolda akü bitti oda bizim hatamız üzerinde yüksek amperli ampüller vardı farları açtığımızda şarj dinamonun gücü yetmiyodu
    14-Evet hiç acımadan eşlek gibi kullanıyorum traktörün geçtiği yollara girebiliyoerum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

VW passat 1.8 tsi manuel-2008 model
    2-Motoru kaç.
    1800cc-1.8
    ş.içi 10 lt-ş.dışı 6-7 litre 95 oktan
    Plakayı okuyanlara sormak lazım :) bence iyi gidiyor.
    Memnunum.
    Diğer passatlara göre daha geniş lastiklere ve sert süspanyona sahip bazı yollarda rahatsızlık veriyor.
    Frenler iyi-manuel vites
    8-Ses yatılımı nasıl?
    İyi bence.
    15 binde bir 350-500 ödedik
    hararet müşürü bozuldu şu ana kadar başka sorun çıkarmadı.
    125 binde ciddi sorunla karşılaşmadım.
    2008 yılı 69bin tl ye aldım.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    bırakmadı
    Ederim.

Tavsiye edermisiniz?
    Ederim. Her ne kadar Türkiye'de fiyatlar uçuk olsada iyi araba ama şu an sıfır araç almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness88 -- 17 Temmuz 2014; 15:35:32 >

1998 B5 passat

2-Motoru kaç.

1.8

Lpg şehir içi 14-15lt şehir dışı 10-11 litre lpg

memnunum

cok memnunum işçilik zamanına göre cok iyi

konfor mükemmele yakın , süspansiyonlar yaşlandığı için biraz sertleşti , yol tutuş vasat

frenleri genel olarak iyi lakin biraz aşağıda kavrıyor

8-Ses yatılımı nasıl?

cok iyi yol sesi motor sesi az geliyor ama 120 130 dan sonra rüzgar sesi başlıyor

yetkili servis kullanmıyorum tanıdığım bildiğim özel bir servis var ve genel olarak memnunum lakin bakımlar diğer araçlara göre biraz daha pahalı

şimdiye kadar bi problemle karşılaşmadım ( çok şükür ) , ama yılından dolayı ufak tefek değişiklikler oldu mesela termik fan değişti

168 binde şuan çok çok şükür ki ciddi bi problemle karşılaşmadım

2 yıl olucak 20 bin tl ye aldım lakin babamın bi tanıdığı olduğu için temizliğine ve kullanışına göre fiyatı cok makul oldu

13-Hiç yolda bıraktımı

yolda bırakmak sayılırmı bilmem ama bi keresinde benzin borusundaki yırtılma yüzünden benzin akıttı sanayiye cok yakındık çalıştırmadan götürdük

kesinlikle tercih ederim , b5 , b5.5 veya b6 bu 3 ünden birini ileride kesinlikle ve kesinlikle ilk sırada düşünüyorum

Tavsiye edermisiniz?

kesinlikle tavsiye ederim

Allah herkezin gönlüne göre versin ..

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.