Şimdi Ara

FOCUS TDCİ POLEN FİLTRESİ NEREDE?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
33.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FOCUS II TDCİ DE POLEN FİLTRESİNİN YERİNİ BİR TÜRLÜ BULAMADIM. BİLEN YAZARSA SEVİNİRİM...

• Hocam en zor yerde...

Gaz pedalının soketini çıkar.

Gaz pedalını sök. 3 tane civatası var.

Polen filtresi de gaz pedalının sağındaki kapağın içinde. Kapağın da 2 tane civatası var.

Şimdi becerebilirsen polen filtresini fren pedalı ve mafsala çarpmadan değiştir.

Takıldığın yerde sor...

Kolay gelsin...
  • Söylemiştim gaz pedalının orda ama zor iş diye
  • İŞTE FORUMUN SEVİLME NEDENİ...
    ANINDA DETAYLI CEVAP...

YARIN SABAH İLK İŞİM POLEN FİLTRESİ OLACAK...
    NE KADAR ZOR OLURSA OLSUN, O ZIMBIRTI SÖKÜLÜYORSA ONU SÖKECEK KİŞİ BENİM... ÖNEMLİ OLAN YERİNİ ÖĞRENMEKTİ...
    TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR...
  • Aşağıdaki sıraya göre sök. Civataların numaraları da yazılı.

Gaz pedalını soketine dikkat et. Hassas davran. Yeni takacağın filtreyi de fren pedalına ve mafsala denk getirmeden, katlamadan tak.

Alttaki şema da kıyağımız olsun.

• HARİKASIN O.B.K...
  • ŞÖYLE BİR FOTO BULDUM...

• ne diye okadar zor bir yere koyar ford bu polen filtrelerini anlamam..
  • servisten kazanmak için...
  • quote:

Orjinalden alıntı: soldier_of_fortune

servisten kazanmak için...

Hiç sanmıyorum,servisler yoğunlukta uğraşmak bile istemiyorlar,2 kere geldi bu başıma,ikisinde de zorla değiştirttim.
  • o zaman sebep?
  • Uygun olduğu için oraya koymuşlardır...Kılık olsun die yapacaklarınız sanmıyorum o kadar zamanları bile yoktur tahminimce...Torpido altında zaten sigorta felan var
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

ŞÖYLE BİR FOTO BULDUM...

Resim doğru.

Pedal sökülmüş halde.

Yalnız pedalın alt civatasını sökmek kolay olsa da üst civatalar için mafsallı tornavida veya mafsallı 9 T gerekiyor.

Bir de söküp takana kadar beline ağrılar giriyor...

İkinci el aldığım aracım servis bakımlı. Tüm servis makbuzları mevcut. Yetkili servis şu km sine kadar toplam 3 kez polen filtresini değiştirdiğini yazmış ve faturalamış. Ancak benim aracımda gaz pedalını ilk defa ben söktüm. Pedalın civatalarının üstünde hala fabrika montajındaki boyalar vardı. Üstünden fabrika montajı polen filtresi çıktı ki o parça numarasında filtre TR'ye oem olarak giriş yapmamış.

Üşenen servis veya servis elemanı filtreyi değiştirmeden değiştirmiş gibi göstermiş defalarca... Söktüğüm filtre mümkün olabilecek en kirli ve tıkanık halde idi. Ve daha iki ay önce değiştiğine dair servis faturası vardı...

Varın siz düşünün...

Filtre neden oraya konmuştur? Yerden tasarruf sağlamak için. Sonuçta atıl biryer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 8 Temmuz 2009; 21:51:02 >
  • AL BENDEN DE O KADAR,
    BENİM ARAÇTA SERVİS BAKIMLI. ŞİMDİYE KADAR 3 DEFA DEĞİŞMİŞ OLMALI FATURALARA GÖRE. SABAH SÖKÜNCE ANLAYACAĞIZ...
    GERÇİ KLİMANIN SOĞUTMASI FENA DEĞİL AMA DEĞİŞİNCE DAHA DA İYİ OLACAKTIR...
  • sadece ülkemizdeki durum için düşünmeyin...
    kolay bir yere koysalar herkes söker-takar...
    insanları servvise bağlamanın kibar bir yolu...
    koskoca ford, polen filtresini daha kolay bir yere koyamaz mıydı?
    quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

Uygun olduğu için oraya koymuşlardır...Kılık olsun die yapacaklarınız sanmıyorum o kadar zamanları bile yoktur tahminimce...Torpido altında zaten sigorta felan var
  • FOCUS 1 DE DE POLEN FİLTRESİNE ULAŞMAK, SİLECEKLERİN ALTINDAKİ PLASTİĞİ HASARSIZ Bİ ŞEKİLDE SÖKMEK, SONRA YERİNE OTURTMAK ZORDU...
    FOCUS II DE ZOR GÖRÜNÜYOR... BAKSANIZA SERVİSTEKİ ELEMANLAR BİLE, DEĞİŞMEDİKLERİ HALDE DEĞİŞİLMİŞ GİBİ POLEN FİLTRESİNİN PARASINI ALMIŞLAR... BU RESMEN HIRSIZLIK... GEL DE GÜVEN ŞİMDİ SERVİSLERE...
  • Orjinalden alıntı: soldier_of_fortune

sadece ülkemizdeki durum için düşünmeyin...
    kolay bir yere koysalar herkes söker-takar...
    insanları servvise bağlamanın kibar bir yolu...
    koskoca ford, polen filtresini daha kolay bir yere koyamaz mıydı?
    Orjinalden alıntı: Erdm24

Servise bağlamanın en kibar yolu bence Garanti'dir
    Kendini bile zorlayacak bişeyi bile bile yaparmı ? Sanmıyorum...
  • BU SABAH, İLK İŞ OLARAK POLEN OLAYINA GİRİŞTİM...
    ÖNCE TAKIMLARI HAZIRLADIM. GEREKLİ OLAN 10-11 VE 8-9 YILDIZ ANAHTAR VE T KOLLU LOKMA..

ÖNCE GAZ PEDALINI 10-11 ANAHTARLA SÖKTÜM. TAM YERİNDEN ÇIKARMADAN PEDAL ÜZERİNDEKİ ELEKTRİK SOKETİNİ ÇIKARDIM.

ARDINDAN POLEN FİLTRESİ KAPAĞINI 8-9 ANAHTARLA SÖKTÜM... BURAYA KADAR KOLAY OLDU. POLEN FİLTRESİNİ BÜKMEDEN YERİNDEN ÇIKARMAK İMKANSIZ. DIŞARIYA DOĞRU ÇEKERKEN EĞMEK GEREKTİ, ANCAK ÖYLE ÇIKARABİLDİM... OLDUKÇA KİRLİYDİ...

YENİSİNİ YERİNE EĞİP BÜKMEDEN TAKMAK TA ZOR OLDU. TAKARKEN MUTLAKA BİRAZ EĞİKLİK OLUYOR FİLTREDE. ANCAK YUVASINA TAM OLARAK OTURUYOR. SONUÇTA ŞİMDİ KLİMA DAHA İYİ ÜFLÜYOR...
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

BU SABAH, İLK İŞ OLARAK POLEN OLAYINA GİRİŞTİM...
    ....

SONUÇTA ŞİMDİ KLİMA DAHA İYİ ÜFLÜYOR...

Eline sağlık hocam.

Güzel iş başardın. Tebrikler...
  • Roverci ve O.B.K Ellerinize sağlık, bu işi yapmak isteyenlere de referans olur paylaşımınız.

Ben de Megane II'nin polen filtresi nerede diye sorsam? :) Hatta elimizde imkan varsa konunun da adı ve içeriğini C sınıfı araçlarda polen filtresi konumlandırması ve değişimi olarak güncellesek herkese faydası dokunabilir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.