Şimdi Ara

Passat mı İnsignia mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
0
Favori
19.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tehlikenin farkında mısın ?

elma armut değil ki bunlar?

kaç motor?bütçe ne?en boş mu?en dolu mu?

detay belirtirseniz bişeyler çıkar ama bu haliyle tartışma çıkar
  • fırtına öncesi sessizlik. dıdım dıdım dıdım dıdım gerilim müziğide benden olsun :D
  • bu topicin sonuunda kazanan şiddet ve kilit olacak
  • Süper bi karşılaştırma olmuş bekleyip görelim
  • İkisine de oturdum. Koltuk rahatlığı tartışmasız insigniada.
  • ya hep aynı topik :) şu mu bumu diyeceğinize ikisinide alın beğenmediğinizi satarsınız
  • OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180 HP

Dün Adana Polat Otogaz'da BRC marka Sıralı Sistem LPG takıldı, sahibi motorun çok güçlü ama çok yaktığını ve bu nedenle LPG taktığını söyledi. Aslında Almanya'daki gibi motor hacmine bağlı vergi rahatsızlığı olmadan satın alabilsek bu otomobilleri büyük hacimli dizel motorlu, otomatik vitesli, full konfor özelliklere sahip bir OPEL INSIGNIA konfigüre ederdik ama cesur olanlar 1.6 115 HP alıyor, kahraman olanlar da 1.6 180 HP alıyor Türkiye'de. Dizel alanı daha duymadım ve yollarda da görmedim.

Passat mı İnsignia mı ?
  • Zaten opele karsı ayrı bir sempatim var benim..

Bugune dek günlük kullandıgım araçlarımın hepsi opel oldu

Astra Classic
    Opel Corsa
    Opel Corsa yeni kasa
    Astra 1.6 Twinport güncel kasa..

Sadece arada şirket aracı olarak megane kullandık almaz olaydık her bindigimde bitarafı arızalandı..

hiç hazzalmadım. Bu seçimde de birini tercih etmem gerekirse opel derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bay Wesley

0 passat mı alınır insignia mı?

Güntekin: Rıdvan ne olur?

Rıdvan: Gol olur.

Güntekin: Goolllll!!!
  • opel ingisnia V6 turbo...geçen markete birşeyler almak için girdim ve dışarı çıktığımda gözüme iliştiğinde heşey ağır çekim ilerlemeye başladı nasıl kitlendi isem...jantları sanırım 19-20 inç arası ve arka bencinde V6 turbo yazıyordu...inanılmaz bir araba

Passat mı İnsignia mı ?
  • arkadaş belki passat cc almayı düşünüyor olabilir gerçi hiç açıklayıcı bir bilgi vermedi ama
  • @ Taner Göde;

Insignia kulübünde 80 kişi Insignia kullanıyorsa,65'i 1.6 Turbo 180 Hp.
    Onlarda çok yaktığından şikayetçi değil aslında.
    35 Kuruş civarı yakıyormuş ama sakin kullanımda normal 1.6 motor kadar yakıyormuş.

E altınızda 180 tane beygirle,sakin kullanmakta biraz zor olur heralde

Konuyu açan arkadaşa gelince.

Bende bu iki araç arasında kaldım uzun zamandır.
    Insignia 1.6 T 180 Hp-Passat 1.4 TSI Comfortline...

İki aracıda defalarca test ettim.
    Konfor ve rahatlık için Insignia derim.
    Passatın koltukları biraz dar geliyor bana ama amörtisörleri çok güzel.
    Insigniada ise inanılmaz bir oturma rahatlığı var,hiç yormayacak hissi veriyor ama amörtisörler sert.
    Amörtisörlerin sert olması diekl olarak yol tutuşa + değer kazandırıyor.

Malzeme kalitesinde Insignia yine biraz önde.
    Ama işçilik olarak biraz geride.

2010 modellerde düzelecek inşallah.

Onun dışında dış görünüş olarak Passat her zaman ağırbaşlıdır.
    Insignia ise kalk gidelim dermiş gibi bir duruşa sahiptir.
    Bu zevk meselesi,ben ikisinide çok beğeniyorum.

İç görünüm ve kullanım kolaylığı olarak Passat biraz geniş.
    Özellikle arka diz mesafesi ve tavan yüksekliği Insigniadan önde.
    Onun ışında herşeyiyle Insignia.
    Gerçi Passatta herşeye hakim olma duygusu kazandırıyor,sorun yok.

Motor ve performans olarak Passat ekonomik bir araç.
    Ancak Insignia normal 1.6 motorlara göre km de 5 kuruş fazla yakar ama hakkını verir.
    Hızlanma ve ivmelenme süper,defalarca test ettim.

Passatıbnda ondan pek farkı yok aslında...

Sonuç olarak iki araçta sınıfının lider araçlarından.
    Ancak Passat yılların verdiği sorunsuzluk ile,işini şansa bırakmak istemeyenlerin tercihi.
    Onun dışında konfor,kalite,performans arayanlar için Insignia

Ama ben hala içinden çıkamadım
    Ne alacağıma karar veremedim.

Saygılar.

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

• Tabikide Passat. İnsignia'nın reklamı çok abartılarak yapıldı. Yok öyle araba yok şöyle araba diye. Size birşey söyliyeyim mi, Opelin diğer modelleri güzel fena değil. Ama İnsignia'ya verilen paraya ben acırım kardeşim. Ona vereceğim giderim Audi yada Volvo alırım . . .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

Tabikide Passat. İnsignia'nın reklamı çok abartılarak yapıldı. Yok öyle araba yok şöyle araba diye. Size birşey söyliyeyim mi, Opelin diğer modelleri güzel fena değil. Ama İnsignia'ya verilen paraya ben acırım kardeşim. Ona vereceğim giderim Audi yada Volvo alırım . . .

Insigniaya verdi,ğin parayla hangi Volvoyu ya da Audiyi alabilirsin acaba?
    Şu anda Full versiyon 1.6 Turbo 61.000 tl...

Bu paraya bu donanımda,bu kalitede,bu performansta alınacak araba YOK!

Opel bölümünde Insignia Club var.
    Gir bak bakalım kim arabasından memnun değil?

Ondan sonra bu paraya acırım de.
  • Fiyatlar da çok iyi, 115 HP almaya gerek yok. Otomatik vites kutusu seçeneği ne zaman geliyor? Satın alacak olsam 1.6 180 HP Cosmo ve aşağıdaki koyu ile yazılan opsiyonları alırdım.

Insignia NB 1.6 180 HP - Benzinli Edition 54.564
    Insignia NB 1.6 180 HP - Benzinli Sport 59.322
    Insignia NB 1.6 180 HP - Benzinli Cosmo 61.616

Insignia NB 1.6 lt motorlar ile Metalik Renk 954

Insignia NB Cosmo - 1.6 lt 180 HP motorlar ile Flexride Şasi Sistemi 2.148
    Insignia NB Cosmo - 1.6 lt motorlar ile DVD800 Navigasyon 3.122

Insignia NB Edition - 1.6 lt motorlar ile 18 İnç Hafif Alaşım Jantlar 1.432
    Insignia NB Edition - 1.6 lt motorlar ile Sunroof Paketi 2.148

Insignia NB Edition ve Cosmo - 1.6 lt motorlar ile Deri Döşeme (Siyah veya Bej) 2.865
    Insignia NB Edition ve Sport - 1.6 lt motorlar ile Elegance Paket 2.196
    Insignia NB Edition ve Sport - 1.6 lt motorlar ile Premium Paket - CD500 5.273
    Insignia NB Edition ve Sport - 1.6 lt motorlar ile Premium Paket - DVD800 6.134
    Insignia NB Sport ve Cosmo - 1.6 lt 180 HP 19 İnç Hafif Alaşım Jantlar 1.432
    Insignia NB Sport ve Cosmo - 1.6 lt 180 HP 20 İnç Hafif Alaşım Jantlar 2.569
    Insignia NB Sport ve Cosmo - 1.6 lt motorlar ile Ergonomik Spor Deri Koltuk (Siyah) 3.819
    Insignia NB Sport ve Cosmo - 1.6 lt motorlar ile Infinity Ses Sistemi 1.671
    Insignia NB Sport ve Cosmo - 1.6 lt motorlar ile Sunroof 1.910

61.616 Araç Bedeli
    954 Metealik Renk
    2.148 FlexRide
    3.122 DVD800 Navigasyon
    1.432 19" Hafif Alaşım Jant
    3.819 Ergo Spor Deri Koltuk
    1.671 Infinity Ses Sistemi
    1.910 Sunroof

76.672 TL Full Donanım Araç Bedeli

• fotolardan sadece iç - dış tasarım olarak bir kıyaslama yapabiliriz, bununla ilgili çok detaylı fotoları club web sitemizde bulabilirsiniz. yorumlarınızı da isim ve e-mail yazarak üye olmadan da bırakabilrisiniz. bu konular hassas olduğundan dolayı lütfen kırıcı yorum yapılmamasını rica ederim. (birçok arkadaş bu tartışmalar yüzünden banlandı biliyorsunuz)

dediğim gibi sadece iç ve dış tasarım olarak fotolardan kıyaslama yapabiliriz, bunun dışında donanım, motor veya fiyat kıyaslaması (fotolara bakarak) yapılamaz.

passat da insignia da güzel araçar olmasa zaten kıyaslama da olmazdı...

herkesi yorum yapmaya bekliyoruz!

ek: ayrıca bir anket de koydum linke, sonucu buradan duyururum.
    (tabii ki sonuç bir gösterge değil çünkü o site insignia fanlarına ait bir site olduğundan insignia oylarının daha fazla çıkması da doğal olacaktır.)

http://opelinsigniaclub.wordpress.com/2009/06/19/insignia-mi-passat-mi-sizce/

Passat mı İnsignia mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aongoren -- 3 Temmuz 2009; 10:40:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OverDrıve

quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

Tabikide Passat. İnsignia'nın reklamı çok abartılarak yapıldı. Yok öyle araba yok şöyle araba diye. Size birşey söyliyeyim mi, Opelin diğer modelleri güzel fena değil. Ama İnsignia'ya verilen paraya ben acırım kardeşim. Ona vereceğim giderim Audi yada Volvo alırım . . .

Insigniaya verdi,ğin parayla hangi Volvoyu ya da Audiyi alabilirsin acaba?
    Şu anda Full versiyon 1.6 Turbo 61.000 tl...

Bu paraya bu donanımda,bu kalitede,bu performansta alınacak araba YOK!

Opel bölümünde Insignia Club var.
    Gir bak bakalım kim arabasından memnun değil?

Ondan sonra bu paraya acırım de.

- Fanatikler arabalarına toz kondurmazlar her zaman memnunuz der. Bu böyle devam etmiştir. Halen aynı görüşteyim. Opelin yaptığı bütün arabalar güzel alınacak ve kullanılacak arabalar. Ama bu İnsignia'ya verilen paraya acırım. Önceki mesajımda söylediğim gibi ona vereceğin 61.000 ile üç aşağı beş yukarı daha güzel bir araç alınabilir. Ben tam fiyatı ile yorum yapmadım. Leb demeden leblebiyi anlayın biraz . . .

• Geçen gün Insignia konusuna girdim,şehiriçinde 13-14 lt/100 km yakıt tüketiminden bahsediliyordu,tabi ki ne kadar ekmek o kadar köfte;ama LPG'siz kullanmak her babayiğidin harcı değil;ama LPG takılırsa çok iyi olabilir.

Yalnız konunuz havada kalmış,arabadan istedikleriniz neler,dizel mi olacak yoksa benzinli mi?

Bu arada konu açılmışken sorayım,niye CDTI fazla satmadı,gördüklerim genelde TURBO olanı,arada 115 HP'likler de oluyor,fakat sadece 1 kere CDTI gördüm,o da 34 plakaydı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Geçen gün Insignia konusuna girdim,şehiriçinde 13-14 lt/100 km yakıt tüketiminden bahsediliyordu,tabi ki ne kadar ekmek o kadar köfte;ama LPG'siz kullanmak her babayiğidin harcı değil;ama LPG takılırsa çok iyi olabilir.

Yalnız konunuz havada kalmış,arabadan istedikleriniz neler,dizel mi olacak yoksa benzinli mi?

Bu arada konu açılmışken sorayım,niye CDTI fazla satmadı,gördüklerim genelde TURBO olanı,arada 115 HP'likler de oluyor,fakat sadece 1 kere CDTI gördüm,o da 34 plakaydı.

Verilen vergiden dolayı alınmıyor CDTI. 77000'e satılıyor 160 HP olan. Vergisi de var tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 3 Temmuz 2009; 11:28:23 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.