Şimdi Ara

Aırties RT-206=RT205

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
14.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slmlar arkadaşlar geçen gün mecidiyeköydeki airtiesa rt-206 götürdüm sorunu çalıştıktan bir süre sonra wi-fi kapanması ve modemin menülerine dahi girilmemesiydi.Götürdüm sorunu anlattım rt-205 ile değişim yaptılar.Teknik serviste çalışan elemanlarla biraz muhabbet etme şansım oldu.Ben kendilerine rt-206 ile rt-205 aynı devre yapısı bire bir aynı rt-206ya rt-205 yazılımı yüklesek olurmu şeklinde bir soru sordum.2 modemi de inceleyenler bu modemler arasında ki 3 farkı bulmuşlardır zaten...
    1. si rt-206 ile sadece ttnet kullanabiliyorsun yani smile-biri ile bu modemi kullanamazsın
    2. si devre yapısında sadece 2-3 adet girişteki voltajı filtre edicek kondansatör rt-206da bulunmuyor
    3. sü rt-206nın dış plastiği biraz değişik
    Ben bunları sayınca ordaki çalışanlar bana rt-206 nın sadece yazılımı değiştirilerek rt-205 olduğunu ve bununda herhangi bir garanti kapsamından çıkmayacağını söylediler.Bende Rt-205 firmwire ini rt-206ya yüklesek olurmu dedim çalışan arkadaşlar ise önemli olan firmwire değil firmwirei çalıştıran bootloader dosyası şeklinde bi cevap verdiler.Kısaca elinde rt-206 olan kullanıcılar rahatlıkla ısp sorunu olmadan isterse smile-biri adsl yada önceki kullandığınız gibi ttneti kullanabilirler.Şimdiden kolay gelsin...

• o bişe mi kardeş ap 301 ile 302 arasındaki fark ne ? cihazlar karalı fakat hepsi aynı sayılır
  • hepsi de aynı değişen birşey sadece arayüz oynama
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Slmlar arkadaşlar geçen gün mecidiyeköydeki airtiesa rt-206 götürdüm sorunu çalıştıktan bir süre sonra wi-fi kapanması ve modemin menülerine dahi girilmemesiydi.Götürdüm sorunu anlattım rt-205 ile değişim yaptılar.Teknik serviste çalışan elemanlarla biraz muhabbet etme şansım oldu.Ben kendilerine rt-206 ile rt-205 aynı devre yapısı bire bir aynı rt-206ya rt-205 yazılımı yüklesek olurmu şeklinde bir soru sordum.2 modemi de inceleyenler bu modemler arasında ki 3 farkı bulmuşlardır zaten...
    1. si rt-206 ile sadece ttnet kullanabiliyorsun yani smile-biri ile bu modemi kullanamazsın
    2. si devre yapısında sadece 2-3 adet girişteki voltajı filtre edicek kondansatör rt-206da bulunmuyor
    Ben bunları sayınca ordaki çalışanlar bana rt-206 nın sadece yazılımı değiştirilerek rt-205 olduğunu ve bununda herhangi bir garanti kapsamından çıkmayacağını söylediler.Bende Rt-205 firmwire ini rt-206ya yüklesek olurmu dedim çalışan arkadaşlar ise önemli olan firmwire değil firmwirei çalıştıran bootloader dosyası şeklinde bi cevap verdiler.Kısaca elinde rt-206 olan kullanıcılar rahatlıkla ısp sorunu olmadan isterse smile-biri adsl yada önceki kullandığınız gibi ttneti kullanabilirler.Şimdiden kolay gelsin...

dostum bunu açabilirmisin biraz. bende de rt-206 var ve ttnet abonesiyim. ancak aboneliğim bitince başka bir servis sağlayıcıya geçmek istiyorum. bu modemi nasıl kullanırım? şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Symbol

quote:

Slmlar arkadaşlar geçen gün mecidiyeköydeki airtiesa rt-206 götürdüm sorunu çalıştıktan bir süre sonra wi-fi kapanması ve modemin menülerine dahi girilmemesiydi.Götürdüm sorunu anlattım rt-205 ile değişim yaptılar.Teknik serviste çalışan elemanlarla biraz muhabbet etme şansım oldu.Ben kendilerine rt-206 ile rt-205 aynı devre yapısı bire bir aynı rt-206ya rt-205 yazılımı yüklesek olurmu şeklinde bir soru sordum.2 modemi de inceleyenler bu modemler arasında ki 3 farkı bulmuşlardır zaten...

dostum bunu açabilirmisin biraz. bende de rt-206 var ve ttnet abonesiyim. ancak aboneliğim bitince başka bir servis sağlayıcıya geçmek istiyorum. bu modemi nasıl kullanırım? şimdiden teşekkürler.

dostum sen bi soru sormuşsun ama bende sana bi soru sorayım

-rt206da wireless kapatıp sadece kablolu kullanabiliyor musun?
  • quote:

Evet.. nasıl olduğunu soracak mısın ?

onun yerine bende kablolu modem var onunla takas edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

Orijinalden alıntı: Symbol

quote:

denemedim ama elbette kapatılıyodur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

quote:

Evet.. nasıl olduğunu soracak mısın ?

onun yerine bende kablolu modem var onunla takas edelim

ben wireless kullanmayı sevmiyorum ama gerekli oluyor laptopu olan misafir geliyor falan bide telefondada wireless lazım kenarda dursun istiyorum 7/24 açık kalıp beni radyasyondan gebertmesin yeter
  • kardeş dediğim gibi oluyor nasıl olduğunu soracaksan arayüze gir kablosuz bölümünü incele...

detaya gerek yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

kardeş dediğim gibi oluyor nasıl olduğunu soracaksan arayüze gir kablosuz bölümünü incele...

detaya gerek yok sanırım

yok sağol detaya gerek yok ta takas falan edelim demişsin onu açıkladım
  • Slm arkadaşlar konu için mail gelmediğinden yazılanlardan haberdar değildim.Aklınızdaki soru işaretini düzeltmek için geldim.Kablosuz modemlerde radyasyon var demişsiniz.Bunu bi açıklayayım size.Elektrikle çalışan herşey etrafa radyasyon yayar.Çamaşır makinesi-bulaşık makinesi-kombi-tv-uydu alıcısı-monitör-kasa-ses sistemi ve en önemlisi max 1 metre önümüzde bulunan cep telefonu.Biraz elektrik-elektronik bilgisine sahip insanlar biraz önce saydığım bu elektrikli aletlerin neden radyasyon yaydığını bilirler ama bilmeyenler için söyleyeyim.Bu tür elektrikli aletlerde motor bulunur.Motorda ise sarılmış bobinler bulunur.Eğer elektrik bobinden geçerse etrafa radyasyon dalgası yayar.Kısaca bu dalgadan kaçmak imkansız.Bazılarınız der belki ben dikkat ediyorum yanımda telefon bile bulundurmuyorum kesinlikle cep telefonunuzun yanınızda bulunmaması önemli değil.Neden derseniz baz istasyonlarından yayılan sinyaller evinizde bahçenizde her yerde bulunmakta ki olmasaydı cep telefonlarımız çekmezdi.O yüzden modemdeki wireless'ı kapatarak bi nevi kendimizi kandırmış oluyoruz.Ayrıca şunuda açıklayayım modemin wireless-ethernet portunu kapatabiliyoruz.Modemin menülerinde her şey mevcut.Biraz olsun bilgilendirdiysem ne mutlu bana....
  • Sayın N-One.
    Bendeli modemde ttnet için üretilmiş. Rt-104. Denedim smile ile giremedim. Airties servisi mutlaka İstanbul aq gönderin dedi. Siz kullanılabileceğini söylemişsiniz ama açıklamamışsınız. Lütfen biraz açarmısınız.
  • Rt-206 modemleri (rt-104'ün normal sürümü varmı onu bilmiyorum) airties'e götürüp durumu açıkladığınızda (ben bunu smile-biri içinde kullanmak istiyorum dediğinizde yada not düştüğünüzde) ordaki çalışanlar modeminize normal versiyonu yüklüyolar böylece smile-biri adsli kendi modeminizle kullanabiliyorsunuz.

Yaptıkları şey şu biraz daha teknik detaya girersek eğer.Modemler zaten 1'e 1 aynı.Devre yapıları herşeyleri.Sen modemi gidip verip durumu açıklayınca modeme bootloader denilen bi yazılım ve rt-xxx modemin firmwire'ini yüklüyolar.Modemler zaten 1'e 1 aynı olduğu için ttnet kısıtlamasından modemin iç programındaki değişiklik sayesinde kurtulabiliyorsun.

Ttnet kendi adı altında modem üretmektense rt-205 rt-104 modemlere ttnet ile kullanılıcak şekilde firmwire ve bootloader yüklüyor.Bu yüzden smile biri vb. servis sağlayıcıları kullanamıyoruz.

Bu yaptığımız değişiklik modemimizin garanti dışı olmasını sağlıyor.Yeni çıkan pikatel airmax-pikatel combomax modemlere bootlader-firmwire yüklenmiyor.

Ayrıca pikatel modemler çok sık arıza yapıyorlar.Ttnet şuanda çin malı çok kalitesiz bi modem dağıtıyor (tp-link dışında) eğer ttnet abonesi olucaksanız sakın 2 yıl tahahüt vermeyin ve çin malı o modemlerden almayın.

Şuanda verilen tp-linkler'de pek iyi değiller ama çin malı modemlerden daha iyidir en azından.En iyi modemler bize denk gelmiş.

Biz net almadan önce (2007 civarı) zyxel modemlerden dağıtıyolarmış onlar daha da iyi

Ne uzun yazmışım bea
  • Bu arada tüm soruların cevaplarınıda vermiş oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N-0NE -- 12 Mart 2010; 19:47:59 >
  • peki wireless olsun bağlanma hızı olsun sana sorsak rt205 mi dersin yoksa rt 206 mı dersin n-one
  • evet hangisi daha iyi
  • arkadaşlar rt 206 nın çekim alanı daha iyi 205 aldım yeni duvarlardan geçemiyor yayın. mutfakta modem oturma odasında düşük bağlantı oluyor. 2 kat yukarıda rt 206 kullananlar var o bile orta düzeyde çekiyor
  • İlk cikan rt 205 ler farkli parcalar vardi zamanla bunlar degisti. 206 ve 205 aynımı hayır degil ilk versiyon 205 boarduyla cıktı sonraki cihazlar farkli boardlarla piyasada v2 v3 gibi v4 bambaska bir boarda sahip

206 yi 205 cevirebilirmisin? Hayır ceviremezsin. Ozel bir progla olur tum flashi silip yeniden yuklersin buda imkansiz birsey yazılımda acik bulup ordan degistirebilirsinki bunlada kımse ugrasmaz.

104TT de eski firmwarelerde kilit yok yeni yazilimlarda var. Duz 104ler var piyasada onun yazılımı yuklenıyor.

Kısaca 206 ve 104 leri bir kullanıcı yazılımını degistiremez. Soyle birsey olur. tek sadece kendi kullanıyorsa modemin ayarlarinda bir iki ayari degistirip diger isplerde kullanabilir.

PPPoE yi bridge alip ag baglantilarindada yeni baglanti olusturup adsl kullanıcı adi ve sifresini pc ye kaydererek bu sekilde diger isplerde kullanabilirsiniz modem kopru vazifesi gorup dis ip modem yerine pc ye duser ve net gelir.

Cogu modem cinde uretilir. uretici firmanin satin aldigi parcalarin montaji yapilir uretim ve maliyet acisindan artik cogu firma uretimi bu bolgelerde cin taiwan gibi

Elektronik cihaz alirken birazda sansiniz olmasi gerek aslinda bi urun aliyorsun 1 ay sonra bozuluyor 1 saatde bozuluyor bazılarıda yıllardir kullanıyor

Tabi bunda uretici firmalarin karini katlamak istemeside var tabikide

Herkese iyi aksamlar
  • arkadaşlar
    rt206 modeminizi bu yazılımı yükleyerek istediğiniz iss ile kullanabilirsiniz.
    YEnileri geldikçe eklerim ,ekrandaki yöndergeleri takip edin sorunsuz bir şeklide modeminizin rt-205 oldugnu göre3ceksiniz...
    http://rapid-share.com/files/454454081/TTLockFree_1.0.0.0.8_RT-206v1TT.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CumhurBahar -- 26 Mart 2011; 11:58:19 >
  • ben programı kurdum fakat bağlantım gidip gelmeye başladı.. modem kafayı yedi.. eski haline nasıl geri döndürebilirim..
    quote:

Orijinalden alıntı: hortlek

arkadaşlar
    rt206 modeminizi bu yazılımı yükleyerek istediğiniz iss ile kullanabilirsiniz.
    YEnileri geldikçe eklerim ,ekrandaki yöndergeleri takip edin sorunsuz bir şeklide modeminizin rt-205 oldugnu göre3ceksiniz...
    http://rapid-share.com/files/454454081/TTLockFree_1.0.0.0.8_RT-206v1TT.exe
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.