Şimdi Ara

Hangi Netbook?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru açık arkadaşlar, hangi netbook ve neden, sonuçta piyasadaki netbooklar benzer özellikler taşıyor, birbirlerinden ayrılan özellikleri ekran boyutu pil ömrü vs. olunca bunlara dikkat ediyorum, siz hangi marka-modeli önerirsiniz?

• Ekran çözünürlüğüne önem veriyorsanız Packard Bell Nebo modelini öneririm.

11.6" ekrana ve 1366x768 piksel çözünürlüğe sahip, yalnız işlemci performansı N270'e göre biraz geride kalıyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=38908

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan -- 2 Temmuz 2009; 18:55:55 >
  • 1- hiç ergonomik değil.
    o aletin başında hergün bir saat dur, excel mi kullanırsın, sunum hazırlarsın, film izlersin..
    6 ay sonra " arkadaş, neden boynu bükük geziyorsun? " diyen çıkabilir..

2- çabuk bıkacaksın.
    keşke almasaydım diyeceksin. çünkü, ne kadar ufak ebatda olsa da hamallığına katlanamayacaksın.
    bunun yerine daha teferruatlı bir cep telefonu almak daha iç açıcı olur. kurcala dur..

3- kısa sürede oyuncak haline gelecek.
    slax mı yüklesem yoksa backtrack mı yüklesem. ya bir backtrack yükleyim de etraftaki ağlara biraz takılayım vs..
    tarzında, can sıkıntısına istinaden arayışlara gireceksin. boşuna zamanını çalacak.

4- netbook ile hangi filmi izleyeceksin, okuyucusu yok ki.
    usb memory' e film atacaksın ondan sonra tatile çıkarken yolda netbook ile film izleyeceksin?

5- benim de yeterince tecrübem var.
    almayı düşünmedim değil. alsaydım, sadece yukarıdaki 3 nolu seçeneği uygulardım. o da linux kullanımı için.

* taşınabilir cihazlarda 14"/14,1" üstü ve 12,1" altındaki ebatları kimseye tavsiye etmiyorum etmeyeceğim de.

boot süresine gelince, bu cihaza onu yükledim bunu yükledim, bir de antivirüs&firewall yükledim derken sistem kağnı gibi olacak.
    koruma programı olmadan kimsenin kullanmaya niyeti olmaz sanırım. performansı yerlerde sürünecek.

ne yapacaksın bu cihazla?
    1- msn messenger kullanıp chat yapacaksın,
    2- e-mail bakacaksın,
    3- online radyo ya da tv izlersin,
    4- müzik dinlersin,
    herbirşeyi yaparsın diyelim..

bunları yapacak biri 15,4" ekranın karşısına geçsin daha iyi.
    ve sen zaten bir notebook kullanıcısısın, imzan öyle diyor.
    bu cihaz seni açmaz. o kullandığın sony bu cihazı ezecektir. bu sebeple sen netbook' dan daha çabuk bıkarsın..
    sen mesela google android dene diyeceğim ama bu da açmaz be..
    http://www.osattack.com/linux/video-of-google-android-on-a-netbook-boots-in-11-seconds/

cep telefonu ile de artık herşey yapılıyor. video' yu netbook' da izleyen cep telefonunda da izleyebilir. online ya da bantdan.
    hiç notebook kullanmamış birine de tavsiye etmiyorum.
    bu saatden sonra da kimseye tavsiye etmiyorum.
    zorla güzellik olmaz tabi ..

ben tavsiye etmiyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 9 Temmuz 2009; 23:34:50 >

• quote:

The souls migration Tarih 9 Temmuz 2009; 23:31:06
    1- hiç ergonomik değil.
    o aletin başında hergün bir saat dur, excel mi kullanırsın, sunum hazırlarsın, film izlersin..
    6 ay sonra " arkadaş, neden boynu bükük geziyorsun? " diyen çıkabilir..

2- çabuk bıkacaksın.
    keşke almasaydım diyeceksin. çünkü, ne kadar ufak ebatda olsa da hamallığına katlanamayacaksın.
    bunun yerine daha teferruatlı bir cep telefonu almak daha iç açıcı olur. kurcala dur..

3- kısa sürede oyuncak haline gelecek.
    slax mı yüklesem yoksa backtrack mı yüklesem. ya bir backtrack yükleyim de etraftaki ağlara biraz takılayım vs..
    tarzında, can sıkıntısına istinaden arayışlara gireceksin. boşuna zamanını çalacak.

4- netbook ile hangi filmi izleyeceksin, okuyucusu yok ki.
    usb memory' e film atacaksın ondan sonra tatile çıkarken yolda netbook ile film izleyeceksin?

5- benim de yeterince tecrübem var.
    almayı düşünmedim değil. alsaydım, sadece yukarıdaki 3 nolu seçeneği uygulardım. o da linux kullanımı için.

* taşınabilir cihazlarda 14"/14,1" üstü ve 12,1" altındaki ebatları kimseye tavsiye etmiyorum etmeyeceğim de.

boot süresine gelince, bu cihaza onu yükledim bunu yükledim, bir de antivirüs&firewall yükledim derken sistem kağnı gibi olacak.
    koruma programı olmadan kimsenin kullanmaya niyeti olmaz sanırım. performansı yerlerde sürünecek.

ne yapacaksın bu cihazla?
    1- msn messenger kullanıp chat yapacaksın,
    2- e-mail bakacaksın,
    3- online radyo ya da tv izlersin,
    4- müzik dinlersin,
    herbirşeyi yaparsın diyelim..

bunları yapacak biri 15,4" ekranın karşısına geçsin daha iyi.
    ve sen zaten bir notebook kullanıcısısın, imzan öyle diyor.
    bu cihaz seni açmaz. o kullandığın sony bu cihazı ezecektir. bu sebeple sen netbook' dan daha çabuk bıkarsın..
    sen mesela google android dene diyeceğim ama bu da açmaz be..
    http://www.osattack.com/linux/video-of-google-android-on-a-netbook-boots-in-11-seconds/

cep telefonu ile de artık herşey yapılıyor. video' yu netbook' da izleyen cep telefonunda da izleyebilir. online ya da bantdan.
    hiç notebook kullanmamış birine de tavsiye etmiyorum.
    bu saatden sonra da kimseye tavsiye etmiyorum.
    zorla güzellik olmaz tabi ..

ben tavsiye etmiyorum!
    Ben, şehir içi ya da dışı yolculuklarımda bilgisayar ve internet kullanım ihtiyacımı en iyi karşılayan aracın netbook olduğunu düşündüğüm için bir netbook aldım ve kullandıkça kişisel ihtiyaçlarım için çok doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Bu ihtiyaçlarım için bir telefon düşünmem. Bu tamamen bana özel, kendimi böyle rahat hissettiğim bir seçim.
    Sizin seçiminiz de; iyi bir cep telefonunun bu işler için daha uygun olduğu şeklinde ki sizin doğrularınız ve ihtiyaçlarınız için bence de en doğru seçim muhakkak ki budur ve size özel bir tercihtir

Kısaca; bilgisayar, internet, video, oyun vs. ihtiyaçların karşılanması tercihleri insandan insana değişeceğine ve kişiye özel seçim olduğuna göre; netbook ve telefon için bir genelleme yapmak, bu ihtiyaçlar için hangisi daha iyi karşılaştırmasına girmek bence doğru değil. Herkes kendini nasıl rahat hissediyorsa o ürünü alsın.

Soru: Bir cep telefonunun mu fotoğraf çekmesi iyidir yoksa bir fotoğraf makinasının mı?
    Bence yanıt; kişiye göre değişir. Bazısı için telefonun çektiği fotoğraf yeterince iyi ve ihtiyaçları için yeterlidir bazıları için de cep telefonu ile çekilen fotoğraf değildir. Sağlıkla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esman -- 10 Temmuz 2009; 21:45:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.