Şimdi Ara

Turkcell Hat Sahibi Değiştirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
24.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün kampuscell'li olmaya niyetlendim. 18-25 yaş arası. Ama şu anda kullandığım hattımı 5 sene önce almıştım, doğal olarak hat babamın adına, babam da 48 yaşında
    Bu hattı kendi adıma aktarmanın bir yolu var mıdır? Babam bana devredebilir mi? Çünkü onun da telefonu ve kendi hattı var. 2 tane turkcell hattı almış gibi gözüküyor ama halbuki biri benim

Yeni hat almayı hiç istemiyorum. Bir çok yere bu numaramı verdim. Hatırlamadığım yerler de var. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Ben telefonu telefon olarak fazla kullanmam. Genelde mesaj çekerim, arada da sabit hatları ararım, 2-3 ayda bir 100 kontör yükler idare ederim.

Sizce ne yapmalıyım? Numara taşıma yöntemiyle hat sahibi değişebilir mi? Eğer numaramı başka bir sağlayıcıya taşırsam(en son çare) hangi sağlayıcı, neden ve bana en uygun tarifesi vs. yazarsanız sevinirim.

• parasını verdikten sonra neden değişmesin
  • En yakın turkcell extra'ya babanla git.Yanında nüfüs cüzdanınız olsun.Baban imza atacak hat senin üstüne geçecek sanırım 20TL ücret alıyolar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIGRAMAN

En yakın turkcell extra'ya babanla git.Yanında nüfüs cüzdanınız olsun.Baban imza atacak hat senin üstüne geçecek sanırım 20TL ücret alıyolar.

Naptınız öyle 20 TL
    Bugün normal bir bayiye sordum da değiştirilmez falan dedi fakat dükkandaki adam "nokya en baba telefon onu al gerisi 5 para etmez" diyenlerden. Bu yüzden güvenemedim ve buraya konu açtım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

En yakın turkcell extra'ya babanla git.Yanında nüfüs cüzdanınız olsun.Baban imza atacak hat senin üstüne geçecek sanırım 20TL ücret alıyolar.

Naptınız öyle 20 TL
    Bugün normal bir bayiye sordum da değiştirilmez falan dedi fakat dükkandaki adam "nokya en baba telefon onu al gerisi 5 para etmez" diyenlerden. Bu yüzden güvenemedim ve buraya konu açtım.

Hat devrediliyor bunda bir sorun yok ama ücret bu bi ara bende düşündüm fiyatı duyunca yeni hat alırım daha iyi dedim.
  • quote:

quote:

quote:

Naptınız öyle 20 TL

Hat devrediliyor bunda bir sorun yok ama ücret bu bi ara bende düşündüm fiyatı duyunca yeni hat alırım daha iyi dedim.

Hocam yeni hat almak mesele değil. Mesele numaranızı nerelere bıraktıysanız değiştirmek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

31.1 TL ücret karşılığında hattınızı devir alabilirsiniz.

Esas operatöründen başka bir operatöre taşınan hatlar, taşındıkları operatörde devredilemez.

20 ye dedim 31 tl çıktı başıma
    5 yıldan beri şuan ki hattımı kullanıyorum, hiç taşıma yapmadım turkcelliyim.
    Vodafone düşünmeye başladım
  • Vazgeçicem galiba
    Manyak mı bunlar 26 TL ?
  • kampüse geçmek için hattı üstüne alma şartı yoktur diye biliyorum ben.

quote:

Hattı kendi adına olmayan öğrenciler ve 25 yaş altındaki gençler de bu tarifeye geçebilirler mi?

Evet. Hattı kendi adına olmayanlar, Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvurarak bu tarifeye geçebilirler.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/hazirkart/bizbizekampus#tt4
  • quote:

quote:

http://www.tk.gov.tr/Duzenlemeler/Hukuki/kurulkararlari/2009/abonelikusulveesaslar.pdf

TK tarafından usul ve esaslar açıklanmıştır. Dosyanın son sayfasında hattınızı üzerinize almak için gerekli dilekçe örneği bulunmaktadır.

GSM operatörlerinin kısa bir süre içerisinde duyurulara başlayacağını düşünüyorum.

Bekleyelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: veziroglu

kampüse geçmek için hattı üstüne alma şartı yoktur diye biliyorum ben.

quote:

Hattı kendi adına olmayan öğrenciler ve 25 yaş altındaki gençler de bu tarifeye geçebilirler mi?

Evet. Hattı kendi adına olmayanlar, Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvurarak bu tarifeye geçebilirler.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/hazirkart/bizbizekampus#tt4

hocam arkadaş haklı ya kampüs olması için hat sahibinin o yaş aralığında olması gerekmiyor.sokaktan çevirdiğin bi öğrenciyle bile gidip yapabilirsin bu işlemi. sen hiç uğraşma direk git extraya eğer senin öğrenci kimliğin üzerine başka bir hat kampüslü yapılmadıysa direk 10 dkika içerisnde kampüslü olabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalpakci

quote:

quote:

http://www.tk.gov.tr/Duzenlemeler/Hukuki/kurulkararlari/2009/abonelikusulveesaslar.pdf

TK tarafından usul ve esaslar açıklanmıştır. Dosyanın son sayfasında hattınızı üzerinize almak için gerekli dilekçe örneği bulunmaktadır.

GSM operatörlerinin kısa bir süre içerisinde duyurulara başlayacağını düşünüyorum.

Bekleyelim.

Öyleyse duyuruyu bekleyelim.

@veziroglu;

Yukarıda bahsettiğim zihindeki bir dükkan sahibi idi. İlla hat sahibinin kimliği şart dedi. Cahil insan bilmiyoran niye dükkan açıyorsun?

@Ahmetkaymakci

Teşekkür ediyorum. Yarın gidip hallederim. 100 kontör almıştım az önce, keşke yüklemeyip bekleseydim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 29 Haziran 2009; 17:15:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.