- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
AÖF MEZUNLARI DİPLOMA İŞLEMLERİ
Bu konudaki kullanıcılar:
 
7
Cevap
124132
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


145 Mesaj
29 Haziran 2009; 9:43:12 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Diplomalar en geç 6 Temmuzda Bürolarda...

Mezuniyet ve Sonrası İşlemler
İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri’nin dört yıllık bölümlerinden mezun olanlara Anadolu Üniversitesi Lisans Diploması, iki yıllık programlardan mezun olanlara Anadolu Üniversitesi Ön Lisans Diploması verilir.

Mezunlara verilen diploma ve diğer belgelerle ilgili açıklamalar aşağıda verilmektedir.

Diploma
Diplomalar yıl sonu veya bütünleme sınav sonuçları öğrencilerin eline geçtiği tarihten 15 gün sonra hazır olmaktadır.

Sınav sonuçları Fakülteye ulaştıktan sonra mezuniyetle ilgili çalışmalar için gerekli olan 15 günlük süreden önce; çıkma, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten hiçbir belgenin verilmesi mümkün olmamaktadır.

Diplomalar yıl sonu veya bütünleme sınav sonuçları öğrencilerin eline geçtiği tarihten 15 gün sonra hazır olmaktadır.

Sınav sonuçları Fakülteye ulaştıktan sonra mezuniyetle ilgili çalışmalar için gerekli olan 15 günlük süreden önce; çıkma, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten hiçbir belgenin verilmesi mümkün olmamaktadır.

Bu nedenle mezunlar Dekanlık, Merkez Büro veya bürolardan diploma dışında herhangi bir mezuniyet belgesi talebinde bulunmamalıdır, bu yöndeki talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Mezuniyetle ilgili gerekli hazırlıklar bitince diplomalar hemen hazırlanarak mezunlara verilmek üzere bağlı oldukları bürolara gönderilmektedir.

Yıl sonu veya bütünleme sınavı sonunda mezun olan öğrenciler, hazırlık için gerekli olan 15 günlük süre sonunda bağlı oldukları büroya öğrenci kimlik kartıyla bizzat başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Diplomalar posta ile gönderilmez, mezunların kendisine veya yasal vekiline verilir. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez.

Fakülteye Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı borcu olan öğrencilerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir.

Evlilik, mahkeme kararı vb. nedenlerle adında, soyadında ve doğum tarihinde değişiklik olan veya ikinci adını öğretimleri süresince kullanmayan son sınıf öğrencileri diplomalar düzenlenmeden, bu kılavuzun II. 2.7.2. maddesindeki açıklamaya uygun olarak değişiklik ve düzeltmelerini yaptırmaları gerekir.

Hazırlanan diplomadaki kimlik bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilebilmesi için, diplomanızı teslim alırken kimlik bilgilerinizi gösteren resmi bir belgenin yanınızda bulunması gerekir.

Ayrıca Uzaktan Eğitim Sistemi’ne göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanların diplomalarının yurtdışındaki üniversitelerdeki denkliğini belirten belgeyi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvurarak almaları gerekmektedir.

Diploma Eki (Diploma Supplement)
Diploma Eki, diploma ile birlikte verilen ve verildiği kişinin sahip olduğu derece ve derecenin düzeyi, içeriği ve işlevi hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi amaçlayan uluslararası bir belgedir. Bu belge ayrıca ulusal eğitim sistemini açıklayan bilgileri içermektedir.

Diploma Eki, diplomaya ek bir belge olup, diploma yerine kullanılamaz ancak diploma ile birlikte geçerlidir.

Diploma Ekinin en önemli amaçlarından biri yüksek öğretimde şeffaflığı artırmak ve dolayısıyla derecelerin akademik ve mesleki açıdan adil ve tarafsız bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır. Diploma Ekinde herhangi bir yargı yada önermeye yer verilmez.

İngilizce olarak hazırlanan Diploma Eki Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğretim yapan fakültelerin öğrencilerine 2005-2006 öğretim yılından itibaren mezun olduklarında ücretsiz olarak verilir.Not Durum Belgesi (Transkript)
Mezun olan öğrencilere Diploma, Diploma Eki (Diploma Supplement) yanında not durum belgesi (Transkript) verilir. Mezunlara diplomaları ile birlikte verilen not durum belgesi (Transkript) öğrencilerin fakültedeki öğrenimleri süresince sorumlu olup başardıkları derslerin bir dökümüdür. Bunun yanında 1999-2000 öğretim yılı ve daha önceki öğretim yıllarında mezun olan veya kayıt sildiren öğrenciler Merkez Bürodan, sonraki yıllarda mezun olan veya kayıt sildiren öğrenciler AÖF Bürolarından not durum belgesi alabilirler.

Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından veya meslek yüksekokullarından mezun olup, dikey geçişle İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıt yaptırarak mezun olan öğrencilerin, Uzaktan Eğitim Sistemi ile Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 22. maddesi uyarınca, başarı ve mezuniyet notunun belirlenmesinde; önceki yüksek öğretim kurumundan almış oldukları notlar dikkate alınmaz.
Yeniden Lisans ve Ön Lisans Diploması Düzenlenmesi
Diplomanın kaybı veya kullanılamaz duruma gelmesi halinde, mezunlara daha önce verilen diplomadaki bilgilerin aynen yer alması koşuluyla yeni bir diploma düzenlenir. Bu diplomanın ön yüzünde İkinci Nüsha (Duplikata) ibaresi yer alır.

İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma en geç 20 gün içerisinde düzenlenecektir. Diplomasını kaybedenler Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığının T.C. Ziraat Bankası Eskişehir Şubesi 40003689-5001 nolu hesabına 55.00 YTL tutarında ücreti ödeyip, bankadan aldıkları dekontun aslını dilekçelerine ekleyerek, AÖF bürosuna başvurabilirler.

İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma düzenlenebilmesi için ödemeniz gereken bedelin bankaya mektup, posta havalesi, EFT, kargo, vb. yolla gönderilmesi halinde işlem yapılmaz ve yatırılan bedel iade edilmez.

_____________________________

KIYAMET KOPAR ÇÖKER KARANLIK ALLAH AFFETMEZ ÇOK GÜNAH ALDIK SEVENLER AYRILMAZ BİR PLAN YAPTIK BÜTÜN ÇARŞI CEHENNEME KOMBİNE ALDIK


3245 Mesaj
2 Temmuz 2010; 13:04:56 

Ayrıca Uzaktan Eğitim sistemi’ne göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanların diplomalarının yurtdışındaki üniversitelerdeki denkliğini belirten belgeyi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvurarak almaları gerekmektedir.

Bu ne anlama geliyor acaba diplomalarımız yurtdışında geçerli değil mi bu haliyle bilgi verirmisiniz?
_____________________________ 
31 Mesaj
6 Ekim 2010; 20:08:22 

arkadaslar diploma almak için para istiyolarmı ?
_____________________________44 Mesaj
19 Ekim 2010; 10:45:21 

arkadaşlar selamlar.Büt.sonucuna göre mezun olanların diplomalrı ne zaman verilir bilgisi olan varmı acaba ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Doğru yolda olsanız bile, eğer orada öylece beklerseniz ezilirsiniz. ***Experience is the best teacher.***


3003 Mesaj
1 Ekim 2011; 12:40:17 

quote:

Orijinalden alıntı: zgrmtl

arkadaşlar selamlar.Büt.sonucuna göre mezun olanların diplomalrı ne zaman verilir bilgisi olan varmı acaba ?

sonuçlar fakülteye ulaştıktan 15 gün sonra ilgili il aöf şubesine.şimdi baktım mezun olduk da
_____________________________

SteamIDBattlelogGrimes FcKeygenMüzik39/87
Asus-M5A88VevoAmd Fx8320Zotac Gtx660 Ti Amp
6equj5 "wow"
Zaman YolculuğumIşınlanırmıydınız?

Tabiatın insanlara en adilce dağıttığı nimet akıldır derler; Çünkü hiç kimse akıl payından şikayetçi değildir. Nasıl olsun? Aklını beğenememesi için aklının ötesini görmesi lazım.
- Montaigne


 
87 Mesaj
10 Ekim 2011; 11:08:55 

arkadaşlar diplomalar sınaw sonuclarının açıklanmasından sonra mı yoksa sınaw sonuçlarının posta ile elımize ulaşmasından 15 gun sonra werıliyor?
_____________________________ 
33 Mesaj
27 Haziran 2013; 0:00:31 

arkadaşlar ön lisans diploması almak istiyorum da, dilekçeyle başvurmam gerekiyormuş galiba, örnek dilekçe var mı elinizde ?
_____________________________

sburak

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Temmuz 2014; 17:16:04 

Dostlar açık öğretim diplomalarının normal diplomadan farkı oluyor mu?Oluyorsa hangilerinde oluyor , misal İstanbul Üniversitesi açık öğretim bölümleri diplomaları nasıl?
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR2
0.234