Şimdi Ara

Izmirdeki özel üniversiteler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
52.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yıl yeni açılacak olan üni.ler hangileri?

Gediz üniversitesi açılıyomuş baska varmı bildiğiniz?

• Yaa izmirde özel üniversite mantığı pek bana cezbedici gelmedi gelmioda özel üni açılcaksa başta ist ardından ank gerisi yalan
  • 3 şehirdede yaşadım, izmir kadar sevmiyorum hiçbirini onun için izmirde bi okula giricem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Marco87

3 şehirdede yaşadım, izmir kadar sevmiyorum hiçbirini onun için izmirde bi okula giricem

İzmirde 4 tane özel üniversite var. İzmir Ekonomi üniversitesi, Yaşar üniversitesi, İzmir üniversitesi ve senin dediğin gibi yeni açılacak olan Gediz üniversitesi. Bu 4 özel üniversite arasında eniyi üniversite ban göre benim gittiğim İzmir Ekonomi üniversitesi. Pekçok vakıf üniversitesinde bulunan olumsuz durumlar Ekonomi üniversitesindede mevcut. Fakat aklı başında olan öğrenciler üniversitenin olanaklarını gayet iyi kullanıyor. Daha fazla bilgi arzu edersen verebilirim.
  • svs kardeş İzmir Ekonomide okuyorum demişsin oranın Burslu bir bölümünü tercih edeceğim ama kafama takılan bir kaç soru var.Yardımcı olursan çok makbule geçecek
    1)Okul burslu öğrencilere Bedava yurt veriyor ancak diyorki eğer yerim olmazsa aylık fazladan 250 tl öderim diyor şimdiye kadar böyle bir şey oldumu izmir dışından gelip burslu okuyup ama okulun yurt vermediği oldumu?
    2)Okul özel bir okul yemek fiyatları okulda eğlence vb fiyatları nasıl zira duyduğum arkadaşlardan İstanbulda bir öğün yemek 10 tl diyorlar doğrumu orda da öylemi
    3)Okulun yurdu kampüsün neresinde içinde mi yoksa yakın bir yerde mi
    Şimdiden ilgileneceğini sanıyor teşekkür ediyorum.
  • Ben İzmir Ekonomi üniversitesini bitirdim Hatta Şeref Öğrenci oldum Son dönem Eğitim Politikası Hiçbir okulla Ölçüşemez iyikide o okulu bitirdim Gururla söylüyorum tabii Burası Paralı bir okul.
  • izmir ekonomi üniversitesinde okuyorum.bu sene hazırlık okudum ve geçtim 1 senelik gözlemlerime göre okulda öyle gezerek sınıf falan geçilmiyor.okul gayet disiplinli ve eğitim konusunda uzman insanlar var okulda.okulun kantini var fiyatlar gayet normal.5-6 tl ye yemek yiyebilirsiniz çok rahat.tabi ki okul kantin yemekler öyle çok iyi değil fakat idare edersiniz yani.izmirde ki en iyi özel okuldur.eğitimi gerçekten iyidir.
  • İzmir Ekonomide abim okuyor yıllık ücret 7000 küsur $ bütün dersler ingilizce matematik bile ing öğretiolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: GöKBuS

İzmir Ekonomide abim okuyor yıllık ücret 7000 küsur $ bütün dersler ingilizce matematik bile ing öğretiolar

Evet İngilizce Ben Muhasebe okudum 4 yıllık Yoktu Maalesef 2 yıl okudum İşe alırken Bu üniversitenin adının geçmesi bile öncelik hakkı tanıyor insana. . .

Ama İzmir ticaret odası Başkanı Ekrem Demirtaş Bizim arkamızda duracağını söylediyse de bir desteğini göremedim ben şahsen
  • Arkadaşlar İzmir Ekonomi Üniv. Ekonomi mi yoksa Devlet Üniversitesinde İktisat mı (Yıldız Teknik Üniv.) hangisi özel sektörde bir adım daha önde olur İzmir Ekonomi mezunarının mezun olduğunda diğer üniv. mezunlarından bir ayrıcalığı olurmu yoksa diğer üniv. gibi kpss ye mi uğraşır?
  • a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirpinti -- 12 Temmuz 2017; 1:17:40 >
  • @kirpinti

Bu üniversitenin adı belli mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GELİN'S -- 29 Haziran 2009; 18:48:59 >
  • a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirpinti -- 12 Temmuz 2017; 1:17:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: universitem34

svs kardeş İzmir Ekonomide okuyorum demişsin oranın Burslu bir bölümünü tercih edeceğim ama kafama takılan bir kaç soru var.Yardımcı olursan çok makbule geçecek
    1)Okul burslu öğrencilere Bedava yurt veriyor ancak diyorki eğer yerim olmazsa aylık fazladan 250 tl öderim diyor şimdiye kadar böyle bir şey oldumu izmir dışından gelip burslu okuyup ama okulun yurt vermediği oldumu?
    2)Okul özel bir okul yemek fiyatları okulda eğlence vb fiyatları nasıl zira duyduğum arkadaşlardan İstanbulda bir öğün yemek 10 tl diyorlar doğrumu orda da öylemi
    3)Okulun yurdu kampüsün neresinde içinde mi yoksa yakın bir yerde mi
    Şimdiden ilgileneceğini sanıyor teşekkür ediyorum.

Hemen merak ettiğin konular hakkında bilgiler vereyim. Hemen ilk sorudan cevaplamaya başlayayım. Yurt hemen okulun içinde, yurtda kalan arkadaşlarımın çoğu yurdundan memnun. Okulun mevcutu 6000 kişiyi geçti. Bundan dolayı okulda bana göre pekçok zorluk çekiliyor. Şuana kadar burslu hiç bir arkadaşım aylık 250 tl gibi bir fiyat ödemedi. Ödeyenler var mı bunu hiç bilmiyorum. Fakat ben daha rastlamadım böyle bi duruma. Seni yanıltmak istemem. 2. sorun ise günlük 6-7tl ye çok rahat karın doyurulabiliyor. Yemeklerde bana göre oldukça lezzetli ve sağlıklı. Bunun dışında eğer işletme bölümünü seçersen %100 iş garantisi olayı var. Googleda da araştırabilirsin ieu-tesco kipa veyahttp://www.haberler.com/izmir-ekonomi-universitesi-ve-tesco-kipa-dan-haberi/ bu linkden pekçok şey öğrenebilirsin. Okulun ÖSS puanları bana göre oldukça yüksek. Enazından bugün en gözde diye düşündüğümüz vakıf üniversiteleri arasında saygın bir yere sahip. Örneğin bir bilkent üniversitesinin taban puanları ile İzmir Ekonomi üniv. taban puanlarını karşılaştırdığımızda 2 üniv. taban puanlarının birbirine yakın olduğunu görebiliriz. Bu durumda az çok izmir ekonominin öğrenci profili hakkında bilgi verir. Kafana takılan sorular olursa ben yine bilgi vermeye çalışırım.
  • quote:

Arkadaşlar İzmir Ekonomi Üniv. Ekonomi mi yoksa Devlet Üniversitesinde İktisat mı (Yıldız Teknik Üniv.) hangisi özel sektörde bir adım daha önde olur İzmir Ekonomi mezunarının mezun olduğunda diğer üniv. mezunlarından bir ayrıcalığı olurmu yoksa diğer üniv. gibi kpss ye mi uğraşır?

Arkadaşımhttp://www.haberler.com/izmir-ekonomi-universitesi-ve-tesco-kipa-dan-haberi/ bu linkden bi fikir edinebilirsin veya google da ieu-tesco kipa yazarak bir araştırma yapabilirsin. İktisadi ve idari birimler fakültesi okuyacağın için bence şahsi fikrim öğretim dili ingilizce olan bir vakıf üniversitesi seçmelisin. Şuanda ben kipada staj yapıyorum. İnanki ingilizce bilmeyene iş yok. İşletme veya iktisat okuncaksa ingilizce bilmek allahın emri olmuş. Bu arada izmir piyasasında izmir ekonomi üniv. öğrencilerine gayet saygın bir şekilde bakılıyor. Dokuz eylül üniv veya ege üniv okuyan kişiler neyse ekonomi üniv. okuyan insanlarada aynı şekilde bakılıyor. Hatta yabancı dil bildiğimiz için herzaman bi seviye üstün bile görüldüğümüz oluyor. Aslında bir vakıf üniversitesi seçilicek ise yök vakıf üniversiteleri raporu kesinlikle incelenmeli.http://www.referansgazetesi.com/UPLOAD/haber/dokuman/2007/12/y%C3%B6k%20vakif_rap.pdf bu linkde rapor mevcut. Bu raporda sizi ilgilendiren en önemli kısım ekler altında yeralan son sayfalar o sayfalara bi bakmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svs -- 29 Haziran 2009; 20:38:35 >
  • svs benim demek istediğim şuydu

• Şehir dışından gelenler ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet edenlerden isteyenlere Üniversite’nin sağladığı öğrenci yurdunda kalma olanağı sağlanır.Üniversitenin yurt kapasitesinin yeterli olmaması halinde, bu öğrencilerden üniversite yurdunun dışında ikamet edenler için yılda 9 ay süreyle ayda 250 YTL ayrıca ödeme yapılır.(İE Üniv. İnternet Adresinden Aldım)

Sonuçta ben burslu yerleşirsem yurdu ücretsiz sağlayacaklarını söylüyorlar ama açık kapıda bırakıyorlar eğer yerimiz olmazsa benim sorduğum buydu
    şu sınav belli olsun bizzat gidip konuşacağım bı konuyu üniv. ile çünkü ciddi ciddi yazmayı düşünüyorum orayı.
    Ayrıca verdiğin linke baktım böyle bir şeyin olması çok güzel keşke her üniversitemizde olsa

Bir de İşletme-Ekonomi gibi bölümleri devlet üniversitesi yerine özel üniersitede okumanın ne gibi faydaları vardır ya da bir dezavantaj mıdır?
  • quote:

svs benim demek istediğim şuydu

• Şehir dışından gelenler ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet edenlerden isteyenlere Üniversite’nin sağladığı öğrenci yurdunda kalma olanağı sağlanır.Üniversitenin yurt kapasitesinin yeterli olmaması halinde, bu öğrencilerden üniversite yurdunun dışında ikamet edenler için yılda 9 ay süreyle ayda 250 YTL ayrıca ödeme yapılır.(İE Üniv. İnternet Adresinden Aldım)

Sonuçta ben burslu yerleşirsem yurdu ücretsiz sağlayacaklarını söylüyorlar ama açık kapıda bırakıyorlar eğer yerimiz olmazsa benim sorduğum buydu
    şu sınav belli olsun bizzat gidip konuşacağım bı konuyu üniv. ile çünkü ciddi ciddi yazmayı düşünüyorum orayı.
    Ayrıca verdiğin linke baktım böyle bir şeyin olması çok güzel keşke her üniversitemizde olsa

Bir de İşletme-Ekonomi gibi bölümleri devlet üniversitesi yerine özel üniersitede okumanın ne gibi faydaları vardır ya da bir dezavantaj mıdır?

Yurt hakkında çok fazla bir bilgiye sahip değilim. O yüzden bu konuyu okulla konuşman çok daha iyi olur.
    Ülkemizdeki üniversitelerin hemen hemen hepsinde işletme-iktisat bölümleri mevcutdur. Hani derler ya çoğu kez herkes işletme iktisan bölümü mezunu. Pekçok işletme mezunu iş bulamıyor. İşte iş bulunamıyorun temel nedeni yabancı dildir. Neyazik ki devlet üniverstielerinde yabancı dil çok etkili ve verimli bir şekilde öğrenilemiyor. Tabi ODTÜ, BOĞAZİÇİ gibi üniversiteler bu sözümün haricindedir. Eğer iktisadi idari bilimler fak. herhangi bir bölüm okunacaksa artık günümüzde 1 yabancı dil değil 2 yabancı dilin bilinmesi zorunlu hale geldi. Örneğin izmir ekonomide ingilizce hazırlık programı başarılı bir şekilde bitirildikden sonra 1. sınıfdan itibaren ikinci yabancı dil dersleri alınır. Öğrenci almak istediği ikinci yabancı dil dersini kendisi seçer. Örneğin ben ispanyolca seçtim. Mezun olana kadar ben zorunlu ispanyolca dersleri alacağım. Bu açıdan okul gerçekden çok iyi. Fakat her okulda olduğu gibi eksikliklerde mevcut. Örneğin kampüs alanı yetmiyor. Öğrenci kulüpleri çok verimli bir şekilde çalışmıyor. Bunun tarzında pekçok olumsuz şeylerde var. Ben herzaman objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışıyorum kendi okulumu. Hani bugün öss ye girsem bir tercih yapacak olsam ve vakıf üniversiteleri yazacak olsam ilk sıraya Bilkent üniversitesi ikinci sıraya TOBB ekonomi ve teknoloji ünversitesi 3. sırayada İzmir ekonomiyi yazardım. Tabi herkesin kendine göre fikirleri mevcut. A kişisi için Bilkent iyi okuldur. B kişisi için Bilkent üniv. iyi bir okul olmayabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • Şuan bahsettiğiniz yurtta kalıyorum

Yardımcı olmak isterim.
  • svs yardımcı olduğun için çok teşekkürler.
  • Benim sorduğum Fatihozver şuydu
    Hiç böyle bir durum ile karşılaşıldı mı?

Ayrıca svs dediklerinde çok haklısın bende özel üniv. yazarsam senin dediğin sırada düşünüyordum
    1)Bilkent 2)Tobb Etü 3)İzmir Ekonomi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.