Şimdi Ara

Melemen mi menemen mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
75.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • doğrusu hangisidir herkes değişik söylüyor ben menemen olarak biliyorum ama

• Menemen diye biliyorum.
  • TDK'da "menemen" diye geçiyormuş. (Geçiyormuş dedim, çünkü kendim bakamadım. İlginç bir şekilde sitesine giremiyorum da)
  • Takma kafana ye gitsin
  • nemenem olabilir. ilk defa gören kişi ne olduğunu anlamayıp ne menem şey bu demiştir. Sonra zaman içinde söylemesi zor olduğu için menemene dönüşmüş . Ne menem tersten okursan da menemen oluyor zaten. Çıkış noktası bu olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 27 Haziran 2009; 8:42:10 >
  • hayır nolamaz dogrusu melemenem
  • isime takılmam, alırım ekmeği süpürürüm ne var ne yoksa.
  • EfeAYDIN mı EfeBAYDIN mı?

Kardeşim TDK diye bir sitemiz var bilir misin? Türk Dil Kurumu oluyor açılımı.

Resmi sitesiwww.TDK.gov.tr bu site ne işe yarar tereddütte kaldığın kelimelere buradan bakabilirsin resmi Türkçe olarak geçen kelimelerin gerçek anlamları ve yazılışları buradadır.Eğer bir güncelleme yapılırsa vs. bu sitede ne yazıyorsa o doğru kabul edilir

Menemen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zenten- -- 27 Haziran 2009; 9:27:29 >
  • ne önemi var ki
  • valla menemen İzmir'in ilçesi. Ben kahvaltı yerlerinde falan mönüde melemen olarak görüyorum.
  • menenmenmen
  • menemen olması lazım
  • yemek adı ise melemen

ama izmir deki menemen ilçeydi sanırım :)

bende merak ettim biraz araştırdım yemek adı olarak melemen doğrusuymuş . . .
  • melemen arkadaşlar ;)
  • Menemen..
  • Ben de hep melemen derim ama doğrusu menemen'dir.
  • Menemendir herhalde..
  • Doğrusu menemendir. Melemen diyip bilmişlik yapmayın Biraz araştırırsanız göreceksiniz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.