Şimdi Ara

95-97 oktan arasında ki fark? almaya değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
9.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yüksek sıkıştırmalı motorunuz yoksa yüksek oktanlı yakıt kullanmak da boşadır.hiçbir artısını görmezsiniz.

çok sıcak ülkelerde kullnasanız belki vuruntu olasılığını azaltır ama 20-30 derece sıcaklık farkının da durduk yere vuruntuya neden olacağnı hiç sanmıyorum.
  • Sürekli opetten benzin alırım. kafama takıldı, 97 oktan alsam herhangi bir fark hisseder miyim? almaya değer mi bu yakıtı?

• bence almaya değmez
  • 97 oktan diye bişey yoktur. 95 ve 98 oktan vardır. 97 diye satılan katkılı 95tir. Farkındaysanız hiç bir firma 97 oktan diye satmaz 97 diye satar..Bir pazarlama oyunudur yani 95e katkı kattık o kadar iyi ki neredeyse 98e yakın oldu anlamındadır..

97 illaki katkısından dolayı biraz daha iyidir. Ancak bu fiyat farkını vermeye değer mi işte orası su götürür. Bazı arkadaşlar 97 ile %5 e kadar filan performans veya ekonomi iyileşmesi elde ettiğini söylüyor...Çoğu da bir fark yok diyor...Bana sorarsanız eski fiestaya 1-2 kere aldım BP ninkini sanki biraz daha iyi gidiyordu. Ancak fiyatı biraz artınca vazgeçtim. Şu an standart 95e devam....
  • evet ya 98 oktan getirmiyorlar hepsi, 98 oktan fiyatına katkılı 95(artık ne kadar katkılı ise!!) satıyor çoğu yer
  • 97 oktan diye birşey yoktur
    tüpraşın ürettiği ürün listesi buyrun
    http://www.tupras.com.tr/detailpage.tr.php?redirect=products.tr.php&lRedirectPageID=145
  • Benim aracımda 97 oktan uzun vadede rolantiyi bozdu.
  • 97 bir kere yanlışla deneme fırsatım oldu.

Arac gaz pedalına bastıgımda müthiş ivmeleniyor.Tabı bu iyimi göreceli.Eger kücük bir motora sahip olsaydım tercih edebilirdim.Ama düşük hızlarda atak performans bana lüks geldi acıkcası

Arkadaşın söyledigi gibi rölantiyi bozdu.

Özellikle 2000 öncesi araclara pek tavsiye etmem
  • aracın kullanım klavuzunda hangisi yazılıysa onu kullanın..
  • Araç Suzuki Vitara 1.6 JLX 16 valf 2000 model. Genelde firmalar reklamlarında aynı lt ile daha fazla km yapacağını iddia ettiklerinden 3-4 ay kadar kurşunsuz 97 kullandım. Aracım ışıkta beklerken veya şehir içi ara sokaklarda dönüşlerde vitesi boşa alınca stop etmeye başladı, rolanti 200 devirlere düşüyordu. Yetkili servis aracın rolanti ayarını yapıp 95 kullanmamı söyledi ve sorun bir daha tekrarlamadı. Ta ki 1 pompacı yanlışlıkla 97 koyana kadar. Tekrar rolanti problemi başladı üzerine daha fazla miktar 95 alınca kendiliğinden düzeldi.
  • kurşunsuz 97,nin rolanti problemine yol açtığını öğrendik. zaten arada bir saçmalayan rolantim var hiç bulaşmamak daha iyi..
  • aracın motorlarına uyumluluğu diye duymuştum bir ara öyle her önüne gelen motor performansa dönüştüremiyordu sanki yanlış hatırlamıyorsam.
  • google sayesinde konuyu buldum. 95 e devam kararı aldım. bilgilendirmeler için teşekkürler
  • 3 yıllık hort
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

3 yıllık hort

Al benden de o kadar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.