Şimdi Ara

Aynı anda 2 üniversite okunabilir mi? (İkisi de Lisans Bölümü-4 Yıllık)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
95.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Ben şu anda 4 yıllık bir örgün öğretim bölümünde okuyorum. 2. sınıfa geçtim. Aöf'ye yeni katılacak olan lisans bölümlerinden birini daha okumayı düşünüyorum. Böyle bir şansım var mı? Yani biri örgün diğeri açıköğretim olmak üzere 2 tane lisans bölüm okuma şansım var mı? Teşekkürler...

• evet aynı bölüm olmamak kaydıyla var hatta sınavsız bile girebiliyorsun...
  • aöf ye yeni açılacak olan bölümlerden birini düşünüyorum :) sağolasın gollory.
  • yok böyle birşey.4 yıllık bir lisans programında okurken başka bir yükseköğretim kurumunda okuyamazsınız.

eskiden bu açıköğretimle aynı anda 2 üni. okuma şansı vardı ama kalktı.
  • kalkmadı arkadaşım hala devam ediyor yalnış bilgi veren sensin...

ikinci üniversite hakkı diye birşey var aynı anda iki örgünü sormuyor zaten biri örgün biri açıköğretim diyor ve böyle bir hakkı mevcut...

http://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/sinavsiz_ikinci_universite.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollory -- 24 Haziran 2009; 0:43:50 >
  • Tamamda insanın beyni şey olur yahu nasıl olacak o iş
  • Benim kuzenim bilgisayar ve elektirik elektronik bölümünü aynı anda bitirdi.Yan dal uygulaması diye birşey var.
  • Aynı anda hem açık öğretim lisans bölümü hem de kendi kazandığın lisans bölümü okuyabiliyorsun..Kendi bölümünde okurken ÖSS ye girmeden direk başvurup açık öğretime başlayabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Alert -- 24 Haziran 2009; 11:05:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bbjk1985

Aynı anda hem açık öğretim lisans bölümü hem de kendi kazandığın lisans bölümü okuyabiliyorsun..Kendi bölümünde okurken ÖSS ye girmeden direk başvurup açık öğretime başlayabiliyorsunuz

teşekkür ederim en güzel cevap bu diyebilirim. Yine de cevap veren herkese teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar ikisi de örgün olmak üzere aynı anda 2 üniversiteyi sorduğumu zannetmiş ama öyle değildi sormak istediğim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarali89

quote:

Aynı anda hem açık öğretim lisans bölümü hem de kendi kazandığın lisans bölümü okuyabiliyorsun..Kendi bölümünde okurken ÖSS ye girmeden direk başvurup açık öğretime başlayabiliyorsunuz

teşekkür ederim en güzel cevap bu diyebilirim. Yine de cevap veren herkese teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar ikisi de örgün olmak üzere aynı anda 2 üniversiteyi sorduğumu zannetmiş ama öyle değildi sormak istediğim...

Rica ederim
  • Sadece iki bölüm değil üç bölüm okuyabiliyorsunuz.Nasıl mı ?

Dört yıllık örgün öğretimlerin birisinde okurken yan ana dal programına katılıyorsunuz.Bu size mezun olduğunuz da kendi dalınızdan ve yan ana daldan toplamda iki diploma sağlıyor bunların yanında bir de dört yıllık açıköğretim okuyabilirsiniz.Bununla beraber toplam da üç örgün öğretim diplomasını almanız demek.Şimdiden hayırlı olsun ancak saçlarınızın gençken ağarıp döküleceğini unutmayın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 25 Haziran 2009; 2:35:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Knisath

Sadece iki bölüm değil üç bölüm okuyabiliyorsunuz.Nasıl mı ?

Dört yıllık örgün öğretimlerin birisinde okurken yan ana dal programına katılıyorsunuz.Bu size mezun olduğunuz da kendi dalınızdan ve yan ana daldan toplamda iki diploma sağlıyor bunların yanında bir de dört yıllık açıköğretim okuyabilirsiniz.Bununla beraber toplam da üç örgün öğretim diplomasını almanız demek.Şimdiden hayırlı olsun ancak saçlarınızın gençken ağarıp döküleceğini unutmayın lütfen

oha hatta ben çok bilgi istiyorum dersen

ilk 2 sene bir bölümde okuyup 2. sene yatay geçiiş yapabilirsin. 3. senede yandal bir eğitim alırsın. aynı zamanda açıköğretimede girersin. 3 diploma alırsın ayrıca 2 senede ilk yılki bölümünün derslerini görüp biliyor olursun
  • okuyan tanıdığım var işletme-iktisat
    dersler yakın olduğundan rahat götürüyorum diyor
  • Bir saniye.. Mesela adam İTÜ İnşaat'ta .Aynı zamanda Yıldız Teknik EE müh.'e gidebilir mi ?
  • gidemez...

aynı bölüm olmamak kaydıyla biri örgün biri açıköğretime gidebilir...
  • Yan dal ve çift anadal olayı var araştır derim.
  • benim arkadaşım 2 yıllık elektrik teknikerliği okuyor aynı zamanda 4 yıllık aöf işletme
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarali89

quote:

aynen bende bunu arıyodum teşekkürler
  • quote:

Saçlarım dökülmedi, ama beyaz sayısında gözle görülür bir artış var. Hatta artıştan öte, beyazladım la ben!

Soruya gerekli cevaplar verilmiş, bende canlı deneğiyim. Ama baştan uyarayım, örgün öğretimin sınav tarihleriyle iç içe girebiliyor, örneğin vize/final haftası başladı, hafta sonu ders çalışma ve ya dinlenme aralığın gümleyebilir, çünkü 4 sene boyunca benim vize/finaller aynı haftaya denk geldi, kayışı koparttım. İki hafta, durmaksızın, sabah-akşam sınava girmek ne demek, çeken bilir!

Özetle o vize/final haftası şöyle başlıyor ve gelişiyor;

Aman ne olacak, kafam zehir gibi, motivasyon tam, manita kolumda, işler tıkırında, 3 bölüm mü koyacak... Nidalarıyla, ıslık eşliğinde okulun yolunu tutuyorsun.

İlk hafta cuma gününe gelindiğinde, aynen yukarıda ki gibi bildiğin küfürler yanında, yenilerini icat ederek kullanıyorsun. Zaten pestil olmuş bir bünyesin, üstüne hafta sonu açık öğretim sınavları var. Dinlenmeyi mi düşünmüştün? Babayı dinlenirsin!

Cumartesi ve pazar günleri "Ben bu sınav tarihlerini bu şekilde ayarlayanın ..." şeklinde başlayıp, sınav esnasında bile devam eden, hatta sen dursan bile beyninden vtr şeklinde geçen kelimeler öbeğini kullanıyorsun. Beyninde bin bir türlü öldürme sahnesi canlanıyor, bak bu testere fena olmazdı hani!

Açık öğretim sınavları da bitip, örgün öğretim sınavlarına devam ederken artık yukarıdaki hale geliyorsun. O dönem konuştuklarını kimse anlamayacaktır, sen bile... Kurduğun kelimeler şöyle olacak; Ebele hebele lüp lüb bllürrrrrr, bbrreeehhhh bru gru duru... :D

Ve sınavlar bitip, her şey sona erdiğinde şöyle olacaksın ----->

Bu şekilde 4 sene boyunca vize/final haftaları devam edecek, tam bünyeyi toparlamışken, her yeni sezonla dağılacaksın!

4 sene geçip gittikten ve sende bütün dersleri verdikten sonra alacağın şekil --------> Şekil bulamıyorum, bu şekle paha biçilemez!

Mezun olduğunda arkana dönüp bakacaksın ve şaşıracaksın. Çünkü o eziyet hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Ardından hüzünlenirsin, bir tuhaf olursun, vay be bitti dersin... O dört sene boyunca aynaya bakacaksın, ama görmeyeceksin kendini, her şey bittiğinde bir daha bakacaksın, bu sefer göreceksin o yılların sendeki izlerini...

Yorucuydu, ama güzeldi... Bu sene hepsi bitti, darısı diğer arkadaşların başına... 331'inci dönem askerinizde hazır! Dönem rakamım güzel oldu, başka bir şey olsa şaşardım zaten!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Au

quote:

Saçlarım dökülmedi, ama beyaz sayısında gözle görülür bir artış var. Hatta artıştan öte, beyazladım la ben!

Soruya gerekli cevaplar verilmiş, bende canlı deneğiyim. Ama baştan uyarayım, örgün öğretimin sınav tarihleriyle iç içe girebiliyor, örneğin vize/final haftası başladı, hafta sonu ders çalışma ve ya dinlenme aralığın gümleyebilir, çünkü 4 sene boyunca benim vize/finaller aynı haftaya denk geldi, kayışı koparttım. İki hafta, durmaksızın, sabah-akşam sınava girmek ne demek, çeken bilir!

Özetle o vize/final haftası şöyle başlıyor ve gelişiyor;

Aman ne olacak, kafam zehir gibi, motivasyon tam, manita kolumda, işler tıkırında, 3 bölüm mü koyacak... Nidalarıyla, ıslık eşliğinde okulun yolunu tutuyorsun.

İlk hafta cuma gününe gelindiğinde, aynen yukarıda ki gibi bildiğin küfürler yanında, yenilerini icat ederek kullanıyorsun. Zaten pestil olmuş bir bünyesin, üstüne hafta sonu açık öğretim sınavları var. Dinlenmeyi mi düşünmüştün? Babayı dinlenirsin!

Cumartesi ve pazar günleri "Ben bu sınav tarihlerini bu şekilde ayarlayanın ..." şeklinde başlayıp, sınav esnasında bile devam eden, hatta sen dursan bile beyninden vtr şeklinde geçen kelimeler öbeğini kullanıyorsun. Beyninde bin bir türlü öldürme sahnesi canlanıyor, bak bu testere fena olmazdı hani!

Açık öğretim sınavları da bitip, örgün öğretim sınavlarına devam ederken artık yukarıdaki hale geliyorsun. O dönem konuştuklarını kimse anlamayacaktır, sen bile... Kurduğun kelimeler şöyle olacak; Ebele hebele lüp lüb bllürrrrrr, bbrreeehhhh bru gru duru... :D

Ve sınavlar bitip, her şey sona erdiğinde şöyle olacaksın ----->

Bu şekilde 4 sene boyunca vize/final haftaları devam edecek, tam bünyeyi toparlamışken, her yeni sezonla dağılacaksın!

4 sene geçip gittikten ve sende bütün dersleri verdikten sonra alacağın şekil --------> Şekil bulamıyorum, bu şekle paha biçilemez!

Mezun olduğunda arkana dönüp bakacaksın ve şaşıracaksın. Çünkü o eziyet hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Ardından hüzünlenirsin, bir tuhaf olursun, vay be bitti dersin... O dört sene boyunca aynaya bakacaksın, ama görmeyeceksin kendini, her şey bittiğinde bir daha bakacaksın, bu sefer göreceksin o yılların sendeki izlerini...

Yorucuydu, ama güzeldi... Bu sene hepsi bitti, darısı diğer arkadaşların başına... 331'inci dönem askerinizde hazır! Dönem rakamım güzel oldu, başka bir şey olsa şaşardım zaten!

tebrik ederim dostum :D azimle şey yapan duvarı delermiş :D şaka bir yana istedikten sonra olmaz diye bir şey yok...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.