DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
lastik parlatici oneriniz ?
56
Cevap
2
Favori
18.946
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> lastik parlatici oneriniz ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1150 Mesaj
      23 Haziran 2009 16:45:21
      merhaba,

arabayi yikadikdan sonra lastikleri parlamasini istiyorum,
      nasil parlatiriz ? saglam parlatici olacak :)

tsk'ler

• Binbaşı
      1605 Mesaj
      23 Haziran 2009 17:55:56
      Automix lastik parlatıcı ben kullanıyorum tavsiye ederim yağmur çamur olmadığı sürece 4 5 gün lastiğin üzerinde duruyor..

http://www.hepsiburada....ductId=otsv1101400000493

Ucuz ve kullanışlı tabi benzinliklerde 5 liraya parlatıcılar satılıyor ilk önce onu alın deneyin derim kimilerine yetiyor..Ama beğenmezseniz bunu alın memnun kalırsınız..

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!
    • Yüzbaşı
      344 Mesaj
      25 Haziran 2009 13:27:54
      hem ucuz olsu hem mükemmel görünsün diyosan ( cola ) dene ve gör

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:14:23

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

lastige sarar vermez mi ?

• Yarbay
      3529 Mesaj
      25 Haziran 2009 23:37:15
      Bunun üstüne tanımam

• Binbaşı
      1605 Mesaj
      26 Haziran 2009 00:09:10
      cola herşeye zarar verir asit yaa sonuçda...
      quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

• Teğmen
      125 Mesaj
      26 Haziran 2009 08:55:34
      Kesinlikle ARMOR ALL markalı lastik parlatma köpüğünü önerebilirim. Üretici firması HENKEL.
      lastiği temizledikten sonra kuru lastiğe köpüğü püskürtüyorsun ve o işini yapıyor.
      Başka hiç bir işlem yapmana gerek yok
      Çok memnunum.

1993 Model DOĞAN SL- Metalik Mavi
      2005 Model Opel Meriva 1.3 CDTİ- Gümüş Gri
      2015 Model Toyota YARİS 1.0 Life- Kar beyazı
    • Yüzbaşı
      905 Mesaj
      26 Haziran 2009 11:04:14
      Eğer bulabilirseniz würth bu konuda oldukça başarılı.

Biraz pahalı olduğundan bayiler sulandırarak kullanıyorlar :)

Sulandırılmadan kullanıldığında, her türlü hava koşulunda 10-15 lastik yanakları tertemiz ve simsiyah kalıyor :)

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      26 Haziran 2009 11:53:06

quote:

Orjinalden alıntı: greentooth

Eğer bulabilirseniz würth bu konuda oldukça başarılı.

Biraz pahalı olduğundan bayiler sulandırarak kullanıyorlar :)

Sulandırılmadan kullanıldığında, her türlü hava koşulunda 10-15 lastik yanakları tertemiz ve simsiyah kalıyor :)

nerden aliriz ? link varmi ? nasil bi sey ? würth alman oluyor galiba.... ?

• Yarbay
      3529 Mesaj
      26 Haziran 2009 13:42:25

quote:

Orjinalden alıntı: boolat

Alıntıları Göster

Evet alman ürünü. Onunda çok iyi lastik parlatıcısı ama meguiars'dan şaşma

• Yarbay
      2012 Mesaj
      26 Haziran 2009 17:40:30
      Ben senelerdir sabunlu süngerle silerim.

• Binbaşı
      1605 Mesaj
      26 Haziran 2009 18:20:12
      Siz senelerdir parlatmıyorsunuz çünkü sadece temizliyorsunuz kuruyunca matlaşır...
      quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

Ben senelerdir sabunlu süngerle silerim.

• Yüzbaşı
      905 Mesaj
      26 Haziran 2009 22:45:51
      quote:

Alıntıları Göster

Araba yıkama işi yapan bir tanıdığım var. Aracımı yıkattığımda lastiklere bişey sürüyor ve herkes hayran kalıyor. Başka yerde yıkatınca da bişeyler sürüyorlardı, ama öyle olmuyordu.

Ben de sordum, nedir bu diye, würth dedi. Onlar ticari boy kullanıyorlar, 20 kiloluk. Rica ettim, bana bir pet şişe doldurup verdi. Perakende nerede satılıyor bilmiyorum, o yüzden bulabilirseniz dedim zaten.

Normalde firma sulandırarak kullanıyorlar, çünkü gerçekten pahalı bir ürün. Sulandırılmış hali bile çok iyi sonuç verirken, ben sulandırmadan kullanıyorum :) Nasıl bir ürün yapmışlarsa adamlar, araba kirleniyor, bi tek lastikler tertemiz, simsiyah kalıyor

Evet, würth alman malı...

Edit: Deniz mavisi renginde bir sıvı bu ürün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 26 Haziran 2009; 22:49:18 >

• Yarbay
      4206 Mesaj
      27 Haziran 2009 23:58:25
      dediğimi yapın, kesinlikle memnun kalacaksınız. arkadaşlar gidiyor alıyor 15 20 tl ye lastik parlatıcı sprey, ben evde yapıyorum çok daha iyi parlıyor.
      deneyenler memnuniyetini lütfen pm yoluyla belli etsin :)

tarif:
      2/4 ölçek kola
      1/4 ölçek bulaşık deterjanı
      1/4 ölçek tuz-şeker karışımı

iyice çalkalayın, kulak memesi kıvamından biraz daha cıvık olacak. sürün lastiklerinize farkı görün, :)

çok ciddiyim , ilk öğrendiğimde bende dalga sanmıştım. ama sonuç harika...

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE
    • Binbaşı
      1516 Mesaj
      28 Haziran 2009 11:52:40
      http://shop.wurth.com.tr

aradığınız şey var mıdır yok mudur bilmiyorum işinize yarayacak başka ürünler karşınıza çıkabilir

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      28 Haziran 2009 17:35:28

quote:

Orjinalden alıntı: CouragePapillon

dediğimi yapın, kesinlikle memnun kalacaksınız. arkadaşlar gidiyor alıyor 15 20 tl ye lastik parlatıcı sprey, ben evde yapıyorum çok daha iyi parlıyor.
      deneyenler memnuniyetini lütfen pm yoluyla belli etsin :)

tarif:
      2/4 ölçek kola
      1/4 ölçek bulaşık deterjanı
      1/4 ölçek tuz-şeker karışımı

iyice çalkalayın, kulak memesi kıvamından biraz daha cıvık olacak. sürün lastiklerinize farkı görün, :)

çok ciddiyim , ilk öğrendiğimde bende dalga sanmıştım. ama sonuç harika...

80cl kola
      10cl bulasik deterjani
      10cl tuz seker

dogru mu ?

• Yarbay
      4206 Mesaj
      28 Haziran 2009 22:07:10

quote:

Alıntıları Göster

80cl kola
      10cl bulasik deterjani
      10cl tuz seker

dogru mu ?

babuş en temizi al su bardağını ya da al bi ufak pet şişe, yarısı kadar kola- bi çeyrek bulaşık deterjanı- bi çeyrek tuz_şeker . bi güzel çalkala. direk kıvamına gelir

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      01 Temmuz 2009 17:07:45

quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

Automix lastik parlatıcı ben kullanıyorum tavsiye ederim yağmur çamur olmadığı sürece 4 5 gün lastiğin üzerinde duruyor..

http://www.hepsiburada....ductId=otsv1101400000493

Ucuz ve kullanışlı tabi benzinliklerde 5 liraya parlatıcılar satılıyor ilk önce onu alın deneyin derim kimilerine yetiyor..Ama beğenmezseniz bunu alın memnun kalırsınız..

+1

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      02 Temmuz 2009 15:00:48
      Kola konusaunda ciddimisiniz olur mu yani ?

Sony 55XD8505, Pioneer VSX-923K +HKTS 9, GigaBlue Quad (Kırmızı ışıkta kaldı)
    • Yarbay
      4206 Mesaj
      03 Temmuz 2009 20:15:16
      yazdığım formül konusunda çok ciddiyim

• Binbaşı
      1687 Mesaj
      04 Temmuz 2009 14:03:25
      en basiti motor yağı alıp süngere döküp lastiklere sürmek. hem pratik hem ucuz, hemde çok etkili.

• Android Beta Kullanıcısı
      166 Mesaj
      02 Ağustos 2009 14:07:35
      kolayı jantta gördümde tekerde görmedim bir komşumuz vardı her hafta sonu güzelce yıkardı arabayı tabi ben hep jant kısmına görmüş olabilirim ama sorun olacağınıda sanmıyorum jantlarıda gerçekten güzel parlatıyodu.

~~ www.softgraph.net // skype: softgraph ~~
      yokluğun cehennemken varlığın mutluluğun nirvanası

Steam ID : ns3rhat
      Origin ID : Skyr3x
    • Teğmen
      123 Mesaj
      15 Ağustos 2009 06:09:53

CouragePapillon adlı üyenin cola dederjan tuz ve şeker karışımını yaptım güzel sonuç aldım

• Teğmen
      192 Mesaj
      15 Ağustos 2009 12:19:43
      Kauçuklar kalıplara yapışmasın diye oto paspas imalatında kullanılan silikonlar var. Bulabilirseniz onlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca sulandırabiliyorsunuz..

Hayatınız 3mm ye bağlı. Lütfen 3mm altında aşınmış lastiklerinizi sevdiklerinizin güvenliği için değiştirin.
    • Yarbay
      4206 Mesaj
      15 Ağustos 2009 14:47:59

quote:

Orijinalden alıntı: tema1

CouragePapillon adlı üyenin cola dederjan tuz ve şeker karışımını yaptım güzel sonuç aldım

baba sonuç nasıl ama ? hem pratik hem temiz hem çok etlili. valla billa gittim 15 tl ye lastik parlatıcı aldım ( bu formülü bilmeden önce) yahu sıkıyorum bol bol lastikler parlıyor, dışarda dolanıyor eve geliyorum bi bakıyorum parlaklıktan eser yok. ama bu formül çok etlili, bu formülle 2 gün parlak gezebiliyor lastikler

• Yüzbaşı
      437 Mesaj
      15 Ağustos 2009 15:59:06
      kola mis gibi yapıyor

• Yarbay
      2717 Mesaj
      15 Ağustos 2009 19:36:42
      arkadaşlar. ......arap sabunu ..bayağı iyi parlatıyor...
      tabi bir lastik parlatıcı kadar parlatmaz ama kola tuzlu su karışımından iyidir...

• Emekli Yönetici
      15717 Mesaj
      15 Ağustos 2009 23:38:42
      arap sabunu gerçekten çok iyi oluyor. Sıvı arap sabunları var şimdi süngere sıkın ıslak bi halde silin güzel oluyor. Ama zarar veriyor mu bilmiyorm. Hatta yağmur kaydıcıya bile gerek kalmadı. Bir kola kapağı kadar silecek suyuna da koydum camda su tutunmuyor artık Çok fazla koymayın bu seferde silecekler tam silemiyor 1 kola kapağı kadar yeterli oluyor.

Şekerli karışımlar zarar verir düşüncesindeyim. Çünkü şeker durduğu zaman yapış yapış olan ve sertleşen bir madde, buda zamanla kauçuk yapıya zarar verebilir.

Aslında en güzeli köpek çişi Acayip parlatıyor ya bide temiz kalıyor iyi mi

Birde ben birkeresinde böyle japon pazarı adında bir mağzadan 2,5 liraya deodorant sprey kutusunda lastik parlatıcı almıştım kalın geniş bir kutuydu. Silikonluydu, lastiklerin 4 üne sıktım bitmişti ama 2 hafta falan parlak kalmıştı. Camlara uyguladığımız yağmur kaydırıcılar gibi suyu lastik üzerinde tutmuyordu hemen akıyordu su böyle olunca toz ve kir de yapışmıyordu. Yıkamacılarda tazikli su tutmadıkça lastik üzerinde uzun süre dayanıyordu. Birdaha hiç göremedim o üründen. 2004 senesiydi sanırım aldığım zaman.

23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Teğmen
      181 Mesaj
      22 Ağustos 2009 22:21:55
      turtle wax extreme nano tech. süper bauhausta 20 ytl

• Yarbay
      3529 Mesaj
      22 Ağustos 2009 22:34:37
      Meguiars Endurance High Gloss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaBeRgE -- 22 Ağustos 2009; 22:34:29 >

• Binbaşı
      1116 Mesaj
      24 Ağustos 2009 15:32:26
      ben genelde arabanın lastiklerine ve siyah plastik yerlerine arap sabunu kullanırım . gayet basit kullanışıda süngere bir miktar sürüp köpürtmeden direk sürüyüorum yıkadıktan sonra arabayı güzel parlatyıo. canım çekti yıkıyım dedim arabayı buda ss :)

• Yüzbaşı
      283 Mesaj
      26 Ağustos 2009 16:48:51
      SONUÇ SÜPER BUYRUN ....FİYAT MAKUL http://renaultyardim.co...mf/index.php?topic=616.0

SONY C5
    • Teğmen
      171 Mesaj
      16 Eylül 2009 05:22:35

quote:

Orijinalden alıntı: player_x

Kesinlikle ARMOR ALL markalı lastik parlatma köpüğünü önerebilirim. Üretici firması HENKEL.
      lastiği temizledikten sonra kuru lastiğe köpüğü püskürtüyorsun ve o işini yapıyor.
      Başka hiç bir işlem yapmana gerek yok
      Çok memnunum.

Evet bende bu köpüğü tavsiye ediyorum , toptancısından 15 liraya almıştım marketlerde ne kadar bilmiyorum ama parasını hakediyor kesinlikle.. ;)

Sonaxın lastik parlatıcı köpüğü o kadar parlatmıyor.

• Yüzbaşı
      518 Mesaj
      16 Eylül 2009 14:04:31
      arap sabununu tavsiye ederim.

• Teğmen
      171 Mesaj
      16 Eylül 2009 19:08:54
      Bugün armor all köpüğünü bulamadığım için carrefourdan formula1 in köpüğünü aldım (15,90TL)
      Yıkattıktan sonra temiz lastiklerde denedim armorall la mukayese bile edilmez.
      Spreyinimi alsaydım diye düşünüyorum.

• Yüzbaşı
      283 Mesaj
      24 Eylül 2009 08:56:55
      hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.co...mf/index.php?topic=616.0

SONY C5
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      27 Eylül 2009 02:13:36
      ben o kadar para veremem zaten 3 gün sonra eski haline dönücek diyorsanız cola formülünü uygulamanızda pek sakınca görmüyorum.. lakin asitin lastiğimize vereceği hasarı es geçin de Türkiyemizdeki yol şartlarını düşünürseniz devede kulak gibi birşey unutmayın sakınan göze çöp batar ben coladan memnunum valla

• Yarbay
      5693 Mesaj
      27 Eylül 2009 20:07:09
      alacaksan kesinlikle

Meguiar's alıcaksın veya TW nin extreme nano texh lastik parlatıcı kremi var onu alıcaksın asla ve asla sprey ve köpük şekilde olanları kullanma he ilk gün işe yarar ama ömrü kısa olur Meguiar's Endurance en iyisi yurt dışı sitesinden çok daha uyguna alırsın yok uğraşamam diyorsan Turtle Wax alıcaksın ben bauhaus tan 15 TL ye almıştım

parlaklık siyahlık bu ürünlerde çok uzun ömürlü bende 1 hafta 10 gün gittiği oluyor tabi ortam şartları yağmur çamur vs etkiler azaltır veya düşürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 27 Eylül 2009; 20:08:40 >

2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Xiaomi Yi
      Xiaomi Mi Band
      Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      Canon EOS 70D + Tokina 11-16mm f/2.8 + Tamron 17-50mm f/2.8 + Canon 50mm f/1.8 + Canon 55-250mm f/4.0
    • Teğmen
      171 Mesaj
      28 Eylül 2009 03:52:36

quote:

Orijinalden alıntı: ilk aşk

hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.co...mf/index.php?topic=616.0

Evet ama sonax köpüğü parlatma açısından pek etkili değil.Siyah orjinal gibi yapıyor lastikleri.

T.Wax'da tavsiye edildi 1 de onu deneyelim bakalım..

• Yüzbaşı
      868 Mesaj
      28 Eylül 2009 13:13:35
      arap sabunu sıvı olanlarla plastik kısımlara da kullanabilirsin

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)
    • Yüzbaşı
      283 Mesaj
      30 Eylül 2009 09:03:38

quote:

Orijinalden alıntı: JamMasterJay

Alıntıları Göster

Evet ama sonax köpüğü parlatma açısından pek etkili değil.Siyah orjinal gibi yapıyor lastikleri.

T.Wax'da tavsiye edildi 1 de onu deneyelim bakalım..

valla ben sürdüm yemin ediyorum 1 hafta parlaklık gitmedi .ben çok memnunum .illa sonax alın demem ama ben memnun kaldım .

SONY C5
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      17 Ekim 2009 20:05:10
      Formula 1 lastik bakımı ve parlatıcıyı tavsiye ederim...uzun süre gider.lastikler çok canlı duruyor.bazı lastik parlatıcıları gibi lastiği kahverengileştirmiyor.

• Teğmen
      141 Mesaj
      18 Ekim 2009 01:02:00
      arkadaşlar aracımı 5 yıl önce 0 aldım ve şu anda 100.000km de önceki lastiklerime güzel parlatıcılar kullandım fakat nerde toz toprak var çekiyordu,daha beteri zamanla yanakları tahriş ediyordu,uyguladığınızda çok harika duruyor fakat lastik ömrü açısından tavsiye etmiyorum,lastikleri kahve rengi hale getiriyor ve bu yüzen sürekli kullanmanız gerekiyor.

• Yarbay
      3911 Mesaj
      18 Ekim 2009 11:05:19
      EN UCUZ YÖNTEM ARAP SABUNUDUR...

o araba alınır mı? bu araba satılır mı? ona bu kadar para verilir mi? bu araba o kadar etmezz... sen olsaydın ne alırdın, ben olsaydım nasıl satardım. yok benim arabam çok yakıyor, şu marka olsaymış daha iyiymiş... şu para olsun az yaksın çok kaçsın parçası vergisi ucuz olsun, hemen elden çıksın, yok sen delimisin ona kadar arabamı yoktu... EL AYA ÇIKTI, BİZDE HEP AYNI TATAVA...
    • Yüzbaşı
      312 Mesaj
      18 Ekim 2009 16:16:23
      Arkadaşlar, ben böyle bir ürün ararken bazı ürünlerin güneşin UV ışınlarına karşı koruma verdiğini de farkettim. O yönde bir araştırma yaptım.
      Aşağıda fotoğrafını verdiğim ürün hem böyle bir özellik taşıyor hem de 1 haftaya varan parlaklık veriyor. Lastikler toz tutmuyor ve hep siyah kalıyor...

Turtle Wax'ın köpük şeklindeki sprey ürünü. Lastiği yıkadıktan sonra (isterseniz durulamayabilirsiniz) spreyi 20 cm.'den lastik yanağı üzerinde gezdiriyorsunuz. Yanak kar gibi bembeyaz oluyor ve bir süre sonra eriyerek kuruyup gidiyor. Sonrasında 1 haftayı aşan temizlik ve parlaklık...

Ben hiç bir zaman yok kola yok arap sabunu yok tuz yok şeker bulaştırmadım işin içine. Şekerli sıvıları lastiğe sürmek bile komik... Bu ürünü tavsiye ederim. İlgilenenlere...

Renault 2008 Clio III 1.5dCi Authentique | Garmin Nüvi 200W | Dell Inspiron N5010 - i5 2.7GHz., 4GB., ATI HD5470, 500GB.
    • Yarbay
      3193 Mesaj
      14 Ağustos 2011 00:36:40
      ben bira süren görmüştüm yıkamacıda bayağı uzun gidiyor deneyebilirsiniz

• Yarbay
      3193 Mesaj
      14 Ağustos 2011 21:39:12
      birde sonax lastik parlatıcı jeli öneririm yeni aldım süper bir şey

• Binbaşı
      1593 Mesaj
      15 Ağustos 2011 03:00:57
      o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
      karışım olayını denemedim ama oda güzel sonuç verebilir..
      inanmayanlara ispatı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi driftking_48 -- 15 Ağustos 2011; 3:03:39 >

2011 Mitsubishi L200 Invite 4x2 136 ps Polar Beyaz..
      2009 BMC PRO 827 8x2 Euro 4 286 ps Bmc Kırmızısı..
      2012 BMC PRO 1144 ACX 4X2 Çekici Euro 5 440 ps Bmc Beyazı..
      O ARTIK TAMAMİYLE TİCARİ :)
    • Yarbay
      3193 Mesaj
      15 Ağustos 2011 09:30:06

quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
      karışım olayını denemedim ama oda güzel sonuç verebilir..
      inanmayanlara ispatı..

kolada bedava değil sonuçda, uygun bir parlatıcı 15 tl , ve defalarca kullanıyorsun, kola ile parasal yönden perk farklı olacağını düşünmüyorum, ayrıca parlatsaydı dişlerde kahverengi lekeler yapmazdı, kolada aleni boya var her hafta lastik boyanırsa uzun zaman sonra niyetini belli edecektir

• Emekli Yönetici
      15717 Mesaj
      15 Ağustos 2011 13:49:24
      Kolanın zararı zaten asitinden değil içinde şeker varda ondan :)

Şeker zamanla kururken sertleşerek lastiğin kauçuk yapısını bozuyor. Oysa lastik parlatıcıların içinde torpito temizleme sütü gibi besleyici yada en azından zarar vermeyen kimyasallar mevcut.

Arap sabunuda zarar veriyormuş örneğin. Lastikçiler önermiyor pek. En güzeli ya lasitk parlatıcı alacan ya da hiç sürmüyecen

23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Teğmen
      196 Mesaj
      15 Ağustos 2011 14:16:59
      En iyisi meg endurance. İlk alışı pahalı(20 lira) ama çok uzun süre yettiği için( Birkaç damla ile bütün lastik yapılıyor) çoğu üründen daha hesaplı duruma geliyor. F/P ürünü bence

• Yarbay
      2174 Mesaj
      15 Ağustos 2011 14:58:31
      Oto yıkamacıların bazıları kola ile parlatıyor dikkat edin lastiğe yazık

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
      Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

• Binbaşı
      1593 Mesaj
      15 Ağustos 2011 16:16:25

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

Alıntıları Göster

kolada bedava değil sonuçda, uygun bir parlatıcı 15 tl , ve defalarca kullanıyorsun, kola ile parasal yönden perk farklı olacağını düşünmüyorum, ayrıca parlatsaydı dişlerde kahverengi lekeler yapmazdı, kolada aleni boya var her hafta lastik boyanırsa uzun zaman sonra niyetini belli edecektir

haklı olabilisin ama ben 1,5 senedir bu yöntemi kullanıyorum şuan lastikte herhangi bir sorun yok..
      fren mesafesindede, abs devreye girdiğindede hiç bir problem yok..
      ama tabiki ben parlatıcı almayın kolayla yapın demiyorum sadece kendi yaptığımı pylaşmak istedim..
      iyi forumlar

• Android Beta Kullanıcısı
      1962 Mesaj
      16 Ağustos 2011 02:01:47

quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

Alıntıları Göster

haklı olabilisin ama ben 1,5 senedir bu yöntemi kullanıyorum şuan lastikte herhangi bir sorun yok..
      fren mesafesindede, abs devreye girdiğindede hiç bir problem yok..
      ama tabiki ben parlatıcı almayın kolayla yapın demiyorum sadece kendi yaptığımı pylaşmak istedim..
      iyi forumlar

Valla bu kola olayını bende yeni duydum.Eklediğiniz resimlerden de etkili olduğu anlaşılabiliyor.

Ayrıca arabanız çok güzel duruyor , Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.

• Binbaşı
      1593 Mesaj
      16 Ağustos 2011 02:26:44

quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

Alıntıları Göster

Valla bu kola olayını bende yeni duydum.Eklediğiniz resimlerden de etkili olduğu anlaşılabiliyor.

Ayrıca arabanız çok güzel duruyor , Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.

teşekkür ederim..
      Allah sizlere daha iyileriniz nasip etsin..

• Onbaşı
      16 Mesaj
      03 Temmuz 2014 00:12:36
      Bnden size tavsiye gliserin en guzel parlatici etkisi uzun sure kalmaktadir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      67 Mesaj
      07 Ekim 2015 01:59:51
      arkadaşlar bütçenize uygun ve kalıcı özelliği yüksek cleanbox ürünü güzel http://www.cleanbox.web.tr/lastik-parlatici göz atın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otelcenneti -- 7 Ekim 2015; 2:00:30 >

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> lastik parlatici oneriniz ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.