Şimdi Ara

DODGE NİTRO nasıl araç?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
163.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Arkadaşıma 0 km Dodge Nitro almayı düşünüyoruz. Aracın tipini çok beğendik ama bu araç hakkında fazla bilgimiz yok. Alırsak SXT en üst paketi alacağız. 2,8 177hp CRD. Aracı kullananlar yol tutuşu, performansı, güvenliği ve konforu hakkında yorum yaparlarsa çok seviniriz. Bu aracın parça ve servis problemi olur mu? İkinci eli satılır mı? Yakıt tüketimi nasıldır? Teşekkürler.

• www.arabam.com da testi var ama pek beğenmemişlerdi.

O paralara farklı birşey düşünün bence.
  • Amerika gibi bir arabadır. Dıştan görünümü mükemmel ama içi çok kötü. O kadar para veriyorsunuz sizi tasarımı clio'dan daha kaliteli olmayan bir iç mekan bekliyor. Heybetine bakmayın iç hacmi ve bagaj kapasitesi de bayağı düşük. Ona vereceğiniz parayla 2005-2006 model touareg falan alabilirsiniz. ya da alternatifler çoğaltılabilir. kapı kolları ve dikiz aynaları bile plastik. daha doğrusu her tarafı plastik.
  • içi ve dışı güzel olmayan bir araç outlander veya cr-v yi tercih ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: atrin

Amerika gibi bir arabadır. Dıştan görünümü mükemmel ama içi çok kötü. O kadar para veriyorsunuz sizi tasarımı clio'dan daha kaliteli olmayan bir iç mekan bekliyor. Heybetine bakmayın iç hacmi ve bagaj kapasitesi de bayağı düşük. Ona vereceğiniz parayla 2005-2006 model touareg falan alabilirsiniz. ya da alternatifler çoğaltılabilir. kapı kolları ve dikiz aynaları bile plastik. daha doğrusu her tarafı plastik.

Ama hangi "Amerika"?

DODGE NİTRO nasıl araç?

DODGE NİTRO nasıl araç?

DODGE NİTRO nasıl araç?

• quote:

kapı kolları ve dikiz aynaları bile plastik. daha doğrusu her tarafı plastik.

+1

bence başka bir model düşünün..
  • quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

quote:

Amerika gibi bir arabadır. Dıştan görünümü mükemmel ama içi çok kötü. O kadar para veriyorsunuz sizi tasarımı clio'dan daha kaliteli olmayan bir iç mekan bekliyor. Heybetine bakmayın iç hacmi ve bagaj kapasitesi de bayağı düşük. Ona vereceğiniz parayla 2005-2006 model touareg falan alabilirsiniz. ya da alternatifler çoğaltılabilir. kapı kolları ve dikiz aynaları bile plastik. daha doğrusu her tarafı plastik.

Ama hangi "Amerika"?

DODGE NİTRO nasıl araç?

DODGE NİTRO nasıl araç?

DODGE NİTRO nasıl araç?

bu çok doğru bir karşılaştırma olmamış :D
    dodge nitro ya karşı lincoln modeli her ne ise...
    lincoln sonuçta dodge dan 2 kat da pahalıdır...

bu arada ben de CR-V 'yi tavsiye ederim, yeni kasa ile çok daha çekici oldu bence CR-V... önümüzdeki sene benzin fiyatlarının da baya yükseleceğini düşünürsek, CRV daha mantıklı bir seçim olur... sadece şekle bakmamak gerek arabada

• quote:

bu çok doğru bir karşılaştırma olmamış :D
    dodge nitro ya karşı lincoln modeli her ne ise...
    lincoln sonuçta dodge dan 2 kat da pahalıdır...

bu arada ben de CR-V 'yi tavsiye ederim, yeni kasa ile çok daha çekici oldu bence CR-V... önümüzdeki sene benzin fiyatlarının da baya yükseleceğini düşünürsek, CRV daha mantıklı bir seçim olur... sadece şekle bakmamak gerek arabada

Doğru değil tabi ama orada "Dışı Abd gibi güzel içi kötü" dendiği için o 2 fotoğrafı koydum.

300 milyonluk memleketin tabiki hepsi iyi olamayacağı gibi, binlerce çeşit Amerikan arabasından hepside iyi olamaz. Bu gayet doğal bir şey. Neticede Türkiye'de İstanbul'un belki %30-40'lik kısmı dışında hikayedir. ( Ekonomi, Kültür vs. )

• araçla hiç test sürüşüne çıkmadı ama galeride ve fuarda bol bol inceledim aracı. aracın ön konsol ve gögüs plastikleri sanırım çin'den getirtilmiş. daha kötü nasıl yapabiliriz diye uzun uzun düşünmüşler sanırım. sert ve kalitesiz yani plastikler. kumanda tuşları da hiç güven vermiyor insana her an elimde kalacaklarmış gibi. koltuk sertlikleri iyi denebilir. aynı şekilde koltuk kaplamaları da iyi. gösterge paneli ise sade ve rahat okunabiliyor. araçta birçok irili ufaklı göz var. yani araç amerikan müşterilerini hedef alan vasat bir otomobil. benim hiç hoşuma gitmedi açıkçası. öyle bir araç almışken insan biraz daha kaliteli malzeme bekliyor işin açıkçası.
  • quote:

orada "Dışı Abd gibi güzel içi kötü" dendiği için o 2 fotoğrafı koydum.

300 milyonluk memleketin tabiki hepsi iyi olamayacağı gibi, binlerce çeşit Amerikan arabasından hepside iyi olamaz. Bu gayet doğal bir şey. Neticede Türkiye'de İstanbul'un belki %30-40'lik kısmı dışında hikayedir. ( Ekonomi, Kültür vs. )

Güzel kardeşim ben o "Dışı Abd gibi güzel içi kötü" cümlesini amerikan arabaları için değil adamların politikaları için söyledim. Herkese gülücükler saçarken gidip ülke işgal etmelerini ve silah satışlarını düşünüp yazmıştım ama biraz derin olmuş sanırım pek açıklayamamışım. Kıssadan hisse bana kalırsa alınacak araba değil.

• quote:

quote:

Güzel kardeşim ben o "Dışı Abd gibi güzel içi kötü" cümlesini amerikan arabaları için değil adamların politikaları için söyledim. Herkese gülücükler saçarken gidip ülke işgal etmelerini ve silah satışlarını düşünüp yazmıştım ama biraz derin olmuş sanırım pek açıklayamamışım. Kıssadan hisse bana kalırsa alınacak araba değil.

Orası öyle tabi. Sömürge olayını ama ilk uygulayan Abd değil.

• Sömürgecilik tarihini de biliyorum merak etme. Konu bu değil.

Kısaca;bence bu araç parasının karşılığını vermeyen bir araç. Keşke eski amerikanlardan biraz örnek alsalarmış.
  • quote:

quote:

quote:

Orası öyle tabi. Sömürge olayını ama ilk uygulayan Abd değil.

İlk olmaması onları suçsuz yapmayacağına göre Amerika'yı değil kendi ülke çıkarlarımızı savunalım derim,zira olayı ABD fanatikliğine kaydırdınız,bu hoş değil.

• İçten bi foto

DODGE NİTRO nasıl araç?
  • hiç özenilmemiş yapılırken maliyeti böyle kısıyorlar herhalde
  • İçi tek kelimeyle felaket.Yollarda da jant bükmek baya olası gözüküyor, nitro kullanıyorsanız.Dışını da pek beğenmediğim bi araba ben olsam almazdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: plantamax

tr de vergiler yüksek diye abartmayın yaw araçları.......bu aracın başlangıç olarak 0 mile satış fiyatı 22500 dolar amerikada....düşük maaliyetli bir araç sonuçta....birde amerikadaki motorlar burdaki gibi 2.8 de değil......en az 3.7 litre........nitro vergi politikası yüzünden çok pahalı ondan dolayı beklentilerde yüksek oluyor ama bu yanlış bir kanı.....

+1...Amerikan Şahini, Sümbülü bu araba.
  • "Bazı Amerikan otomotiv markalarının Avrupa pazarında dikkat çekmek için işbirliklerine gittiği bugünlerde Amerikan tarzını yansıtmaktan hiç de çekinmeyen bazı markalar da var. Geniş iç mekânları ve büyüklükleriyle dikkat çeken Amerikan otomobilleri, büyük hacimli motorlarıyla bütçesine güvenenlere hitap ediyor elbette.

Gerçekten Amerikan otomobil markaları kaybettiği Avrupa pazarını tekrar geri kazanmak için her yolu deniyorlar. Bazen GM gibi farklı kesimlere hitap eden Chevrolet ve Opel gibi markalarla bazen de müdavimlerinin hiçbir zaman unutmadığı Jeep gibi markaların model çeşitliliğini arttırarak Avrupa pazarından pay kapmaya çalışıyorlar. Bu markalardan biri Dodge. Aslında ülkemizde Amerikan otomobillerinin hâkimiyetinin olduğu yıllarda Dodge’u bilmeyen nerdeyse yoktu. Ama petrol krizi ile birlikte büyük motor hacimli Amerikan otomobillerinin pazarı birer birer terk etmesiyle 80’lerin başında artık Türkiye’de Dodge’nin adı anılmaz oldu. 2000’li yıllarla birlikte tüm Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’ye de Amerikan otomobilleri geri dönmeye başladı. Dodge’de özellikle 3-4 yıldır pazara sunduğu sıra dışı modellerle eski günlerine dönmeye çalışıyor. Bu modellerde birisi de Dodge’nin şehirli SUV’u Nitro.

Kışkırtıcı dış tasarım

Testimizin konuğu olan Dodge Nitro 2.8 CRD, dizel motoru ve “delikanlı” görünümü ile tüketicilerin ilgisini çekiyor. Nitro’yu öyle Avrupa’lı SUV’lar gibi yumuşak ve sportif hatlara sahip zannetmeyin, Nitro tam şehre inmiş bir kasabalı gibi. Kışkırtıcı, karizmatik ve sert görünümüyle ilk görenlerin kafasını çevirip mutlaka bir daha baktığı bir model. Eğer başka bir araç kullanıyorsanız Nitro ile biri yanınıza yaklaşırsa hemen uzaklaşmak istiyorsunuz; biraz ukala, biraz zıpır ve aynı zamanda size tepeden bakan bu aracın her an bir şey yapabileceği şüphesi uyanıyor insanda. Zaten adı da patlayıcı özelliği taşıyan bir madde olan nitrojeni çağrıştırıyor. Avrupa standartlarına göre orta sınıf olarak tanımlanabilecek bir SUV olan Nitro, tasarımından dolayı daha büyükmüş gibi görünüyor. Köşeli hatlarıyla dikkat çeken Nitro, birbirini dik olarak kesen iki metal çıtadan oluşan ızgarası, aşağı doğru uzana büyük ön tamponu, şişkin çamurlukları, 20 inçlik jantları, uzun motor kaputu ve büyük gövdesine rağmen küçük camlarıyla kendine çok fazla güvenen bir tasarımı diline sahip. Buna ilaveten köşeli ön far grubu ve koç amblemli Dodge logosunun hakim olduğu ön yüzüyle “ben buradayım” diyen bir çizgiye sahip olan Nitro’nun özellikle test aracımızdaki kırmızı rengi insanı daha da kışkırtıyor. Renk tercihlerinize karışmak istemem ama yolda farklı renklerde Nitro’ları da gördüm inanın kırmızı rengin verdiği etkiyi vermiyor.

Ferah olmayan iç hacim

Dışarısı böyle, ya içerisi nasıl dersiniz? Açıkçası Nitro’nun koltuğuna oturduğunuzda ilk başta bir şey anlamıyorsunuz ama bir süre yolculuk yapıp araçtan indikten sonra etkisini hissediyorsunuz. Nitro’nun yüksek oturma yapısı, sadece yol boyunca değil araçtan inip başka bir koltukta oturduğunuzda bile etkisini hissettiriyor! İç mekândaki işçilikten ve malzeme kalitesinden söz etmeyeceğiz. Çünkü bildiğiniz kalitesiz Amerikan malzemeleri ve gelişigüzel işçilik Nitro’da da var maalesef. Açıkçası dışarıdan bu kadar değişik görünen bir araç içeride hayal kırıklığı yaratıyor. Özellikle küçük camlar ve sürücünün ayaklarına doğru uzanan ön konsolun yapısı insana hapisteymiş gibi bir his veriyor. Koltukların arasında büyük vites kolu ve aracın 4x2 veya 4x4 modunda olduğunu gösteren düğmelerin kullanımı da kolay değil. Frene, gaza basayım derken aşağıda ayağınızın bir şeylere takılması da cabası! Multi medya özellikleri, büyük bilgi ekranı, orta konsolun düzenli görünümü ve eşya gözleri ise içerideki artılar olarak sıralanabilir. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan ve arka koltukların hemen önünde tavanda konumlandırılan video da yolcular için keyifli bir yolculuk vaad ediyor.

Sürüş karakteri alışkanlık gerektiriyor

Açıkçası Nitro’yu çok fazla arazi aracı gibi görmeyin, bu ancak bir hayal olur. Şehir içinde herkesin size bakmasını istiyorsanız, Nitro tam da bu işe yarıyor. Sürüş karakterine alışana kadar sürekli hayal kırıklığına uğruyorsunuz ancak daha sonra alışınca ‘ne yapalım bu da böyle diyerek’ umursamıyorsunuz. Hem kalkışlarda hem yokuşlarda Nitro ile sorun yaşıyorsunuz, araç çok ağır kalıyor. Virajlara da sakın hızlı girmeyin, kendinizi yolun dışında bulabilirsiniz. Yumuşak ayarlanmış süspansiyonlar limitler biraz bile zorlandığında aracın yoldan çıkma eğilimi göstermesine sebep oluyor.

Nitro’nun 2.8 litrelik CRD motoru İtalyan üretici VM’den alınmış. Yeni nesil diyebileceğimiz motorun gürültülü olması ve sarsıntı yapması insanı şaşırtıyor. Üstelik bu kadar sese katlandıktan sonra daha fazla performans bekleyenler de yanılacaklar. 177 HP güç ve 460 Nm tork üreten motor ağırlığı 2 tonu bulan Nitro’yu hareket ettirmek de pek başarılı sayılamaz. Aslında bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok, teknik verilere bir göz atın, bu yeter. 0-100 km/s hızlanmasını 10,5 saniyede alan Nitro’nun son sürati de 182 km/s. 5 ileri otomatik şanzıman da çok ağır kalıyor, gücü tekerleklere aktarmada son derece isteksiz. Tabii tüm bunların yanında testimiz esnasında 100 kilometrelik bir mesafede 12 litreyakıt tüketildiğini de hatırlatmadan geçmeyelim. İstenildiği zaman dört çeker olarak kullanılan Nitro, gücü ön ve arakada 50/50 oranında dağıtıyor. Fakat bu konuda rakipleriyle arasında bariz bir fark var. Direksiyon sistemi ise gerekli hassasiyeti göstermiyor, tepkileri sürekli geç kalıyor. Nitro’nun fren sistemi 2 tonluk aracı güvenlik mesafesinde durduramıyor.

Nitro özellikle yüksek donanım seviyesi ve özellikle kışkırtıcı tasarımıyla, para harcayıp eğlenmek isteyenler ve ilgiyi sevenler için birebir. Gerisi mi? Onu da başkaları düşünsün canım!"

http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=468

Bu yorumlardan sonra almaz bence mantıksız olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

İçten bi foto

DODGE NİTRO nasıl araç?

Şizofreni
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4_1400

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

İçten bi foto

DODGE NİTRO nasıl araç?

Şizofreni

abartmayalım arkadaslarım ne kadar kotude olsa dodge nitro alınabilir,şık,suvu yansıtabilecek bir araba niteliğindedir..

bu aracı test edip almanız sizin açınızdan kesinlikle daha iyi olacaktır..

sonucta arabaya siz bineceksiniz biz değil..arabadan ben zevk alırım sen almazsın bu kişiden kişiye değir..bu tartışmalrın sonu gelmez.

gidip test edin karsılastırma yapın..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.