Şimdi Ara

üzerime kayıtlı hatları nasıl ögrenebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
55.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bütün operatorlede üzerime kayıtlı hatları ogrenebilir miyim ücretli mi

• müşteri hizmetlerini ara. şu numaraya kimlik fotokopinizle beraber dilekçenizi fakslayın diyecekler.
    numaralar tespit edildikten sonra adresine mektup gönderecekler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

Ben avea'yı merak ediyorum. Hat kapatma belgemi 6 ay sonra gönderdiklerini gördükten sonra açıkcası sormaya korkuyorum. Avea'yı deneyen oldu mu?

quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

müşteri hizmetlerini ara. şu numaraya kimlik fotokopinizle beraber dilekçenizi fakslayın diyecekler.
    numaralar tespit edildikten sonra adresine mektup gönderecekler.

geçen yıl üçündende istedim.
    turkcell ve vodafone 3 hafta içinde mektup gönderdi.

aveada mektup gönderecekti ama sonradan vazgeçti galiba telefon ederek söylemişti. pulları kalmamıştır belki demiştim.

• sonuçtan haber ver. ayağına sıkmazlarsa ben de bi gideyim
  • avea ya dilekçe gönderdirdik ten 2 gün sonra arayıp üzerime kayıtlı olan numraları sölediler. hemde türkcell numaramı aradılar sölemek için
  • quote:

Orjinalden alıntı: kurtoglu87

avea ya dilekçe gönderdirdik ten 2 gün sonra arayıp üzerime kayıtlı olan numraları sölediler. hemde türkcell numaramı aradılar sölemek için

irtibat için türkcell'i mi verdin avea hattına ulaşamamışlardır
  • çekmemiştir
  • hattı kapatmadan önce ücretsiz olarak kontörlüye geçerseniz bir problem kalmaz.kontör almayacağınıza göre kendiliğinden hat iptal olacaktır.
  • Bi ara benim başıma böyle bi olay geldi , biz telefoncular tabi kendimize güveniyoruz kimse adımıza bizden habersiz hat acamaz falan vs..

Bir gün iş yerime emniyetten polis arkadaşlar geldi , emniyete kadar gitmemiz gerekiyor bende konuyu sordum cevap alamadım gereken acıklamayı emniyette öğreneceksiniz dediler bende hadi gidelim dedim ;
    bana bi cep telefon numarası sordular bunu sizmi kullanıyorsunuz dediler hayır dedim , sonra hat üzerinize kayıtlı beyefendi dediler, hayır olamaz dedim sonra turkcell extrada calısan bi arkadaşıma telefon actım bu hat kimin adına kayıtlı diye sordum hattın benim adıma kayıtlı oldugunu anladım.. Benim kimligim üzerine hat acılıp bunuda calıntı bi telefonda kullandıklarını ögrendim emniyetten..

Hemen iş yerine döndüm , ve müşteri hizmetlerini aradım bana bi numara verdiler bu numaraya fotokopinizle beraber dilekce yazıp gönderin, aradan 2 gün gecti mailim geldi ve adıma olan bütün hatların numaraları gözüktü ve şoke oldum, adıma tamı tamına numaralarını bilmedigim 8 hat cıktı ve hemen turkcell extradaki arkadasıma gittim hatların yedek sim kartlarını cıkardım ve içinde kontörleri kendi hattıma aktardım hatların içinde kontör kalmayınca hatların iptal talebinde bulundum ve ertesi gün turkcellden beni aradılar iptal işlemleri için...

Turkcell müşteri hizmetleri iptal etmemek için cok ugrastı en sonunda hatların sadece numara degişikligi yaparak 6 ay boyunca her ay 50 kontör hediye edeceklerini söylediler , bende kabul ettim ve her ay hatlarıma 50 kontör yükleniyor...

Not: Demekki kendine fazla güvenmek iyi bişey değilmiş... Sizde adınıza kayıtlı olan numaraları hemen ögrenin her an başınıza birşeyler gelebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilic_iletisim -- 23 Haziran 2009; 17:38:23 >

• AYNEN ARKADASİMA KATILIYORUM ŞİMDİDEN ÖNLEMİ ALIRSANIZ İLERDE BÜYÜK DERTLERDEN KURTULURSUNUZ
    quote:

Orjinalden alıntı: Kilic_iletisim

Bi ara benim başıma böyle bi olay geldi , biz telefoncular tabi kendimize güveniyoruz kimse adımıza bizden habersiz hat acamaz falan vs..

Bir gün iş yerime emniyetten polis arkadaşlar geldi , emniyete kadar gitmemiz gerekiyor bende konuyu sordum cevap alamadım gereken acıklamayı emniyette öğreneceksiniz dediler bende hadi gidelim dedim ;
    bana bi cep telefon numarası sordular bunu sizmi kullanıyorsunuz dediler hayır dedim , sonra hat üzerinize kayıtlı beyefendi dediler, hayır olamaz dedim sonra turkcell extrada calısan bi arkadaşıma telefon actım bu hat kimin adına kayıtlı diye sordum hattın benim adıma kayıtlı oldugunu anladım.. Benim kimligim üzerine hat acılıp bunuda calıntı bi telefonda kullandıklarını ögrendim emniyetten..

Hemen iş yerine döndüm , ve müşteri hizmetlerini aradım bana bi numara verdiler bu numaraya fotokopinizle beraber dilekce yazıp gönderin, aradan 2 gün gecti mailim geldi ve adıma olan bütün hatların numaraları gözüktü ve şoke oldum, adıma tamı tamına numaralarını bilmedigim 8 hat cıktı ve hemen turkcell extradaki arkadasıma gittim hatların yedek sim kartlarını cıkardım ve içinde kontörleri kendi hattıma aktardım hatların içinde kontör kalmayınca hatların iptal talebinde bulundum ve ertesi gün turkcellden beni aradılar iptal işlemleri için...

Turkcell müşteri hizmetleri iptal etmemek için cok ugrastı en sonunda hatların sadece numara degişikligi yaparak 6 ay boyunca her ay 50 kontör hediye edeceklerini söylediler , bende kabul ettim ve her ay hatlarıma 50 kontör yükleniyor...

Not: Demekki kendine fazla güvenmek iyi bişey değilmiş... Sizde adınıza kayıtlı olan numaraları hemen ögrenin her an başınıza birşeyler gelebilir..

• quote:

Orjinalden alıntı: Kilic_iletisim

Bi ara benim başıma böyle bi olay geldi , biz telefoncular tabi kendimize güveniyoruz kimse adımıza bizden habersiz hat acamaz falan vs..

iyide arkadaşım şimdi o hattın gerçek sahipleri demiyeceklermi bu kntlerim nereye gitti nie kapatıldı bu hattım...

walla benim hattım babamın üzerine nerden baksan 5 yıllık hat (babalara hiç olmassa bu konuda güvenelim:D)
    annemin hattınıda ben aldım zamanında kendi kimlik fotokopimi vermiştim ama online işlemlerden baktıgımda başka bi adamın ismi çıkıyor:S
    inş bişey olmaz:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carnewam -- 23 Haziran 2009; 20:14:01 >

• internetten telekominikosyon kurumundan denetleyebilsek keşke
  • quote:

Orjinalden alıntı: carnewam21

iyide arkadaşım şimdi o hattın gerçek sahipleri demiyeceklermi bu kntlerim nereye gitti nie kapatıldı bu hattım...

walla benim hattım babamın üzerine nerden baksan 5 yıllık hat (babalara hiç olmassa bu konuda güvenelim:D)
    annemin hattınıda ben aldım zamanında kendi kimlik fotokopimi vermiştim ama online işlemlerden baktıgımda başka bi adamın ismi çıkıyor:S
    inş bişey olmaz:D

Hatların yedek simlerini cıkardım , şebekesi giden hat nerden bilecek kontörlerin gittiğini ? Kapatılma Konusuna Gelince Açık oLarak Hat satan Bayilerine gitsinler tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilic_iletisim -- 23 Haziran 2009; 21:38:34 >
  • bence yedeğini çıkarmadan önce arayıp ya da mesaj atarak , hattın iptal edileceğinin , yedeğinin çıkarılacağının haber verilmesi daha etik olur
    sonuçta hırsız değilse, insanlar o kontörlere para veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif46 -- 23 Haziran 2009; 21:50:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: muhalif46

bence yedeğini çıkarmadan önce arayıp ya da mesaj atarak , hattın iptal edileceğinin , yedeğinin çıkarılacağının haber verilmesi daha etik olur

Bazı şeyleri Paylaşmadım onlarıda ifade edim en iyisi sadece içlerinden 1 kişiye ulaşabildim ve ulaştıgım kişiyi uyardım hattın iptal edilecegine dahil aldıgım cevap şu oldu , Benim Hattımı iptal edecek babayiğit daha göremedim....

İkincisi olay ise hadi hat benim adıma acılmış kaçak telefonda neden kullanma gereği duyuyorsun bu hırsızlık değilmi ??

Üçüncü mevzu ; Başkasının adına neden hat alınıyor ya da neden hat alma gereği duyuluyor kendi kimliği yokmu , ya da bazı yasa dışı işler içinmi alınıyor ?

Bu düpe düz Hırsızlık oLmuyormu ?

• quote:

Orjinalden alıntı: muhalif46

bence yedeğini çıkarmadan önce arayıp ya da mesaj atarak , hattın iptal edileceğinin , yedeğinin çıkarılacağının haber verilmesi daha etik olur

evet hocam aynen katılıyorum.
    geçen yıl sorgulama yaptığımda aveada fazladan bir numaram olduğunu farkettim.
    mh yi aradım. hatta 150 kadar kontör vardı. sonra numarayı aradım. orta yaşlı bir amcamız açtı. amca kullandığın hattı nerden aldın dedim. kızım verdi dedi. kızın nerden almış dedim. o da başka bir kız arkadaşından almış dedi. neyse fazla uzatmayalım hat benim adıma kayıtlı en kısa zamanda kontörleri bitirin hattı kapattıracam dedim.
    gerek yok hemen kapattır. ben telefon falan istemiyorum. çocuklar zorla kullanmamı istiyor dedi.
    bende kapatma başvusu yaptım. 1 hafta sonra aveadan aradılar. 75 kontör verelim kapattırma dediler. gerek yok kapatın dedim. içinde kontör var. boşa gidecek yazık olacak falan derken kandırdılar beni yeni, sim çıkarttım artık.

• kılıç bey
    hat senin üzerineyse, tabi ki iptal edecek veya yedeğini çıkaracaksın, yazdığım o konuylailgili değildi
    ve hırsızın evine girip de bir şeyini çalmam ben
    ama zaten siz uyarmışsınız, bence en iyisi de bu
  • 1 sene once aynı şey benim amcamın başına da geldi
    bir zamanlar adına kampus tarifesi olan bi tane hat daha kampus yapamıyordu ki şu anda oluyor

neyse adamın biri amcamı arıyor hattınızı kapattıracam haberiniz olsun dedi.. gel zaman git zaman 3 ay amcam onunla kavga edecek duruma gelmişti
    olayı ben oğrenince adama tarifesini değiştiririz hattı kapatma falan dedim.o yok amcan beni anlamadığı için bana sert davrandığı için bu sefer hattı bunun için kapatacam dedi.
    neyse içindeki kontorleri başka numaraya transfer ettim ve ertasi gun hat kapandı

ve işin ilginç yanı o hattı amcama ben vermiştim.. ama benimde suçum yok bende başka yerden açık hat diye almıştım hattı

ben mardin deyim hattın sahibi mersin de çıkmış nasıl da dolaşmış bu kimlik..

hattı kullananın bazen sucu olmuyor..

• Arkadaşlar bende bu işlemi yapmaya ve adıma kayıtlı hatları öğrenmeye karar verdim ve gerekli faks numaralarını temin ettim

TURKCELL : 0212 313 00 99

VODAFONE : 0212 367 50 00

AVEA : 0212 478 68 78

Bu numaralara faks çekerek adınıza kayıtlı hatları öğrenebilirsiniz. Çekeceğiniz faksta:

1- ARKALI-ÖNLÜ KİMLİK FOTOKOPİSİ

2- KİMLİK FOTOKOPİSİNN ALT KISMINA " ADIMA KAYITLI OLAN HATLARIN TARAFIMA BİLDİRİLMESİNİ RİCA EDERİM" YAZARAK BİR BEYAN

3- ONUN ALT SAĞ KISMINA İSMİNİZ VE ALTINA İMZANIZ (İMZA ÇOK ÖNEMLİ)

4- ONUN ALTINA DA İRTİBAT NUMARANIZI YAZARAK, SİZİNLE İRTİBATA GEÇECEKLERİ BİR NUMARA YAZACAKSINIZ

5- TELEFON NUMARASI YANINDA İRTİBAT E- MAİL ADRESİ VE POSTA ADRESİ DE YAZILMASI YARARLI OLUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezmi33 -- 24 Haziran 2009; 15:40:38 >
  • bi gönderelim bakalım neler çıkacak karşımıza bilgiler için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.