Şimdi Ara

Devlet Hastanesi'nde veya Özelde Diş Muayene Ücretleri Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
22.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son günlerde biraz diş ağrısı çekiyorum. Sigortam başlatıldığı için sağlık karnem devre dışı kaldı. Annemin veya babamın (emekli polis) karnesi üzerinden işlem görebilirmiyim. Veya karnesiz muayene devlet hastanelerinde ne kadar? O da olmadı özellerdeki muayene ücretleri ne durumda acaba bileniniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-_ -- 23 Haziran 2009; 11:35:59 >

• up
  • sağlık karnesi kalktı kimlik numarana bakıyorlar 18 yasını gecmediysen babanın sigortasından yararlanabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: rosetta

sağlık karnesi kalktı kimlik numarana bakıyorlar 18 yasını gecmediysen babanın sigortasından yararlanabilirsin

22 yaşındayım demek ki kullanamıcam. Peki ücretler ne durumda bileniniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-_ -- 23 Haziran 2009; 13:26:38 >
  • eğer okuyorsan babanın sigortası üzerinden 25 yaşına kadar faydalanabilirsin. (açıköğretim üniversitesi bile olur) ama ssk veya hiçbir sağlık sigortan yoksa normal muayene ücreti 15.50 tl diş için çekimi duyduğum kadarıyla 20 tl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Endimiyon

eğer okuyorsan babanın sigortası üzerinden 25 yaşına kadar faydalanabilirsin. (açıköğretim üniversitesi bile olur) ama ssk veya hiçbir sağlık sigortan yoksa normal muayene ücreti 15.50 tl diş için çekimi duyduğum kadarıyla 20 tl.

Teşekkürler dostum evet açıköğretim okuyorum. Ama sigorta girişim yapıldı geçen sene yani bunu göstererek işleme koymayabilirler. Neyse olmasa da muayene ücreti çok fazla değilmiş. Olacam artık Çok saol
  • hiç fark etmez bende aynı durumdaydım. öncelikle bağlı bulunduğun hastane içinde yada yan bina gibi bir yerde SGK dairesi varsa oraya öğrenci kimlik fotokopisi ve nüfus cüzdan fotokopisi ile gideceksin. zaten sana ya gün verirler yada git muayneni ol derler. sonra tc kimlik numaranla muayneneni olabilirsin. hepsi bu kadar
  • quote:

hiç fark etmez bende aynı durumdaydım. öncelikle bağlı bulunduğun hastane içinde yada yan bina gibi bir yerde SGK dairesi varsa oraya öğrenci kimlik fotokopisi ve nüfus cüzdan fotokopisi ile gideceksin. zaten sana ya gün verirler yada git muayneni ol derler. sonra tc kimlik numaranla muayneneni olabilirsin. hepsi bu kadar

Çok saol kardeşim ya 10 numarasın
  • Hocam şu an internetten kontrol ettim aşağıdaki linkten.

http://emek.emekli.gov.tr/EmekNet/

Buradan kontrol ettiğimde hak sahipliğim aktif görünüyor yani tedaviyi SGK (emekli sandığı) üzerinden olabilir miyim? Kardeşim geçen sene liseyi bitirdi ve 18 yaşını aştı onunkisi şu an pasif gözükmekte zaten daha önceden tedavi olmak için gittiğinde de bilgisayarda bakıp gözükmüyor demişlerdi. Bilgi verirsen sevinirim

• merhaba kardeşim,

öncelikle kardeşinin durumunun neden kaynaklandığını tam olarak bilemiyorum. Ama 18 yaş altı diye düşünüyorum yani o yüzden pasiftir. Senin durumun bazen aktif olarak gözükse bile medula dediğimiz merkezi ağda gözükmüyor olabilir. ki bir çok sefer karşılaştım. emin olmak için mecburen hastaneye gidip kontrol ettirmen lazım. oradan zaten seni büyük olasılıkla SGK'ya yönlendireceklerdir. hastaneye git bunları yapman inan 5 dakika bile almaz. bu arada geçmiş olsun.
  • quote:

merhaba kardeşim,

öncelikle kardeşinin durumunun neden kaynaklandığını tam olarak bilemiyorum. Ama 18 yaş altı diye düşünüyorum yani o yüzden pasiftir. Senin durumun bazen aktif olarak gözükse bile medula dediğimiz merkezi ağda gözükmüyor olabilir. ki bir çok sefer karşılaştım. emin olmak için mecburen hastaneye gidip kontrol ettirmen lazım. oradan zaten seni büyük olasılıkla SGK'ya yönlendireceklerdir. hastaneye git bunları yapman inan 5 dakika bile almaz. bu arada geçmiş olsun.

Çok teşekkürler bu forumda böyle yardımsever insanları görmek güzel
    Bi kaç gün içinde gideceğim gelişmeleri yine buradan yazarım.

• yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. sormak istediğin bir şey olursa p.m at veya buradan yaz.
  • Biraz geç oldu ama. Öğrenci belgesiyle (kimlik değil) SGK'ya gittim ve orada onaylatttım. Sorunsuzca kullanabiliyorum şu an. Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.