Şimdi Ara

Portatif klima alınır mı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
275
Cevap
6
Favori
461.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forumaaa

bir yeri kırmadan cama monte etmek için aparatları var beko ve arçelikte gördüm. deneyen varmı diyeceğim ama yeni sanırım cam aparatı olduğu için almayı düşünüyorum bende kiracıyım.  Portatif klima alınır mı?

bunu yapıcağına camı veya pencereyi komple sök
    kalın pleksiler var adını tam hatırlamıyorum kalın şeffaf plastik gibi o pleksiyi camın ölçüsüne göre kestirip pencerenin yerine tak
    sonrasında da knardan veya alttan borunun geçiceği şekilde pleksiyi delip boruyu dışarı ver..
    kışında pleksiyi çıkarır tekrar pencereyi takarsın yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 12 Haziran 2016; 1:20:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gael

quote:

Orijinalden alıntı: forumaaa

bir yeri kırmadan cama monte etmek için aparatları var beko ve arçelikte gördüm. deneyen varmı diyeceğim ama yeni sanırım cam aparatı olduğu için almayı düşünüyorum bende kiracıyım.  Portatif klima alınır mı?

bunu yapıcağına camı veya pencereyi komple sök
    kalın pleksiler var adını tam hatırlamıyorum kalın şeffaf plastik gibi o pleksiyi camın ölçüsüne göre kestirip pencerenin yerine tak
    sonrasında da knardan veya alttan borunun geçiceği şekilde pleksiyi delip boruyu dışarı ver..
    kışında pleksiyi çıkarır tekrar pencereyi takarsın yerine

Alıntıları Göster
    Merhabalar,
    Ben Beko 21210 P Klima - Mobil-Portatif Klima ürünü satın aldım 28 mayıs 2016 da. Aldığım güne lanet olsun.. Klima çok iyi soğutuyor ama dinlenme modunda toz üflüyordu (gelen misafirlerim bile hapşurmaktan bir hoş olmuşlardı...) ve koku geliyor. Çağrı merkezini aradım memmuniyetsizliğimi ifade ettim. iade talebim oldu. Sıfır ürün gönderdiler (24 haziran itibari ile). Şu anda toz üflemiyor lakin koku yani yanmış plastik koku halen geliyon ION modunda bile bu koku geliyor.... Arkadaşlarım ben bulaştım bu markaya siz sakın bulaşmayım... Soğutması mükemmel. koku-toz birde inanılmaz bir ses geliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: denizkiraz

Merhabalar,
    Ben Beko 21210 P Klima - Mobil-Portatif Klima ürünü satın aldım 28 mayıs 2016 da. Aldığım güne lanet olsun.. Klima çok iyi soğutuyor ama dinlenme modunda toz üflüyordu (gelen misafirlerim bile hapşurmaktan bir hoş olmuşlardı...) ve koku geliyor. Çağrı merkezini aradım memmuniyetsizliğimi ifade ettim. iade talebim oldu. Sıfır ürün gönderdiler (24 haziran itibari ile). Şu anda toz üflemiyor lakin koku yani yanmış plastik koku halen geliyon ION modunda bile bu koku geliyor.... Arkadaşlarım ben bulaştım bu markaya siz sakın bulaşmayım... Soğutması mükemmel. koku-toz birde inanılmaz bir ses geliyor...

Alıntıları Göster
    sanırım 1-2 yıldır mobil klima araştırıyordum, kiracıyım ve uzun zamanda ev alma imkanım yok, eski evimde zemin katda olmam nedeniyle çok ihtiyaç duymadım ama şubatda taşındığım ev dubleks ve kendime ait oda, çatı katı, öğleden sonra tüm güneşi içine alıyor, teras kapısı 2 kanat, üstüne çatıdan inanılmaz sıcak vuruyor.
    önce mobil araştırdım tekrardan, ama yazılanlar o kadar soğuttuki, 2 tane iç ünitesi olan eski bir vestel klima aldım, takmaya çok para istediler, üstelik alet eski ve sanırım çok elektrik harcayacak, takacak adam bile sıfır tavsiye etti.
    tekrar mobile döndüm, o kadar kafa karıştırıcı yorumlar vardıki insanın gözünü kapatıp duvar tipi alası geliyor.
    kendim oto tamircisiyim, lpg işlerime bakan arkadaşlada bu konuyu çok konuştuk çünki oda aynı ikilemde kalmış, yan komşusunun aldığını (airfel) gürültülü olmadığını söyledi, gidip test ettim hiçde rahatsız edici değildi, 8m2 pimapenden çevirme odayı hemencik soğuttu.
    tabi ben akşam dönüşte gene donanım habere saatler harcadım.
    buses klimanın dışarda çalışabileceğini gördüm, bana çok cazip geldi. ama disbrütör batmış ve parça yokmuş, grupda alan arkadaş aynı gün iade etmiş.
    bazı ikinci el mobil klimalara bakarken antalyadan buses ilanı görünce tekrar busese yöneldim.
    önce sıfır satan birini aradım, parça ve disbrütör işini sordum, doğru dedi, gerçekden buses durmuş ve parça gelmiyormuş, bulunduğum şehirdeki (izmit kocaeli) servisini aradım, uzak dur dedi, istanbul buses servisini aradım, parça gelmiyor ama çoğu parçası başka makinayla aynı yinede tavsiye etmem dedi. gözümü kapattım, aldanırsam aldanayım ama şu işi bir göreyim dedim ve antalyadaki ilana yöneldim.
    amcayı aradım, sağolsun makinada sıkıntı olmadığını, hortumun tırnaklarının kırıldığını ve vidaladığını söyledi, dışarda kullanıldığında makine (yada dış ortam) 50 dereceyi bulursa makinanın otomatik kapandığını söyledi (satma nedeni buymuş). 500 gönderdim, 50 lirada ptt kargo ödedim.
    sanırım kargoda bişi olmuş, altından su geliyor, müsait zamanda bakıcam, yandaki hava emen yerler filtreli ve sökülüp temizleniyor, terasa güneşe koydum, 1 aydır kullanıyorum bir sürü yağmur yedi, güneş yedi sıkıntı yapmadı (terasın üstü açık),
    pimapenci sağ kapının altındaki camı söküp pvcden parça kesti, belirttiğim yerdende delik açtı, kapıya taktı. 20tl
    yok böyle bir rahatlık, öğleden sonra gece 10a kadar nefes alamıyacağınız oda resmen evin en güzel yeri oldu,
    oda 24-25 metre kare, çatı kapıya doğru eğimli, iç tavan tahta
    içeride devamlı büyük bir bilgisayar 2 büyük monitör, ses sistemi, gerektiğinde projektör çalışıyor.
    nefes alamayacağınız oda en geç 5 dk sonra evin en serin yerinden daha soğuk oluyor.
    günde 2-6 saat arası çalışıyor, 25 günlük bilonçoda tahmini 20 tl fatura arttı (net hesap yapamam üzgünüm) soğutmada A sınıfı, ısıtmada A+ etiket var üstünde
    yakında delikdeki boşluğa sünger yapıcam ve dışarıda kalan hortuma iç tarafı elyaflı üstü aliminyum kaplama yapıcam (tavsiye ettiler)
    evden taşınırkende çıkan camı yerine takıcam.
    aklıma busesi sokan tosunpasha26 nickli üyeye sonsuz teşekkürler.
    @Tosunpasha26
     Portatif klima alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: chevypolat

sanırım 1-2 yıldır mobil klima araştırıyordum, kiracıyım ve uzun zamanda ev alma imkanım yok, eski evimde zemin katda olmam nedeniyle çok ihtiyaç duymadım ama şubatda taşındığım ev dubleks ve kendime ait oda, çatı katı, öğleden sonra tüm güneşi içine alıyor, teras kapısı 2 kanat, üstüne çatıdan inanılmaz sıcak vuruyor.
    önce mobil araştırdım tekrardan, ama yazılanlar o kadar soğuttuki, 2 tane iç ünitesi olan eski bir vestel klima aldım, takmaya çok para istediler, üstelik alet eski ve sanırım çok elektrik harcayacak, takacak adam bile sıfır tavsiye etti.
    tekrar mobile döndüm, o kadar kafa karıştırıcı yorumlar vardıki insanın gözünü kapatıp duvar tipi alası geliyor.
    kendim oto tamircisiyim, lpg işlerime bakan arkadaşlada bu konuyu çok konuştuk çünki oda aynı ikilemde kalmış, yan komşusunun aldığını (airfel) gürültülü olmadığını söyledi, gidip test ettim hiçde rahatsız edici değildi, 8m2 pimapenden çevirme odayı hemencik soğuttu.
    tabi ben akşam dönüşte gene donanım habere saatler harcadım.
    buses klimanın dışarda çalışabileceğini gördüm, bana çok cazip geldi. ama disbrütör batmış ve parça yokmuş, grupda alan arkadaş aynı gün iade etmiş.
    bazı ikinci el mobil klimalara bakarken antalyadan buses ilanı görünce tekrar busese yöneldim.
    önce sıfır satan birini aradım, parça ve disbrütör işini sordum, doğru dedi, gerçekden buses durmuş ve parça gelmiyormuş, bulunduğum şehirdeki (izmit kocaeli) servisini aradım, uzak dur dedi, istanbul buses servisini aradım, parça gelmiyor ama çoğu parçası başka makinayla aynı yinede tavsiye etmem dedi. gözümü kapattım, aldanırsam aldanayım ama şu işi bir göreyim dedim ve antalyadaki ilana yöneldim.
    amcayı aradım, sağolsun makinada sıkıntı olmadığını, hortumun tırnaklarının kırıldığını ve vidaladığını söyledi, dışarda kullanıldığında makine (yada dış ortam) 50 dereceyi bulursa makinanın otomatik kapandığını söyledi (satma nedeni buymuş). 500 gönderdim, 50 lirada ptt kargo ödedim.
    sanırım kargoda bişi olmuş, altından su geliyor, müsait zamanda bakıcam, yandaki hava emen yerler filtreli ve sökülüp temizleniyor, terasa güneşe koydum, 1 aydır kullanıyorum bir sürü yağmur yedi, güneş yedi sıkıntı yapmadı (terasın üstü açık),
    pimapenci sağ kapının altındaki camı söküp pvcden parça kesti, belirttiğim yerdende delik açtı, kapıya taktı. 20tl
    yok böyle bir rahatlık, öğleden sonra gece 10a kadar nefes alamıyacağınız oda resmen evin en güzel yeri oldu,
    oda 24-25 metre kare, çatı kapıya doğru eğimli, iç tavan tahta
    içeride devamlı büyük bir bilgisayar 2 büyük monitör, ses sistemi, gerektiğinde projektör çalışıyor.
    nefes alamayacağınız oda en geç 5 dk sonra evin en serin yerinden daha soğuk oluyor.
    günde 2-6 saat arası çalışıyor, 25 günlük bilonçoda tahmini 20 tl fatura arttı (net hesap yapamam üzgünüm) soğutmada A sınıfı, ısıtmada A+ etiket var üstünde
    yakında delikdeki boşluğa sünger yapıcam ve dışarıda kalan hortuma iç tarafı elyaflı üstü aliminyum kaplama yapıcam (tavsiye ettiler)
    evden taşınırkende çıkan camı yerine takıcam.
    aklıma busesi sokan tosunpasha26 nickli üyeye sonsuz teşekkürler.
    @Tosunpasha26

Merhabalar. Sistemi gayet güzel kurmuşsunuz. Benim de almadan önce kafamda deli sorular vardı ama hiç pişman değilim. Gerçekten parasının karşılığını misli misli veriyor. Serin günler diliyorum size. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

Yahu boruyu super montaj yapip klimadan cikan sicak havayi uzaya gondersen ne olur ? Ayni miktardaki havayi kapidan bacadan ortama geri emmek zorundasin. O ortama geri emilen havada (tahmin et bakalim....) disarinin sicak havasi oluyor. E neye yaradi o zaman ? iki ileri bir geri haydi bakalim.

Oh yaa nihayet,kısa öz ve aklı başında bir yorum.
    Ya bu hilkat garibelerini bilmeyen,kullanmayan konuşmasın.Pazarlamacılardan gına geldi artık.
    Bunlar:
    1.Doğru dürüst soğutmazlar,genellikle 9000 BTU olarak geçiyor, fiilen 5000 BTUluk (teknik değer olarak almayın) soğukluk bile vermezler
    2.Boruyla bacayla uğraşır durursunuz
    3.Ya tek boruludur bir halta yaramaz ve ortamı vakumlayıp durur,ya çift boruludur mekan sanayideki atölyelere benzer
    4.Sesi o kadar çok değil diyenler kesinlikle sallıyor,kabul edilemez boyutta sesleri vardır (öyle rüzgar sesi falan değil,bildiğin makina-motor sesi)
    5.Tahliye borusu plastiktir ve ısınır,ısındıkça da (az ya da çok) koku yapar
    6.Bu dezavantajların minimuma indirildiği cihazlar elbette vardır (1200-2000 euro verirsen !!!)

Arkadaşım herşeyi çok abartarak yazmak yada herkesi aynı kefeye koyupta taşlamak biraz ayıp olmuyormu.

Öncelikle burada pazarlama için yazmıyorum ben şahsen.Vede illada mobil alın diyende yok.Hatta zorunluluk dışında mobil önermiyoruz bile.

Öyle sallamakla da olmuyor ,yok 9000 likyazarmışta asıl 5000 likmiş.Verimlilik tartışılır ama kapasite kapasitedir.Her klima aynı test şartında değerlendirilir,split,ticari,mobil....

Sizin ihtiyacınız olmadığı için size sanayi gibi görünen ,sıcaklarda yanan için çok hoş bir görüntü olabilir.

Ses konusunuda her zaman yazdık çok sessiz olduğunu kimse idda etmedi.Tam aksine bu konuya dikkat çektik.Ama sallamıyoruz da yerine göre kabul edilebilir.Hatta PH 233 birçok 18-24 luk klimadan daha sessiz.Hele Arç,ves,vs.den çok sesiz.

Koku nedir anlamadın,ben hiç şahitte olmadım.(ZİBRO,Airfel olarak)

Fiyat olarak Maşallah bu ne Fiyatlardır böyle bu paraya satılıyorsa ben hiç split satmam,hep mobil satarım.
    Amaben size bir kıyak yapayım,şuan piyasadaki en kaliteli mobil PH 233 modelini 500 € ya vereyim (bakın %50 iskonto hangi klimada var)

Bu arada bir Enayi buldum (Enayi sizin deyiminize göre tabi,benim için müşteri velinimettir) 100 tane mobil p 126 verdim.hatta stokta yok tamamı adam okadar klima varken 1 ay bekleyecek.(bu yazdığım 100 adet gerçektir, ve reklam olsun diyede yazmıyorum.Çünkü bu alette bir çözüm için üretilmiştir ve bunu talep eden müşteri profesyonel vericiler kuruyor ve işine tek yarayan sistem MOBİL klima.Yani enayi değil iş adamı,çözüm arayan)

Sanırım alan kişi bu aleti vericiye koyacağına göre 7*24 kullanacak.
    Başka hiçbir şey demiyorum.

Alıntıları Göster
    Sakın portatif klima işine girmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmopolitan_

Sakın portatif klima işine girmeyin.

Alıntıları Göster
    bende düşünüyorum Kayseride yaşıyorum evde pek oturmam ama bazen geceleri sıcak olabiliyor

odama kuracağım 10m2 kadar biryer bu işe çokta para vermek istemiyorum en kötü 6000btü bile buz eder odayı o kadar soğuk da gereksiz

odanın ortalama sıcaklığı 28 30 derece arasında bana 20 civarına indirsin yeter

hangi ürünü önerirsiniz

şöyle birşeyler buldum ama kafam karıştı özellik belirtmiyor 3 kademeli soğutucu deyip geçiyor

bana fan etkisi yada sulu ufo olacaksa hiç bulaşmayım

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-buses-hsf65y-portatif-hava-sogutucu-fiyatlari,631633#yorumlar

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-arcelik-fas-4000-klima-fiyatlari,575639#ozellikleri

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-honeywell-cs10xe-evaportatif-klima-fiyatlari,562281

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-honeywell-cl15ac-evapotatif-serinletici-fiyatlari,562276

• quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

bende düşünüyorum Kayseride yaşıyorum evde pek oturmam ama bazen geceleri sıcak olabiliyor

odama kuracağım 10m2 kadar biryer bu işe çokta para vermek istemiyorum en kötü 6000btü bile buz eder odayı o kadar soğuk da gereksiz

odanın ortalama sıcaklığı 28 30 derece arasında bana 20 civarına indirsin yeter

hangi ürünü önerirsiniz

şöyle birşeyler buldum ama kafam karıştı özellik belirtmiyor 3 kademeli soğutucu deyip geçiyor

bana fan etkisi yada sulu ufo olacaksa hiç bulaşmayım

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-buses-hsf65y-portatif-hava-sogutucu-fiyatlari,631633#yorumlar

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-arcelik-fas-4000-klima-fiyatlari,575639#ozellikleri

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-honeywell-cs10xe-evaportatif-klima-fiyatlari,562281

http://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-honeywell-cl15ac-evapotatif-serinletici-fiyatlari,562276

Alıntıları Göster
    mobil klimaların yenilerinde arkalarında boru yok, acaba bu şekilde dışarı boru vermeden kullanabiliniyor mu artık?

• Merhaba arkadaslar. Dublex bir evde oturuyorum. Alt katta 18000 lik vestel var ancak ust kata 9000 lik vestel klima koymuslar. Ust katta sicaktan bunaliyorduk. Split klima icin duvarlari kirdirmak istemedim. Buradaki yorumlari okudum. Beni biraz korkuttu. Internetten ikinci el buses klima buldum. Teknik destek verilmedigini okumustum burdan. Ancak 1 ay kullanilmis cok temiz buses klimayi pazarlikla 350 tl ye baglayinca almay karar verdim. Eve gelip balkona yerlestirdim cihazi. Soguk havayi boru ile iceri verdim. Pencereyi boru icin acik birakmama ragmen sogutma performansini cok begendim. Surgulu kapi icin musamba kestiricem boru icin. Sonrasinda performansinin dahada articagini dusunuyorum. Iyiki almisim.
  • retrocr kullanıcısına yanıt
    brandaya gerek yok, bir arkadaş sineklik yaptırıp içine plexiglas taktırmış, plexiyede bir delik hortum için. cam açık ama plexi sineklik kapalı olarak hortumu içeri sokabilirsiniz. kesme biçme derdi olmadan, hava kaçırmadan güzel bir seçenek. ben 1 tane daha buses alıcam alt kata, sizin aldığınız rakam baya güzelmiş. güle güle kullanın.
  • Kullanan arkadaşlar hangi marka ?
  • sene 2017 mobilciler ne alemde
  • bu pleksi mevzusunu bende yapabilirim sanirim artik. evi degistik cam cok musait. komsulardan biri de yapmis mobil klimasina. nasi nerden alabilirim bu pleksi cami bilen var midir?

bide gecenlerde bi mobil klima gordum tahliye borusu yoktu arkasinda, boruyu takmamislar sandim. dokundum hicbir hava tahliye olayi yoktu? bu nasil olabilir
  • un momento kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz şey İran kliması diye tabir edilen ürün mü acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Bahsettiğiniz şey İran kliması diye tabir edilen ürün mü acaba?

yok hocam bildiginiz mobil klima fakat tahliye namina hicbi sicak hava yok full soguk hava.
    Klima denen alet, ısı transfer aracıdır. Her ne kadar bizler ''Soğutuyor'' ifadesi kullansak da, aslında teknik olarak yapılan şey termodinamik ikinci yasa temel prensibinden harekettir. Bu anlamda asıl yapılan işin soğutma değil, ortamdaki ısıyı alıp dışarı atma olduğu bilinir.

Bu bilgiden hareketle, normal çalışıp sıcak hava tahliye etmeyecek bir klima teknik olarak yoktur.

Eğer var ise inceleyip kurcalamayı çok isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Klima denen alet, ısı transfer aracıdır. Her ne kadar bizler ''Soğutuyor'' ifadesi kullansak da, aslında teknik olarak yapılan şey termodinamik ikinci yasa temel prensibinden harekettir. Bu anlamda asıl yapılan işin soğutma değil, ortamdaki ısıyı alıp dışarı atma olduğu bilinir.

Bu bilgiden hareketle, normal çalışıp sıcak hava tahliye etmeyecek bir klima teknik olarak yoktur.

Eğer var ise inceleyip kurcalamayı çok isterim

Hocam vallahi de billahi de iki saat inceledim. cok acelem vardi markasini modelini ogrenemedim. hatta esime de soyledim dedim inanilmaz tahliye borusu yok ve ustunde bildiginiz 16derece'ye ayarli oldugu ekranini gordum. ordan diyorum klima diye. ufledigi hava buz gibi ve arkada 1 adet bile boru yeri yoktu sicak hava tahliyesi icin. bilemiyorum belki altindan vs veriyordur yada ben dokunamadim bilemem belkide fan moduna alinmisti o sira.

• Merhaba gençler ve 2009'dan beri var olan bu forumda hala genç kalanlar:p 10 m^2 odam var , boru kestirme balkona kurma vs uğraşacak kapasitem yok maalesef. Alayım odaya koyayım çok da masraflı olmasın bir klima arıyorum maç 1000-1200 lira civarı. Bi el atın napayım ben mobil mi alayım normal ucuz klima mı?
    Yaf o klima değil de nem alma cihazı olabilir mi acaba? Nem alma cihazlarının su birikim haznesi içinde oluyor bikaç günde bir boşaltılıyor? Ben de merak ettim valla;)
  • Varsa böyle bir cihaz hemen alalım.
    Bir de bu Buses portatif klima ne güzel birşey. Satışı yok 2.eli yok. Arkadaş nerde güzel bir ürün var Türkiye de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egos1907 -- 26 Haziran 2017; 10:29:55 >
  • Arçelik marka 12000 btu olan portatif klima nasıldır acaba 25-26 m2 evin salonu için uygunmudur ses düzeyi nasıldır acaba
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.