Şimdi Ara

TOBB Etu hakkında (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
13
Favori
111.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kahvekokusu

Arkadaşlar sdü de hukuk okuyorum ankarada bir özel ünv.ye yatay geçiş yapmak istiyorum tobb etü yü düşünüyorum tavsiyesi olan var mı
    tobbda hukukun hazırlığını geçmek şart değil diye duydum ben hazırlık okumadım yatay geçiş yaparsam hazırlığa takılacak mıyım sizce buna tobb değer mi ingilizcem kötü öğrenmek istiyorum nasıl bir dil eğitimi var ve 3 döneme ayrılmış durumda yaz döneminin dersleri ne olur okul uzar mı yardımcı olursanız çok sevinirim anladığım kadarıyla tobb av olmak isteyenlere geniş imkanlar sunuyor ben savcı olmak istiyorum bu alan için de katkısı olur mu
    bir arkadaş tobb hukuk için gereksiz zor demiş ne kadar zor neye göre zor

Tobb Etu de hukuk öğrecileri için hazırlıkta toefl vermek zorunlu değil ancak derslere devam ve yıl sonu için 65 ortalama zorunluluğu var ki bu ortalamayı yapmak çok kolay. Eğer hazırlık okumadıysan burada hazırlıkta başlarsın okumuş olsan bile her üniversitenin hazırlık programı muafiyet için sayılmıyor. Ben mühendislikte okuyorum çok bilgim yok ama hukuktaki arkadaslarım çok kariyerli hocalar olduğunu eğitiminin iyi olduğunu söylüyor ama sen savcılık istediğini söylüyorsun savcılık zaten sınavla oluyor yani üniversite önemli değil ama avukatlık diyorsan önerebilirim. Okulun ingilizce eğitimi yaklaşık 10 ay sürüyor eğer İngilizceye ilgin varsa çok iyi bir gelişim sağlayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cayene06

quote:

Merhaba. Siralamam 40 binde. Gazi eskisehir anadolu yazmak yerine Tobb yazmayi dusunuyorum yuzde 25 burslu. Ne kadar mantikli olur? Endustri ya da makina yazacagim.

Yardim lutfen.

Tobb etu seçmek çok daha mantıklı olur özellikle makina mühendisliği öneririm. Teknoloji merkezine açılan su türbini Türkiye de sadece burada bulunan ve makinacılar için kaçırılmayacak bir fırsat.
  • quote:

quote:

Merhaba. Siralamam 40 binde. Gazi eskisehir anadolu yazmak yerine Tobb yazmayi dusunuyorum yuzde 25 burslu. Ne kadar mantikli olur? Endustri ya da makina yazacagim.

Yardim lutfen.

hiç düşünmeden yaz derim, bu okulun makinesi en iyi bölümlerinden.
    tanıtım günlerine gelip detaylı bilgi alırsan zaten yazarsın diye düşünüyorum :)
  • @ultrAslanfatih

Ailem ikna oldu gibi. Yazmayi dusunuyorum ama endustri kafami karistiriyor. Tobb zor diye duydum. Makina daha da zor olacak. Endustri ile makina arasindayim.

@Seviyeli Yarbay

Hazirligi gecmek sorun olur mu? Anadolu lisesi seviyesi ingilizce var. Okulu uzatirsam maddi sıkıntı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elves1

Uluslararası ilişkiler %50 burslu gitmek istiyorum ve kime sorsam iş bulmanda yardımcı olur diyor. Üniversitenin içinden olan biri yardım edebilir mi önemli bir karar çünkü

Ortak eğitimler iş bulma anlamında çok önemli bir fırsat eğer bu fırsatı iyi değerlendirirsen iş bulurken yararını görürsün.
  • quote:

@ultrAslanfatih

Ailem ikna oldu gibi. Yazmayi dusunuyorum ama endustri kafami karistiriyor. Tobb zor diye duydum. Makina daha da zor olacak. Endustri ile makina arasindayim.

@Seviyeli Yarbay

Hazirligi gecmek sorun olur mu? Anadolu lisesi seviyesi ingilizce var. Okulu uzatirsam maddi sıkıntı olabilir

hocam ben de anadolu lisesi ingilizcesi ile geldim ing001'den AA ve 002'den BB ile muafiyet aldım, gerçekten zor değil toefl bizi korkuttular ama sonunda neredeyse tüm arkadaşlarım geçti. öyle gözünüzde büyütmeyin.(

endüstri yazarsanız hiç kafanızı yormayın hocam endüstri hiçbir yerde zor olmaz bizim okulda bile bu bölüm zor değil, tobb etü gibi bir okula adamlar haftada 3-4 kere geliyorlar en fazla

diğer mühendislik bölümleri zor özellikle elektrik elektronik en zoru diyebilirim. ben şu an rapor yazıyorum mesela yarına yetiştirmem gerekiyor, zamanında yapsaydın diyeceksin belki ama dün de sunumum vardı ona hazırlandım önceki gün de vizem vardı düşün artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 12 Temmuz 2013; 1:09:59 >

• Ailem makina yazma diyor. Endustri ile maaslari yakin sayilir. Ama tobb makina akademik kadrosu aklimi karistiriyor. Gercekten iyi bir kadrosu var. Ama makinaya girip zorlanirsam okulu uzatmak istemiyorum. En iyisi endustri okuyup makinayi belki yuksek lisansta dusunmek. Tesekkur ederim cevaplar icin

• quote:

@ultrAslanfatih

@Seviyeli Yarbay

Endüstri biraz daha rahat tabi ayrıca kız populasyonuda makinaya göre biraz fazla ama daha iyisi olsun diyorsan kesinlikle makina derim. Makina üniversitenin en iyi bölümlerinden birisidir.

Hazırlık konusuna gelince anadolu lisesi mezunuysan tahmin ediyorum B kurundan başlarsın. B kurundaki öğrecilerin %80 e yakını hazırlığı geçiyor.
  • Son sene acik liseye gecmem bir seyi degistirir mi ? Sinavla belirleniyor sanirim?

• quote:

Son sene acik liseye gecmem bir seyi degistirir mi ? Sinavla belirleniyor sanirim?

Evet sınavla belirleniyor tabi ben de anadolu lisesi mezunuyum oradan ingilizce seviyeni tahmin ettim ve B kuru olur dedim. Toefl abartıldığı kadar zor değil bize de sakın dışardan toefl ibt vermeyin çok zor demişlerdi. Pek çok arkadaşım Toefl ibt vererek 1.5 ay önceden tatillerine çıktılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanfatih

quote:

Son sene acik liseye gecmem bir seyi degistirir mi ? Sinavla belirleniyor sanirim?

Evet sınavla belirleniyor tabi ben de anadolu lisesi mezunuyum oradan ingilizce seviyeni tahmin ettim ve B kuru olur dedim. Toefl abartıldığı kadar zor değil bize de sakın dışardan toefl ibt vermeyin çok zor demişlerdi. Pek çok arkadaşım Toefl ibt vererek 1.5 ay önceden tatillerine çıktılar.

Ingilizcem son sene calismadigim icin biraz tekrar ister heralde. Icimi rahatlattiniz ama. Zor yapamam diye korku vardi biraz.

• ortak eğitim de ortak eğitim iş tecrubesi falan yazıyorlar sabaha kadar tartışırım.

hiç bir şekilde iş tecrubesi falan değil ortak eğitimde ofis tecrubesi kazanırsınız.

bol bol fotokopi çek, yazı yaz, mail at, evrak duzenle,bankaya notere çarşıya pazara git gel. bunun adına iş tecrubesi deniliyorsa ben daha fazla konusmam.

Okulun ortak eğitim programındaki yerlerin yuzde 90 ı bu şekilde.

Adamların hiçbir şekilde ogrenciyi yetiştireyim işe alayım gibi derdi yok, ki tobb ogrencisinin de oluşturulan buyuk beklentiden dolayı bu tarz kucuk şirketler karşısında beklentilerinin karşılanacacgını düşünmüyorum.

Firmaların derdi asgari ucretle sigortasız olarak, ofiste yapılacak kaba tabirle angarya işleri biraz iş bilen birilerine yaptırmak. Tamamen olayın ozetı bu bence.

Kalan yuzde 10 , kurumsal buyuk firmalarda staja giderseniz eyvallah ama onlarada girmek için ya torpil yada saglam not ortalaması yabancı dil vb nitelikler gerekiyor.

Okulun kampusu hala yetersiz. Bahçesinde yada kafeteryasında oturacak yer bulmak bile zorken , istediğin kadar spor salonu vs yapılsın neyden bahsediyorsunuz anlamıyorum.

Buyrun gelin gorun. Beni zamanında uyaran olmadı. Hatasını çekiyorum.

Burslu gelecekleri hadi ayrı tutalım, özellikle işletme iktisat uluslararası ilişkiler gibi bolumler için ve hatta yeni açılan bolumler için tercih edilmemei gereken bir okul burası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 12 Temmuz 2013; 18:49:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

ortak eğitim de ortak eğitim iş tecrubesi falan yazıyorlar sabaha kadar tartışırım.

hiç bir şekilde iş tecrubesi falan değil ortak eğitimde ofis tecrubesi kazanırsınız.

bol bol fotokopi çek, yazı yaz, mail at, evrak duzenle,bankaya notere çarşıya pazara git gel. bunun adına iş tecrubesi deniliyorsa ben daha fazla konusmam.

Adamların hiçbir şekilde ogrenciyi yetiştireyim işe alayım gibi derdi yok, ki tobb ogrencisinin de oluşturulan buyuk beklentiden dolayı bu tarz kucuk şirketler karşısında beklentilerinin karşılanacacgını düşünmüyorum.

Firmaların derdi asgari ucretle sigortasız olarak, ofiste yapılacak kaba tabirle angarya işleri biraz iş bilen birilerine yaptırmak. Tamamen olayın ozetı bu bence.

Kalan yuzde 10 , kurumsal buyuk firmalarda staja giderseniz eyvallah ama onlarada girmek için ya torpil yada saglam not ortalaması yabancı dil vb nitelikler gerekiyor.

Okulun kampusu hala yetersiz. Bahçesinde yada kafeteryasında oturacak yer bulmak bile zorken , istediğin kadar spor salonu vs yapılsın neyden bahsediyorsunuz anlamıyorum.

Burslu gelecekleri hadi ayrı tutalım, özellikle işletme iktisat uluslararası ilişkiler gibi bolumler için ve hatta yeni açılan bolumler için tercih edilmemei gereken bir okul burası.

Ortak eğitimde not ortalamaları düşük olduğu için özellikle işletme vb. bölümlerdeki öğrenciler için fotokopi çekmek gibi durumlar olabilir ama mühendislikte çok büyük firmalarda bir mühendis gibi çalışarak ortak eğitim yapmak da mümkün. Hatta not ortalaması yüksek olup Amerika ‘daki üniversitelere ortak eğitim için gidenler de var. Bu fırsatı kullanmak tamamen öğrencilerin elinde.

• ultrAslanfatih kullanıcısına yanıt
    hımm teşekkür ederim hazırlık okumaya karar verirsem bilkent de aklıma geliyo yada turgut özalın hazırlığı yokmuş..çok kararsızm
  • Ben şu anda 4. sınıfım makinede yalnızca şunu söylemek istiyorum. Ortak eğitim hiçbir işe yaramayan bir sistem.

Ortalamam fena değil ve gittiğim tüm firmalarda fotokopi çektim, çıktı aldım, excellde tablo hazırladım, word de yazı yazdım.

Kısacası ortak eğitim için gelecekseniz gelmenizi tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanfatih

quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

ortak eğitim de ortak eğitim iş tecrubesi falan yazıyorlar sabaha kadar tartışırım.

Ortak eğitimde not ortalamaları düşük olduğu için özellikle işletme vb. bölümlerdeki öğrenciler için fotokopi çekmek gibi durumlar olabilir ama mühendislikte çok büyük firmalarda bir mühendis gibi çalışarak ortak eğitim yapmak da mümkün. Hatta not ortalaması yüksek olup Amerika ‘daki üniversitelere ortak eğitim için gidenler de var. Bu fırsatı kullanmak tamamen öğrencilerin elinde.

hocam yazdıgına katılmak mumkun değil

neden mi? o zaman ortak eğitime iyi yerde staj yapaca, yani fotokopi çekmek gibi işlerden fazlasının ögrenciye verildiği yerlere gidebilecekler gitsin.Sonuç olarak bu her bolumde 5-10 kişiyi geçmez.

Madem öyle ortak eğitimi adece muhendislere yaptırsınlar .

Bu mantıkla bakacaksak zorunlu ortak eğitim olmasın ben 3 ay fotokopi çekmek yerine tatil yapmayı tercih ederim.

Kısacası sistem teoride mantıklı ama uygulamada sıfır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 13 Temmuz 2013; 1:32:04 >

• Hocam ben de 38bindeyim mf4te, ortak eğitim olayı hosuma gitmişti aslında ama yazılanlar getir götürden başka bi olayın olmadıgı yönünde. Mak. müh. yazıcam ama bilkent mi yazsam burayı mı tam bilemedim, siz ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TranquilityW

Hocam ben de 38bindeyim mf4te, ortak eğitim olayı hosuma gitmişti aslında ama yazılanlar getir götürden başka bi olayın olmadıgı yönünde. Mak. müh. yazıcam ama bilkent mi yazsam burayı mı tam bilemedim, siz ne önerirsiniz?

Ortak egitimi arastirdim. Is hayatina atilmada kolaylik sagliyormus. Ayrica deneyim kazaniyorsun. Getir gotur islerinden fazlasi vardir eminim.

• Hocam öyle diyosun da burda mezunlar pek öyle dememiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TranquilityW

Hocam öyle diyosun da burda mezunlar pek öyle dememiş?

Iyi diyen de var kotu diyen de. Ama ortak olarak soylenilen ogrencide bittigi. Notlar yuksek olursa avantaj sagladigi yonunde.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.