DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
reçine nasıl çıkar
8
Cevap
0
Favori
5.181
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      178 Mesaj
      20 Haziran 2009 23:31:32
      Aracımın üzerine noktasal olarak ağaç reçinesi bulaşmış durumda
      Mazotla sildim ama çıkarmadı nasıl çıkartabilirim

• Yarbay
      3930 Mesaj
      21 Haziran 2009 00:38:41
      Bu durum önceki aracımda benimde başıma gelmişti. Aracı çamların altına bırakmıştım ve kaputun birçok yerinde nokta şeklinde reçine izleri görmüştüm. Ancak ben gördüğümde geç olmuştu ne kadar uğraştıysamda bu izleri çıkaramadım. Sanırım reçinenin asidik etkisi boyayı yakıyor ve fiziksel bir hasar oluşturduğundan çıkmıyor. En azından ben böyle biliyorum.
      quote:

Orjinalden alıntı: jyhun

Aracımın üzerine noktasal olarak ağaç reçinesi bulaşmış durumda
      Mazotla sildim ama çıkarmadı nasıl çıkartabilirim

2012 Ford Focus III 1.6 TDCİ 115 PS Titanium - Otomatik Park - Sedan - Lunar Sky
    • Çavuş
      44 Mesaj
      21 Haziran 2009 01:06:55
      camın ve tampon gibi plastik maddelerin üstündeyse asetonla cıkar ama kaput gibi metal kısımlarda aseton kullanma aseton yerine diğer organik çözücüleri kullan alkol gibi arkadaşlar benim sorunuma cevap verin bari ben ne yapcam kaputun üstünde asetonu sürdüğüm yerlerin rengi acıldı yeni cila cekmiştim:(

Deneyen kaybedebilir ama denemeyen zaten kaybetmiştir.
      Hayatı ya toza dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın.Seçim senin!
    • Teğmen
      178 Mesaj
      21 Haziran 2009 12:49:00

quote:

Orjinalden alıntı: cklaslan

camın ve tampon gibi plastik maddelerin üstündeyse asetonla cıkar ama kaput gibi metal kısımlarda aseton kullanma aseton yerine diğer organik çözücüleri kullan alkol gibi arkadaşlar benim sorunuma cevap verin bari ben ne yapcam kaputun üstünde asetonu sürdüğüm yerlerin rengi acıldı yeni cila cekmiştim:(

tekrar cila çekmeyi denedin mi

• Çavuş
      44 Mesaj
      21 Haziran 2009 13:35:12
      öle yapcam ama profesyonellere bırakcam artık..

Deneyen kaybedebilir ama denemeyen zaten kaybetmiştir.
      Hayatı ya toza dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın.Seçim senin!
    • Yarbay
      2385 Mesaj
      21 Haziran 2009 19:02:27
      Benim aracımın bagajında sulandırılmış camsil var, reçine benzeri birşey yapıştığı zaman bir yandan camsili sürekli püskürtüp diğer elimdeki bezle o bölgeyi siliyorum hiç iz kalmıyor.

• Binbaşı
      1694 Mesaj
      22 Haziran 2009 14:19:08
      scracht out diye, sarı kutulu bi boya temizleyicisi var. onunda çıkıyor, ve bunu uyguladıktan sonra, boya bir süre leke tutmuyo. uygulaması filan kolay. tavsiye ederim.

• Teğmen
      178 Mesaj
      22 Haziran 2009 18:37:25

quote:

Orjinalden alıntı: _KUZEY

scracht out diye, sarı kutulu bi boya temizleyicisi var. onunda çıkıyor, ve bunu uyguladıktan sonra, boya bir süre leke tutmuyo. uygulaması filan kolay. tavsiye ederim.

nereden buluruz bunu peki

• Binbaşı
      1694 Mesaj
      23 Haziran 2009 10:14:18

ürünü büyük bi marketten almıştım ama hatırlamıyorum neresi olduğunu. carefour, tekzen, praktiker gibi biryerdi. fiyatı da pahalı değil. ama çok iyi bi ürün. geçen ay, aracın sadece kapı kolunun yanındaki çizikleri almak için sürdüm. silmeye başladım. 2 saatlik uğraş sonucu aracın tamamına uyguladım. sonuç gayet iyiydi. araç pırıl pırıl oluyo ve üzerinde leke tutmuyo.

uygulama esnasında. içine bunu çekmeyecek bi bezle uygula mesela mikrofiber bez. 10dk bekle, kurusun, silerken de , havlu gibi birşeyle sil.

http://www.formula1wax....tml/rubbingCompounds.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KUZEY -- 23 Haziran 2009; 10:20:07 >

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.