Şimdi Ara

VW TOURAN-FORD C MAX-TOYOTA VERSO-OPEL ZAFİRA ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
34.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bu sınıf üzerinde bir araba alıyım diye düşünüyorum fakat hem bütçe belli, hemde ekonomik olmalı

en düşük fiyatları baz fiyat başlangıç fiyatları EYLÜL 2009
    fiyatlarıdır

VW Touran 1.6 Function 102 hp 38700 civarında BENZİNLİ

Ford c max C-max Trend 5K 1.6i 36.655 civarı BENZİNLİ

Totota verso 1.6 Comfort 38.900 civarı BENZİNLİ

Opel zafira Zafira 1.6i 16V Twinport Enjoy 41.882 BENZİNLİ

BU DÖRT MODEL ÜZERİNDE TERCİH NE OLMALI

VW TOURAN-FORD C MAX-TOYOTA VERSO-OPEL ZAFİRA  ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akademi51 -- 5 Eylül 2009; 11:13:39 >

• eğer bu tercihi ben yapacak olsaydım. vede dizel düşünmüyorsam vw turan ı tercih ederdim. hem vw kalitesi sessiz bir sürüş ve kalite hepsi bir arada. c-max çok güzel araç yol tutuş harika ama turan kadar geniş değil ve motor sesini içeri alıyor. verso yu hiç düşünmem bana göre içi dışı tasarım olarak berbat birtek motoru ve sorunsuzluğu güzel. 1-turan 2- c-max 3- verso derim
  • C-max derim ben yeni kasası çok güzel özellikle arka led stoplar çok hoş duruyor bu sınıfta C-max zaten en çok tercih edilen araçlardan biri
  • touran ya da verso almanı tavsiye ederim. c max in wagon tip arabadan bir farkı yok, yol sesini motor sesini çok alır, tıkırtısı çok olur verso touran kadar konforlu değildir, içlerinde içi en dar olandır.ben alacak olsam toyota verso alırdım. 132 hp lik motoru toyota sorunsuzluğu ve donanımı yeter.(vsc!!! 9 hava yastığı standart)
  •  VW TOURAN-FORD C MAX-TOYOTA VERSO-OPEL ZAFİRA  ?

• Yani Verso'yu galeride inceledim ama belirtmem lazım ki mutlaka en üst donanımı almalısın, aradaki fiyat farkına değer. Ayrıca bana göre yeni Verso saydığın seçenekler arasında en dinamik ve güzel tasarımı olan araç diyebilirim.

Beğenmediğim yanları
    1. Aracın içinin siyah hakimiyetinde olması. Kir göstermeme açısından avantaj da sayılabilir ama seçenek sunulmalıydı.
    2. Cam tavan yok

Beğendiğim özellikler
    1. Kapıları açınca yan aynalardan bastığınız yeri gösteren karşılama ışıkları
    2. Anahtarsız giriş ve çalıştırma
    3. Ortada konumlanmış ama gerçekten güzel ve göz hizasındaki göstergeler
    4. Kaliteli konsol
    5. Koltuk altlarındaki çekmeceler, fonksiyonel kol dayama, bir tanesi soğumalı 2 torpido gözü
    6. Geri vitesde ekrana dönüşen ayna
    7. Ayrıca tavanda gözlük saklamanın altında bulunan, aracın içini gösteren 2. bir ayna (çocuklu aileler için çok güzel düşünülmüş)
    8. Bluetoothlu ses sistemi
    9. İleri geri yapılabilen ve sırtlıkları yatırılabilen 2. sıra koltuklar gerçekten konforlu ve ön koltukların arkasında arkasında tepsi yerleri var
    10. Yine özellikle çocuklar için çok işe yarayacak karartılmış yan camlar ve yan cam perdeleri
    11. 7. sıra koltuklarda bile hava yastıkları
    12. Geniş bagaj ve koltukları yatırınca tamamen düz yükleme alanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 20 Haziran 2009; 21:22:52 >

• tşkler yorumlar için yakıt açısından değrlendirdiğimizde lpgsiz külfetli olurmu bu baz modeller zaten en alt donanımı alabilecek durumumuz var dizel düşünemeyiz yada üst donanımlısınıda tercih edemeyiz bu üç modeli en düşük donanım vede konfor yakıt ekonomi açısından değerlendirelim lütfen
  • şehir içi yakıt tüketimi c-max'in ve versonun 9 lt civarı ama touranın biraz fazla onlardan 11 lt civarı yakıt tüketimi var

çok fazla yol yapıyorsanız eğer dizel almanızı tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: akademi51

tşkler yorumlar için yakıt açısından değrlendirdiğimizde lpgsiz külfetli olurmu bu baz modeller zaten en alt donanımı alabilecek durumumuz var dizel düşünemeyiz yada üst donanımlısınıda tercih edemeyiz bu üç modeli en düşük donanım vede konfor yakıt ekonomi açısından değerlendirelim lütfen

En alt donanım Verso'da ESP standart. Diğerlerini bilmiyorum ama zaten yüksek araç alıyorsun bence bu önemli bir kriter olmalı.
  • vw tourandaki aynı motoru kuzenim a3ünde kullanıyor ve performas yoksunu olduğu kadar da yakıtı içiyor.
    touranda korkutucu boyutlara ulaşabilir.

fakat touran diğer 2 seçeneğe göre daha büyük. bu ikilinin vw deki karşılığı golf plus olmalıydı.
    fiyatları hakkında bilgim yok ama golf plus 1.6 fsi tercih ederdim.
  • Toyota VERSO'ya ağırlık ve öncelik verin derim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

vw tourandaki aynı motoru kuzenim a3ünde kullanıyor ve performas yoksunu olduğu kadar da yakıtı içiyor.
    touranda korkutucu boyutlara ulaşabilir.

fakat touran diğer 2 seçeneğe göre daha büyük. bu ikilinin vw deki karşılığı golf plus olmalıydı.
    fiyatları hakkında bilgim yok ama golf plus 1.6 fsi tercih ederdim.

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: akademi51

tşkler yorumlar için yakıt açısından değrlendirdiğimizde lpgsiz külfetli olurmu bu baz modeller zaten en alt donanımı alabilecek durumumuz var dizel düşünemeyiz yada üst donanımlısınıda tercih edemeyiz bu üç modeli en düşük donanım vede konfor yakıt ekonomi açısından değerlendirelim lütfen

2. el düşünüyor musunuz ?
  • 2 ellerede bakıyoruz 2007 ve üstü olmalı ama bu rakamlardan daha çok fiyatlı 2.eller var ? üst donanım olanda var olmayanda aracın sıfırı daha mantıklı gibi ve de lpg taktırmak şart o zaman
  • Aynı araştırmayı ben de yapıyorum. Kısmetse üçüzümüz olacak ve Touran, Verso, C-Max arasında gidip geldim...7 ay daha zaman var.

Şunlar da seçeneklere girebilir:

Megane SW DCİ yada benzinli
    Volvo V40 SW
    Passat SW
  • http://www.sahibinden.com/touran_2_0_dizel_comfort-92WQQaXQQ11732928WQQpXQQdisplayitem
    linkteki araç bize ait.Comfortline donanımda olmayan dijital klima ve 3. sıra koltuk opsiyonuda var.Düşünürseniz p.m atabilirsiniz.
  • 132hp'lik Versoyu değerlendirin derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: z.C..

http://www.sahibinden.com/touran_2_0_dizel_comfort-92WQQaXQQ11732928WQQpXQQdisplayitem
    linkteki araç bize ait.Comfortline donanımda olmayan dijital klima ve 3. sıra koltuk opsiyonuda var.Düşünürseniz p.m atabilirsiniz.

bu araba en fulumü temiz duruyor 2005 vede dizel olması eksi bizim için 2007 vede üstü benzinli olabilir tşkler

• c-max bu ucu arasında agır basar
  • performans versoda mükemmeldir, touran çok kailteli ama o motorla performans bekleme ve bi o kadar yakar... cmax derim ama diesel olsun.Çok az yakar.En esnek araç gibi gelio cmax verso daha ufak sanki
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.