Şimdi Ara

The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition (2011) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.276
Cevap
21
Favori
340.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu konu XanthiN tarafından düzenlenmiştir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bu oyunun açılış sinematiği bir yana, açılış bölümü de bir harika. Foltest ile savaş alanında gezerken yüzü geçmişe ait yara izleriyle kaplı boğuk sesli bir asker görüyoruz, oradaki diyalog yazımı çok çok iyi mesela. Ya da yine Foltest'in göz aşinalığı ile tanıyıp rütbe verdiği askerle arasındaki diyaloğu. Witcher serisi sinema için Lotr, dizi dünyası için Got ne ise, oyun dünyası için odur. Daha iyisi gelebilir mi emin değilim. Her ne kadar geçmişte telif hususunda yapımcı ekibe hak vermiş ve Sapkowskiye kızmış olsam da, adam her şeyiyle bir dünya yaratmış. Bataklıktaki yaratığın nasıl oluştuğu ve ne tür zayıflıkları olduğuna kadar bir gerçeklik tasarlamış, karakterlerin altını doldurmuş, geçmişlerini ve birbirleriyle bağlantılarını kurgulamış. Oyun dünyasına hakim olmayabilir. Telif hakları hususunda işin hukuki boyutundan zerre anlamıyor veya önemsemiyor da olabilir. Ancak o adam olmasaydı bugün Witcher üçlemesi olmazdı. Neyse ki hakkı olanı aldı en nihayetinde.
  • Habere bak harikaaaaaa
  • Baya geride kalmışım daha 1i oynamadım bile.
  • Hadi hayırlısı.Umarım kamera sistemi daha da geliştirirler.
  • Helal olsun bu firmaya , yıllarca deneyim kazanmış sektörün lideri firmalar böyle yenilikçi ve oynaması rahat bir oyunu kolay kolay yapamazken adamlar ilk oyunlarıyla (yanılıyormuyum?) böyle bir başarıya kavuştu.
  • Haklısın hocam. Adamlar ilk oyun için 4 yıl uğraştılar. Amerikalı zengin ve tecrübeli firmaların oyunlarını katlayan oyun yaptılar dört senede. Yapım aşamasında hep takip ettim. Önce kendi oyun motorları ile başladılar. Derken para denkleştirip GDC'ye gidiyorlar ve orada Bioware ile konuşuyorlar. Bioware projelerinden etkileniyor ve onlara NWN'ın motoru Aurora engine'i veriyorlar, teknik destek sağlıyor Atari firması ile görüştürüyorlar falan. Sonra adamlar öyle sıkı bir çaba ile çalışıyorlar ki ortaya hem grafik, hem ses, hem müzik, hem oynanış, hem de içerik olarak harika bir RPG çıkartıyorlar. Ve bunu gerçekten kısıtlı bir bütçe ile Polonya'da yapıyorlar. Ben de ne yaptım oyun ülkemizde piyasaya çıkar çıkmaz gidip 75 lirayı bayılıp aldım. Pişman oldum mu zerre kadar olmadım. Destek oldum ve benim gibi düşünenler sayesinde oyun dünyada 1 milyon satış barajına ulaştı. Bu rakam günümüzde sadece PC'ye çıkan oyunlar için oldukça iyi bir rakam. Adamlar bununla da yetinmedi üstüne bir de bedava Enhanced Edition'ı çıkardı. Bethesda gibi bir firma olsa böyle bir eklentiye en az 30 dolar para isterdi.

The Witcher 2 ise PC'nin yanında X360 ve PS3'e de yapılacak. Bu oyunda ilkinin yarısı kadar bile iyi olursa oyun rahat 5 milyon satar diye düşünüyorum.
  • Kesinlikle çok güzel oyun ben geç tanıştım ama buna değdi.Yeni oyunu 4 gözle bekliyorum ve böyle bir oyun için kesinlikle Orjinal almaya gayret edelim arkadaşlar.Kolay kolay gelmiyor böyle oyunlar.
  • Ucuzlarsa gider orjinal alırım. Biraz geriden takip ediyorum
    Şimdi biri çıkıp demesin daha ne kadar ucuzlayacak zaten oyun mükemmel bilmem ne. Herkesin maddi durumu farklı, bunu göz önünde bulundurun.
    Ayrıca sistemimide yenilemem gerek. Sistem panelinde göreceğiniz sistem ile pek de rahat edemiyorum
  • Gerçekten apayrı bir oyun yeri benim için bambaşka , oynarken aldığım haz , içinde bulunduğum atmosfer çok güzeldi , başarılı videoları , seslendirmeleri , geniş haritası , o büyük şehirler , baya zorlayıcı görevleri , insanı mükkemmel oyunun atmosferine kaptırtan müziklerini ve daha klavyede tuşlanamıyıcak kadar çok özelliğini toplarsak harika bir oyun olduğunu belli ediyor . Kötü yanlarıda var ama şimdi onları saymanın yeri değil . :)
    Bu haberse paha biçilemez :) .
  • evet witcher nefis oyundu manzara sağlamdı
  • Bu ay aldığım en iyi haber 1.yi bitirir bitirmez 2.nin çıkışını araştırmaya başlamıştım üstünden baya süre geçince hayal kırıklığıyla köşeme çekildim ama şimdi acayip mutluyum çıksında ben 2012 ye kadar beklerim acelem yok
  • Bu arada Witcher ve metal müzik severler, Witcher EE'nin bonus diskinde Vader'ın Witcher için yaptığı klip var. Oyunun açılış videosundan görüntüler de içeren manyak bir klip olmuş. Acayip gaza getiriyor valla, arada bir de kılıç sesleri geliyor. Sesini sonuna kadar açıp bangır bangır dinliyorum. Paso gaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokyabgu

Haklısın hocam. Adamlar ilk oyun için 4 yıl uğraştılar. Amerikalı zengin ve tecrübeli firmaların oyunlarını katlayan oyun yaptılar dört senede. Yapım aşamasında hep takip ettim. Önce kendi oyun motorları ile başladılar. Derken para denkleştirip GDC'ye gidiyorlar ve orada Bioware ile konuşuyorlar. Bioware projelerinden etkileniyor ve onlara NWN'ın motoru Aurora engine'i veriyorlar, teknik destek sağlıyor Atari firması ile görüştürüyorlar falan. Sonra adamlar öyle sıkı bir çaba ile çalışıyorlar ki ortaya hem grafik, hem ses, hem müzik, hem oynanış, hem de içerik olarak harika bir RPG çıkartıyorlar. Ve bunu gerçekten kısıtlı bir bütçe ile Polonya'da yapıyorlar. Ben de ne yaptım oyun ülkemizde piyasaya çıkar çıkmaz gidip 75 lirayı bayılıp aldım. Pişman oldum mu zerre kadar olmadım. Destek oldum ve benim gibi düşünenler sayesinde oyun dünyada 1 milyon satış barajına ulaştı. Bu rakam günümüzde sadece PC'ye çıkan oyunlar için oldukça iyi bir rakam. Adamlar bununla da yetinmedi üstüne bir de bedava Enhanced Edition'ı çıkardı. Bethesda gibi bir firma olsa böyle bir eklentiye en az 30 dolar para isterdi.

The Witcher 2 ise PC'nin yanında X360 ve PS3'e de yapılacak. Bu oyunda ilkinin yarısı kadar bile iyi olursa oyun rahat 5 milyon satar diye düşünüyorum.

sana katılıyorum ama daha game trailer yok alpha versionunun tanıtımını izledim grealtın sesi hariç herşey süper olmuş

10.11.2010 da çıkmasını bekliyorum
  • quote:

Bu arada Witcher ve metal müzik severler, Witcher EE'nin bonus diskinde Vader'ın Witcher için yaptığı klip var. Oyunun açılış videosundan görüntüler de içeren manyak bir klip olmuş. Acayip gaza getiriyor valla, arada bir de kılıç sesleri geliyor. Sesini sonuna kadar açıp bangır bangır dinliyorum. Paso gaz

evet süper bi klip sürekli izliyorum vader master of the sword
    izlemeyenler için
    http://www.dailymotion.com/video/x2z79h_vader-sword-of-the-witcher_music
  • quote:

Orijinalden alıntı: kusadasi89

quote:

Bu arada Witcher ve metal müzik severler, Witcher EE'nin bonus diskinde Vader'ın Witcher için yaptığı klip var. Oyunun açılış videosundan görüntüler de içeren manyak bir klip olmuş. Acayip gaza getiriyor valla, arada bir de kılıç sesleri geliyor. Sesini sonuna kadar açıp bangır bangır dinliyorum. Paso gaz

evet süper bi klip sürekli izliyorum vader master of the sword
    izlemeyenler için
    http://www.dailymotion.com/video/x2z79h_vader-sword-of-the-witcher_music

i am the lord master of the sword.. 2 sene önce witcher sayesinde vader'ı keşfetmiştim.. metal müzik uzun zamandır dinlerdim ve witcher sayesinde vader favori gruplarımdan biri olmuştu.. impressions in blood ve necropolis albümünü bu şarkıyı beğenenlerin dinlemesini tavsiye ederim..
  • Bu şarkının hangi albümde olduğunu biliyor musun? Aradım internette bulamadım.
  • Witcher 2'nın resmi lansmanı yaklaşmaya başladı. Witcher'ın resmi sitesinde bir flash resim ile sayfada "2" rakamı gözüküyor.

Aynı zamanda Gametrailer da oyunun ilk trailerı çıktı. Bu adresten ulaşabilirsiniz:

http://www.gametrailers.com/video/exclusive-official-the-witcher/63501

Gamespot'ta ise oyun ile ilgili üç sayfalık bir exclusive first look bulabilirsiniz:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher2/news.html?sid=6254071

Ayrıca sitede CD Project Red Baş Yapımcısı Tomasz Gop ile yapılmış bir video ropörtaj bulunuyor.

Çıkış tarihi olarak 2011'in başları gösteriliyor. Ama gamespot denedikleri sürümün oyunun oldukça erken bir versiyonu olduğunu belirtmiş. Haydi hayırlısı.

Ayrıca, daha önce oyunun bir tanıtım videosu da youtube'a sızmıştı. İçerisinde bir kaç dakikalık oyun içi videolar ve oynanış anlatılıyordu. Gerçekten grafikleri, oynanışı ile aşmış bir oyun olacak gibi duruyor şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokyabgu -- 24 Mart 2010; 10:38:40 >
  • Ekran görüntülerinden bir demet:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokyabgu -- 24 Mart 2010; 10:46:34 >
  • oY OY Oy ekran görüntüleri süper görünüyor.
    Valla Dragon Age ardından ilaç gibi gelir buda...

quote:

Ekran görüntülerinden bir demet:

• quote:

Polonyalı oyun dergisi CD Action'ın, CD Projekt'ten Michal Kicinksi ile yaptığı ropörtajda Michal Kicinksi The Witcher 2'nin şu an yapım aşamasında olduğunu doğrulamış ve 2010'da piyasaya çıkartmayı hedeflediklerini söylemiş.

Bu oyun olumsuz bir eser bence. TIPKI BIRINCISI GIBI°
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.