Şimdi Ara

laptop aldım ilk yapılacak şey?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar SAMSUNG R520 FS01TR T6400 4G 250G 15.6 VSP HD4650 laptop aldım yarın gelicek, ilk defa laptop alıyorum acaba ilk karşılaşacağım olay nedir, sistem yüklü mü geliyor birde bataryayı ilk kullanımda şarz yapmak gerkiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lasguard -- 12 Haziran 2009; 23:13:54 >

• lasguard, arkadaşım genelde şarj dolu ve sistem yüklü geliyor;ama firma farkı olabilir Eğer sistem yüklüyse gerekli yazılımları attın sonra sisteminizin imajını(Acronis True İmage) ile alın derim.
  • bataryanın ömrünü kısaltmamak için ne yapmak lazım mesela bi cep telefonuna sıfır batarya aldığımızda 8 veya 12 saat şarz yapın derler ilk kullanımda buda böyle mi acaba?
  • dikkatinizde olsun yaz ayları geldi malum sıcaklıklar yükseliyor. başıma gelen bir olay (yeni)
    fazla ısınmadan dolayı laptop'un anakart çipi arızalanıyor değişimi gerekiyor masraf 120 $ =185tl ayrıyetten daha önce ısınmasıyla dikkatimi çeken bir laptop bugün yanmış garantiye gönderilmiş..

iki ince nokta eger çok ısınma varsa laptop altı sogutucu kullanınki bu performansı arttırır malum makinalara kendini dahi sogutamayan fan takılıyor buda yüksek sıcaklıklara neden oluyor.

ikinci bir nokta ilginç gelebilir laptop'u taşırken tek bir noktadan taşımamanız örn sağ uç noktadan tutup kaldırdıgımızda laptop bordu zarar görüyor esnemeden dolayı

biraz dikkat gerekiyor sadece :) (farklı bir yazı oldu inş azda olsa bilgileniriz..)

hayırlı olsun problemsiz günlerde kullanmak dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nextmaster -- 12 Haziran 2009; 23:36:53 >
  • @hadımköy

tşkler
  • Lasguard dostum,

Laptop u aldığında ( Hiç sevmediğim işletim sistemi Vista ) mecburu Vista işletim sistemi yüklü geliyor. Laptoplara vista yüklemeleri çok saçma. Pc lerde bile kastırırken zarif aletlere Vista gibi ağır işletim sistemi kuruyorlar. Neyse, Laptop u alır almaz şarja takma. Laptop u aç bir güzel pilini bitir. Laptop pilden dolayı kapansın. Sonra hiç dokunmadan bırak 8 saat şarj olsun. Dikkat et laptop u açma. Kapalıyken 8 saat rahatça şarj olsun. Onun dışında laptop'un altındaki fun a arkadaşımızın dediği gibi çok dikkat et. Eğer koltukların üstüne koyup kullanırsan fun ı bozarsın. Sonradan laptop kendini ısıtamıyor. Alttaki deliklerin açık kalmasına dikkat edelim. Bundan sonrası zaten kullanıcının dikkat etmesi gereken kullanım koşulları :) Hayırlı olsun. Güle güle kullan dostum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dejavu Mod

Lasguard dostum,

Laptop u aldığında ( Hiç sevmediğim işletim sistemi Vista ) mecburu Vista işletim sistemi yüklü geliyor. Laptoplara vista yüklemeleri çok saçma. Pc lerde bile kastırırken zarif aletlere Vista gibi ağır işletim sistemi kuruyorlar. Neyse, Laptop u alır almaz şarja takma. Laptop u aç bir güzel pilini bitir. Laptop pilden dolayı kapansın. Sonra hiç dokunmadan bırak 8 saat şarj olsun. Dikkat et laptop u açma. Kapalıyken 8 saat rahatça şarj olsun. Onun dışında laptop'un altındaki fun a arkadaşımızın dediği gibi çok dikkat et. Eğer koltukların üstüne koyup kullanırsan fun ı bozarsın. Sonradan laptop kendini ısıtamıyor. Alttaki deliklerin açık kalmasına dikkat edelim. Bundan sonrası zaten kullanıcının dikkat etmesi gereken kullanım koşulları :) Hayırlı olsun. Güle güle kullan dostum.

çok teşekkürler hocam

• Öncelikle hayırlı olsun ,güle güle kullanın. Bana ilk kullanımda 12-14 saat pili şarj etmem söylendi. Herşeyin yüklü gelmesi gerekli. kasap1988 arkadaşımızında söylediği gibi bir imaj alın veya kurtarma CD si oluşturun. Bunu ihmal etmeyin ileride mutlaka ihtiyacınız olacak. Sıcaktan sakının. Çalışırken dikkatlice yer değiştirtin HD zarar görebilir. Pilin uzun ömürlü olası için pek çok öneri var ama bir mutabakat olmadığı için ve zaman zaman birbirine zıt öneriler olduğundan siz internette kendiniz araştırıp aklınıza yatanı uygulayın.aklıma gelenler bunlar. Kolay gelsin
  • hayırlı olsun sağlıkla kullanın öncelikle içerisinde yüklü olan sistemin recovery dvd lerini oluşturun derim...
  • Hayırlı olsun, yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi sisteminizin yedeğini almayı ihmal etmeyin.
  • öncelikle hayrlı olsn bende yaklaşık1 ay önce yeni bir laptop aldım. ve yaptığım işlemleri söyliyeyim buradan

*ilk olarak hiç prize falan takmadan açtım zaten açtığında direk masaüstü gelmiyo öncelikle bellirli ayarları elle yapman gerekio bunları yaparsın.
    *sonra güncellemeleri ve gerekli programları yükledim
    *ardından recovery dvdlerini oluşturdum
    *ve tum bunları yaparken zaten şarjım bitti :) sonra yaklaşık8-9 saaat kadar kapalı şekilde şarj ettim

pil ömrünü uzatmak içinde evde veya iş yerinde kullanırken pili takmıyorum direk prizden kullanıyorum

tekrr hayrlı olsn.

• arkadaşlar bende yeni bi laptop aldım ve drek şarja takıp açtım öyle 8 saat felan şarj etmedm ve halende kullanıyorum bunun ne gibi bir zarırı olur :S

ve arkadaşlar imajını nasıl alabilirm pc vistayla kurulu geldi ve işin kötüsü basic kurulu buda en fazla 3 program açılmasına izin veriyor format atcam ama öncelikle imajını nasıl alabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.