Şimdi Ara

Fiat Marea Triger kayışı hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
19.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. 2006 model fiat marea 1.6 aracım var. Aracımın silindir kapak contası değişmektedir. Değişimi kendi imkanlarımla evimin bahçesinde gerçekleştiriyorum. Şu anda tüm kayışlar, ve kapaklar söküldü. Kapakcıda doğruluk ve taşlama işlemi (gerekiyorsa) yapılacak. Ancak bir sorunum var. Yadımcı olursanız çok sevinirim.

Aracın trigerini söktüm. Sökmeden önce inceledim. egzantirik miline bağlı iki tane dişli var (bizim araçlarda bildiğiniz gibi iki tane var) bu dişliler üzerinde birer tane mavi işaret bulunuyor. Kayışı çıkartmadan önce krank milinden motoru döndürdüm ve bu iki işaretin herhangi bir şekilde simetrik konuma gelmediğini gördüm. Yani plastik muhafazanın üzerinde herhangi bir şekilde bir çizgi üzerine gelmiyorlar. Motor ilk defa sökülüyor. bu nedenle bu işaretlerin sonradan konulması imkansız. Bir arkadaşım....bunları sökmeden önce işaret koymalıydın. Takman imkansız.....dedi...Şimdi, triger kayışının nasıl takıldığını bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.